Şimdi Ara

Organlarinizi Bagislamak İstiyormusunuz (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
1
Favori
2.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git

Organlarinizi Bagislamak İstiyormusunuz

(En Son Oy Tarihi: 17.12.2014)
Giriş
  • Gelecek için umut vaadeden biriyse onun için bağışlayacak ailem. Eğer elin köylüsü hayat amacı olmayan cahiliyse, çürümüş kemiğimi bile verdirmem. Vasiyetim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FLeXL F kullanıcısına yanıt
    organ mafyası malesef ki ülkemiz de mevcut adamlar organların ticaretii yapıyorlar, bu olayıda bi kaç yerde okumuştum bu ülkede ben her şey beklerim o yüzden dikkatli olmakta yarar var
  • sahtekarlar çok var kardeş. ben şimdi organlarımı bağışlasam devlet içindeki çakal çukal takımı benim bir şekilde ölmemi sağlarlar ve organlarımı satarlar. demedi demeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nounless

o organlar sana verildi baskasına ver diye değil öbür dünyada onlardan hesap sorulacaksın..

o kadar eminsin yani nerde la organların diye hesap sorulacağından :) Kim dedi sana bunları? :) Hoca devirince cennete gidiliyormuş diye kendi karısını hocaya düzelttiren ve hatta kendisini de cennete gitmek için düzelttiren adamları duydum ya e senin gibilerin de olması normal diyorum :) Cennete gitmek istiyorsan bizim BURSA'da hoca var bak :) Davası falan görüldü. Adamı hapse attılar mı dışarda mı bilmiyorum ama bak Google hazretlerine sor hocayı göstersin sana :)
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raition -- 6 Aralık 2014; 19:27:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raition -- 5 Aralık 2014; 20:47:50 >
  • Bana ait olan sey benle gitsin ne bagislayacam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Müslümanlıkla alakası yok, bencil olduğum için bağışlamayacağım.
  • geçen yıl böbrek nakli oldum. Tabiki bağışlarım ölmeme yakın.

• geçen yıl böbrek nakli oldum. Tabiki bağışlarım ölmeme yakın.

• Organ bağışlamayı istemek ayrı bir şey, organlarını bağışlamak ayrı bir şey.

Organlarınızı bağışlamanız için en yakınınızdaki hastaneye gidip organlarımı bağışlamak istiyorum demeniz ve size verilen formu doldurmanız yeterlidir.
    Prosedürü olmayan bir işlemdir. İlgili bölümdeki görevliler sizin aklınıza takılan sorulara cevap vereceklerdir. İçiniz rahat olsun.

Konu hakkında bilgisi olmayan kişilerin organ mafyası, organ için kaçırılmak veya buna benzer soruları akıllarına getirmeleri doğaldır ancak organ bağışlamaya kalktığınızda bu tip soruların çok yersiz olduğunu göreceksiniz.

Organlarınız için organ mafyasının sizi kaçırması gibi bir durum olamaz çünkü organ bağışınız sizin ancak beyin ölümü gerçekleştiğinde ve ancak bir hastanede doktorların onayından sonra gerçekleşebilir.
    Örneğin bir hastanedeyken doktorların artık sizin için beyin ölümünüz gerçekleştiği konusunda hem fikir olması halinde organlarınız alınabilir. Ayrıca başvurunuzda belirttiğiniz bir yakınınızın da onayı gereklidir. Bu yakınınızın telefonu organ bağış kartının üzerinde yer almaktadır.

Hastaneye yapacağınız müracaatın akabinde size bir Organ ve Doku Bağış kartı verilir. Bunu yanınızda taşırsınız. Bu kart ile organlarınızı bağışladığınızı beyan edersiniz.
    Ayrıca bu kartta sizin göstereceğiniz bir yakınınızın telefonu yer almaktadır. Organlarınız her ne kadar siz bağışlamış olsanız bile bu kartta önceden gösterdiğiniz kişinin onayı alındıktan sonra bağışlanabilir.
    Bu nedenle organ mafyası ya da organlarınız için kaçırılma veya öldürülme korkunuz olmasın.

Organ bağışlama konusunda maalesef çok geri durumdayız. Binlerce hasta böbrek, kalp, kornea veya başka organlara hayati derecede ihtiyaç duymaktadır.
    Lütfen bu işe gönüllüyseniz en yakın bir hastaneye giderek organlarınızı bağışlayın. Organlarını bağışalamayı herhangi bir sebeple düşünmeyen kişilerin kararına sonuna kadar saygılıyım.
    Bu iş gönül işidir bu nedenle organ bağışı yapmak istemeyeni anlayışla karşılamak gerekir.

Yarın bir gün bizim ve bir yakınımızın bir organa ihtiyaç duymayacağımızı kim garanti edebilir?

Hangi organlarınızı bağışlayabilirsiniz?

* Kalp/Kalp kapakçığı

* Akciğer

* Kıkırdak

* Karaciğer

* Kornea

* Tendon

* Ekstremite

* Üst solunum

* Böbrek

* Kemik

* İnce bağırsak

* Üst sindirim yolu

* Pankreas

* Kas dokusu

* Yüz ve Saçlı deri ister tek tek isterseniz tamamını işaretleyerek bağışlayabileceğiniz organlarınızdır.

Bu konuda soruları olan arkadaşlara bilgim dahilinde cevap vermeye hazırım. Teşekkürler

• Kürt ve arap lara gitmemesi gibi bi sart varsa bagislicam

• quote:

Orijinalden alıntı: ReCoMaX

geçen yıl böbrek nakli oldum. Tabiki bağışlarım ölmeme yakın.

Geçmiş olsun.

Ölmeye yakın olduğunuzu nasıl bileceksiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: ReCoMaX

geçen yıl böbrek nakli oldum. Tabiki bağışlarım ölmeme yakın.

Geçmiş olsun.

Ölmeye yakın olduğunuzu nasıl bileceksiniz?

sağol. ölmeden önce organlarımı bağışlarım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.