Şimdi Ara

Optoma Projeksiyon Kullanıcıları - ANA BAŞLIK (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.145
Cevap
42
Favori
127.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konu, esasında ses sistemlerine yönelik bir konu. Hatta o bölümde yer alıyor. Projektörün çalışmasına dair video çekmek zor ve yanıltıcı olur. En sağlıklısı gözünüzle görmenizdir.

Ben bir arkadaşımın 7 yıllık deneyiminden yola çıktım. Acer marka, 2000 lumenlik 1024x768'lik bir makinesi var. Onu baz alarak parlaklık ve renk konusunda dünya standartı olan rec709 değerlerini veren ve en önemlisi de bütçeme uygun olan modeli tercih ettim. Gözümle görmedim. Riske girdim. Bu risk, amazon kaynaklı değil de cihazdan memnun olup olmama riski idi.

Daha evvel 49 inc full hd bir TV kullanıyordum. Lg 49uh770v. Alanında oldukça iyidir. Şu anda TV yok evde. İnan aramıyorum. Tamam, gündüz biraz solgun oluyor projektör. Ama yetiyor. Seçiliyor görüntü. Kaldı ki ben ekonomik modda kullanıyorum. Ayrıca gündüz evde olmadığım için dert etmiyorum.

Gece ise muhteşem bir netlik ve parlaklık var. Hatta öyle ki, oturduğum yerin tavanında 5wattlik sarı renk iki adet spot lamba yakıyorum. Yani tamamen karanlık ortamdak seyretmiyorum filmi. Buna rağmen ben görüntünün parlaklık, netlik ve kontrastindan çok memnunum. Bu göreceli bir şey tabii.

Bütçem daha yukarıda olsaydı belki bir casio tercih edebilirdim. Yada benq orta - üst segment arası bir model. Ben 2000 TL verdim. Çokta da memnunum.

Xiaomi'nin laser projektörü çıkmıştı birkaç ay evvel. Bir de ona bakın derim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mesajınız için teşekkür ederim. Hd142x i araştırdım biraz. Videolar falan seyrettim sanırım benim için yeterli düzeyde olacak. Ben de sizin gibi sadece akşamları film, dizi ve oyun için kullanacağım. Led tv zaten mevcut.

Size son olarak tahmini kullanım ömrünü sormak istiyorum. Kaç saat kullandıktan sonra lamba değişmesi gerekir sizce?

• Ben de optoma Hd29darbee ile optoma gt1080 darbee arasında kararsız kaldım. En son optoma gt1080 darbee modelinde karar verdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • stone2003 S kullanıcısına yanıt
    Benim ilk aldığım projeksiyon cihazı aldığım gün bozuldu ve garantisi olduğu için yenisiyle değiştirildi. Geçen forumda konuştuğum bi arkadaşta views. 7827 almıştı ve aldığı günden beri randıman alamamış sıkıntı varmış servise gönderecekti (garantili ürün). Aynı cihaz bende var 1 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Belli olmuyo elektronik işi. Binde bir olan bişey değil bu cihazların arızalanması. Bi çok kişinin başına geliyo. Ya senin yurt dışından aldığın cihaz 1 hafta, 1 ay yada mesala 8 ay sonra bozulursa ne yapacaksın? Amazon garanti veriyomu acaba. Vermiyosa değer mi. Garantili ürünü en azından 2yıl kafan rahat kullanıyosun. Hatta viewsonic 3 yıl cihaz+lamba garantisi veriyo.

Özellikle dolar ucuzken gerçekten ciddi fiyat farkları oluyodu ama şuan bilemiyorum. Tercih senin tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: projekta

Benim ilk aldığım projeksiyon cihazı aldığım gün bozuldu ve garantisi olduğu için yenisiyle değiştirildi. Geçen forumda konuştuğum bi arkadaşta views. 7827 almıştı ve aldığı günden beri randıman alamamış sıkıntı varmış servise gönderecekti (garantili ürün). Aynı cihaz bende var 1 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Belli olmuyo elektronik işi. Binde bir olan bişey değil bu cihazların arızalanması. Bi çok kişinin başına geliyo. Ya senin yurt dışından aldığın cihaz 1 hafta, 1 ay yada mesala 8 ay sonra bozulursa ne yapacaksın? Amazon garanti veriyomu acaba. Vermiyosa değer mi. Garantili ürünü en azından 2yıl kafan rahat kullanıyosun. Hatta viewsonic 3 yıl cihaz+lamba garantisi veriyo.

Özellikle dolar ucuzken gerçekten ciddi fiyat farkları oluyodu ama şuan bilemiyorum. Tercih senin tabi

Merhaba;

1-) amazon.de satılan ürünlere avrupa garantisi veriyor. ilk yol bunun için amazon ile canlı sohbet üzerinden iletişime geçmek.

2-) Genelde ürünün yurtdışı fiyatı, Türkiye fiyatının neredeyse yarısı oluyor. yetkili servis işini çözemezseniz, yine amazon üzerinden ikinci cihazı alırsınız. aynı paraya gelir. arızalı cihazı da yedek parça niyetine ya satar yada saklarsınız.

iyi günler dilerim,

• Benq w2000 i yarı fiyata yakın bi fiyata bulabilirseniz link atar mısınız. Ben aliexpresi sürekli kullanıyorum ama amazondan hiç alışveriş yapmadım. Benim amazonda bulduğum w2000 3850 lira, gümrükle birlikte. Türkiye' de nette bulduğum en ucuz w2000 4189 lira ve 6 taksit imkanı, ayrıca n11 in kupon imkanıyla daha da uyguna gelir. Ayrıca amazondan peşin alıyoruz. Yerli satıcılardan da peşin fiyat sorsak eminim en az %10 iskonta yapacaklardır. Çünkü N11 en az %10 komisyon alıyo bazı katagorilerde çok daha fazla alıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi projekta -- 26 Ekim 2017; 20:59:23 >

• projekta kullanıcısına yanıt
    Üründen ürüne fark var. Ben amazon.de'den Optoma hd142x aldım 2000 TL'ye. Türkiye fiyatı ise 3500 TL'lerdeydi.

Sizin örneğinizde de fiyat farkı çok ama çok az. Elbette böyle bir durumda bende Türkiye'den alırdım.

• quote:

99 dolarlık projeksiyon lambasını 3774 liraya satmaya çalışan şark kurnazlarına para kaptırmaktan iyidir. Bozulursa şansıma üzülürüm ama her halükarda bu tip adamlara para kazandırmadığım için içim rahat olur. ;)

Ayrıca yurt dışından daha ucuza aldığın için arızayı tamir ettiğinde bile türkiye'de garantili şekilde satın almaktan iyidir. Kaldı ki garanti denen şeyin %95'i kullanıcı hatası.

Eskiden İngilizce'yi iş için öğrenmek gerekiyordu ama artık çakal esnaflardan korunmak için mutlaka öğrenilmeli. Gerçek hayatta çok faydası oluyor. :)

• Resimlerdeki resim kalitesi iyidir. Ama mükemmel değil.
  • Selamlar, Optoma HD142X ürününü biz getiriyoruz, sitelerdeki fiyatlar çoğu zaman liste fiyatlarıdır, mutlaka firmaları aramanızı tavsiye ediyoruz, Türkiye'de maalesef, ÖTV, KDV, TSE ve gümrük giderleri, distribütör ve bayi karları eklenince fiyatlar artabiliyor.

Marka ve distribütöre bayi olarak baskı yapıyoruz, yakın zamanda UHD65 ürününü getireceğiz, hem demo yapabileceksiniz hem de yurtdışından daha uygun fiyatlara alabileceksiniz, yeterki Türkiye gümrüğünden geçsin, 3-5 aydır ürün bekliyoruz.

herkese iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boyutdijital -- 30 Ekim 2017; 13:16:54 >
  • arkadaşlar ikinci el optoma marka projeksiyon cihazı buldum letgo da ama modelini bilmiyorum. fiyatlara şöyle bir bakınca internette baya uygun. birde böylesi şeyleri alırken hep bir arızası varda satıcı söylemezse para boşa gider çekincesi var bende. nelere dikkat etmek lazım ikinci el cihaz alırken. birde cihazı sadece maç izlerken kullanmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotografya -- 3 Kasım 2017; 11:2:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotografya

arkadaşlar ikinci el optoma marka projeksiyon cihazı buldum letgo da ama modelini bilmiyorum. fiyatlara şöyle bir bakınca internette baya uygun. birde böylesi şeyleri alırken hep bir arızası varda satıcı söylemezse para boşa gider çekincesi var bende. nelere dikkat etmek lazım ikinci el cihaz alırken. birde cihazı sadece maç izlerken kullanmayı düşünüyorum.

Öncelikle en azından 5-6 ay garantisi olsunki bi sorun olursa elinizde patlamasın. Tabi aldığınızda dikkatlice kontrol edin içi açılmamış olsun. Hatta seri numarasını isteyip serviste tamir görmüşse ne tamiri görmüş öğrenebilirsiniz. Bazen cihazı bir süre kullanmadan ne tür sıkıntısı olduğunu bi kez denemeyle anlayamayabiliyo insan. Bir de yüz yüze alacaksanız adam at hırsızına benziyosa uzak durun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fotografya

arkadaşlar ikinci el optoma marka projeksiyon cihazı buldum letgo da ama modelini bilmiyorum. fiyatlara şöyle bir bakınca internette baya uygun. birde böylesi şeyleri alırken hep bir arızası varda satıcı söylemezse para boşa gider çekincesi var bende. nelere dikkat etmek lazım ikinci el cihaz alırken. birde cihazı sadece maç izlerken kullanmayı düşünüyorum.

Öncelikle en azından 5-6 ay garantisi olsunki bi sorun olursa elinizde patlamasın. Tabi aldığınızda dikkatlice kontrol edin içi açılmamış olsun. Hatta seri numarasını isteyip serviste tamir görmüşse ne tamiri görmüş öğrenebilirsiniz. Bazen cihazı bir süre kullanmadan ne tür sıkıntısı olduğunu bi kez denemeyle anlayamayabiliyo insan. Bir de yüz yüze alacaksanız adam at hırsızına benziyosa uzak durun

Malesef garantiyi sordum bitti dedi satıcı. Valla seri nosunu filan istesem letgodaki ürün satanlar genelde fiyat şu alıyorsan al modunda davraniyorlar. Ürün de sıkıntı olmasa böyle yapmazlar gerçi. Birde optamanin en ucuz ürünü 2000 tl gördüm nette 550 tl baya iyi fiyat da cihaz iki gün sonra arıza verirse para boşa gidecek

• fotografya kullanıcısına yanıt
    Dostum fiyat bence de şüpheli ama ne modeli nede özelliklerini yazmamışsın lamba saati kaç peki garanti bittiğine göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

Dostum fiyat bence de şüpheli ama ne modeli nede özelliklerini yazmamışsın lamba saati kaç peki garanti bittiğine göre

onlarla ilgili hiç bir bilgi yok ki. zaten anlayan birisi olsa ilan detayına yazar şu diye. hiç bir bilgi yok
    Dostum öyle ise durum daha net, sorularınıza açık ve net cevap vermiyor ise 550 tl lik projeksiyona para vermeye değmeyecek demek ki
  • amerikadan getirme imkanım var projeksiyon cihazı ama türkiye ye göre fiyatlarda kayda değer bir fark varmıdır ? birde yurt dışından getirtme daha avantajlı ise hangi modeli önerirsiniz ? sadece maç izlemek için alıcam
    Amerikan ürünlerinin 110 volt ile çalıştığını atlamayın..

• quote:

Orijinalden alıntı: kokanche

Amerikan ürünlerinin 110 volt ile çalıştığını atlamayın..

bilmiyordum. 220 volt ile çalışanı yokmudur ?
  • Artık tüm cihazlar 100-240volt 50/60hz arasında standart olarak geliyor. Yine de alırken bakmak lazım ama muhtemelen sıkıntı olmaz. Tek fark elektrik kablo uç kısmında olabilir o da bir çevirici adaptör uçla halledilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2003 -- 9 Kasım 2017; 9:33:5 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.