Şimdi Ara

onvo 12 uzun dönem kullanım testi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
4
Favori
7.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1.kumandadan şimşek tuşuna 3 defa basın cihaz açılacak. Uzun süre açma tuşuna basın göstergeye elektrik gelecek.mode tuşuna basın vites değişecek
    2.tekeri havaya kaldırın disk balata birbirine sürtüyorsa, teker üzerinde iki tane vida var balata ve diski ortalayın ,balata tutucuyu hafif kaydırıp birbirine değmiyorsa vidaları sıkın. Fren manetleri ve teli çok sıkı ise fren telinin balata tutucu üzerindeki vidasını gevşetip teli biraz salın yada sıkın,
    3.elektrik kablosu ön tekere sıkışabilir yine de elektrik kablosunu ana gövdeye plastik kelepçe ile bağlayın. kullanma kılavuzu ve youtbe videolarını izleyin forumlara bakın.
    4.teker havasını 45 55psi şişirin.
    5. cihazı kesinlikle suya sokmayın
    6.disk balata birbirine sürtüyorsa o şekilde kullanmayın yapamazsanız bir bisikletçi ya da araba ustası ayarlasın. Tekeriniz patlarsa internette videosu var elinizi sıkıştırmadan kendiniz yamalayın 200 250 vermeye gerek yok. İç lastik yama yapılabilir.
    7.arka tekere mutlaka sürekli yanıp sönen led kırmızı yanıp sönen ışıldak takın.
    8.bilmiyorsanız scooter kullanmayı kaskınız dirseklikleriniz takılı öğrenmeye başlayın.
    9.içinde bulunan batarya özellikleri hakkında bilgim yok içerideki batarya ilanda verilen batarya gücünde mi değil mi bilmiyorum ama para eden bataryadır umarım cihazı eksik göndermemişlerdir.
    10.şarj cihazı çok dandik ve aşırı ısınıyor. şarj cihazını içini açtım ve üzerine 12 14cmlik fan ile soğutarak şarj ediyorum. kaliteli şarj cihazı almak gerek batarya ömrü için. Şarj cihazı İçindeki Soğutma parçaları aşırı yetersiz.
    11.amortisörler sadece görüntüde var. amortisör sistemleri çalışmıyor.
    12.korna sesi zayıf ama insanları rahatsız etmeyen bir ses tonunda.
    13.ayak koyma alanı yeterli. Usb telefon şarj çıkışı yok.
    14.tam şarj tamamlandığında şarj cihazı yeşil led yakıyor.
    15. ilk şarj sonrası 25 km sürdüm 5den 2 ye düştü. 35 40 arası gidiyor
    16.arıza olursa garanti falan yok direk kullanıcı hatası ilan edileceği yazılmış internette.
    17. arızalan yada kırılan bir parça olursa nereden sipariş edeceğimiz belli değil. online da yok.
    18.geçen sene 1600w lık scooterlar bu fiyatta idi gümrük vergisine zam yaparak aynı paraya daha düşük özellikte cihaz almamıza sebep oldular. 2023 de görüşürüz arkadaşlar.

şu an 13bin lira ama ederi 9 civarı olmaylı döviz yüzünden bu fiyata satılıyor. bu cihazları sonradan ekleme ile geliştirmek yerine doğrudan daha üst cihazlar almak mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @KlavYE@ -- 14 Eylül 2022; 17:14:36 >

• P0 lastik boyutu 10 inç olacak

p1 41.5 volt

p2 16 yaparsan gerçek gittiğin kilometreyi görürsün

p3 mecburen 1

p4 km olacak 0

p5 gaz koluyla kalkması için 0

p6 hız sabitleme 1

p7 ani kalkış 0

p8 maximum kilometre 100

p9 çift fren sistemi 2 olacak

BASKA BİR AYAR

P0 lastik boyutu 10 inç olacak

p1 41.5 volt

p2 10 yaparsan gerçek gittiğin kilometreyi görürsün

p3 mecburen 1

p4 km olacak 0

p5 gaz koluyla kalkması için 0

p6 hız sabitleme 1

p7 ani kalkış 1

p8 maximum kilometre 100

p9 çift fren sistemi 2 olacak

teker göbek bilyası şu olabilir Skf 6000 serisine ait 6003rs ve 6202RS teker ses yapıyorsa rulman değiştirilmesi gerekir fazla elektrik tüketirsiniz

-scooterlarda gevşeyen vidaları varsa lock tide ile yapıştırın.

-cihazlarınız da fren balataları ses yapıyor ve kaliteli balata ile değiştirilmeli balata çakılabilir disk balataya sürtüyorsa , fren üzerinde ki iki vida gevşetilip balata disk sürtmeyecek şekilde ayarlayın ve iki vidayı tekrar sıkın.

-akrilik malzemeden ayak basılan yere geniş taban yapılırsa daha rahat kullanım olacaktır. ama zaten geniş bir ayak koyma bölümü var.

-kutu açıldıktan sonra kırık eksik parça varmı kontrol edilmeli.

-gösterge kontrol kolları ve sistemi oluşturan tüm vidalar gevşekse sıkılmalıdır.

şarj cihazı şarj ederken kırmızı led yanıyor bitince yeşile dönüyor. bir ihtimal aşırı sıcaklık nedeniyle tam şarj edemiyor olabilirsiniz. ya kaliteli şarj cihazı alın yada benim yaptığım gibi elektronik kısma 12 cm lik üzerine fan takın. dikkat elektrik çarpabilir ellemeyin elektronik kısmı.

gidon amortisör bağlantı bölgesinde gizli bir boru içinde 8 numara uzatılmış alyan ile sıkılacak bir somun vida var. elinizde 8 numara alyan yoksa araba tamircileri yardımcı olacaktır. bölgece gidonun oynamasının önüne geçersiniz

fren hattı kontrol edilmeli balataların sıkı yada çok gevşek olmadığı kontrol edilmeli.

scooterlarda gaz anahtarının arkasındaki vida gevşeyebilir . kontrol edilmeli gerekirse sıkılmalı.

gidon katlama yerinde ileri dönemde gevşeme olursa garanti önemli değilse yaylı vida kullanılarak daha sağlam hale getirilebilir.

arka balata kablo bölgesini koruyacak koruma kapağı takılması uzun dönem kullanımı için gerekli olduğunu düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @KlavYE@ -- 18 Eylül 2022; 15:46:55 >

• hız limiti kaldırma

sol frene bas ve gaza bas

kumanda kilitinden kilitle ve tekrar kumanda dan aç tuşuna bas

2 defa şimşek tuşuna bas

bip sesi gelecek.

sol elini frenden çek.

scooter çalıştırma tuşuna basarak

20 saniye bekle ve hız limiti kalkacak.

1 vites 18kms 2 vites 35kms 3 vites 48km/s . yokuş aşağı yapacağı hızı düşünemiyorum bile. kask eldiven motor elbisesi giymeden yüksek süratlere kesinlikle çıkmayınız. arabacılar scooterlara alışık değil yakın geçip hızımızı ölçmeye çalışıyorlar.

ayna scooter da olmalı fakat aynaya bakarken bir tarafa uçabilirsiniz. bu scooter muhteşem ama fiyatı 800w scooter fiyatları 8 9 bin olmalıydı xiomi dahil 500 800w scooterlar için bu fiyat fazla. metal kasa bms kontrol devresi pil, şarj cihazı birkaç led aydınlatma 13 14 etmez arkadaşlar.. ha belki sene içerisinde 20 bile olur enflasyon nedeniyle sahte para karşılıksız borçla basıyorlar. bu sebep oluyor maksat belli.

• içindeki batarya YLD4810 model YLD isimli bir batarya firmasına ait 48v 10amper / şarj voltajı 54.6V dc. batarya gücü 480 W . 500bile değil.
    batarya içerisinde INR18650 pil var.

kontrolör bmc hakkında bilgi bulamadım.

bugün hız sınırlamasını açtım çok hızlı bir şekilde 48 49kms hızlara çıkıyor. 30 km hızla yokuş çıkıp 49 ile indim ama hız çok süratli olduğu için hemen arka freni şarj konumuna getirip yavaşlama gereği duydum. 20 yıldır motor kullanırım ufacık tekerler ile 49 kms hızla yokuş inmek çok tehlikeli buluyorum.. batarya ve akım kontrolör devresi hakkında bilgisi olanlar yazabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @KlavYE@ -- 30 Ağustos 2022; 0:32:57 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• şarja takmayı şöyle yapıyorum

öncelikle şarj cihazımı 220 volt prize taktıktan sonra şarj ucunu scootera takıyorum.

şarj cihazının içi açık ve ısınma veya voltaj sorunları olduğunu düşünmüyorum ama üzerine koyduğum 12 cm lik fan olmaz ise gerçekten çok ısınıyor. voltaj akım sorunları sonrasında bozulabileceğini düşünüyorum.

yolda giderken sanırım 3 saniye aynı hızla gidersem otomatik olarak hız sabitleyici devreye giriyor. çok daha keyifli bir yolculuk oluyor.

önüme hafif tümsek bozuk yol çıkarsa scooter ile hafif zıplayarak ön tekeri de havaya kaldırarak geçiyorum.

aliexpressden aldığım anahtarsız çalıştırma modülüm var. ileriki dönemde o modüle bağlı röleyi cihaza takacağım ve ev anahtar takımım scooterdan uzaklaştığı anda elektriği otomatik kesecek.

usb telefon şarj çıkışı yapmayı planlıyorum

yolda giderken çok ilgi çekiyor çok kişi cihazı soruyor.. cihazımdan çok memnunum

• güzel konu elinize sağlık

• Süslemeye aksesuar takmaya müsait bir scooter

• onvo 12 uzun dönem kullanım testi

bilgi olarak paylaştım hangi cihazaa ait bilmiyorum

• cihaz güzel çok memnunum ama ürünün mağaza satıcıları bazı marketlerde ki negatif yorumları sildirdiğini düşünüyorum . geçen ay 14000 13500 civarı idi. sonra 13 oldu 12500 e bile gördüm. sanırım stok biririp yeni ürün ithal edecekler.

sanayi de 150 liraya yapılabilecek koltuk sistemi 800 900 civarı

paspas 160 lira .. koçtaştan malzemeyi al çift taraflı bant ile yapıştır .ya da akrilik malzemeden reklamcıya yeni taban yaptırılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @KlavYE@ -- 2 Eylül 2022; 7:46:23 >
  • Alarm sesi az çıkıyor
    Bazı alarmlar ters monte edilmiş olabilir Kutu açılıp kontrol edilmeli benimki düzgün olduğu halde yinede az sesi var
    Mutlaka daha düzgün alarm olmalı ve sağlam kilit ile bağlanmalı

• çift motor montajı

Malzemeler

Motor

Sürücü kartı

Devre kesici (mevcut anahtarın aynısı olabilir)

Biraz kablo

Opsiyonel yedek akü

Gerisi el işçiliği ile onvo 012 çift motora dönüşebiliyormuş

onvo 12 uzun dönem kullanım testiMehmet Officialyoutube
    elektrikli scooter tek gaz kolu çift sürücülü hub motora nasıl bağlanır bunları gösteriyorum sosyal medya: instagram: https://www.instagram.com/mehmetoffical09 Twitter: https://twitter.com/mehmet97883184 facebook: https://www.facebook.com/Mehmet-offical-310108629841353/ mehmet official TR YouTube kanalına abone olmak için tıklayın https://www.youtube.com/channel/UCgDSpCamq1XML-mRL0m7OZQ?sub_confirmation=1 yotube channel https://www.youtube.com/c/MehmetOfficial09
    https://www.youtube.com/watch?v=n-o72afK7wk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @KlavYE@ -- 3 Eylül 2022; 5:35:0 >
  • Arka teker içinden tak tuk tak tuk ses geliyordu yarın rulman değiştireceğim 6202rs 6003rs kodu var rulman üzerinde

Masa üzerine koydum
    Freni tutan iki vidası söküp freni ayırdım
    İngiliz anahtari ile teker vidalarını açtım
    Çamurluk üzerindeki iki vidayı matkap vidalama ile açtım(tornavida açmadı)
    Tekeri başka bir yan masa üzerine çektim(kablosu bağlı)
    Teker yanlarında kapakları vidalarını açtım kapakları tekerden ayırdım.
    Karşıma bobin mıknatıs çıktı. Teker içindeki mıknatıs bobinli çok sıkı tutuyordu. İki elimle masa üzerine kitap koyup yatay olarak Tekeri masaya bastırdım hatta vurdum
    Mıknatısdan kurtulan bobin tekerden uzaklaşınca ayırdım.

Teker motor sökme bu şekilde. Sesin nerden geldiğini rulman değişiminden sonra öğreneceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @KlavYE@ -- 15 Eylül 2022; 4:6:31 >
  • Hocam işe gidip gelirken kullanmak için taksitle falan almak istiyorum. Memnun kalır mıyım? Teknik bilgim yok scooterlar hakkında. Sorun olduğunda servis falan uğraştırır mı sence ? Trafik çok yoruyor ev iş arası uzak aralarda scooter ihtiyacım var, sürekli martıya linke para bayılıyoruz.

• DaYWaLkeR kullanıcısına yanıt

bisiklet veya motor tecrüben varsa trafik okumayı biliyorsan kesinlikle tavsiye ederim.

kagoo g2 17 civarı onvo 012 12500 e kadar düştü. ben şimdi alsam yine onvoyu alırım.

kagoo g2 xiomi kompact . xiaomi gibi kendi orjinal parçaları kaliteli. n65 modeli de güzel..

onvo ise birleştirme usta işi gibi duruyor.. mediamarkt da inceleyebilirsin. ben memnunum fakat onvo da amortisörler çalışmıyor. çalışan markalar 30binden başlayan marka modellere bak..

• geçen gün otlardan geçiş yaparken bir saat sonra tekerim patladı. onvo 12 nin içinde şamyel yok. ben TY dan lastik patlama jeli sipariş edip uyguladım. 2 3 tane diken deliği vardı hepsi kapandı..

resimdeki ürünü nasıl uyguladığımı anlatıyım.

lastiği lastikçide indirdim. sibop sökücü anahtarı rica edip içindeki sibopu çıkardım. şişeyi iyice çalkalayıp kapağı yukarı kaldırıp içinden çıkan hortumu siboba bağladım. şişenin yarısını tekerin içine boşattım. biraz elimle tekeri döndürüp lastikçiden aldığım anahtar ile sibop içini geri yerine taktım. lastiğe 45 hava bastım.

sonra diğer tekere de koruma maksatlı uyguladım.

• @KlavYE@ kullanıcısına yanıt

Kullanıyorum zaten hali hazırda martı link vs. ehliyetim arabam da var. Pahalı scooterlara yanaşmak istemiyorum çok. Onvonun bu modeli hoşuma gitti ama bugün öğrendim sway 2000watt çıkmış. Sirkecide peşin 21bine bırakıyolarmış kafam karıştı. onvo 12 uzun dönem kullanım testi 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DaYWaLkeR kullanıcısına yanıt
    Çift motorlar 13 14 bin idi hemen zammı halka koydular.

Sway tek motor ise sarım bobini farklıdır. Bu motor yerine çift motor yüksek akımlı batarya olan scooter seçmelisin. Batarya daha önemli.

Aynen öyle çok eski tarih değil scoowy 1600watt 10 bine düşmüştü trendyolda almamıştım o zaman.

Bana daha çok kısa mesafelerde toplu taşımaya ihtiyaç duymamama olanak sağlayacak bir scooter lazım hem günlük yaşantımda hem de işe gidip gelirken.

Tek motor alsam 5-6 ay sonra pişman olur muyum diye düşünmüyor değilim. Boy 190 kilo 115 civarı çünkü.

Sway 2000watt çift motorun çıktığını duyunca o yüzden arada kaldım yoksa onvo 12'yi falan tip olarak da beğeniyorum fiyatına göre yakışıklı cihaz.

• Yaşadığın şehrin iklimine göre düşün. Yağmurda kucağına alıp otobüse trene binersin. Onvo 11 12 111 110 kasa büyük. Daha profesyonel duruyor.

20 km hızla her yere gidersin. trafiğe uymayıp cesaretle hızlalanırsan er geç kaza yaparsın

12 de 115 kg yu taşır ama dik Yokuşlarda 16 20kms ile çıkarsın. Çift motor ve yüksek akımlı güçlü batarya da tork artar. Yani yokuş var mı yok mu? Asıl soru bu +115kg

Yok hocam iki tekerin üstünde cesaret çok iyi değil. 35-40km hızla gitsin hafif rampalarda baymasın, 30km civarıda menzili olsun bana yeterli. Oturduğum yer yokuşlu bir yer aslında ama bakalım düşüneceğim, kararsızlık tavan şu an. :D

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.