Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

OPEL ASTRA J KASA 1.6 CDTI 110 /136 HP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
1.594
Cevap
52
Favori
308.346
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Astra >> OPEL ASTRA J KASA 1.6 CDTI 110 /136 HP
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1163 Mesaj
    Corsa'dan sonra 1.6 mj 136 bg design düşünüyoruz iyi midir araç, fark hisseder miyiz konfor olarak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Hocam 2016 1.6 cdti otomatik astra aldık bugün o sesi duydum babam aracı çalıştırırken gaaaarççç ( Sanki debriyajsız vites atmışsın gibi) diye bir ses geldi, trigerden mi kaynaklanıyor, ne yapmak gerekir?

|
    |
    yusuf24 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

O zincir sesi için yapacak pek bişey yok. Opelin gm yağı ile o ses her çalıştırmadan geliyor bende. Motul 5w30 yağ koyduğumda araca epey azalmıştı o ses. En son mobil 1 0 40 koyduğumda çok nadir gelmeye başlamıştı. Ses her ne kadar rahatsız edici olsada bir zararı yok. Zincirin titreşme sesi diyebiliriz.
    Aracınızı servise götürmüyorsanız mobil 1 0w40 dexos ile bir deneyin.

|
    |
    MHEC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Faiz yiyenler ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi kalkarlar. Bu onların: "Alım satım da ancak faiz gibidir." demelerinden dolayıdır. Oysa Allah alış verişi helal, faizi haram kılmıştır. Kime Rabbinden bir öğüt gelir de faize bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de Allah'a aittir. Kim faize geri dönerse artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır. Allah, faizi yok eder de, sadakaları artırır. Allah, günahkâr kafirlerin hiç birini sevmez. (Bakara 2/275-276).
  • Binbaşı
    1163 Mesaj

Opel ustamız var hocam, bakalım müsait olunca götürelim. Sağolun yardımınız için. 90 bin km de araç hani 140 falan olsa trigerin ömrü bitmiş diyeceğim de daha 90 km de böyle bir ses duyunca şaşırdım neyse genel olarak çok beğendim aracı, iyi yakıyor bu arada

|
    |
    yusuf24 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: MHEC

Hocam 2016 1.6 cdti otomatik astra aldık bugün o sesi duydum babam aracı çalıştırırken gaaaarççç ( Sanki debriyajsız vites atmışsın gibi) diye bir ses geldi, trigerden mi kaynaklanıyor, ne yapmak gerekir?
    Hayrlı olsun.

Fiyat nedir kaza degişen boyanan var mı?

Biz sıfır aldık Astra k otomatik. Onda da var. Yetkili servise sordum. Normal dedi. Usta nın geliştirdiği bir çözüm varsa bizde uygularız

|
    |
    Faiz yiyenler ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi kalkarlar. Bu onların: "Alım satım da ancak faiz gibidir." demelerinden dolayıdır. Oysa Allah alış verişi helal, faizi haram kılmıştır. Kime Rabbinden bir öğüt gelir de faize bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de Allah'a aittir. Kim faize geri dönerse artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır. Allah, faizi yok eder de, sadakaları artırır. Allah, günahkâr kafirlerin hiç birini sevmez. (Bakara 2/275-276).
  • Binbaşı
    1163 Mesaj

92 bin lira civarına aldık hocam. 1000 tl lik bir tramer kaydı var ve sol ön çamurluk boyalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MHEC -- 26 Kasım 2019; 23:55:37 >
    |
    |
    yasin90 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam selamlar,

j kasa düşünüyorum ben de, sanırım sizdeki de o. City line alacağım bir arkadaştan da, iyi yakıyor bu arada kısmına takıldım şimdi. Ne yakıyor tam olarak ?
    |
    |

Sanırım corsa'dan geçiş yaptığımız (1.3 multijet motor) için yakıt tüketimi bana biraz fazla geldi. Ama bunun da bir nedeni var, corsa'nın kurtaramayacağı durumlarda, gücüyle bu durumları bertaraf etti kullandığımız bu 2 3 haftalık süreç sonunda. Sonuç olarak motor 6-7 litre civarı yakıyor. Ağır kasa ve tork konvertörlü şanzımana rağmen çok iyi bir değer aslında. Cep yakmıyor. Bastığında uzuyor.

Bu arada city line nedir hocam, öyle bir donanım paketini duymamıştım.

|
    |
    sleepydragon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Selam arkadaşlar, 1.2 clio'dan sonra astra almayı düşünüyorum. Clio bana çok sorun çıkardı yağ eksiltmesinden tutun da şanzıman beynine kadar bir çok problemle karşılaştım, tabi şanzıman konusu şans işi biraz da arabayı kötüleyecek değilim. Burada genelde 1.6 dizel kullanıcıları var ama ben ikinci el, benzinli otomatik 1.4 T 140hp astra almayı düşünüyorum. Bu aracın kronik bir sorunu var mıdır ? mesela clio 120hp turbolarda yağ eksiltmesi normalmiş. Bu tip veya farklı sorunları var mı ? şanzımanı çok arızalanan bir araç mıdır ? Araçla ilgili genel bir bilgi verirseniz sevinirim.
    |
    |
    2016 model astra j sedan 1.6 cdti 136 hp aracıma Goodyear eagle f1 asymmetric 5 225 50 17 almayı düşünüyorum.

Önceki lastikleri michelin primacy hp ama pek memnun değilim iyi yol tutmuyor önerileriniz nedir?
    quote:

Orijinalden alıntı: Maqmetasour

2016 model astra j sedan 1.6 cdti 136 hp aracıma Goodyear eagle f1 asymmetric 5 225 50 17 almayı düşünüyorum.

Önceki lastikleri michelin primacy hp ama pek memnun değilim iyi yol tutmuyor önerileriniz nedir?
    Kesinlikle asimetrik 5 alın, pişman olmazsınız.

Michelinde karşılığı pilot sport 4, primacy falan hikaye

tamam asimetrik 5 alayım, 225 50 17 yerine 225 45 17 alsam. yan, yanak kalınğını biraz düşürsem yol tutuşu açısından iyi olmaz mı
    |
    |
    yasin90 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Maqmetasour

tamam asimetrik 5 alayım, 225 50 17 yerine 225 45 17 alsam. yan, yanak kalınğını biraz düşürsem yol tutuşu açısından iyi olmaz mı
    Bende sizin gibi yaptım :)

215 50 r17den, 225 45 r17ye gectim malum daha uygun :))

Yalnız sizin araç yere 2.2 cm daha yaklaşacak yani lastik çapı küçülecek, benimki 1.25 cm küçüldü

|
    |
Reklamlar
seo paketleri
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Bey Azura
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.