Şimdi Ara

Orijinal Lightning Kablosu Alev Aldı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
285
Cevap
4
Favori
12.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • peki düzeltiyorum ''eşek olana semer vuran çok olur'' dostum ben semer vurulmamasından yanayım sen eşeklikten memnunsan bir şey diyemem tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Simone1912

Uğraşıcam kusura bakmayın :) “sizinki” atasözündeki yük hayvanı dediğiniz zaman bana essek demeye cesaret edemeyip Ustu kapalı söylemeye çalışıyor oluyorsunuz.

Yav hocam uğraşma uğraşma vallahi diyorum bak. Bırak alsın Apple dan hissesini  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thekanunsuz2 kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim dostum.

• Geçmiş olsun
  • Geçmiş olsun
  • orduluomer O kullanıcısına yanıt
    Yasini çok merak ediyorum gerçekten. Algılama problemlerin var ve ne yazık ki farkında değilsin. Umarım geçer yakın zamanda. Kelime oyunları yapmak yerine kabullensen iyi olur eline birsey geçmeyecek :))
  • Laf kalabalığı yapmak yerine cesaret edip gidip bir avukattan fikir almak icin danışmanlık ücretini vermeyi göze alsa anlayacak apple dan ne alacağını da diretiyor.
  • e istediğin oldu işte neden üzüldün ki şimdi :D

• orduluomer O kullanıcısına yanıt
    Üzüldüğümü nereden çıkardın ki. Senin tazminat kazanman vs benim umurumda mi sanıyorsun gerçekten. Saatlerdir elinde bir koz yok çünkü firma sana ürünü kullanmaya başladığında tüm olasılıkları hesaplayıp öyle bir şartname imzalatıyor ki elinde karşılarında kullanabileceğin bir secenek kalmıyor bunu anlatmaya çalışıyorum.
  • quote:

Bulun gösterin böyle basit bir durumdan dolayı tazminat veya hediye alanı. Adaptör sağlam telefon sağlam kabloda sorun varsa firma der ki kabloyu farklı marka adaptör ile kullanmış olabilir. Adam yazmış kullanımdan dolayı aşınma garanti kapsamı dışındadır diyor belki kablo içinden kırıldı ve kısa devre yaptı ki zaten başka bir ihtimal yok. Gene firma kendini haklı çıkarır. Neyse ne kadar konuşsam boş arkadaş üşenmeyip dava açarsa demek istediklerimi birebir Yaşar. Benim de başıma gelirse aynı durum ben de dava açmadan önce araştırırım haklı çıkabileceğim bir durum var mi diye yoksa da yapabilecek birseyim olmadgini kabullenir ya marka ürünlerini kullanmaktan vazgeçerim ya da başıma gelen olaydan ders çıkararak olası bir yangın durumundan korunmak icin önlem alırdım.

Dostum kusura bakma ama sen ağır apple fanboyusun burada varsayımlar üzerine boşa tahminler çıkarımlar yapıyorsun bilir kişi denen bir şey var arkadaş açsın davasını görelim bu kadar basit,bir markanın kölesi olmayın bu kadar ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReflexAction -- 18 Ocak 2021; 20:10:41 >

• Kabloyu al gec hocam. @KSKgurkan sanirim dedillerinde hakli gibi. Yani apple dusunmezmi bu durumlari. Bosa zamaninizdan paranizdan olmayin. Bununla gecmis olsun.
  • ReflexAction kullanıcısına yanıt
    Aslında gayet açık bir dille yazıyorum ama aynı dili konuşup anlaşılmamak çok garip. Ben diyorum ki markadan bagimsiz olarak yani bu durum x firması icin olsa x firması Samsung olsun yine aynı şekilde adamların belki yüzlerce belki binlerce avukatı vardır dünya çapında ve bu firmalar hukuksal olarak kendilerini aşırı şekilde güvence altına alıyorlar çünkü dünya çapında müşterileri var ve bu kadar fazla ürün satıp bu kadar insanla uğraşıp bir de basit bir kanun açığından faydalanmak isteyen binlerce insan olabileceğini sizce düşünmemiş olabilirler mi? Bu kadar sığ mi bakıyorsunuz bu olaya cidden? At gözlüklerinizi çıkarın ve görün adamlar ürünü kullanmaya başlamadan önce bize çoğumuzun hatta
    Benim de okumadan kabul ettiğimiz o hüküm ve şartlar adı altındaki sözleşmelerinde her türlü senaryoyu göze
    Alıp kendilerini güvenceye alıyorlar ve biz de bunu kabul ediyoruz. Apple ürünlerinden yaralanan belki binlerce insan oldu firmaya ne oldu peki ? Hicbirsey bunu anlatmaya çalışıyorum.

• Davalar ya uyurken olsaydı, yangın çıksaydı, ölseydim, gibi varsayımlarla yürümüyor ama yine de tercih sizin tabiki. Geçmiş olsun.
  • Yemin ediyorum çok gereksiz birsey. Hastaneye gitsen birsey değişmeyecek. Telefon pili patlıyor 2.3. Derece yanik oluyor mahkeme birsey yapmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nokta atışını yapmışsın helal olsun. Ama fanboy ilan edilebilirsin.
  • SnHerbokolog kullanıcısına yanıt
    Edildim zaten :) 2004 yılında üye olmuşum foruma mümkün olduğunca konulara araştırıp teyit edip öyle yorumlar yazmaya çalıştım hep ki insanları yanlış yönlendirmeyeyim diye ama daha dün sırf bu konuyu açmak icin üye olmuş bir kullanıcıya apple sitesinden alıntı yaparak kendisinin de kabul etmiş olduğu kuralları göstermeme rağmen halen beni apple firmasını savunmakla suçluyorlar. Firmadan bağımsız bu söylediklerim diyorum ama anlatamıyorum. Daha ürünü kullanmadan kabul ettiğimiz kim bilir ne kötü varyasyonlar var haberimiz yok. Bu arada 5s çıktığından beri tüm iphone cihazları kullandım ve orijinal şarj kablosu ile adaptörlerim bu güne kadar hiç bozulmadı yani düzgün kullanırım elektronik eşyaları. Kabloyu kafama göre kıvırıp bi kenara atmam vs kendim de makina imalatçısı ve elektrik panolarını yaptığım icin az çok bilgim ve tecrübem var bu konuda. Arkadaş benim demek istediğimi anlamamakta ısrarcı nedenini çözemedim ama firmayı savunmuyorum. Hukuksal olarak bir dayanağı yok söylediği şeylerin ve en başından beri tüm bu olasılıkları kabul ederek ürünü kullanıyor maalesef.

• Amerikada olsa 50 milyon verirlerdi falan demis arkadas ya 50 milyon dolari bir arada gormemis ya da gercekten kafasi guzel. hmm gunde 10 iphone kablosu yansa 50 milyondan her gun yarim milyar dolar tazminat odeyerek zarar ediyor zavalli apple.

• quote:

Edildim zaten :) 2004 yılında üye olmuşum foruma mümkün olduğunca konulara araştırıp teyit edip öyle yorumlar yazmaya çalıştım hep ki insanları yanlış yönlendirmeyeyim diye ama daha dün sırf bu konuyu açmak icin üye olmuş bir kullanıcıya apple sitesinden alıntı yaparak kendisinin de kabul etmiş olduğu kuralları göstermeme rağmen halen beni apple firmasını savunmakla suçluyorlar. Firmadan bağımsız bu söylediklerim diyorum ama anlatamıyorum. Daha ürünü kullanmadan kabul ettiğimiz kim bilir ne kötü varyasyonlar var haberimiz yok. Bu arada 5s çıktığından beri tüm iphone cihazları kullandım ve orijinal şarj kablosu ile adaptörlerim bu güne kadar hiç bozulmadı yani düzgün kullanırım elektronik eşyaları. Kabloyu kafama göre kıvırıp bi kenara atmam vs kendim de makina imalatçısı ve elektrik panolarını yaptığım icin az çok bilgim ve tecrübem var bu konuda. Arkadaş benim demek istediğimi anlamamakta ısrarcı nedenini çözemedim ama firmayı savunmuyorum. Hukuksal olarak bir dayanağı yok söylediği şeylerin ve en başından beri tüm bu olasılıkları kabul ederek ürünü kullanıyor maalesef.
    Ben elektrik elektronikle uğraşan birisi olarak daha bir kere değil apple hiç bir markanın kablosunun bu şekile geldiğini görmedim yani adaptörün amacı zaten cihazı korumak eğer adaptör çıkışından gelen elektrik akımıyla insan ölecekse ohoooo :) yani tabiki gerçeklik durumu tartışılır ama insan eli de şak diye o şekile gelmez. Değil apple hiç bir firmanın kablolarında ne duydum ne gördüm. Konuyu ss alıp elektronik mühendisi bi arkadaşıma gönderdim, ufacık bir akım ile bu hale gelmesi imkansız kasti yapılmış gibi dedi. :)

• Paragöz, tazminat peşinde, bu tip işlerle uğraşan işsiz biri misin yoksa, evde yangın çıkabilir endişesi ile mi bu konuyu açtın. Neyin peşinde olduğun tam olarak anlaşılmadı.

• Adama işsiz vs tazminat avcısı vb demeyin. Osuruktan birşey olsa adamlar redditte yazıyor. Tüm dünya haberdar oluyor. Yeri geliyor marka dize geliyor.

Hocam geçmiş olsun. Bunu bu şekilde dh ye yazarak infial yaratamazsın.
    Tavsiyem reddit gibi bir platforma yaz. Tüm dünya görsün. O zamanda kablo teklif etsinler bakayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SARIMSAKLI MAYONEZ -- 18 Ocak 2021; 21:11:12 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.