Şimdi Ara

Operatör Değiştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Müşteri destekten doğru düzgün bir bilgi alamadım diye buraya konu açıyorum.

Turkcellden Eylül ayında yıllık almıştım tarifeyi.Fakat artık yetmediği için tarifemi artırmak istedim.Ama turkcellin sözde bana özel paketleri okadar saçma sapan ki operatör değişikliği yapmaya karar verdim.

Sorum şu taahhüt bitmesine bu kadar ay varken bunu yapabilir miyim ?

Operatör Değiştirme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eKsTazi -- 10 Haziran 2021; 11:7:22 >

• Bimcell öneririm
  • İstediğiniz zaman yapabilirsiniz cezai bedel ödersiniz bilginiz olsun .

Müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz

• Yanlış bilmiyorsam, 3 aylık cayma bedeli ödersiniz. Bir yıl olarak düşünmeyin. Haziran’dan Eylül’e yaklaşık 3 ay var
  • Dilaver Çelimli D kullanıcısına yanıt
    Hocam son 3 ay kala operatör sürekli arayıp yenileyelim diyorlar.Acaba son aylarda cayma bedeli olmuyor mu ? Ondan mı arıyorlar diye düşündüm
  • eKsTazi kullanıcısına yanıt
    Oluyor. Son ayda olmaz diye biliyorum.
  • bimcell oneririm
  • Bimcell yap
  • 24.09 da bitiyor , bu tarihe ne kadar yaklaşırsan o kadar az cayma bedeli çıkar.
  • Konunun cevabından bağımsız herkes bimcell önermiş garip bi şekilde. Tavsiyem geçeceğiniz operatörü etrafınızda araştırın önce. Bana da bimcell önerdiler. Türk telekom altyapılı dediler. Telekom evimde iyiydi, ona güvenerek geçiş yaptım. Sonuç olarak hiçbir zaman 5 mbps üstü internet hızı göremedim. Çekim gücü de türk telekom ve turkcell den bariz derecede daha düşük. Bu yüzden telefonumun şarjı çok daha hızlı tükendi bu süreçte.

Turkcelle bugün yeniden dönüş yaptım. İnternet üzerinden araştırdığımda hat taşımanın 3 ayda 1 olduğu yazıyordu. Bugün turkcell bayisinde faturasız müşterilere böyle bir kısıt olmadığı, istersem hemen geçebileceğimi söyledi. Ben de hemen geçiş işlemlerini başlattım. 3 5 fazla veririm kaliteli kullanırım derseniz hiç bimcelle bulaşmayın bence

• quote:

Orijinalden alıntı: LEAME

Konunun cevabından bağımsız herkes bimcell önermiş garip bi şekilde. Tavsiyem geçeceğiniz operatörü etrafınızda araştırın önce. Bana da bimcell önerdiler. Türk telekom altyapılı dediler. Telekom evimde iyiydi, ona güvenerek geçiş yaptım. Sonuç olarak hiçbir zaman 5 mbps üstü internet hızı göremedim. Çekim gücü de türk telekom ve turkcell den bariz derecede daha düşük. Bu yüzden telefonumun şarjı çok daha hızlı tükendi bu süreçte.

Turkcelle bugün yeniden dönüş yaptım. İnternet üzerinden araştırdığımda hat taşımanın 3 ayda 1 olduğu yazıyordu. Bugün turkcell bayisinde faturasız müşterilere böyle bir kısıt olmadığı, istersem hemen geçebileceğimi söyledi. Ben de hemen geçiş işlemlerini başlattım. 3 5 fazla veririm kaliteli kullanırım derseniz hiç bimcelle bulaşmayın bence

Türk telekom ne çekiyorsa Bimcell de aynısını çeker (tecrübeyle sabittir 9 yıldır bimcelliyim) bimcell tek başına bir operatör değil türk telekomun faturasız bir tarifesidir

90 gün olayına gelince bu kural sıfır alınan hatlar için geçerli hattınız eskiyse no taşımak için bu süreyi beklemenize gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: deryadeniz907

Türk telekom ne çekiyorsa Bimcell de aynısını çeker (tecrübeyle sabittir 9 yıldır bimcelliyim) bimcell tek başına bir operatör değil türk telekomun faturasız bir tarifesidir

90 gün olayına gelince bu kural sıfır alınan hatlar için geçerli hattınız eskiyse no taşımak için bu süreyi beklemenize gerek yok

Alıntıları Göster

Mesajımda o yüzden türk telekoma güvenerek geçtim dedim. Çünkü türk telekom iyi çekiyordu evimde. Ama nedense bimcellde aynı performansı alamadım. Çekim gücü haricinde sanırım bimcelle verilen 4.5G bant aralığı da daha kısıtlı.

İzmir bornova metro gibi merkezi bi yerde bile 7-8 mbps e çıkamadı. Yoğunluktandır dedim. Kendi evimde, daha tenha bir bölgede test yaptım ama sonuç yine aynı ne yazık ki.

Aynı yerde turkcellde 120 mbps, Türk Telekomda 30 40 mbps arası hız alıyordum. O da bir hayli yetiyordu.

O yüzden geçeceklere tavsiyem burdaki yorumlar yerine çevrelerinde mevcut kullanan varsa onlara danışsınlar. İyi çekiyor ve hızı iyiyse sorun yok ama benim gibi tavsiyeye uyup araştırmadan geçerseniz internet hızınız 2 3 günde "" 20"" kat düşebilirOperatör Değiştirme 

Operatör Değiştirme
    Operatör Değiştirme

• Katlama kampanyalı paket ise son güne kadar bekleyin. Yoksa verdikleri her şeyin ücretini alıyorlar.
  • BİMcell'de bant genişliği kısıtlı mı ki?
  • Hayır

• İçime kurt düştü arkadaş telekomda farklı bimcellde farklı hız almış
  • Aynen bu sebepten sözleşmem devam ettiği için operatör değiştiremiyorum.Bu yüzden konuyu da unutmuşum açıkcası.

Şimdilik goller cepte paketi aldım bu şekilde idare ediyorum.

Operatör değişecek olsam sadece vodafone’a geçebilirim çünkü türk telekom bölgemde gerçekten çok kötü.Vodafone’da iyi Turkcell kadar iyi değil ama bu fiyatlarla turkcellde kalmam mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eKsTazi -- 22 Haziran 2021; 22:38:4 >
    RaHat ve Akıllı Paketler var ?
    Bende aynı dertten şikayetçiyim. 3 ayda bir 6,99 mobil ödeme falan. Mobil ödeme açık diye aldılar bu ucreti. Yan hattımda mobil ödeme kullanmama rağmen. Ve daha neler sekreter, başkası bana ödemeli atıyor benim faturamdan düşüyor falan.

Ana hattımı Platinium 60 paketine 12 ay taahhüt verdim, ama yan hatlarda aynı operatöre mahkum olmaktan bıktım.

Faturasız'da ne zaman kafana eserse yükle, istediğin zaman başka operatöre taşı. Ama faturalı'da el mahkum kalıyorsun, cidden sıkıldım.

Zaten bundan sonra 2 silahşör takılacağım.. Birisi Turkcell'de ana hattım, diğeri ise yan hattım. Diğerlerini bu ayın 10'unda kapattiriyorum inşallah.

Kısaca, ana hattınız faturalı olarak kalsın ama yan hatlara taahhüt vermeyin. Pişman olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AAD4AAA61 -- 22 Haziran 2021; 22:43:51 >
  • LEAME kullanıcısına yanıt

Cihaz 2 testte de farklı bandlara bağlandığı için böyle devasa fark olmuş olabilir. Eğer mümkünse banlara bakar mısınız?

Samsung cihazlarda *#0011# ile bakılıyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.