Şimdi Ara

Opel Astra H Twinport 105 bg LPG uyumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
48.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2007 model makyajsız Astra H 1.6 twinport sahibiyim, 105 beygir Z16XEP kodlu motor olandan.
    Malum, benzin fiyatları çok arttı ve ben de LPG olayını araştırıyorum.
    Foruma bir danışmak istedim, aynı motoru kullanan arkadaşlar yorum yaparsa memnun olurum.

1-Bu motor ile LPG kullanan arkadaşlar, hangi kiti kullanıyorsunuz ve memnun musunuz?

2- Motor arıza ışığı yanıyor mu?

Yorum yapan herkese teşekkürler.

• http://img856.imageshack.us/i/dscn5188.jpg/

2004 Elegance,bunun üzerine 2700 km daha yaptım ama resim çekemedim.Sistem sorunsuz işliyor.Arıza lambası hiç yanmadı.BRC kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet0761 -- 11 Mart 2011; 21:57:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet0761

http://img856.imageshack.us/i/dscn5188.jpg/

2004 Elegance,bunun üzerine 2700 km daha yaptım ama resim çekemedim.Sistem sorunsuz işliyor.Arıza lambası hiç yanmadı.BRC kullanıyorum.

Teşekkürler.

Mocan'da mı taktırmıştınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hserdark

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet0761

http://img856.imageshack.us/i/dscn5188.jpg/

Teşekkürler.

Mocan'da mı taktırmıştınız?

Evet.Nerden biliyorsunuz
  • Profilinize-daha önceki mesajlarınıza baktım, oradan anladım

Astralarda bobin arızası oluyor diyorlar, bu konuda bir sıkıntınız oldu mu?
  • Babamın 2005 tiptronik twinport Astra H'ı bana kaldı. Hem aracın ağırlığından hem tiptronik vites yüzünden araç neredeyse İnsignia ile aynı yakıyor. Şehirdışı 110-120 Km/st ile giderken 8.5-9.5 lt/100km yaktığını bilgisayarda gördüm. Ben de ciddi ciddi LPG düşünüyorum. Önerilerinize benim de ihtiyavım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hserdark

Profilinize-daha önceki mesajlarınıza baktım, oradan anladım

Astralarda bobin arızası oluyor diyorlar, bu konuda bir sıkıntınız oldu mu?

En ufak bir sıkıntım olmadı,ama ben LPG uyumlu Bosch platin buji kullanıyorum.
  • bende ankarada opis e brc taktırdım 2006 opel astra h aracıma bi sorun yaşamadım 4 yıldır kullanıyoruz. mocan da iyi bi ustadır diye biliyorum forumdan orasınıda düşünebilirsiniz...
  • Yorumlar olumlu görünüyor, teşekkürler.

Stepne olayını ne yapıyorsunuz uzun yolda? Nasıl bir çözüm buldunuz?
  • yaklaşık 2 yıldır stepne evde yatıyor,lastik patlamadı hiç,ama bagajda lastik tamir kiti var, o da yoksa kasko çekici hizmeti var,ayda yılda bir patlayacakk diye koca lastiğ bagajda taşımak anlamsız.
  • astra'nın twinport motorlarında 7000-8000 km sonrasında arızalar çıktığını biliyorum. bende 1.6 astra hb twinport cosmo var. hangi servise gidersem gideyim olumsuz yanıt aldım. eniştem yılların kaporta tamircisi yani sanayi adamı. o bile şaşırdı opel en iyi lgp uyumlu araç diye bilinir bunu ilk gördüm diye. 7000-8000km sonra ateşleme sisteminde arıza olduğu, motor arıza ikazının sürekli yandığı gibi sorunlar. hatta bin hyndai servisi garantili takarım dedi. götürdüm, aracın motor numarasını direk opel'e mail yoluyla sordu. bu motor'a lpg takacağız ne takalım diye. 2 dakika sonra cevap geldi ve kısa ama açık. "olumsuz, sorunlu" opel servisim ile aram çok iyi. fakat işi lpg olayına geterence hep takma diyorlar. düşünün bana lpg taksa kendi de kazanacak ama takma diyor. bu araçlardaki twinport denilen kelebek diye bir parça sorun çıkartıyormuş. bilgisayarın beynine sürekli zengin karışım değeri veriyıormuş. neyse ben üzüle üzüle benzine devam ediyorum.
  • Böyle diyen de var, kullanıp memnunum sıkıntı yok diyen de var, insan ne yapacağını şaşırıyor.

O yüzden direk motor kodu ile açtım konuyu
  • Benim aracımda 2004 elegance twinport triptonik hb bende düsünüyorum ama bende kararsısızm.
  • ben veli usta çok fazla konuşmaya gek yok ben çok taktm hiç birindepuroblemle karşılaşmadım ben sadece işçilik kalitesine önem veririm ben montajı kendim yaparım
  • Benim kayınçonun 2004 Astra H bobin arızası yaptı. Bobin değişti.
  • Salı günü Tartarini montajı yapılacak.Bakalım sorun olursa sizlere yazarım.Neler oldu neler bitti diye.Merak eden kafasına takılan olursa yaşadıklarımız üzerinden cevap vermye çalışırız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demon

Benim kayınçonun 2004 Astra H bobin arızası yaptı. Bobin değişti.

kaç binde bobin yaktı?
  • Bugün tartarini montajı yapıldı.Rolanti çalışma ve yolda benzin-lpg geçişlerinde herhangi bir sorun yok.
    takıldı 60 km'lik mesafeden geldim.Yolda benzine nazaran biraz perfor. farkı var.Ama çok önemsemedim

Benzin lpg geçişşleri hissetmiyosunuz.Ayrıca sormak istenilen birşey varsa yanıtlayabilirim.

Şimdilik sadece yakıtı takip edecez bakalım.

işallah hep böyle olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkm.cvs -- 28 Haziran 2011; 17:35:24 >
  • 2006 astra twinport Z16X... motor BRC lpg montaj yapıldı, merak edenlere BRC kit uyumu süper. LPG uyumu sorunsuz, performans iyi, çok az önemsiz bir kayıp var o kadar. Motor tıkır tıkır çalışıyor. arıza ışığı yanmadı veya bir uyarı olmadı, yakıt tüketimi normal. Uzun süre bindim sorun yok. Teklemeler başladıysa, ve soğukken ancak araca fazla yüklenince ve benzin gaz farklılığından dolayı motor arıza ışığı yanmasıyla ortalama 3000-4000km yol sonra bobin arızası veriyor, ateşleme bobini ve bujiler değişiyor. Ucuz maliyeti 300 TL, orjinal 600 TL. Bobin arızasıyla araçta çekiş problemi ve tekleme başlıyor, sesi değişiyor, gaz yemiyor. Benzinde de aynı gazda da aynı oluyor. tabi motorda pislik ve kurumlaşma varsa, kelebek arıza varsa, manifolt sıkıntılı ise illaki motor kapağı sökülüyor. iş zor. yoksa sadece ateşleme bobini değişimi bu arızayı giderir. Opellerin lpg sorunu genelde budur. ikiye bir bobin değiştirir. Zaten 0pel serviste bunu biliyor, problem yaşarsınız, sorunlu diyor, olumsuz diyor. özellikle twinport motorlarda. En iyi para servis bakımlardan geleceği için, tercih size kalmış diyorlar. Genel itibariyle lpg de sorunsuz çalışıyor ara sıra ateşlemeden doalyı bakım tamir için servis gerektiriyor, lpg olunca bu işlem daha hassaşlaşıyor ve sıklaşıyor. Önerim, lpg takılır ama güzel bir montaj ile. Bir de ustanızdan garanti alın, bu arızalara karşı. Tabi bir de km ye göre ve araca yüklenmeye göre ilerde mutlaka bobin değiştirsiniz. Benzinli de uzun kilometre sonra çıkacak arızalar ve bakımlar lpg de hemen ortaya çıkıyor. Usta demez ki arızalar, lpg taktık ondan diye ama lpg kaynaklı oluyor. Genel itibariyle benzin fiyatına bakılırsa lpg kaçınılmaz, çok binenlere şart, az binenlere masraf düşünülğünde toplamda zarar yazar. BRC lpg bence opel e uygun. Herkese itibar etmeyin açın servise sorun. İşi bilen ustaya sorun. Tecrübelere kulak verin.
    Brc Lpg Kit + Asta H Twinport SP 105 *** buçukyıldız
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.