Şimdi Ara

Önlisans Bilgisayar Programcılığı Mezunuyum Ben Ne İş Yapayım? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
9
Favori
14.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumprep -- 7 Mayıs 2020; 21:42:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 25 yaş oldukça geç. Ben 19 yaşında bu bölümden mezun oldum. 20 yaşında işe girdim. 24 yaşımda Açıköğretim bitirip askere gittim. 2010'dan beri de bu sektörde çalışıyorum, Şubat'ta tam 8 yıl olacak. 25 oldukça geç ama pes etmen hata olur elbette.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HanKaĞaN

SADECE BAŞLIĞI OKUYUP CEVAP YAZMAYIN!

Bölümün adı Bilgisayar Programcılığı ama, okulda, bizi Bilgisayar Programcısının çırağı statüsüne bile sokacak bir eğitim kesinlikle almadık. Hocalar vasatın altıydı, bir lise öğrencisinin okul ödevi için hazırladığı slaytları, videoları izleyerek, kara ekranda 1'den 100'e kadar saydırma kodlarını yazarak, sadece sınavları geçip, diploma almak için 2 sene boş boş okula gidip geldik. Şu an benle beraber mezun olan 50 kişinin 45'i bırakın kod yazmayı, format at, sürücü indir kur deseniz, yapamazlar.

Ben bölümün adından ziyade önlisans üniversite mezunuyum. Göz problemimden dolayı kolluk kuvveti olamıyorum. Memur olsak, KPSS alım sayısı belli, taban puan belli. En az 87-88 ile alım yapılıyor, bırakın beni, benim çevremde 85 üstü alan yok. 85 alan da boşta geziyor. O puanları almak için harıl harıl çalışan bir adam olsak, üniversite sınavına çalışır adam gibi bölüm okurduk. Ama meslek lisesi çıkışlıyım ve temelim yok. Bu yaştan sonra da dersleri kafam almıyor.

Biz ne iş yapalım arkadaşlar?..

Üniversiteyi merak ettim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Estağfurullah, çok haklısın. Uyanık olmaktan kastın nedir? Hep bu söyleniyor...

Kendi programını oyununu yaparsın yaparsan güzel paralar kazanabilirsin android tarafında. Ya da freelance işler yapabilirsin internet üzerinden siteler mevcut yerli yabancı.
  • Hah kusura bakma senin gibilere gülüyorum.

Boş boş kendini geliştirmemişsin umarım seni kimse işe almaz.
  • Belli ki üniversite bitirmek için gitmişsin ve birşey öğrenmeden mezun olmuşsun.
    Kod yazmayı öğren vs. diyorlar. Format atmayı bilmiyor arkadaş daha. Kod yazmak uzun bir zaman,temel ve yetenek ister.

Önerim ; dgs sınavına girip Açık Öğretim'den (eğer matematiğin kötüyse) Uluslararası İlişkiler bölümüne yerleşmen ve bu süre zarfında asgari ücretli bir iş bulup çalışman olacaktır. Üni bitince 6ay askere gider gelirsin. Yine asgari ücret köleliğine devam edersin.

Yok ben gelince asgari ücret köleliğine devam etmek istemiyorum dersen eğer, sana tavsiyem şudur; Aynı zamanda İngilizce veya Almanca öğrenip askerden sonra y.dışına bir şekilde gidip 'İNSAN STANDARTLARINDA' hayatını sürdürmen olacaktır.

Bunu da yapamam dersen eğer, yapacak birşey kalmıyor. Türkiye'de asgari ücret kölelik sistemine kaydını yaptırırsın.

• Sakın umudunu kaybetme!!

Bir cok yerde staj yaptim. Artik kimse onlisans veya lisans bolum olmana bakmiyor. Cok Buyuk ozelbir firmada staj yapiyorm yine önlisan bilgisayar programciligi bolumu mezunu bir abimiz vardi. Adam okul bitince durmamis java egitimi almis ing egitimini tamamlamis ozamanlarda c baslamistu projeleri vardi. Kendisi anlatiyor firmaya sadece projelerini sunara ilk gorusmede isi kapmis.

Simdi dusunun ki is verensiniz. Iki is basvurunuz var

Birisi. Selcuk universitesinden mezun bilg muh

Ikincisi suleyman demirel uni mezun bilg prog

Muhendis olan size mezun olup gelmis.

Tekniker ise java uzmanlasmis c# egitimi aliyor ingilizce b2 seviye

Simdi siz muhendisi mi? tercih ederdiniz yoksa tekniker olani mi?

Sonuc olarak hangi mevkide hangi maas ile calismak istiyorsan yapabilirsin.

• İnternetten öğren o zaman programlama dillerini???

Zaten ögrenen internettrn öğreniyo veyahut teknik ünilerdir ilk 30k lara girmişsindir güzel ünilerdir orda okulda öğrenirsin. Diğer türlü kendini geliştirmezsen (internetten) gg

• Mann adasında bir sterlin sermayeli şirket kur gelen giden milyon dolar para yollasın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dil öğrenip kendini geliştirmediysen hiç ağlama hocam. türkiyede yazılımda microsoft piyasasında iş var. yani c# ve .net de uzmanlaşarak iş bulabilirsin.
  • Bende aynı bölümü 2008de bitirdim. sonra dgs ile matematik-bilgisayara geçtim sana bir abi tavsiyesi sakın bu bölümü seçme. açıktan isg bitir belki asgari ücrete bulursun iş. yada bilge adamın yada farklı kursların iş kur desteği ile uzman yetiştirme programlarını araştır. istanbuldaysan o da.
  • çalış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crypterografi -- 11 Aralık 2017; 19:13:26 >
  • quote:

Sen de okumadın galiba. Mezunların 50'sinden 45'ine format at, sürücü kur deseniz, yapamazlar. Eğitim almadık diyorum, adam bilgisayar dükkanı aç diyor, sen de konuda yazanlarla ters birşey mi söylemiş diyorsun...

İlkokul öğrencisine desen kısa sürede kendi kendine öğrenir bunları bölümde göstermediler diyorsun Bu kafayla hiçbir şey olmaz senden.
  • Cevap yazan herkese atar yapmış bir şey yazmaya gerek yok. Bir b*k olamazsın.
  • Simit sat su sat
  • Ben de programcilik mezunuyum ama bize ucaklarin radar sistemini, asansorlerin calisma prensibini vs ogrettiler. Sinavlarda da bunlari sordular kod olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fraulein -- 11 Aralık 2017; 20:10:24 >
  • Belli ki bu mesleğe ilgin yok. 25 yaşına kadar bir şey öğrenemediysen kendini sorumlu tutmalısın.

• İlk üç ayda durum kendini belli etmiştir bir şekilde. Neden kayıt sildirmediniz yol yakınken ?
  • Bilişim Teknolojileri ortaöğretim mezunuyum katip olarak atandım şimdi 2.5 aylık devlet memuruyum.

Bence sizde açıktan atamaları takip etmeliydiniz.

• İlk önce hazırcılığı bırak.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.