Şimdi Ara

Oppo find x kullananlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
437
Cevap
1
Favori
40.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar. Öncelikle hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın. 😊

Acaba cihazın; arayüz akıcılığı, pil ve kamera performansı hakkında bilgi verebilir misiniz? Lag, donma, çökme, kapat hataları,...vs. oluyor mu cihazda?

Ben de Xiaomi Mi Mix 2S alma arefesindeyim, bu telefon dikkatimi çekti.

Cevabınız için çok teşekkür ederim şimdiden, sağolun. 😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eric Cartman.

Merhabalar. Öncelikle hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın. 😊

Acaba cihazın; arayüz akıcılığı, pil ve kamera performansı hakkında bilgi verebilir misiniz? Lag, donma, çökme, kapat hataları,...vs. oluyor mu cihazda?

Ben de Xiaomi Mi Mix 2S alma arefesindeyim, bu telefon dikkatimi çekti.

Cevabınız için çok teşekkür ederim şimdiden, sağolun. 😊
    Cihaz piyasadaki bütün cihazlardan hızlı. kardeşimin mi8'i var ondan hızlı, eşimin iphonex'i var ondan hızlı. SD 845'le çalışıyor 8gb ram var üzerinde deli gibi akıcı bir sorun yok. Ara yüzde takılma, donma ya da kitlenme yaşamadım hiçbir şekilde. Cihaz "ingilizce" bunu unutmamak lazım, global rom daha çıkmadı. Çalışmayan uygulama görmedim ama markette nedense netflix yok, dışarıdan yükledim sorunsuz çalıştı. Ekran hdr zaten ve parlaklık çok yüksek, çok memnun kaldım.

Kamerası çok güzel çalışıyor, hızlı açılıyor, seri çalışıyor, güzel çekiyor. Ben memnun kaldım tabi bir p20 pro değil. Gecenin kralı o, ama bu da hiç yabana atılmaz, gece açıkçası ön kamerası iphpone 8'den falan çok daha iyi.

Cihaz global roma sahip değil, İngilizce en büyük sıkıntı şu anda bu, başka bir sıkıntı görmedim ayrıca parmak izi okuyucu yok, ön kamera hızlı inip çıkıyor ama bir parmak izi okuyucusu arıyor insan yine de, çünkü HİÇBİR uygulama android'de retina taramasına destek vermiyor. Safe in could kullanıyorum tam bir ızdırap. arkaya bir parmak izi okuyucusu olabilirdi.

• bende aldım 2 gün sonra geri verdim.cihaz güzel,fakat çin menşei oldugu için 3 parti uygulamalarda kilit ekran bildirimi ve simgesi görünmüyor.saat 09 da whatsup tan bana mesaj gelmiş,saat 2 de whatsup uygulamasına girdigimde bana geliyor.bildirim simge yok.60 pfs kayıt yok.oppo ıd kayıt yapılamıyor.çin telefonu istiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanas1975

bende aldım 2 gün sonra geri verdim.cihaz güzel,fakat çin menşei oldugu için 3 parti uygulamalarda kilit ekran bildirimi ve simgesi görünmüyor.saat 09 da whatsup tan bana mesaj gelmiş,saat 2 de whatsup uygulamasına girdigimde bana geliyor.bildirim simge yok.60 pfs kayıt yok.oppo ıd kayıt yapılamıyor.çin telefonu istiyor.
    Vivo nex s 'de bu gibi seyler var midir ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba yarın oppo alacağım kısmetse, kullanan arkadaşlar memnun mu değer mi ? Kamerası s9+ 'tan dahamı iyi sizce veya iphone x ten? global versiyon çıkınca turkce yükleyebilecekmişiz sizce doğrumu değerli yorumlarınızı rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vol_kan -- 31 Temmuz 2018; 22:5:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanas1975

bende aldım 2 gün sonra geri verdim.cihaz güzel,fakat çin menşei oldugu için 3 parti uygulamalarda kilit ekran bildirimi ve simgesi görünmüyor.saat 09 da whatsup tan bana mesaj gelmiş,saat 2 de whatsup uygulamasına girdigimde bana geliyor.bildirim simge yok.60 pfs kayıt yok.oppo ıd kayıt yapılamıyor.çin telefonu istiyor.
    Bahsettiğiniz bildirim geç gelme sorunu Ayarlar ile ilgili muhtemelen, tabii cihaz İngilizce olunca derinlemesine ayarları kurcalamak zor.

Play Stor da bildirim gelince ekranı uyandıran ve çok stabil çalışan uygulamalar mevcut aslında.

Bu Çinli markaların böyle ufak ama önem arz eden yazılım eksiklikleri oluyor malesef.

Bende alacağım bu telefondan ama fiyatlar biraz rayına girince, bulursam da birini yurtdı?ından aldıracağım.

• Merhabalar.

Oppo Find X ben de aldım, kullanıyorum. Almayı düşünen arkadaşlara önemli bi bilgi vereyim.

Arkadaşlar piyasada şu anda satılan tüm Find X cihazlar, benim ki de dahil PAFM00 kodlu model. 8GB ram 128GB hafızalı. Bi farklı sürüm daha var, onun da tek farkı sanırım 256GB hafızalı olması ve kodu da PAFT00'dı. Lamborghini Edition modelinin de ayrı bi model kodu var, onu şu anda bilemiyorum. Bu bizlerdeki PAFM00 modelİ ilk kez Çin'de çıkan ilk lansman modelidir. Çin sürümüdür, Türkçe dil seçeneği yoktur, google uygulamaları yoktur fakat Google Framework'lar(mesela play marketi manuel yükleme yaparsanız çalışması için gerekli ana yazılım) deactive durumdadır, play marketi el ile yüklediğiniz de yada mesela gmaili, bu deactive durumdaki Framework'lar aktif edilsin mi diye kendiliğinden ortaya çıkıyor, korkmayın bu konuda, google uygulamaları ile ilgili sorun yok yani. Ama dediğim gibi PAFM00 kodlu şu andaki cihazlarımızda tek eksik Türkçe dil seçeneğidir.

Global cihaz henüz resmi olarak Oppo firması tarafından piyasaya sürülmedi diye biliyorum. Belki farklı ülkeler de bazı operatörler aracılığıyla tek tük piyasaya yinede çıkmış olabilir, yoğun bi şekilde Xda'da durumu takip ediyorum, o tür konuşmalar, konular mevcut.

Diğer husus: Türkçe dil seçeneği orjinal olarak içerisinde bulunan Find X piyasaya çıktı. O cihaz da Hindistan versiyonu, model kodu da CPH1871. Türkçe dilsiz kesinlikle kullanamam diyen arkadaşlar bu model kodlu cihazı almayı unutmasın, tabi bu model kodlu cihazı Hindistan'dan getirtme imkanı olanlar diyelim biz ona.

Son durum şu, eğer global cihaz piyasaya çıkınca yazılımı(rom) yayınlanır yada bahsettiğim Hindistan sürümün yazılımı da kullanılabilir bunun için, Oppo da bu bizdeki Find X'ler için bootloader kilidini açmaya izin veren kaynak kodları vb. izinleri, gerekli yazılımları serbest bırakırsa(bu sefer çok kısıtlamış bu cihazı, bahsettiğim işlemler için herşey neredeyse kapalı görünüyormuş, kendim de farkettim, Xda'da da konuşulanlar bunlar) global yazılımı bizdeki PAFM00 kodlu Find X'e yükleyebileceğiz ve nihayetinde google uygulamalarının içinde hazır yüklü, aktif olduğu, orjinal Türkçe dil şeçeneğine sahip Find X'lerimiz olmuş olacak.

Edit: Bahsettiğim Hindistan versiyon, içerisinde orjinal Türkçe dili olan CPH1871 kodlu Find X aynı zamanda 256GB hafızalıymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edacsac -- 10 Ağustos 2018; 1:49:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: edacsac

Merhabalar.

Oppo Find X ben de aldım, kullanıyorum. Almayı düşünen arkadaşlara önemli bi bilgi vereyim.

Arkadaşlar piyasada şu anda satılan tüm Find X cihazlar, benim ki de dahil PAFM00 kodlu model. 8GB ram 128GB hafızalı. Bi farklı sürüm daha var, onun da tek farkı sanırım 256GB hafızalı olması ve kodu da PAFT00'dı. Lamborghini Edition modelinin de ayrı bi model kodu var, onu şu anda bilemiyorum. Bu bizlerdeki PAFM00 modelİ ilk kez Çin'de çıkan ilk lansman modelidir. Çin sürümüdür, Türkçe dil seçeneği yoktur, google uygulamaları yoktur fakat Google Framework'lar(mesela play marketi manuel yükleme yaparsanız çalışması için gerekli ana yazılım) deactive durumdadır, play marketi el ile yüklediğiniz de yada mesela gmaili, bu deactive durumdaki Framework'lar aktif edilsin mi diye kendiliğinden ortaya çıkıyor, korkmayın bu konuda, google uygulamaları ile ilgili sorun yok yani. Ama dediğim gibi PAFM00 kodlu şu andaki cihazlarımızda tek eksik Türkçe dil seçeneğidir.

Global cihaz henüz resmi olarak Oppo firması tarafından piyasaya sürülmedi diye biliyorum. Belki farklı ülkeler de bazı operatörler aracılığıyla tek tük piyasaya yinede çıkmış olabilir, yoğun bi şekilde Xda'da durumu takip ediyorum, o tür konuşmalar, konular mevcut.

Diğer husus: Türkçe dil seçeneği orjinal olarak içerisinde bulunan Find X piyasaya çıktı. O cihaz da Hindistan versiyonu, model kodu da CPH1871. Türkçe dilsiz kesinlikle kullanamam diyen arkadaşlar bu model kodlu cihazı almayı unutmasın, tabi bu model kodlu cihazı Hindistan'dan getirtme imkanı olanlar diyelim biz ona.

Son durum şu, eğer global cihaz piyasaya çıkınca yazılımı(rom) yayınlanır yada bahsettiğim Hindistan sürümün yazılımı da kullanılabilir bunun için, Oppo da bu bizdeki Find X'ler için bootloader kilidini açmaya izin veren kaynak kodları vb. izinleri, gerekli yazılımları serbest bırakırsa(bu sefer çok kısıtlamış bu cihazı, bahsettiğim işlemler için herşey neredeyse kapalı görünüyormuş, kendim de farkettim, Xda'da da konuşulanlar bunlar) global yazılımı bizdeki PAFM00 kodlu Find X'e yükleyebileceğiz ve nihayetinde google uygulamalarının içinde hazır yüklü, aktif olduğu, orjinal Türkçe dil şeçeneğine sahip Find X'lerimiz olmuş olacak.

Edit: Bahsettiğim Hindistan versiyon, içerisinde orjinal Türkçe dili olan CPH1871 kodlu Find X aynı zamanda 256GB hafızalıymış.
    Hayırlı olsun hocam, güle güle kullanın. Cihaz hakkındaki olumlu, olumsuz yorumlarınız nedir ? Birde bu bahsettiğiniz hindistan da satılan, türkçe dil seçeneği olan model satışa çıktımı hindistan da ? Ben türkçe olsun isterim, anllatığınıza göre sonradan türkçe yapmak pek kolay ve hızlı olmayacak, yani global rom için kilit açma, resmi romu uyarlama felan sıkıntılı gibi geldi bana.

Global romlu modeli satışa çıktıysa ona yoğunlaşayım, sadece hindistanda mı satılacak bu global versiyon acaba.

• Teşekkür ederim hocam, en kısa zamanda siz de sahibi olursunuz inşallah.

Cihaz da olumsuz hiçbirşey söyleyemiyorum inanın, abartmıyorum da. O kadar şık, hızlı ve son derece kaliteli bi cihaz. Çok sık cihaz değiştiririm, çok çabuk sıkılırım fakat bu cihazı uzunca bi süre kullanacağıma şimdiden emin gibiyim. Bunları cihazın Türkçe olmamasına ve bazı bildirim alma sıkıntılarının olmasına rağmen yazıyorum. O derece yani. Çünkü bahsettiğim şeyler tamamen yazılımsal sorunlar ve güncellemelerle en kısa sürede giderilebilecek eksiklikler. Oppo yaklaşık 8-10 gün de bir günceleme veriyor cihaza, hemen yüklüyorum, kayda değer güncellemeler gerçekten.

Ön-arka kameralar muazzam. Gece çekimlerin de özellikle selfie kamerası çok iyi sonuçlar veriyor, şaşırtıcı derecede. Batarya epey iyi, yoğun kullanıma yakın bi kullanımım var, oyun oynamadığım da 2 gün sorunsuz gidiyor.

Cihazın şıklığına zaten kimse dil uzatamaz sanırım, bazen cepten çıkarıp, durduk yere, bi işiniz yokken bile o kameranın çıkış-girişini izleyip, kasaya şöyle bi gözatmak istiyorsunuz cidden:)

Hindistan'da ki cihaz global sürüm değil hocam. Sadece içerisinde Türkçe dil seçeneği mevcut, ilginç olarak. Hindistan'da satışta. Model kodu: CPH1871

Türkçe yapmak sandığınız kadar zor olmayacak, emin olun o kısma. Çünkü cihaz içerisinden değil de, bilgisayar aracılığıyla rom yükleme programı ve yükleme aşamaları Oppo tarafından yayınlanmaya başladı, gerçekten kolay duruyor işlemler. Tabi az da olsa biraz bu konular da deneyim gerekiyor, onu aksi yönde iddia edemem.

Global cihaz ise yavaş yavaş satığa çıkmaya başlamış. Xda'da Youtube kanallarındaki inceleme vidyolarını paylaşıyorlar, vidyolar da ki cihazların global versiyon olduğunu, hatta incelemeyi yapan kişiler tarafından da vidyo da bunun belirtildiğini söylüyorlar(ben vidyoları izlemedim). Arama yapıp izlerseniz o vidyoları, muhtemelen hangi ülkeler de global cihaz satışının başladığını öğrenebilirsiniz hocam

• quote:

Teşekkür ederim hocam, en kısa zamanda siz de sahibi olursunuz inşallah.

Cihaz da olumsuz hiçbirşey söyleyemiyorum inanın, abartmıyorum da. O kadar şık, hızlı ve son derece kaliteli bi cihaz. Çok sık cihaz değiştiririm, çok çabuk sıkılırım fakat bu cihazı uzunca bi süre kullanacağıma şimdiden emin gibiyim. Bunları cihazın Türkçe olmamasına ve bazı bildirim alma sıkıntılarının olmasına rağmen yazıyorum. O derece yani. Çünkü bahsettiğim şeyler tamamen yazılımsal sorunlar ve güncellemelerle en kısa sürede giderilebilecek eksiklikler. Oppo yaklaşık 8-10 gün de bir günceleme veriyor cihaza, hemen yüklüyorum, kayda değer güncellemeler gerçekten.

Ön-arka kameralar muazzam. Gece çekimlerin de özellikle selfie kamerası çok iyi sonuçlar veriyor, şaşırtıcı derecede. Batarya epey iyi, yoğun kullanıma yakın bi kullanımım var, oyun oynamadığım da 2 gün sorunsuz gidiyor.

Cihazın şıklığına zaten kimse dil uzatamaz sanırım, bazen cepten çıkarıp, durduk yere, bi işiniz yokken bile o kameranın çıkış-girişini izleyip, kasaya şöyle bi gözatmak istiyorsunuz cidden:)

Hindistan'da ki cihaz global sürüm değil hocam. Sadece içerisinde Türkçe dil seçeneği mevcut, ilginç olarak. Hindistan'da satışta. Model kodu: CPH1871

Türkçe yapmak sandığınız kadar zor olmayacak, emin olun o kısma. Çünkü cihaz içerisinden değil de, bilgisayar aracılığıyla rom yükleme programı ve yükleme aşamaları Oppo tarafından yayınlanmaya başladı, gerçekten kolay duruyor işlemler. Tabi az da olsa biraz bu konular da deneyim gerekiyor, onu aksi yönde iddia edemem.

Global cihaz ise yavaş yavaş satığa çıkmaya başlamış. Xda'da Youtube kanallarındaki inceleme vidyolarını paylaşıyorlar, vidyolar da ki cihazların global versiyon olduğunu, hatta incelemeyi yapan kişiler tarafından da vidyo da bunun belirtildiğini söylüyorlar(ben vidyoları izlemedim). Arama yapıp izlerseniz o vidyoları, muhtemelen hangi ülkeler de global cihaz satışının başladığını öğrenebilirsiniz hocam
    Teşekkür ederim cevap için, bende almak istiyorum fakat hem bu dil seçeneği, hemde dolarda ki yükseliş biraz frenledi beni şimdilik. Ben araştırmaya başlayayım da, olmadı yurt dışından bir tanıdığıma aldırtacağım artık.

Bu bildirim tarafındaki sıkıntı nedir tam olarak acaba ?

• Rica ederim ne demek...

Şimdiden hayırlı olsun o zaman hocam inşallah. Global versiyonu aldırtabilirseniz şahane olur gerçekten. Pişman olmayacaksınız, emin olun buna...

Bildirim sorunu şöyle:

Bildirim panelinde mesela whatsapp ikonu çıkmıyor mesaj gelince yada mesajın bi kısmı görünür ya, o olay yok, aşağı çekince paneli ikon da mesaj da görünüyor, geliyor. Kilit ekranına da geliyor sorunsuz, ikon da, mesaj da. Bildirim gelmiyor deniyor, o olay tam olarak öyle değil. Son kullanılanlar ekranında whatsapp'ı kilitleyip bırakırsanız, yani whatsapp arka planda hep çalışırsa whatsapp bildirimleri her an, tam vaktinde geliyor.

Ekran herzaman açık özelliği bu telefonda da var, LG gibi Samsung gibi. Siyah ekran da beyaz saat ve tarih özelliği yani. Oraya da whatsapp vb. 3.parti uygulamaların ikonu gelmiyor şimdilik, kendi mesaj uygulaması ve cevapsız çağrı ikonları geliyor sadece. Whatsapp mesajı aldığınız da uyarı sesli ve o siyah ekranın(ekran açık, always on özelliği yani) etrafında, çerçevelerin kenarlarında 2 kez gökkuşağı renkleri dönüyor(çok şık birşey, renk ayarı da var).

Bildirimleri zamanında alamama gibi bi sorun yok yani esasında. Uygulamanın pil ve çalışma ayarlarını düzgün yaparsanız(1-2 ayar var, basit), bi de dediğim gibi mesela whatsappın, ekran kapanınca sürekli arka planda çalışmasını sağlarsanız(pile etkisi yok, çünkü whatsapp zaten her cihaz da her daim arka planda çalışır) bildirimleri zamanında alma sorunu yaşamazsınız. Sorun, gelen bildirimi ekran da(durum çubuğu vb.) görememe durumu. Ayrıca bildirim gelen uygulama ikonunun üzerinde hafif büyük, içi dolu nokta da çıkıyor. Yani ortada abartılacak pek bi sorun da yok aslında...

• Global versiyon ile Bilgi varmı arkadaşlar

• Son 1 haftadır Youtube'ye inceleme vidyosu eklenen tüm Find X cihazlar global versiyon. Vidyo bilgilerinden hangi ülke de global versiyon çıktığını anlayabilirsiniz yüksek ihtimalle. Hatta dediğim vidyolar da global versiyonda ki yazılım da Nova Launcher vb. 3.parti launcherleri(arayüzleri) aktif etme, kalıcı yapma sorunu da yok diyorlar, bundan bahsediyorlar. Cihazın kendi arayüzü ColorOS Launcher, nesini sevmeyip Nova Launcher ısrarındalar anlamış değilim o kısmı.

• edacsac kullanıcısına yanıt
    Evet 1 haftalık note 9 maceramdan sonra dayanamadım... zaten çıktığından beri yerimde zor duruyordum... mor rengi yarın elimde olacak...

geldiğinde haber veririm...
  • quote:

Son 1 haftadır Youtube'ye inceleme vidyosu eklenen tüm Find X cihazlar global versiyon. Vidyo bilgilerinden hangi ülke de global versiyon çıktığını anlayabilirsiniz yüksek ihtimalle. Hatta dediğim vidyolar da global versiyonda ki yazılım da Nova Launcher vb. 3.parti launcherleri(arayüzleri) aktif etme, kalıcı yapma sorunu da yok diyorlar, bundan bahsediyorlar. Cihazın kendi arayüzü ColorOS Launcher, nesini sevmeyip Nova Launcher ısrarındalar anlamış değilim o kısmı.
    Xda global versiyon romları çıktımı bilginiz varmı yarın bende alıyorum kısmetse

• Hocam global rom da çıktı cihaz da, fakat biz şu anda elimizdeki Çin versiyon cihazlara yükleyemiyoruz şu anda. Herhangi bi yöntem yok, çıkmadı henüz.

• quote:

Hocam global rom da çıktı cihaz da, fakat biz şu anda elimizdeki Çin versiyon cihazlara yükleyemiyoruz şu anda. Herhangi bi yöntem yok, çıkmadı henüz.
    Okuduğum kadarıyla olmuyor diyorlar alsam mı almasammı bilemedim cihazı

• Morelocale 2 programı ile tüm google uygulamaları Türkçe oldu. Cihazın saat/tarih gibi kısımları(nerede saat ve tarih varsa) ve %10 gibi bazı bölümleri yine Türkçe oldu. Baya işe yaradı diyebilirim, Türkçe dil seçeneğinin olmayışını farketmiyorum gibi birşey.

Yalnız root isteyen bi uygulama olduğundan, işlemleri biraz zor. Root istememesini sağlamak gerekiyor çünkü, adb mod üzerinden.

• edacsac kullanıcısına yanıt
    bende aldım us dort gun oldu cıhazın bıldırım olayını cozemedım. ınsta mesajlarını bıldırım olarak alamıyorum yardımcı olabılırsen sevınıırm.
  • akşam inşallah 9 gibi elimde... deneyimlerimi paylaşırım...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.