Şimdi Ara

Onvo OV-012 Tam detaylı özellikler [Hiçbir yerde yok!]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
97
Cevap
7
Favori
33.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • EDİT: KİMSEYE TAVSİYE ETMİYORUM ALMANIZI (ŞAHSİ TAVSİYEMDİR.) 5 amper çıktı pili 3 günlük sıfır scooterin ve geri iade almıyorlar.

Merhabalar bu gün onvo ov-012 modelini aldım elime geçti almadan önceki 1 haftalık internet aramamda ne lastik PSI/kPa bilgisi ne şarj aleti voltajı amperi, nede başka çeşitli ayrıntılarını göremedim, teknik bir insan olduğum için alır almaz tüm özelliklerine baktım ve almayı düşünen ama benim gibi "DAHA ÇOK DETAY" isteyen ama asla bulamayan insanlar için bir rehber olmasını istedim çünkü ben bulamadım ve sinirlendim.

"Sormak istediğiniz internette bulamadığınız bir soru olursa yorum olarak yazabilirsiniz elimden geldiği kadar yardımcı olurum."

"Konuyu her yeni bilgi edindiğimde güncelleyeceğim yazıp tek seferde bitirmeyeceğim"

Hız limitini kaldırmak : Cihaz kapalıyken kilitliyken, Sadece sol fren gaz tuşu ve açma tuşuna basıyorsunuz bunu yaparken "elinizi çekmeden" kumanda'dan kilit aç tuşuna basıp 2 kez şimşek simgesine basıyorsunuz artık hız limitiniz 45km/h hayırlı olsun. ancak kaza ve ceza riski veya her türlü risk size ait.

>>>> Kaynak video  <<<<<

Teknik özellikler :

Lastik basıncı :40 PSI / 280 kPa

LCD Ekran "P" ayarı komutları :

P00/10 : olması gerek Lastik çap ayarı.

P01/41.5 : Pil voltajı bu minimum kaç volta gelince gücü keseceğini ayarlıyor, eyer ki; voltajı aşağı çekerseniz bataryanız hemen bozulacaktır. 41.5v da kullanmanız sağlıklı pil başına 3,15V voltaj yapıyor daha sağlıklı. hatta uzun vadeli pili kullanmak istiyorsanız 42.5V a ayarlayabilirsiniz buda pil başına deşarj voltajını 3,26V yapar.

P02/15 : Bunun için motor mıknatıs sayısı diyorlar ama emin değilim.

P03/1 : Bunun ne olduğunu bilmiyorum.

P04/0 : KM/Mile = KM/h yada MPH olarak hız ölçü birimi değiştiriyor.

P05/0 : Bu ayak desteği ile kalkış 0 yaparsanız ayak desteği ile itmeden kalkar 1 yaparsanız martı scooter gibi ayakla iterek kalkarsınız.

P06/1 : Cruise control (hız sabitleme otomatik gaz)

P07/1 : Sert kalkış & yumuşak kalkış, bu gaza basınca aniden hızlanıp yavaşlamasını sağlıyor ben güvenliği açık yaptım (1 konumu) çünkü kazaya sebebiyet verebilir aniden hızlanıyor.

P08/100 : Motor tam gücü kullanması (hız limitini 45km/h ye çıkaran bu komut değil bu toplam gücü limitliyor 100 tam güç anlamında)

P09/2 : Bunun ne olduğunu bilmiyorum.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Batarya & Pilleri :

Şuan için 13S 48V 10 Amper (480W/h) (13 seri pil) olduğu dışında kaç paralel pil ve pil tipi türü (18650,32700 vb.)ne olduğunu ve sayısını bilmiyorum öğrenirsem buraya yazacağım.

BMS (Pil Kontrol kartı) :

Şu an için hangi BMS kartını kullanıyorlar kaç amper olduğunu bilmiyorum yada koruma özellikleri nelerdir,

öğrenirsem eklerim tek bildiğim 13S olduğu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K3L3B0SS -- 5 Şubat 2023; 8:32:10 >

• Hocam max hızı nasıl bu aletin almak istiyorum ama 45 km hız yaptığı yalan diyorlar. Kendim ve eşyalarla 100 kiloyu geçiyoruz bu arada.
  • Klavyeli Tospa K kullanıcısına yanıt

düz yolda 44-45 yapıyor yokuş aşağı 52km/h yaptım toplam 2 defa hız denemesi yaptım birinde 51 diğerinde 52 yaptım yalan değil, gösterge ayarları vs ile oynamadım ha belki hız yanılıyordu 2-3 km/h sapma vardır orası ayrı onu bilemem gps yada eşdeğer hızda giden bir arabayla doğruluğu ölçülebilir. 150kg ye kadar taşıma kapasitesi var yokuşu çıkmıyor, tırmanıyor resmen. ama amortisörler süs %1 bile esnemiyor kaynak yapmışlar sanki %1 esneme olmuyor. onun dışında diyebileceğim pek fazla şey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K3L3B0SS -- 14 Ağustos 2022; 17:26:46 >
  • Merhaba kendi boy kilonuza göre ortalama gittiğiniz maks menzil kaç km? Hangi sürüş modunu tercihi ediyorsun(1-2-3)?

• K3L3B0SS K kullanıcısına yanıt

teşekkürler bilgiler için. Bende şuan Ümit Nitro E9 var ama menzili yetersiz kalıyor.

Evimden Kadıköy merkez(16 km-Eminönü İskelesine kadar) eco modda gidip geliyorum ama eve yaklaşık 500 metre kala şarj bitiyor maalesef.

Min 40 km menzilli scooter işimi görecektir. OV-012 modelini gözüme kestirdim bende ilerde düşünüyorum almayı.

• bilgi paylaştıkça çoğalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @KlavYE@ -- 26 Ağustos 2022; 8:49:39 >
  • Onvo OV-012 Tam detaylı özellikler [Hiçbir yerde yok!]Furkan K.youtube
    #onvoscooter Jant bilya (rulman) değişim işlemi
    https://www.youtube.com/watch?v=Ay1Cs4M2bvI

gobek rulmanı değişimi

• gaz kolu düşerse gaz kolu arkasında vidayı sıkın

Onvo OV-012 Tam detaylı özellikler [Hiçbir yerde yok!]

arka motora giren kabloyu korumak için bisiklet vites koruyucu kullanın

gevşeyen vidaları varsa lock tide ile yapıştırın.

fren balataları ses yapıyor ve kaliteli balata ile değiştirilmeli balata çakılabilir disk balataya sürtüyorsa , fren üzerinde ki iki vida gevşetilip balata disk sürtmeyecek şekilde ayarlayın ve iki vidayı tekrar sıkın.

şarj aleti kısa sürede arıza yapabilir . daha kaliteli bataryayı öldürmeyecek şarj cihazı temin edilmeli (üzerinde gelen şarj cihazının ısınma sorunu var. belki içi açılıp fan yada metal soğutucu takılabilir)

teker rulmanı ses yaparsa mutlaka değiştirilmelidir.. sürten fren bataryanın enerji tüketimini artıyor

akrilik malzemeden ayak basılan yere geniş taban yapılırsa daha rahat kullanım olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @KlavYE@ -- 23 Ağustos 2022; 20:17:5 >

• evet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @KlavYE@ -- 26 Ağustos 2022; 8:54:0 >
  • @KlavYE@ kullanıcısına yanıt

hocam ben dolandırıldım 5 amper pil çıktı 15-20km ancak gidiyordu wattmetre ile kapasitesini ölçtüm 5 amper pil çıktı şüphelendiğim gibi 1 haftadır iade edemiyorum almıyorlar buraya konu açtım okuyabilirsiniz.

sizde test edin iade edebilirsiniz https://forum.donanimhaber.com/hepsiburada-com-uzerinden-dolandirildim--153713082

• Cihaz çok hızlı kalkıyor kaza kaçınılmaz. Bu kadar fazla ivmelenme (G Kuvveti) kullanamadım. P ayarlarından bunu değiştirip normal bir ayara getireceğim.

• P06/1 : Cruise Kontrol ayarları. Güvenlik için kapalı tutmakta fayda var. Gazı kesmek istediğinizde devrede olduğu için bazen sıkıntılı olabiliyor.

Ayrıca martı gibi ittirerek başlamakta fayda var bazen insanın elinden kurtulup gidebiliyor alet başıma geldi. Kalkış ayarını da soft olarak ayarladım çok hızlı kalktığı için denge sorunu olabiliyor. Kaza yapmamak için bazı değerleri aşağı çektim. Harem sahil yoluna çıkıp gazı kapattım ve 3,viteste 46 km sürat gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [_aa_] -- 2 Eylül 2022; 17:40:57 >
  • Hız limiti kaldırmak pile yada cihaza bir zarar verirmi. Menzili kısalttığını söylüyorlar doğal olarak. Birde scooter özellikle ön amortisörlerinin yumuşatma yöntemi varmı…?
  • Bence hiz limitini arttirip 2 viteste kullanmak mantikli ihtiyac halinde 3 vitese gecilmeli kısa dönem
  • Hız limitini kaldirinca sanirim menzil 25 km ile sınırlanıyo
  • Motor frenini nasil aktif ederiz ve motor freni yaptiginda enerji kazanımı oluyormu mi pro lardaki gibi???
  • xgizlix X kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir şey izlemiştim bilemedim kapatmak gerekir mi hangisi daha sağlıklı
    https://www.youtube.com/watch?v=U-BkImabeFE&feature=youtu.be
  • WLXFFHPLP3 W kullanıcısına yanıt
    Bir kaç yönteme denk teldim, yayı kesiyorlar bu bir ikincisi yeni yay yaptırıyorlar, üçüncüsü bir tür yağ, sprey varmış ondan sıkıp alıştırıyorlar pratik yaparak sanırım. Bende bu konuda bişeyler yapmak niyetindeyim lütfen taktiklerinizi uygulamalarınızı paylaşın
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.