Şimdi Ara

Organlarinizi Bagislamak İstiyormusunuz (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
1
Favori
2.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki

Organlarinizi Bagislamak İstiyormusunuz

(En Son Oy Tarihi: 17.12.2014)
Giriş
  • Bağışlarım tabi öldükten sonra bana ne neden bağışlamayayım ki
  • Ehliyetin arkasında işaretledim ama cesedimi bulabilirlerse alsınlar tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Intrepid

quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

quote:

asla bağışlamam allah gecinden versin bir yakınıma birşey olsa onada izin vermem ölüsünün kesilip biçileceğine varsın çürüsün gitsin hem 100 yıl önce organ bağışımı varmış

ben senin bağışçı olmamamla beynim arasında ilişki kuran beynine ...

• quote:

quote:

quote:

quote:

asla bağışlamam allah gecinden versin bir yakınıma birşey olsa onada izin vermem ölüsünün kesilip biçileceğine varsın çürüsün gitsin hem 100 yıl önce organ bağışımı varmış

tmm kardeş sen öle diyosan öledir biraz daha ss atarsan jr umu sana bağışlamayı düşünürüm bak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• böbrekleri nereye parkedelim
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

tmm kardeş sen öle diyosan öledir biraz daha ss atarsan jr umu sana bağışlamayı düşünürüm bak

• quote:

Orijinalden alıntı: Herakles.Jones

Bağışlamam, nedeni ise; düşünsenize malum ırktan birine bağışlanacak veya ışid militanina. En kötüsü de hülo diyen seçmene

Sen sagopa kajmerin akp li oldugunu bilmiyor musun yoksa
  • Insan vucudunun hucreleri 2 ay boyunca islevlerini az da olsa yerine getiriyor ve bu sirada bilincimiz kapali olsada beyin arada sinyallere cevap veriyor organlari alirken de aci cekme olasiligimiz oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: - Alp

Ben bağışlarım, ölüyken ne işime yarıyacak

Organ bağışı, bir insanın organlarının bir kısmının veya tamamının, henüz sağlıklı iken, beyin ölümünün ardından başka insanlarda yararlanılmak üzere bağışlanmasıdır.

Ekşi duyurudan alıntı

bir arkadaşım bahsetmişti, eskişehirde bir genç beyin ölümü gerçekleşti diye söylendikten bir süre sonra sağlığına kavuşmuştu, hatta ben de yıllar sonra çocukla tanıştım gayet sağlıklıydı.

ama beyin kanaması geçiren yengem için kurul beyin ölümü gerçekleşti, artık umut yok dediğinde biz organlarını bağışlamıştık. acaba yaşar mı diye düşünmedik o ruh haliyle, sadece doktorlara güvendik.

zorunlu edit: sağlığına kavuşmuş dediğim genç için doktorlar umut kalmadı, artık tıbben ölü demişler güya.

pisekarv2

örneği veren bendim.

kişi bizzat akrabamdır. trafik kazası sonucu hastaneye kaldırmıslardı. daha sonra doktorlar ailesine beyin ölümünün gerçekleştiğini söyledi ve organlarını bağışlayıp bağışlayamayacaklarını sordu.

ailesi kabul etmedi. 2 hafta makinaya bağlı yaşadıktan sonra kendine geldi.

şunuda söyleyeyim. iyileştiğinde kimseyi tanımıyordu. hala o zamanlardan kalma bir etki var ama aklı yerinde.

tıp ne der bilemem ama biz bunu yaşadık.

canseven

• Ben de bağışlamayı düşünüyorum😊

• 3nd3l3s 3 kullanıcısına yanıt
    Evet
  • Bağışlamam, bildiğin labaratuvarda kurbağa biçer gibi biçiyorlar cesedi. Hemde kime gideceğini bilmiyor olcam öldükten sonra, ya nankörün birine giderse?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: UmudunuKaybetme

quote:

quote:

quote:

100 yil once imkan vardi da onlar mi yapmadi Be Hey Cahil

olmadığı gerçeğini değiştirmiyor ama hayırdır zorunamı gitti

:D ya arkadasim o zaman imkan yoktu yapilmiyordu. Boyle bir yontemden haberleri yoktu. Yapmadilar.

Ama simdi yapilmasi niye senin ZORUNA GİDİYOR?

zoruma giden birşey yok organlarımı felan bağışlamam yakınlarımınkinide bağışlattırmam olay bu

İnşallah bir gün senin organ bağışına ihtiyacın olmaz kör cahil kardeşim

• Bagislamam.cekincelerim var ustte yazmislar.ayrica organlar belki akp liye falan gider, gitmemesi daha iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bağışlarım diyenler otopsi videosu falan izlememiş insanlar bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: hawloo

quote:

Orijinalden alıntı: - Alp

Ben bağışlarım, ölüyken ne işime yarıyacak

Organ bağışı, bir insanın organlarının bir kısmının veya tamamının, henüz sağlıklı iken, beyin ölümünün ardından başka insanlarda yararlanılmak üzere bağışlanmasıdır.

Ekşi duyurudan alıntı

bir arkadaşım bahsetmişti, eskişehirde bir genç beyin ölümü gerçekleşti diye söylendikten bir süre sonra sağlığına kavuşmuştu, hatta ben de yıllar sonra çocukla tanıştım gayet sağlıklıydı.

ama beyin kanaması geçiren yengem için kurul beyin ölümü gerçekleşti, artık umut yok dediğinde biz organlarını bağışlamıştık. acaba yaşar mı diye düşünmedik o ruh haliyle, sadece doktorlara güvendik.

zorunlu edit: sağlığına kavuşmuş dediğim genç için doktorlar umut kalmadı, artık tıbben ölü demişler güya.

pisekarv2

örneği veren bendim.

kişi bizzat akrabamdır. trafik kazası sonucu hastaneye kaldırmıslardı. daha sonra doktorlar ailesine beyin ölümünün gerçekleştiğini söyledi ve organlarını bağışlayıp bağışlayamayacaklarını sordu.

ailesi kabul etmedi. 2 hafta makinaya bağlı yaşadıktan sonra kendine geldi.

şunuda söyleyeyim. iyileştiğinde kimseyi tanımıyordu. hala o zamanlardan kalma bir etki var ama aklı yerinde.

tıp ne der bilemem ama biz bunu yaşadık.

canseven

beyin ölümü dediğimiz şey aynı kolun kangren olması gibi sinir hücreleri pert olduğu için bir daha beynin/beyin sapının çalışmayacağını ifade eden bir kavramdır dönüşü yok yani ölen hücre ölmüş geri dönüşü yok yani dünya literatüründe bu şekilde beyin ölümü gerçekleştiği halde düzelen birisi yok tv gazetede görülenler sadece spekülasyon sizin sonradan düzeldi dediğiniz olayda yanlış teşhiş olası bir şey yoksa tıp dünyası yerle bir olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: ChelseaSmile

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

100 yil once imkan vardi da onlar mi yapmadi Be Hey Cahil

olmadığı gerçeğini değiştirmiyor ama hayırdır zorunamı gitti

:D ya arkadasim o zaman imkan yoktu yapilmiyordu. Boyle bir yontemden haberleri yoktu. Yapmadilar.

Ama simdi yapilmasi niye senin ZORUNA GİDİYOR?

zoruma giden birşey yok organlarımı felan bağışlamam yakınlarımınkinide bağışlattırmam olay bu

İnşallah bir gün senin organ bağışına ihtiyacın olmaz kör cahil kardeşim

olursa allahtan ölümde allahtan yani yapacak birşey yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Bağışlamam, nedeni ise; düşünsenize malum ırktan birine bağışlanacak veya ışid militanina. En kötüsü de hülo diyen seçmene

"Malum ırk" dediğin ırk Kürtler mi kardeşim? Bu kadar mı düşman oldunuz, bu kadar mı nefret ediyorsunuz Kürtlerden? Bu kadar da ırkçılık olmaz. Yazık ya, ne olacak sizin haliniz.

• Bir yandan bağışlamak istiyorum bir yandan da defnederken yakınlarım ne yapar diye düşünüyorum karar veremiyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ShaG

quote:

"Malum ırk" dediğin ırk Kürtler mi kardeşim? Bu kadar mı düşman oldunuz, bu kadar mı nefret ediyorsunuz Kürtlerden? Bu kadar da ırkçılık olmaz. Yazık ya, ne olacak sizin haliniz.

Babanne tarafim kürt gayet vatanseveriz, malum ırk diyince bunun zıttı akla gelmeli. Haddime degil

Zıttı derken hocam? Pm'den atsana.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.