Şimdi Ara

Operatörlere rekabet soruşturması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Rekabet Kurumu, resmî web sitesi üzerinden yaptığı bir duyuruda Türkiye’de faaliyet gösteren 3 büyük mobil operatör hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ve Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. için yapılan şikâyete dair bir ön araştırma yapılmış ve delillerin soruşturma başlatmak için yeterli olduğunu kanısına varılmış.

Belirtilen üç ismin toplu kısa mesaj ihalelerinde kısa mesaj sonlandırma ücretlerinin çok altında teklif vererek, aynı alanda faaliyet gösteren daha küçük rakiplerin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddia ediliyor. 3 Temmuz 2017 tarihli toplantıda müzakere edilen kararda bulguların ciddi olduğu ifade edilmiş.

Operatörler 4054 sayılı kanunun altıncı maddesini ihlal etmekle suçlanıyor. Bu maddede hâkim durumun kötüye kullanılması yasaklanıyordu. İlerleyen günlerde konunun araştırılıp, hukuksuz bir durum olup olmadığı ile ilgili karara varılacak.

• En son Aral'a felan ceza kesilmişti.Sonuç?
    Tabikide Aral oyun fiyatlarını 300 TL'lere çıkartarak ödeyeceği ceza parasını müşterilerine kitlemeye çalıştı.
  • ürüng ayıg toyon kullanıcısına yanıt
    Olay biraz da tüketicilerde. Avrupada da benzeri cezalar var ama mesela Aral olayı gibi bir şey yaşansa yurt dışında, herkes tepkisini koyar, firmanın satışları dibi bulur.

Türk tüketiciye ise reklam gibi geliyor. Eminim Aral muhabbeti döndüğü zamanlar firma en yüksek satışını yapmıştır her yerde adı geçiyor diye...
  • Bu olay döner dolaşır bizim tarifelere ek ücret olarak gelir..

• Firmalara hiçbir şey olmaz, olan yine tüketicilere olur. Buraya yazıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 28 Temmuz 2017; 18:52:32 >
  • Keşke haberi okuyup anlayıp yorum yapsaydınız. SMS paketlerini ucuza verdikleri için küçük firmalar rekabet edememiş ve başvurmuş. Yani bize var oluşundan giren bir dava.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vodafone un butun tarifelere kadasina gore 2ser 3er tl koymasi da buna hazirlikmis galuba ceza yerse oderiz boyle diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanirim bize satilan sms paketleriyle ilgili degil bunlar. Bankalar gibi toplu sms alimi yapan firmalara yapilan satislarla alakali.

• Anlaşmanın sadece o konuda olduğunu zannetmiyorum. Paketler de birbirine çok yakın. Neden bir tanesi şok kampanya yapıp bütün müşterileri kendinde toplamıyor. Mesela 5GB, 5000dk, 30TL gibi.

• Rekabet Kurumu iyi bir sıksa şunları...
  • + Efendim bi yere üye olmuşsunuz faturanız o sebepten fazla gelmiş.

- Ne üyesi ne tıklaması hanımefendi yapmadım ben öyle bir şey.

Müşteri hizmetlerinde bu diyalog daha fazla geçer yakında.

Ordaaaa bir kazık var uzakta o kazııık bizim kazığımızdı.

• Ben Türk selin bu ülkeye ve bu ülkenin insanlarına hizmet ettiğine inanmıyorum..
    --------------------------------
    Birisi çıkıp ta demesin sakın doğu da okul yaptırdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

Keşke haberi okuyup anlayıp yorum yapsaydınız. SMS paketlerini ucuza verdikleri için küçük firmalar rekabet edememiş ve başvurmuş. Yani bize var oluşundan giren bir dava.

Hangi küçük firma?
  • Sms kullanan mı kaldı.

• Operatörlerden SMS paketini toptan alıp perakende satan ve SMS'lerin sonunda 3 büyük firmadan farklı kodu olan firmalar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ürüng ayıg toyon kullanıcısına yanıt
    A**l'a ohh iyi oldu dedik ama şuan ön siparişler 266 liradan başlıyor. PC'de durum böyle.http://store.steampowered.com/app/612880/Wolfenstein_II_The_New_Colossus/
  • Aman yapmayın lütfen. Fiyatları arttıracaklar!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.