Şimdi Ara

Opel corsa 1.7 tek kaplı araçların çoğalması ve siyah duman atması hakkında.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
11.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son günlerde sokaklarda özelikle arkasından bol bol siyah duman atan tek kapı eski opel corsalardan görüyorum böyle tanıdığım birisine sorduğumda araca hard yazılım atıldığını bmw 320 ile kapıştığını vs söylemişti gülüp geçtim ama bu yazılımın siyah dumanın arabaya zararı yok mu deneyimli abilerimizden yorum bekliyorum. Opel corsa 1.7 tek kaplı araçların çoğalması ve siyah duman atması hakkında.

• tüm apaçilerden nefret ediyorum.

NEdir abi bu insanlardaki bmw merco ile kapışma merakı ! ne geçicek eline ?

Nedir bu üstünlük kurma amacı ! Aracın kullanım amacı seni a dan b noktasına götürmek değilmidir ?
  • gördüm mü 300m uzak dururum .

her an makas atabilir -

her an gazı kökleyebilir yada durabilir
  • Ya kardesim olmaz mi zarari sence ? Niye bugun araclar duman atmiyor sence ?

Elalem deli gibi after treatment kasiyor muhendislerin hepsi zaten salak ya aman emisyon icin ugrasalim aman gelecek nesiller yaşasın . O muhendis o aractan isterse 300 beygir de cikarir ancak susturuculari iptal et katalitik falan ne varsa sok at sonra duman atiyor bir de guluyorlar ustune .

Bu corsa ya sahip olanlarin hepsi eziklik sendromu yasayan Bmw falan tokatlayinca adam olacagini sanan degisik tipte umursamaz insanlar .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siyah dumanın arabaya değil çevreye zararı var. Bu modifiyenin bu araçlara yapılmasının nedeni üzerindeki 1.7 motordan dolayıdır. Hem hacim büyük olduğundan yüksek beygir almaya elverişli hem de isuzu motoru olduğundan oldukça dayanıklı olup bozulmuyorlar.
  • s2000 ile kapışanı bile var ama şanzıman oranından dolayı 200de kesiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Ya kardesim olmaz mi zarari sence ? Niye bugun araclar duman atmiyor sence ?

Elalem deli gibi after treatment kasiyor muhendislerin hepsi zaten salak ya aman emisyon icin ugrasalim aman gelecek nesiller yaşasın . O muhendis o aractan isterse 300 beygir de cikarir ancak susturuculari iptal et katalitik falan ne varsa sok at sonra duman atiyor bir de guluyorlar ustune .

Bu corsa ya sahip olanlarin hepsi eziklik sendromu yasayan Bmw falan tokatlayinca adam olacagini sanan degisik tipte umursamaz insanlar .

Yok elbette zararı olduğu kesin fakat bu araçların ömrü nasıl kısalmıyor yani birden piyasa bu araçlar ile doldu ben motor boğulur diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.B.D(azimBora)

quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Ya kardesim olmaz mi zarari sence ? Niye bugun araclar duman atmiyor sence ?

Yok elbette zararı olduğu kesin fakat bu araçların ömrü nasıl kısalmıyor yani birden piyasa bu araçlar ile doldu ben motor boğulur diye düşünüyorum.

Kisaliyor zaten ama 5-10 binde bunu hemen anlayamazsin . O aracin 2.3. Sahibine soracaksin .

Mesela arac normal haliyle 100-130 bin kullanilmistir duzgunce bir sorun olmaz 250-300 e kadar ama sen bu motoru bir anda yuklersen 10-15 e dagilir

• Arabaya zararı vardır yoktur, bu sahibini ilgilendirir ama asıl zararı hava kalitesinin düşmesi. Bu gazları hepimiz dolaylı yoldan soluyoruz, insan sağlığı tehdit ediliyor. Asıl konu bu.
  • Polis bunlara değil gitsin filmlere ceza yazsın
  • Arabaya olan zararı umurumda değil ama bizlere olan zararı kim bilir nasıl?
    Deli gibi attığı dumanla belki 100 araçlık zararlı egzoz dumanı atıyordur. Bu tarz araçların arka kısmına bakın simsiyah bi haldedir.

• Şahin dogandan sonra yazılıma uygun olup adrenalini yükselttiği için ucuz apacilerin yeni gözdesi. Kaç kere şahit oldum, o allahın belası araba öyle bir duman atıyor ki kendisini kaybeder dumanında. Bir de geneli beyaz olduğundan kendi b.kunda boğulmak deyimi gibi bagaj kapağı simsiyah is oluyor. Ve bu saçma şeyden zevk alıyor bu oksijen ısraflari.

• Kütahya ve Afyon'da bol bol mevcut bu araçlardan zaten konu sahibinin resmini koyduğu araç Kütahya plakalı.
    Sanayide 1.7 motorlu Combo vardı, motoruyla oynanmıştı.
    Şehir içi çok fenaydı ama uzun yolda arabayı zorlayınca 2 kez yolda kalmıştı.
    Masrafı da küçük değildi diye hatırlıyorum.

• Eşşeği At zannederler 3 zamana kadar eline alır motoru...

• quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz88

Şahin dogandan sonra yazılıma uygun olup adrenalini yükselttiği için ucuz apacilerin yeni gözdesi. Kaç kere şahit oldum, o allahın belası araba öyle bir duman atıyor ki kendisini kaybeder dumanında. Bir de geneli beyaz olduğundan kendi b.kunda boğulmak deyimi gibi bagaj kapağı simsiyah is oluyor. Ve bu saçma şeyden zevk alıyor bu oksijen ısraflari.

ben Kadıköy'de yşaıyorum yani bu bizim semtte bile ne ara bu kadar çok arttı bu araçlar böyle arkaları simsiyah gezmeye başladılar şaşırdım bir anda türediler çünkü.önceden yolda görsem bayan arabası derdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Otomobilgini

Kütahya ve Afyon'da bol bol mevcut bu araçlardan zaten konu sahibinin resmini koyduğu araç Kütahya plakalı.
    Sanayide 1.7 motorlu Combo vardı, motoruyla oynanmıştı.
    Şehir içi çok fenaydı ama uzun yolda arabayı zorlayınca 2 kez yolda kalmıştı.
    Masrafı da küçük değildi diye hatırlıyorum.

bu araçlar İstanbul'da da bir anda patlama yaşadı çoğaldı bir şekilde.hepsinin ortak özelliği beyaz renk olmaları ve siyah duman atmaları diğer arkadaşlarında dediği gibi bize olan zararı da az sayıda değil.
  • Bir arkadaş da almış tek kapı aynı kasa Corsa, kullanıcı kitlesi alınmasın da eline az biraz para geçen apaçi arabası olma yolunda bunlar. İkinci elde uyguna alıyorlar anladığım kadarıyla, dediğin gibi Kadıköy tarafında bolca bulunmaya başladılar.
  • Kütahyada baya çok bunlardan. Yabancı plaka olanlarıda var galiba çoğu üniversite öğrencileri. Bana bulaşan iki tanesini güzel rencide ettim tekrar şanslarını denemediler.
  • Sorumlusu bu arkadaş sanırım...

https://youtu.be/4QmPbeYyykM

Aga çağır osmanı açıklasın millete...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ZETEC SE kullanıcısına yanıt
    Ben osman neyi açıklayım :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.