Şimdi Ara

Opel Vectra B 1996 Model Otomatik Aracımda Tüm Yaşadıklarım ve Yaşayacaklarımın Paylaşım Noktası (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: veysell19 , veysell19 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
149
Cevap
4
Favori
6.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sağolun.

• wRei kullanıcısına yanıt

Ek olarak;

Araca rötuş yapılması gereken ufak tefek yerler vardı onlar yapıldı. Ön tampon sıfır takıldı. Komple pasta cila yapıldı. Komple iç kuaför yapıldı. Havuz paspas alındı set olarak. Hoparlör trimleri sıfır değişti. Kapı kolu çerçeveleri sıfır alındı. Bijon kapakları komple sıfır orijinal olarak değişti. Kapı çıtaları komple sıfırıyla değişti. Kapı menteşelerine ayar yapıldı. Otomatik camlara ayar yapıldı. Sıfır egzoz takıldı. Elektrik tesisatı komple elden geçirildi toparlandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wRei -- 3 Mart 2024; 1:25:7 >
  • İnsan okurken fenalık geçiriyor. Nasıl bir sabır var sizde maşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş olsun bayağı sabırlısınız 300 bine alıp 90 bin masraf edip neredeyse alınan meblağın 3te 1'ine yaklaşık maliyet olmuş,bu devirde güzel para bu,yaşları olduğundan dolayı bi tarafı yapıp bi taraf gidiyor malesef

günün sonunda böyle maceraya girermiyim ben girmem meblağlar yüksek para puluda geçtim ustalarla vs uğraşması ciddi sabır gerektiriyor o da bende yok :)

hayırlı ve geçmiş olsun şimdilik

• ESER14 kullanıcısına yanıt

Sabretmekten başka çarem yoktu, isyan etmeninde faydası yok mecbur bebekle illgilenir gibi ilgilendim 1-1.5 ay kadar ustalarla dükkan açıp dükkan kapattım   Sağolun

• UltimateRs U kullanıcısına yanıt

Çok sağolun.

• aynı araç iş yerindeki arkadaşımda var 240 bin tl ye almış pek donanımda yok klima felan arabaya 1 kez motor yaptırdı 40 bine dikiş tutmadı sonra birdaha masraf etti 20 30 da öyle verdi parça değiştiricem felan diye

hala sanayiye gidip geliyor 4-5 aydır sanayiden cıkaramıyor arabayı

• BOLDVIPER kullanıcısına yanıt

Benim anladığım bu arabada motoru yaptırdığın zaman tesisatı vs. her şeyi adam akıllı değiştireceksin. En büyük sorun yaştan dolayı elektrik tesisatı gevriyor kablolar açılıyor, elektrik tesisatı komple satılıyor alıp onu da değiştireceksin hortum vs. bide ustanın ağzına bakmayacaksın öğreneceksin ne arızayı neden verir ne yapmak gerekir nasıl kullanmak gerekiyor. Sanayiye gitmek istemiyorsan japon araba alacaksın onu anladım. Ben kendim araştırmasam arızaları kendim bulmasam beni de çok çarpacaklardı. Bide bu arabaya bilmeyen usta el vurursa bir yeri yaparken diğer yeri bozuyor gerçekten bilen birine gitmek gerekiyor.

Ama işin doğrusu gerçekten sorunlu arabalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wRei -- 3 Mart 2024; 15:48:9 >
  • wRei kullanıcısına yanıt

Ustalara da empati yapmak gerek. Şimdi adam tesisatı komple değiştirelim dese "ustam boyuna masraf kalemi çıkartıyorsun" demenden çekinebilir. Zaten kısa videolarda parodisi yapılıyor. Müşteri ustam silecek çalışmıyor diyor, usta cevaben motor inecek diyor. Başka birinde basit bir arıza için usta içinden çocuğun düğün parasını çıkardım diyip ellerini oğuşturuyor.

İyi niyetli ustalar da baskı altında bence. Adam istemeden ucuza kaçıyor olabilir.

• ESER14 kullanıcısına yanıt
    Öyle bir durum söz konusu değil, çünkü ne gerekiyorsa yap parası önemli değil diye vurguladık.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Gecmis olsun bunlar normalde 2024 yilinda yasatilmamasi gereken arabalar. Gelismemis bir ekonomide bile yasatilmasi ve hizmete devam ettirilmeleri fazlasiyla zor ve masrafli. Bundan sonra da cesitli sikintilar cikarmasi sasirtici olmayacaktir

Gunluk aktif kullanima gelmezler. Ancak emekli modeli haftada bir kisa mesafe carsiya pazara gitmek icin uygun olabiliyorlar. Durumunuzu toparladiginizda yeni bir araca gecmenizi tavsiye ederim

• autindustry A kullanıcısına yanıt
    Planım o şekilde, biraz bütçemi toparladıktan sonra model yükseltmeyi planlıyorum.

• ---------------------------------------------------------------Krank Devir Sensörü Değişti----------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar iyi forumlar daha önce bahsettiğim sorun çıkaran krank devir sensörü değişti. Aynı sorunu yaşayacak arkadaşlar delphi markasını almasın GM harici markalar uyumsuz oluyor ve beyin arıza açıyor. Harici olarak sensör değişirken elektrik tesisatı komple yenilendi.

• Bundan tam 20 sene once bu kasanin gt si vardi bende. O zamanlar bile elektronik arızalardan illallah etmiştim.

20 sene sonra şuan nasil ugrastirir insani allah bilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Division Bell kullanıcısına yanıt
    Okuyan arkadaşlar olacaktır hocam tekrar etmiş olayım ne kadar temiz olursa olsun 2. Elde alınacak bir araba değil fiyatlar uygun gelebilir, ben nerdeyse kaput altını tamamen sıfırladım o sebeple kullanıcısı olacam bir süre. Eğer gözü karartıp alacaksa arkadaşlar, sabırlı ve araştırmacı olmaları gerekiyor motordan, mekanikten ve elektrikten hiç anlamıyorsa eline anahtar almamışsa bir araba parası dökerler. Ayrıca sanayiden dostunuz akrabanız tanıdığınız olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wRei -- 7 Nisan 2024; 19:21:51 >
  • --------------------------------------------------------------------------------DUYURU-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yakın bir zamanda abone ve beğeni gütmeksizin, sadece bu aracı kullanan yada alıp sorun yaşayan arkadaşlar için yaşadığım sorunları ve sonucunda bulduğum çözümleri, püf noktaları, gidilebilecek ustaları vs. içeren videolar yayınlayacağım "Sadece Vectra" isimli bir youtube kanalı açacağım. Amacım sadece benim gibi sorun yaşayıp internette her hangi bir cevap bulamayan kullanıcılara cevap olabilmek. Yayına başladığım zaman tekrar duyurulacaktır.

• -------------------------------------------------------------------------------Jantlar ve Lastikler Değişti------------------------------------------------------------------------------------

Hediye olarak 1 takım O.Z. Racing 17" Jant geldi. Bijon aralığı 100 olması sebebiyle uymadı 112 olan bir jant taktılar tam olarak oturdu. 3 Tane sıfır lastiğim vardı jantların yanında hediye gelmişti yanına 1 tane daha lastik aldım. Toplam maliyeti 20750TL oldu Rot balans ayarı yapıldı. Şu an için gayet memnunum.

-------------------------------------------------------------------------------Manifolta Bağlanan İnce Hortumlar Değişti------------------------------------------------------------------

Keyfe keder hortumları değiştirdim. Seste değişiklik oldu harici bir değişiklik görmedim. Maliyet Bedava (Daha sessiz çalışıyor)

-------------------------------------------------------------------------------Bujiler Değişti----------------------------------------------------------------------------------------------------

NGK Marka çift tırnak buji takıldı. Ateşleme %100 değişti. Sadece Buji parası verdim 1600TL 4 Adet

-------------------------------------------------------------------------------Yağ değişti--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Motor yağı 10w40 Castrol Magnatec ile değişti. Değişime 2000Km vardı erken değiştirdim motor yeni olduğu için erken değiştirmemi tavsiye ettiler ki yağ gerçekten de benden vazgeç artık diyordu. Şanzıman ve fren yağlarını direksiyon hidrolik seviyeleri kontrol edildi eksilme söz konusu değildi. Ayrıca yağ filtresi ve hava filtresi değişti (keyfe keder). Toplam Maliyet 1400TL

-------------------------------------------------------------------------------Gaz Kelebeğini Kendim Temizledim-----------------------------------------------------------------------------

Hava filtresinin hortumunu çıkardım, Boğaz kelebeğinin olduğu kısım açılınca, motoru çalıştırmadan elektriği açtım. Arkadaşım içeriden gaz pedalına bas çek yaparken balata spreyi sıktım. Bezle silip tekrar balata spreyi sıktım. Ardından Genel Bakım Spreyi ile yağladım. Toplam Maliyet 300TL

-------------------------------------------------------------------------------Yakıt Pompasını Değiştirdim-------------------------------------------------------------------------------------

Yakıt pompası uyduruk bir marka olduğu için marş basarken öksürme yaşıyordu araç, Bosch Marka pompa taktırdım şamandırasının ve pompanın kablolarını ve soketlerini yenilettim. Toplam maliyet 2000TL Pompa dahil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wRei -- 14 Nisan 2024; 21:54:15 >

• Araba dahil şu an cebinden çıkan ne oldu.

• 420.000 Küsür civarında.

• Güle güle bin hocam okuyunca içim daraldı, buna rağmen sakinliğiniz hoş. Artık yapılmış edilmiş harcanmış, geriye dönüp bakmak yerine sağlıkla binersiniz umarım.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.