Şimdi Ara

ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.616
Cevap
20
Favori
88.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben siteyi gezerken temayı yenilediler.Bir de SSL sertifikaları olsaydı biraz daha iyi olurdu.Hiç değilse akıllarda soru işareti kalmazdı.Diğer ofisimiz için düşünüyorum.Yorumlara göre bağlatacağım.Beklemedeyim
  • Upload konusunda arama yapıldı. Vdsl için 4 mbit adsl için 1 mbit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imate -- 31 Temmuz 2018; 16:26:45 >
  • btlck B kullanıcısına yanıt
    sizin devre aktif değilmi zaten şuan ?
  • İnternet hâlen bağlanmadı maalesef beklemedeyim.Musteri hizmetleri tamamen bilgisiz ve sistemleri yetersiz ne sattıkları paketin içeriğini biliyorlar nede alacağınız hız vs. kontrol edebiliyorlar.Musteri hizmetlerini yok sayabilirsiniz kısacası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragontool

İnternet hâlen bağlanmadı maalesef beklemedeyim.Musteri hizmetleri tamamen bilgisiz ve sistemleri yetersiz ne sattıkları paketin içeriğini biliyorlar nede alacağınız hız vs. kontrol edebiliyorlar.Musteri hizmetlerini yok sayabilirsiniz kısacası.
    Dostum dediğim gibi müşteri hizmetleri malesef bilgisiz tabi diğer servis sağlayıcılardada bu ne yazıkki böyle ve oris te mesai saati sistemide var.Geçenlerde aradım kafama takılan birşey vardı saati tam hatırlamıyorum ama akşam 18:00 ı geçiyordu mesaai saatleri dışındasınız gibilerinden otomatik mesaj dinledim.Sonra araştırdımki saat 18:00 den sonra mesaileri bitiyormuş derdimizi robota anlatacakmışız sesli mesaj bırakarak :D Sen azıcık daha dişini sık çok uzatırlarsa bağlantı işini iptal edersin.Birde muhtemelen sana faturada çıkacak çünkü telefonun bağlanmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokmernes84 -- 31 Temmuz 2018; 18:19:55 >
  • gokmernes84 kullanıcısına yanıt
    aynen 1-2 gün daha bekleyecegim olmazsa iptal ettireceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

aynen 1-2 gün daha bekleyecegim olmazsa iptal ettireceğim.
    Aynen öyle yap.Senin yerinde olsam yarın birkaç defa arar rahatsız ederim müşteri hizmetlerini belki o zaman işlemin hızlanır.Yani yine bilemem tabi benimkisi sadece bir öneri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokmernes84 -- 31 Temmuz 2018; 18:39:26 >
    Ben 4sefer aradım her seferinde bugün yada yarın bağlanacak diyor çıkan kadın :)

• quote:

Ben 4sefer aradım her seferinde bugün yada yarın bağlanacak diyor çıkan kadın :)
    O zaman bekle dostum.Belki senin hayrına birşey olacak geç olsun güç olmasın.Aldığın hizmetten çok memnunda kalabailirsin.Sabret bakalım azıcık daha.Doğrusunu söylemek gerekirse bende çok merak ediyorum sonuçları :D
    İnternet bağlandı ama kullanıcı adı ve şifremi bilmediğim için kullanamıyorum.Musteri hizmetleri aşırı ilgili oldugundan bana mesajda atmadilar bilgileri.Maalesef musteri hizmetlerinin mesai si bitmiş öğrenemiyorum da. Hız olarak hattım 70mb download 26mb upload destekliyor ama hız olarak 50mb download 4mb upload ile sınırlamışlar önceki internetim netspeed de onda 70mb download alıyordum ama akk vardı dolunca 24e düşüyor du onunda upload i 4mb di bununda 4mb Müşteri hizmetleri bilgisiz olduğu için upload da hattın desteklediği hızda sınırsız demişti ama maalesef 4 ile sınırlamışlar. Yarın akşam ping ve hız testi yapınca detayları yine paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragontool -- 31 Temmuz 2018; 23:5:53 >
  • quote:

İnternet bağlandı ama kullanıcı adı ve şifremi bilmediğim için kullanamıyorum.Musteri hizmetleri aşırı ilgili oldugundan bana mesajda atmadilar bilgileri.Maalesef musteri hizmetlerinin mesai si bitmiş öğrenemiyorum da. Hız olarak hattım 70mb download 26mb upload destekliyor ama hız olarak 50mb download 4mb upload ile sınırlamışlar önceki internetim netspeed de onda 70mb download alıyordum ama akk vardı dolunca 24e düşüyor du onunda upload i 4mb di bununda 4mb Müşteri hizmetleri bilgisiz olduğu için upload da hattın desteklediği hızda sınırsız demişti ama maalesef 4 ile sınırlamışlar. Yarın akşam ping ve hız testi yapınca detayları yine paylaşırım.
    Zaten hattının desteklediği kadar upload diye birşey olması imkansız malesef.Türkiye'de hiç bir sağlayıcının 5 mbit ten yukarı vereceğini sanmıyorum.(Pardon kablonette 10mbit paketi olduğu aklıma geldi.Tabi o ayrı satılıyor)Müşteri hizmetlerinin bilgisizliği ne yazıkki.İnşallah bağlantın gerçekleşirde bizde tesleri görürüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokmernes84 -- 4 Eylül 2018; 18:46:16 >
    Test atacaktiniz aksam :D

• İnternet'te bağlandı. Hattım 70mb download 26mb upload destekliyor.Verilen hız 70mb download ı dibine kadar alıyorum herhangi bir sorun yok ama upload 4 tanımlı yani hattın desteklediği hızı upload'da vermiyorlar. Csgo 62-65 arası ping alıyorum. Şimdilik herşey sorunsuz görünüyor müşteri hizmetlerinin yetersiz ve bilgisizliği dışında.Akşam yoğun saatlerde deneyip yine detayları paylaşırım.
  • dragontool D kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun

Türk Telekom tilgin modeme 22 aydır 8 tl ücret ödüyorum bunu Türk Telekom geri istiyor mu? Bide oris Telekom fiber kurulum yapacak mı benim herşeyim şu an faal ve full çalışıyor bana kullanıcı adı şifreyi SMS ile atsalar yeterli olmaz mı?

• Bugün aradım bilgi almak istiyorum diye, telefonu geçirmek mecburi dediler sadece internet geçişi olmuyormuş hatta telefon ve internet hizmetlerini farklı firmadan alıyorsanız geçemezsiniz vs vs. iptal edip başvuru yapabilirsiniz dediler yahu dedim neden telefonumu iptal edeyim numaram değişsin sonra sordular oluyormuş falan dediler kısaca müşteri hizmetlerinden hayır beklemeyin en azından belli bir süreliğine, sitede ssl sertifikası olacakmış bir kaç güne kadar, başvuru sadece online yapılıyormuş onlar aradıklarında sesli onay veriliyormuş başka birşey gerekli değilmiş, hasılı sıfırdan bağlantı için düşünülebilir fakat geçiş konusunda bir takım sakatlıklar (hattın iptal edilmesi, eski portun kaybedilmesi gibi) çıkabilir hissine kapıldım, birşeyler oturuncaya kadar beklemek en mantıklısı şu durumda, ayrıca başka diğer firmalarda aynı tarifeyi verebilirler belki.
  • Takip bakalim

• başvurumuzu yaptık bekliyoruz sesli onay alındı.

ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU
  • Dün akşam yaptığım oyun testlerinde aynı mahalleden girdiğim arkadaşlarım la ping olarak aynı aldım.Verilen hizmet birebir türk telekom hatta ping vdsl türk telekom kullanan arkadaşım dan 8-10ms daha düşüktü.Fiber türk telekom kullanan arkadaşım ile aynı ping değerlerini alıyorduk.

• quote:

Dün akşam yaptığım oyun testlerinde aynı mahalleden girdiğim arkadaşlarım la ping olarak aynı aldım.Verilen hizmet birebir türk telekom hatta ping vdsl türk telekom kullanan arkadaşım dan 8-10ms daha düşüktü.Fiber türk telekom kullanan arkadaşım ile aynı ping değerlerini alıyorduk.
    Hocam kesinti vs olucak mi bakalim netspeedde surekli kesinti oluyor.

Birde Dsmart Digiturk vs calisiyor mu bakabilecek misin netspeedde malesef calismiyor.

Birde netspeed yalin gecis olmuyor o sikinti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.