Şimdi Ara

OPEL ASTRA J KASA 1.6 CDTI 110 /136 HP (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.712
Cevap
56
Favori
414.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Liqui moly piyasada ucuz olanı eski tarihli oluyor. Yada sahte olabilir.
    Bence 2017 yaklaşık 100bin liralık aracınız varken aradaki 50-100tl fiyat farkına bakmayın Mobil veya Shell tam sentetik yağları tercih edin. Ben yetkili de bile kendim Gm yerine başka yağ koydurtuyorum fark ödeyerek.
  • Teşekkür ederim hocam. Ustam'da shell yetkili satıcısı. En iyisi dediğiniz gibi yapmak.
  • Bijonlar kaç numarayla açılıyor astra J kasada?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

O zincir sesi için yapacak pek bişey yok. Opelin gm yağı ile o ses her çalıştırmadan geliyor bende. Motul 5w30 yağ koyduğumda araca epey azalmıştı o ses. En son mobil 1 0 40 koyduğumda çok nadir gelmeye başlamıştı. Ses her ne kadar rahatsız edici olsada bir zararı yok. Zincirin titreşme sesi diyebiliriz.
    Aracınızı servise götürmüyorsanız mobil 1 0w40 dexos ile bir deneyin.
    Zamanında az söylememiştim 0w40 ilacı diye. Dinleyen ve uygulayan birinin sonuç alması mutluluk verici.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toyotaseverso -- 9 Mart 2020; 19:34:8 >
  • Herkese merhaba , astra almayı düşünüyorum 110 luk ve 136 lık arasında çok fark var mı performans ve yakıt tüketimi olarak. Kullanıcısı olanlar yardım edebilirse sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MOVISTAR

Herkese merhaba , astra almayı düşünüyorum 110 luk ve 136 lık arasında çok fark var mı performans ve yakıt tüketimi olarak. Kullanıcısı olanlar yardım edebilirse sevinirim.
    Merhabalar, 136 lık öneririm. 110 luk ile arasında elbette fark var ama kullanmadığım için net yorum yapamam. Lakin 0-100 değerlerinden anlayabilirsiniz farkı. donanım olarak sport veya cosmo düşünebilirsiniz, still paket her ikisinde de olabiliyor. EN DOLUSU cosmo Still dir. Sport still pakete en dolusu yazanlara itibar etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: genckaptan

Merhabalar, 136 lık öneririm. 110 luk ile arasında elbette fark var ama kullanmadığım için net yorum yapamam. Lakin 0-100 değerlerinden anlayabilirsiniz farkı. donanım olarak sport veya cosmo düşünebilirsiniz, still paket her ikisinde de olabiliyor. EN DOLUSU cosmo Still dir. Sport still pakete en dolusu yazanlara itibar etmeyin.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim. Dizelden otomatik vites istediğim için vazgeçtim. Hatchbacklerde yok sanırım otomatik vites. 1.4 Turbo Sport olanlara bakmaya başladım. Corona mevzusu nedeniyle şu anda elimdeki bütün parayı arabaya yatırmak istemiyorum. Salgın sonrasında ya 1.4 T otomatik astra yada dsg 1.2 tsi Polo alıp bineceğim.

• quote:

Teşekkür ederim. Dizelden otomatik vites istediğim için vazgeçtim. Hatchbacklerde yok sanırım otomatik vites. 1.4 Turbo Sport olanlara bakmaya başladım. Corona mevzusu nedeniyle şu anda elimdeki bütün parayı arabaya yatırmak istemiyorum. Salgın sonrasında ya 1.4 T otomatik astra yada dsg 1.2 tsi Polo alıp bineceğim.

Alıntıları Göster
    Evet j kasa dizel hb lerde otomatik yok maalesef. 1.4 lerde kronik sorunlar var. Araştırmanızı öneririm. Aracin agir oluşundan kaynakli biraz fazla yakıyor ama lpg ile de kullanilabiliyor. Lakin şu an ki benzin ve lpg fiyatlari sacmalamis durumda. Lpg ciler kullanmayi bırakıyor fiyatlardan dolayı. Ozellikle cok yakan araclarda bu daha fazla.

• OPEL: Astra (2013-2015), Meriva (2013-2014), Zafira (2013-2014), Insignia (2011-2019) araçların 1.6 CDTI 136 CV (100kW) 320 NM motor BMW'in 1.serisinin motoru.
    [simage]https://
    img.donanimhaber.com/upfiles/2910767/07b14284-dac0-4ed6-b4f8-90b2b167b668.jpeg[/simage]
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesalaka27

OPEL: Astra (2013-2015), Meriva (2013-2014), Zafira (2013-2014), Insignia (2011-2019) araçların 1.6 CDTI 136 CV (100kW) 320 NM motor BMW'in 1.serisinin motoru.
    [simage]https://
    img.donanimhaber.com/upfiles/2910767/07b14284-dac0-4ed6-b4f8-90b2b167b668.jpeg[/simage]
    öyle birşey yok nerden uyduruyorsunuz anlamıyorum
  • Merhabalar, aracım 4800 Km de olmasına rağmen 1200 Km sonra servise gidin uyarısı veriyor, 6000 km de de bakım var mı, bu konu hakkında servisten bilgi alan oldu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisBey08

Merhabalar, aracım 4800 Km de olmasına rağmen 1200 Km sonra servise gidin uyarısı veriyor, 6000 km de de bakım var mı, bu konu hakkında servisten bilgi alan oldu mu ?
    Bakım 15000'de. siz menüden sıfırlayıp devam edin. Eğer çok kısa mesafeli sürüşler yapıyorsanız erken uyarı veriyor bilgisayar.
  • arkadaşlar şaşmazdaki yeni faaliyete geçirdiğimiz iş yerimizde yağ filtre ve fren balatası değişimlerinizi ücretsiz yapmaktayız. Bekleriz.
  • Arkadaşlar; 2014 1.6 dizel 136 hp astra aldım. Araç şu an 48 000 km'de. Triger için çok farklı şeyler duydum. Bu araçtaki triger zincir mi yoksa kayış mı?

Genelde hangi yağı kullanıyorsunuz?

cevap verecek arkadaşlara şimdiden tşk ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bad_sector

Arkadaşlar; 2014 1.6 dizel 136 hp astra aldım. Araç şu an 48 000 km'de. Triger için çok farklı şeyler duydum. Bu araçtaki triger zincir mi yoksa kayış mı?

Genelde hangi yağı kullanıyorsunuz?

cevap verecek arkadaşlara şimdiden tşk ederim.
    Triger zincirlidir. İlk marşta ses yapabilir, tedavisi yoktur, kroniktir. Merak etmeyin. Yağ olarak dexos2 onaylı yağ kullanmalısınız.
    Castrol edge 5w40
    Castrol edge 0w30
    Mobil 1 esp 5w30
    Mobil 1 esp 0w40
    Lukoil Genesis 5w30 en rahat bulabilecekleriniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ppzrg

Triger zincirlidir. İlk marşta ses yapabilir, tedavisi yoktur, kroniktir. Merak etmeyin. Yağ olarak dexos2 onaylı yağ kullanmalısınız.
    Castrol edge 5w40
    Castrol edge 0w30
    Mobil 1 esp 5w30
    Mobil 1 esp 0w40

Alıntıları Göster
    Cevabınız için teşekkür ederim, sağ olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ppzrg

Castrol edge 5w40
    Castrol edge 0w30
    Mobil 1 esp 5w30
    Mobil 1 esp 0w40

Alıntıları Göster
    Hocam şu yağ için ne dersiniz acaba;

Liqui Moly 5 30https://www.hepsiburada.com/liqui-moly-top-tec-4600-5w-30-5-l-uretim-yili-2019-2316-p-HBV0000068XT8

• quote:

Orijinalden alıntı: bad_sector

Hocam şu yağ için ne dersiniz acaba;

Liqui Moly 5 30https://www.hepsiburada.com/liqui-moly-top-tec-4600-5w-30-5-l-uretim-yili-2019-2316-p-HBV0000068XT8

Alıntıları Göster
    Çok güzel bir yağ Liqui Moly. Alman Malı. Motor Yağını değil ama bazı hidroli ürünlerini ben de satıyorum. Kendi aracıma koyarım, aklım da arkada kalmaz.

• quote:

Alıntıları Göster
    Düşünceniz çok doğru.

• quote:

Orijinalden alıntı: karatepe

Düşünceniz çok doğru.

Alıntıları Göster
    Peugeot 308 cep manuel dizel aldım Paraya kıydım pişman değilim

• 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.