Şimdi Ara

Oppo find x kullananlar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
437
Cevap
1
Favori
40.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kün Fe Yekün

An itibariyle mi 8 Explorer edition geçtim. Kıyaslama yapacak olursam oppodan daha iyi bir cihaz
    Hayırlı olsun, biraz açarmısınız konuyu, kıyaslamayı neye göre yaptınız ? kamerası mı daha iyi, bataryası mı daha iyi ? arayüz mü daha iyi ? Kestirip atmışsınız, mi 8 Explorer edition yüz tanıma da çok sağlıklı değil deniliyor, batarya zayıf deniyor. Sizin görüşünüz neler bu konuda ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

Hayırlı olsun, biraz açarmısınız konuyu, kıyaslamayı neye göre yaptınız ? kamerası mı daha iyi, bataryası mı daha iyi ? arayüz mü daha iyi ? Kestirip atmışsınız, mi 8 Explorer edition yüz tanıma da çok sağlıklı değil deniliyor, batarya zayıf deniyor. Sizin görüşünüz neler bu konuda ki.

Alıntıları Göster
    Nerde diyorlar bunu?

Kamera-telefon akışı-arayuzu olarak benim için daha güzel ve kullanılabilir

Ekranın ele oturuşu benim için daha kullanışlı

Opponun ekranina ben alışamadım. Sanki Samsung kullanıyor hissi veriyor . Bende Samsung sevmeyen biriyim.

Batarya konusu benim için içi boş bir konu

Neden?

Çünkü ne kullanırsam kullanayim 1 gün yetiyor bana

Bataryalik bir durumum yok yani. Geçmiş mesajlarımda merak edenler için batarya değerlerini paylaştım

Eşit:yüz tanıma muhteşem. Nerde yorum yapmışlar zayıf demişler merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kün Fe Yekün -- 1 Eylül 2018; 22:4:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kün Fe Yekün

Nerde diyorlar bunu?

Kamera-telefon akışı-arayuzu olarak benim için daha güzel ve kullanılabilir

Ekranın ele oturuşu benim için daha kullanışlı

Opponun ekranina ben alışamadım. Sanki Samsung kullanıyor hissi veriyor . Bende Samsung sevmeyen biriyim.

Batarya konusu benim için içi boş bir konu

Neden?

Çünkü ne kullanırsam kullanayim 1 gün yetiyor bana

Bataryalik bir durumum yok yani. Geçmiş mesajlarımda merak edenler için batarya değerlerini paylaştım

Eşit:yüz tanıma muhteşem. Nerde yorum yapmışlar zayıf demişler merak ettim

Alıntıları Göster
    Yüz tanımanın zayıf olduğu yer şu, kardeşin veya sana benzer birisi kilidi açabiliyor. Bununla ilgili videolar var YouTube da, hatta genç bii arkadaş vardı Türk, mi 8 de böyle bir video çekmişti, sonrasında EE ile de test etmiş sonuç aynı çıkmış.

Önemli olan sizin memnun kalmanız tabii, gerisi teferruattır.

• quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

Yüz tanımanın zayıf olduğu yer şu, kardeşin veya sana benzer birisi kilidi açabiliyor. Bununla ilgili videolar var YouTube da, hatta genç bii arkadaş vardı Türk, mi 8 de böyle bir video çekmişti, sonrasında EE ile de test etmiş sonuç aynı çıkmış.

Önemli olan sizin memnun kalmanız tabii, gerisi teferruattır.

Alıntıları Göster
    Ahmet Emre diye bir çocuk var sanırım ondan bahsediyosun:) dikkate alınacak bir çocuk değil kesinlikle. Dünya üzerinde bunu iddia eden tek kişi şu anda. Yüz tanıma hız olarak iphone 10 dan ve oppo dan daha seri. İlgili videolar var YouTube da.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badcrow -- 3 Eylül 2018; 20:29:52 >
  • Arkadaşlar ben oppo nun kendi mağazasından pubg Çin sürümlerini indirip oynamıştım. Orjinal sürüm açılmamışti şimdi başka oyunları denedim onlar da açılmadı. Google play den indirdiğim oyunları iki kez indiriyor yani şöyle bir kere indirme bitince sıfırdan tekrar iniyor. Bunun bi çözümü veya ayarı var mıdır bilgisi olan var mı?

• Oppo find x kullananlar

• 1 ve 4 numaralı aşamalarını eksik yapıyorsun büyük ihtimalle.

Onları kontrol et.

Developer Mode açık kalacak, üst durum çubuğun turuncu renkte kalacak, turuncu olduğun da dokunma durum çubuğuna işlemler bitene kadar...

"Usb debbuging" ve "Disable permission monitoring" seçeneklerinin açık olduğundan emin ol.

• Arkadaşlar cihazda ki tüm Google uygulamalarının ve Play Store'den indirilmiş veya indirilecek tüm uygulamaların tamamen, ayrıca cihazın işinize epey yarayan bazı kısımlarının(tarih, hava durumu ve bazı özellik sayfalarının) Türkçe olması için aşağıda yazdığım adımları dikkatle uygulayınız...

Xda'dan alıntıdır!

1.- MoreLocale 2 programını Play Store'den indirin, programa girmeyin.

2.- Developer options(geliştirici seçenekleri)'ı açmak için, Settings'e girin, About Phone'ye girin, Version'a 7 kez tıklayın.

3.- Settings ---> Additonal Settings ---> Developer Options'a girin, doğrulama kodunu girip "Use" deyin. Developer Options tikini açın.

4.- Gelen ekran da "Enable USB debugging" tikini açın "Ok" deyin. En aşağıya inin "Disable permission monitoring" seçeneğinin tikini de açın.

Bu noktada "durum çubuğunuz" turuncu renktedir, işlemler bitene kadar da turuncu renkte kalmalıdır, bu yüzden de işlemler bitene kadar durum çubuğuna hiçbir şekilde tıklamayın, asla deymeyin!

5.- Şimdi cihazınızı usb ile bilgisayar bağlayın, 5-10 saniye sürücülerin kurulmasını bekleyin. Sonrasında cmd ekranını açıp, adb mod için komut ekranı da denir(bu konu hakkında bilgisi olmayanlar için bu Türkçeleştirme işlemini tabsiye etmem), alttaki 2 kodu sırayla giriyoruz.

adb shell(enter yapın)

pm(boşluk)grant(boşluk)jp.co.c_lis.ccl.morelocale(boşluk)android.permission.CHANGE_CONFIGURATION(enter yapın)

6.- Şimdi marketten indirdiğiniz MoreLocale 2 programına girin ve sağ üst köşedeki "Custom Locale"' ye tıklayın ve paylaştığım resimde ki gibi tr girişlerini yapıp "Set" tuşuna basın.

Oppo find x kullananlar

Ayrıca kesinlikle Morelocale 2 programının otomatik dondurulmaması için(herşeyin ingilizceye dönmemesi için), Settings ---> Battery ----> App Freezing kısmında ki açık tikini kapalı konuma getirin!

Hepsi bu kadar

Uyarı!

Kesin değil ama bazen şu 2 durum da Play Store yada bazı programlar bu Türkçeleştirme sebebiyle kasıp beyaz ekran da kalabilir, sakın korkmayın;

1-) Şarjınız %10 altına düşer ise ki şarjınızı imkanınız olduğu sürece bu değerin altına düşürmeyin batarya sağlığı açısından.

2-) Cihazınızı yeniden başlatırsanız.

Dediğim bu kasma ve beyaz ekran yada tekrar ingilizceye dönme durumu olduğunda, yukarı da anlattığım işlem aşamalarından sadece 6 numaralı aşamayı tekrar uygularsanız sorun kalmaz ve yine hepsi Türkçe olur...

Kolay gelsin

Edit: Bu yöntemi, içerisinde Türkçe dil seçeneği olmayan ve henüz root edilemeyen tüm Android 8.1 sürüm cihazlar da deneyip aynı sonuca ulaşabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edacsac -- 4 Eylül 2018; 2:36:45 >

• Oppo Find X kullananları ve merak edenleri findx Türkiye grubuna bekliyoruz.

https://www.facebook.com/groups/268772547295639/

• yeni güncelleme cıkmış oppo için
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzmete

yeni güncelleme cıkmış oppo için
    Yeni güncelleme turkce dil desteği için mi çıkmış, indiren vs kullananlar bilgi verebilirmi lütfen?

• Güncelleme: Kamera, sistem optimizasyonu ve ağustos ayı güvenlik yamasını içeriyor.

Android güncellemelerin de herhangi bi dil desteği sonradan eklenmez. Hiçbir markanın hiçbir cihazın da öyle bir durum olmuyor yani. Öyle bir beklentiye girmeyin.

• Merhaba telefonun Global versiyonu varmı acaba , satın alsak google play i falan kullanabiliyor muyuz ?

• global versiyonu yok. yakın zamanda çıkacagını tahmin ediyorum. google play kendi mağazasından bir google uygulaması yuklediğinizde kendiliğimden yukleniyor.

• google play ve servisleri kurulabiliyor... türkçe yok... adb komutu verirsen more locale'e az biraz türkçe oluyor...(ben Ingilizce kullanıyorum...)

Programları kurup yedekleri geri çekip ve bildirimleri tek tek ayarladın'mı (2günü alır) ondan sonra kusursuz güzelliği yaşamak kalıyor

Yoğun uğraşlar sonucu kusursuz hale getirdim daha da ellemem...

Ne zaman global rom'u flaşlamayı bulursa XDA'daki kankalarımki ben biraz zor diyorum... Msm Flash tool'u çalıştırdılar diye. biliyorum... ama cesaretli bir arkadaş lazım...

keşke global sürümlü olsa cihazlar yada basit flashlansa.... o zaman piyasanın en iyi cihazı olmaya aday...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thehspeed -- 7 Eylül 2018; 17:14:53 >

• bende whatsapp mesajları ekran kapalıyken gelmiyor. Sizdede aynı sorun varmı?

• Bu ayarları yaparsan sorun kalkar... Quick freeze'de hepsini kafadan "TURN OFF ALL" yap... kesinlikle...

Hatta ben spotify'ın kilit ekranında kullanımı bile ayarladım...

Oppo find x kullananlar

Oppo find x kullananlar

Oppo find x kullananlar

Oppo find x kullananlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thehspeed -- 7 Eylül 2018; 17:12:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: thehspeed

Bu ayarları yaparsan sorun kalkar... Quick freeze'de hepsini kafadan "TURN OFF ALL" yap... kesinlikle...

Hatta ben spotify'ın kilit ekranında kullanımı bile ayarladım...

Aynen ben de böyle kullanıyorum ama ben sadece kullandığım uygulamaları freez den çıkardım ve global rom a ihtiyacım kalmadı. Şuan için ihtiyacım yok ilerde gelirse yüklerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: thehspeed

google play ve servisleri kurulabiliyor... türkçe yok... adb komutu verirsen more locale'e az biraz türkçe oluyor...(ben Ingilizce kullanıyorum...)

Programları kurup yedekleri geri çekip ve bildirimleri tek tek ayarladın'mı (2günü alır) ondan sonra kusursuz güzelliği yaşamak kalıyor

Yoğun uğraşlar sonucu kusursuz hale getirdim daha da ellemem...

Ne zaman global rom'u flaşlamayı bulursa XDA'daki kankalarımki ben biraz zor diyorum... Msm Flash tool'u çalıştırdılar diye. biliyorum... ama cesaretli bir arkadaş lazım...

keşke global sürümlü olsa cihazlar yada basit flashlansa.... o zaman piyasanın en iyi cihazı olmaya aday...
    Cihaz çok güzel çok beğeniyorum fakat ,global rom olmayışı ve türkçe olmayışı beni düşündürüyor fiyatıda az değil , Kamera mekanik sistemle çalışıyor, yarın bir gün sorun yaratır mı takılma gibi çalışmama gibi , 16 Ekim'De Huawei Mate 20 Pro tanıtılacak 5 milyar gibi fiyata çıkarsa onu almayı düşünüyorum bakalım.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.