Şimdi Ara

ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.616
Cevap
20
Favori
89.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oris tavsiye ederim ping düşük, akk yok, hız hat değerin kadar sen 75mb sınırsız alırsın.Ama müşteri hizmetleri berbat ilerde düzelir muhtemelen.Zaten internet bağlandıktan sonra bidaha ihtiyaç duymuyorsun müşteri hizmetlerine.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dragontool D kullanıcısına yanıt
    Sabit ip ücreti ne kadar sitesinde göremedimde başvururken alacağım ve faturayı faturamatik noktalarından ödeyebiliyormuyum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AirJET -- 4 Ağustos 2018; 16:24:7 >
  • AirJET A kullanıcısına yanıt
    Sabit ip aylik 10 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: AirJET

Sabit ip ücreti ne kadar sitesinde göremedimde başvururken alacağım ve faturayı faturamatik noktalarından ödeyebiliyormuyum
    özel fatura merkezleriyle anlaşması yokmuş ama ben bizim mahalledekine baktırdım var dediler. Ödeme noktası linki bu:https://www.oristelekom.com/odeme-noktalari

Ayrıca banka kartıyla da odeme.oristelekom.com adresinden ödenebiliyormuş. Fatura daha gelmedi gelince görecez :D
  • 59.90TL oluyor nedense zaten 60TL geliyor 10 ayda 1 TL size kalmış oluyor 24 ayda 2.40TL işe böyle başlıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Türk Telekom Altyapısı oris Telekom kendi altyapısı yok Turk Telekom altyapısı ping De Turk Telekom neyse oris Telekom denilen ayni

• half life 3 kullanıcısına yanıt
    Biliyorum sadece musteri hizmetleri farklı.

• Bu ay sonu taahhut bitince bende gececegim orise. Adsl kullaniyorum diwnloadda 16yukarisi ve uploadda 800kbps mahkum kaldik yillardir. Vdsl gececegim bakalim 35e kadar alabiliriz gorunuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -gg- -- 6 Ağustos 2018; 13:13:16 >
  • btlck B kullanıcısına yanıt
    Keşke faturamatik noktalarındanda ödeme olsaydı çok rahat olurdu hemen yakınımda 1 tane var direk ordan öderdim elimde sadece enpara kart var ve onada atm den para atmam gerekiyor ödeme için atm side uzakta
  • quote:

Orijinalden alıntı: AirJET

Keşke faturamatik noktalarındanda ödeme olsaydı çok rahat olurdu hemen yakınımda 1 tane var direk ordan öderdim elimde sadece enpara kart var ve onada atm den para atmam gerekiyor ödeme için atm side uzakta
    https://www.oristelekom.com/odeme-noktalari

Bazı bankaların ATM'lerinden kartsız işlem ile de ödeyebilirsin. ;)
    Turknet'de böyle başladı şimdi ping sorun abone elde tutamıyorlar hız yukseltme işlemlerini bile yapmıyorlar ellerinde olsada çalışanlar bilgisiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_demir87

"Adsl hizmeti hazırdır" diye sms geldi ama ne kullanıcı adı şifre ne online işlem merkezi kullanıcı adı ve şifre hiçbirşey gelmedi. aryorum cmt-pzar çalışmıyorlar. cep telefonuna sms olarak kullanıcı adı şifre yollamaya çalışıyorum o da gelmiyor. Baştan önyargılı olmamak gerek kurumsal olarak nasıl hizmet veriyorlar bilmiyorum ama bireysel olarak çok amatörler. Dün akşamda bağlantı gelir gibi oldu baktım vds bağlantısının yerine adsl bağlamışlar. inşallah bugün düzeltmişlerdir.
    selam hocam internetin aktif oldu mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: felekman

Türk Telekom tilgin modeme 22 aydır 8 tl ücret ödüyorum bunu Türk Telekom geri istiyor mu? Bide oris Telekom fiber kurulum yapacak mı benim herşeyim şu an faal ve full çalışıyor bana kullanıcı adı şifreyi SMS ile atsalar yeterli olmaz mı?
    Taksitli ürünse, modemi sende bırakıp geri kalan taksit ücretini fatura edebilirler. Oris yeni hat tahsisinde fttx kurulumunu yine türk telekoomun saha ekipleri gelip yapıyor. Geçiş işlemiyse k.adı şifre bilgilerini Müşteri Hizmetlerinden alabiliyorsun. SMS ile de geliyor bu arada...
  • half life 3 kullanıcısına yanıt
    Turknette hollanda, bulgaristan, macaristan hariç yurtdışına tt'den daha iyi ping alıyorum. Onlarada aynı veya +2 ms'ye kadar alıyorum.
    Yurtiçinde herkesi mal gibi gayrettepeye yönlendirdiler o yüzden uzak olanların yurtiçi pingleri arttı, Bursa - Bursa 7 ms'den 24 ms'e çıktı.

Eğer birisi Turknetin pingleri TT'den çok daha tutarsız diyorsa bence yanlış bir tespitte bulunuyordur. Anadoludaki TT hatlarında düşük priority
    veriliyorsa belki problem marmaraya ve egeye uzak şehirlerde yaşayanları vurmuş olabilir. Ama Turknet'in öncelikli yapması gereken yurtiçi poplar kurması, bu kadar
    masraflı olacağını da sanmıyorum çünkü Türkiyenin interneti Gayrettepeden ibaret değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Reaver

selam hocam internetin aktif oldu mu acaba?

Alıntıları Göster
    1 gün sonra aktif oldu ama oris maceram başlamadan bitti
    75 mbit vdsl olan yere 16 mbit adsl bağlamışlar altyapımın desteklediği daha önce netspeed 75 kullanıyorum dememe, türk telekom dan telefonla arayıp port olduğunu görüşmeme rağmen 16 dan fazla veremeyiz dediler. Dün iptal dilekçesini verdim bugün iptal onayı için aradılar. sonuç;

ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU

Netspeed'in gözünü seveyim hiç değilse stabil bağlantı ile yukarıdaki hızı alıyorum indireceğim şeyleri de gece 2-8 yapıyorum sorun olmuyor.
    Bağlatacak vdsl olan arkadaşlara tavsiyem taşıma yapmayın eski internet bağlantınızı iptal etmeyin yoksa eski portunuzu ve hızınızı kaybeme ihtimaliniz var.
    Netspeed 1 Oris telekom 0

• mustafa_demir87 M kullanıcısına yanıt
    Bir haftadır oris'i sorunsuz, pingsiz ve hız düşmesiz kullanıyorum. Torrent youtube vs. hiçbir sorun yok. Senin yaşadığın sıkıntı oris ile alakalı değil port tanımlamayı türk telekom yapıyor.Ayrıca hat taşıma yaparsan port'un değişmediği için hiçbir sorun yaşanmaz ev telefonu ve internet şeklinde kullananlar sıkıntısız şekilde taşıyabilirler hız değişmeş. Adamların hakkını yemeyelim yani müşteri hizmetleri berbat merdiven altı firma ama internetleri sorunsuz çünkü türk telekomun internetini satıyorlar bunlar sadece al sat yapıyor herşey türk telekom.
  • mustafa_demir87 M kullanıcısına yanıt
    benimde bugün telefon bağlandı internetin bağlanmasını bekliyorum mevcutta 100 mbit millenicom kullanıyorum ama cgn ip problemi var vede yurtiçi trafiği yurtdışından dolaşıp geliyor telekom la anlaşması yok onun için yedek hat olarak denemek için başvurdum inşallah size yaptıkları gibi adsl bağlamazlar 14 tane boş port mevcutmuş saha dolabında beklemedeyim
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.