Şimdi Ara

Oppo find x kullananlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
437
Cevap
1
Favori
40.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: thehspeed

akşam inşallah 9 gibi elimde... deneyimlerimi paylaşırım...
    Hayırlı olsun akşam ufak bi inceleme bekleriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

akşam inşallah 9 gibi elimde... deneyimlerimi paylaşırım...
    Cihazı aldınızmı

• Evet kurulum yeni bitti gibi...

Cihaz mükemmel...

Bilim kurgu filminden fırlamış gibi...

Oyunlarımı kuramadım yedekler gelmedi...

Onunla uğraşıyorum...

• quote:

Evet kurulum yeni bitti gibi...

Cihaz mükemmel...

Onunla uğraşıyorum...
    Nereden kaça aldınız ufak bi inceleme bekliyoruz

• quote:

Evet kurulum yeni bitti gibi...

Cihaz mükemmel...

Onunla uğraşıyorum...
    Hayırlı olsun hocam, deneyimlerinizi bekliyoruz. Note 9 nasıldı hocam ? memnun olmadığınız bir durum oldu mu note 9 da ?
  • system electronıc kullanıcısına yanıt
    Hocam sizde benim gibi değişik telefonları seviyorsunuz sanırım. :) oppo x benim de ilgi alanımda ama pixel in kamerasından vazgeçmek zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: edacsac

Teşekkür ederim hocam, en kısa zamanda siz de sahibi olursunuz inşallah.

Cihaz da olumsuz hiçbirşey söyleyemiyorum inanın, abartmıyorum da. O kadar şık, hızlı ve son derece kaliteli bi cihaz. Çok sık cihaz değiştiririm, çok çabuk sıkılırım fakat bu cihazı uzunca bi süre kullanacağıma şimdiden emin gibiyim. Bunları cihazın Türkçe olmamasına ve bazı bildirim alma sıkıntılarının olmasına rağmen yazıyorum. O derece yani. Çünkü bahsettiğim şeyler tamamen yazılımsal sorunlar ve güncellemelerle en kısa sürede giderilebilecek eksiklikler. Oppo yaklaşık 8-10 gün de bir günceleme veriyor cihaza, hemen yüklüyorum, kayda değer güncellemeler gerçekten.

Ön-arka kameralar muazzam. Gece çekimlerin de özellikle selfie kamerası çok iyi sonuçlar veriyor, şaşırtıcı derecede. Batarya epey iyi, yoğun kullanıma yakın bi kullanımım var, oyun oynamadığım da 2 gün sorunsuz gidiyor.

Cihazın şıklığına zaten kimse dil uzatamaz sanırım, bazen cepten çıkarıp, durduk yere, bi işiniz yokken bile o kameranın çıkış-girişini izleyip, kasaya şöyle bi gözatmak istiyorsunuz cidden:)

Hindistan'da ki cihaz global sürüm değil hocam. Sadece içerisinde Türkçe dil seçeneği mevcut, ilginç olarak. Hindistan'da satışta. Model kodu: CPH1871

Türkçe yapmak sandığınız kadar zor olmayacak, emin olun o kısma. Çünkü cihaz içerisinden değil de, bilgisayar aracılığıyla rom yükleme programı ve yükleme aşamaları Oppo tarafından yayınlanmaya başladı, gerçekten kolay duruyor işlemler. Tabi az da olsa biraz bu konular da deneyim gerekiyor, onu aksi yönde iddia edemem.

Global cihaz ise yavaş yavaş satığa çıkmaya başlamış. Xda'da Youtube kanallarındaki inceleme vidyolarını paylaşıyorlar, vidyolar da ki cihazların global versiyon olduğunu, hatta incelemeyi yapan kişiler tarafından da vidyo da bunun belirtildiğini söylüyorlar(ben vidyoları izlemedim). Arama yapıp izlerseniz o vidyoları, muhtemelen hangi ülkeler de global cihaz satışının başladığını öğrenebilirsiniz hocam
    Buğün xda formunda birşeyler paylaşmışlar bakabildinizmi orda Türkçe varmı diye soran sizmiydiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: DODANLI

Hocam sizde benim gibi değişik telefonları seviyorsunuz sanırım. :) oppo x benim de ilgi alanımda ama pixel in kamerasından vazgeçmek zor.
    Hocam bayılıyorum fütüristik cihazlara, pixeli bende çok merak ediyorum, bir yerde görme, deneyimleme şansım olmadı hiç, bakalım kısmet.
  • Evet Manyak tasarımlı cihaz sever arkadaşlarım...

Oppo Find X ile 3. günümü yaşamaya başladım...

Telefon Tam Bilim Kurgu filminden fırlamış gibi... ve bir okadar'da muhteşem derecede şık....

Ben Bordo olanını tercih ettim... Ekran Samsung Amoled... Çok iyi...

Kamera Beklediğimdende İyi... iPhone x gibi sahne modları var hem ön hem arka...(daha çok sahne var)

Ses olarak mono hoparlör var... kalite ve yüksekliği gayet iyi...

kızak mekanizması gerçekten harika.. yanında 3 ses efekti ile geliyor...

Vooc şarj teknolojisi mükemmel... birde 256'lıkların içinden super vooc çıkıyorki o 35 dk. full dolduruyor cihazı...

3D yüz tanıma ve kızak ile birlikte çalışması harika bir his...

Buraya KADAR Bizim gibi Hep Farklı telefon severler için muhteşem...

Gelelim eksilere...

Sakın gidipte çin versiyonunu almayın....

Global buluyorsanız onu alın...

3 gündür neler çektim

Klasik Çin Yazılımları(Xiaomi-Oppo-Vivo-Meizu) Google play servisleri gömülü gelmiyor...

dil eksiği var...(benim için önemli değil ama olsun)

Google Servisleri dışarıdan yükleyince saçmalıyor telefon...

bildirimler gelmiyor veya geç geliyor... oyunlar yüklenmiyor... yüklense bile yedekler geri gelmiyor...

kısacası verem oldum...

Yeni zar zor ayarlarladım... Eh işte... diyim... 97'den beri 1000'lerce telefon kullanıdım şu çin rom'ları gerçekten verem sebebi...

buralardayım sorunuz olursa...
  • Ben bi konunun altında sormuştum hocam Türkçe var mı diye, galiba ondan bahsediyorsunuz. Ama yeni değildi o konu, cihaz çıktığı ilk hafta açılan bi konuydu.

• Super Vooc Flash Edition 256GB versiyon cihazlar 3400mAh pile sahip arkadaşlar, haberiniz olsun. Düz, Vooc hızlı charge, yani standart 128GB Find X'ler 3730mAh, bunu da buradan ayrıca belirtelim. Belki o kadar batarya performans farkı yoktur ama belki de vardır, henüz bilemiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: edacsac

Ben bi konunun altında sormuştum hocam Türkçe var mı diye, galiba ondan bahsediyorsunuz. Ama yeni değildi o konu, cihaz çıktığı ilk hafta açılan bi konuydu.
    o konu bugün güncelenmiş hindistan sürümü olan konu 3 4 link atmışlar yüklemek için
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzmete

o konu bugün güncelenmiş hindistan sürümü olan konu 3 4 link atmışlar yüklemek için

Alıntıları Göster
    Evet o konu hocam. O yazan da benim.

Şimdi bu yazdıkları, verdikleri linkler de şunun için: Bu cihaza tekrardan temiz, ful rom flaşlamak da mesele. Onun yöntemlerini tartışıyorlar, 2-3 yöntem var çünkü, şunu dene, bunu dene diye tavsiye veriyorlar. Daha başarabilen de yok sanırım. Bu nedenle bizim cihazlara, yani Çin cihazlarına global rom yükleme nasıl olur, ne zaman olur, hatta olur mu gerçekten muamma.

• benim görüşüm uzun zamandır zaten bu işi yapıyorum...

bence bizin çin varyantına sahip olan cihazlara global rom yüklemesi yapamayacağımız...

benim görüşüm bu yönde...

• Son yazıyı okuyunca yıkıldım bugün 4500 TL pas kayıtlı tel aldım sanırım ki çin versiyonu zaten tr de başkadır yok Türkçe olmayacaksa olmayacaksa yazık oldu paramiza inşallah çift hattı düzgün çalışır çünkü ben çift hatlı olmalı telim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Urenhay

Son yazıyı okuyunca yıkıldım bugün 4500 TL pas kayıtlı tel aldım sanırım ki çin versiyonu zaten tr de başkadır yok Türkçe olmayacaksa olmayacaksa yazık oldu paramiza inşallah çift hattı düzgün çalışır çünkü ben çift hatlı olmalı telim.
    Sahibinden mura curadan aldınız herhalde cihazı hayırlı olsun

• Evet daha önce de alışveriş yapmıştım murat beyden mi8 var ben de onu yollayacağım oppo gelince yalnız şuan ki durum canımı sıktı bu çince meselesi inşallah çaresi bulunur yoksa telefon değil eziyet olabilir.

• Çift hatta sorun yok hocam merak etmeyin, çok güzel, çok verimli, gayet olması gerektiği gibi çalışıyor çift hat özelliği. Dual 4G var(2 hat daima 4G aktif), rehberdeki 1 kişiyi mesela Vodafone hattınızdan 1 kez ilk defa aradınız, siz değiştirmediğiniz sürece her tuşlama da otomatik olarak o kişiyi Vodafone'den arıyor(Mix2S'de bu hat hatırlama olayı yoktu), isterseniz hiçbirzaman hatırlamamayı da seçebilirsiniz.

Türkçe rom konusunda ümidinizi yitirmeyin, ben er yada geç yüklenebileceğini düşünüyorum Türkçe romun

Edit: Cihazınız hayırlı olsun, güle güle kullanın, içiniz de rahat olsun, çok beğeneceksiniz, Türkçe'yi aramayacaksınız bile bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edacsac -- 27 Ağustos 2018; 23:41:59 >
  • edacsac kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim mi8 in çeltikli oluşu ve bence iPhone takliti yapmaya çalışması beni oppo ya sevk etti birde pili burada arkadaş yazmış 2 gün yetiyor diye bana 12 saat yoğun kullanımda yetse ki benim net sürekli açık ve işlem yaparım nette yeterli olur.hayirlisi tel hele bir gelsin.

• quote:

Evet Manyak tasarımlı cihaz sever arkadaşlarım...

Oppo Find X ile 3. günümü yaşamaya başladım...

Telefon Tam Bilim Kurgu filminden fırlamış gibi... ve bir okadar'da muhteşem derecede şık....

Ben Bordo olanını tercih ettim... Ekran Samsung Amoled... Çok iyi...

Kamera Beklediğimdende İyi... iPhone x gibi sahne modları var hem ön hem arka...(daha çok sahne var)

Ses olarak mono hoparlör var... kalite ve yüksekliği gayet iyi...

kızak mekanizması gerçekten harika.. yanında 3 ses efekti ile geliyor...

Vooc şarj teknolojisi mükemmel... birde 256'lıkların içinden super vooc çıkıyorki o 35 dk. full dolduruyor cihazı...

3D yüz tanıma ve kızak ile birlikte çalışması harika bir his...

Buraya KADAR Bizim gibi Hep Farklı telefon severler için muhteşem...

Gelelim eksilere...

Sakın gidipte çin versiyonunu almayın....

Global buluyorsanız onu alın...

3 gündür neler çektim

Klasik Çin Yazılımları(Xiaomi-Oppo-Vivo-Meizu) Google play servisleri gömülü gelmiyor...

dil eksiği var...(benim için önemli değil ama olsun)

Google Servisleri dışarıdan yükleyince saçmalıyor telefon...

bildirimler gelmiyor veya geç geliyor... oyunlar yüklenmiyor... yüklense bile yedekler geri gelmiyor...

kısacası verem oldum...

Yeni zar zor ayarlarladım... Eh işte... diyim... 97'den beri 1000'lerce telefon kullanıdım şu çin rom'ları gerçekten verem sebebi...

buralardayım sorunuz olursa...
    Tekrar hayırlı olsun hocam, bende çok istiyorum find x almak, şimdi sizde deneyimlerinizi paylaşınca son kararımı verdim, global cihaz bulana kadar asla almam, benim için türkçe dil, bildirimlerin kusursuz çalışması ve cihazın global olması çok önemli. Tamam tasarım kusursuz ama cihazında işlevsel olması lazım, kolay kullanmam, uğraşmamam lazım. Az para da değil, global rom çıkınca yüklenecek mi o da belli değil. Biraz daha beklemek en doğrusu benim için.

Zaten yurtdışından aldırtacağım ben, acele etmiyorum o yüzden.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.