Şimdi Ara

onlıne oyunlar kotayı etkiler mi ????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
21.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• yani 1 gb yi aşar mı ve ya çokm oynadıkça daha da artar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nocollege19 -- 25 Temmuz 2007; 17:33:14 >
  • Kota demek sadece download ettiğiniz film muzik vs demek degildir. Modeme giren ve çıkan her bir byte kayıt edilir. İnternette yaptığınız her işte kota dolar. Çok oynarsan çok dolar...
  • Oyununa göre değişir ama kesinlikle kotayı harcar.1 mb yi aşarmı diye sormuşsunya flash oyun bile oynasan aşar ama sen galiba 1 gb demek istedin buda senin oynadığın oyuna ve zamana bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zerolife -- 25 Temmuz 2007; 13:47:13 >
  • etkilemezmi hiç. data alışverişi olmadan nasıl oynanacak online oyun
  • internet üzerinden bilgisayarınıza gelen her data kotanızın + hanesine yazılır, antivirüs güncellemeleri, msn, youtube, internet üzerinden radyo dinlemek vs....
  • Çok oynadıkça artar tabi oynadığın oyuna görede değişir.
  • call of duty oynuyorum kendi tesbitlerime göre saat te ortalama 50 ile 60 mb arasında degişiyor ama her oyunda aynı degildir bu oranlar
  • ben sadece online oyunlarla dolduruyorum kotayı o kadar dikkat etmeme rağmen 4.5 gb'in üstüne çıkıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: refqref

call of duty oynuyorum kendi tesbitlerime göre saat te ortalama 50 ile 60 mb arasında degişiyor ama her oyunda aynı degildir bu oranlar

yanlışınız var call of duty 2 1 saat içerisinde 11-13 mb arası kullanır.

saygılar
  • 24 saat knight online 500 mb flandı sanırım
  • 8 saat wow oynamak ortalama 80 mb yiyor diye biliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaedHrOS

quote:

call of duty oynuyorum kendi tesbitlerime göre saat te ortalama 50 ile 60 mb arasında degişiyor ama her oyunda aynı degildir bu oranlar

saygılar

O kadar az gitmiyor, 3 saat oynadım 125 mb gitti. Demek ki yaklaşık 40 mb falan gitmiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: BJKKKKK

quote:

quote:

saygılar

O kadar az gitmiyor, 3 saat oynadım 125 mb gitti. Demek ki yaklaşık 40 mb falan gitmiş

Bunun MB/saat gibi bir standardi yok. 20 kisilik serverda oynarken, 2 kisilik server'da oynadiginizdan daha cok veri transferi olur.
    Ayrica surekli server degistirip extra dosya,harita, texture vs. indiriyorsaniz bu daha da artacaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noisywan -- 26 Temmuz 2007; 10:28:08 >

• çok oynarsan baya bir etkiliyor
  • quote:

quote:

saygılar

yanlış yok özellikle bu konuyu inceledim şonuç bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: noisywan

quote:

quote:

quote:

saygılar

Bunun MB/saat gibi bir standardi yok. 20 kisilik serverda oynarken, 2 kisilik server'da oynadiginizdan daha cok veri transferi olur.
    Ayrica surekli server degistirip extra dosya,harita, texture vs. indiriyorsaniz bu daha da artacaktir.

Ya arkadaşım herhalde öyle olur yani. Gidip de 2 kişi ile COD2 mi oynanır zaten? Ben sadece kendi oynadığım oyun için yorum yaptım. Ama 1 saatte 11-13 mb falan da gitmiyor, eğer 16-20 kişilik serverlarda oynanıldığı takdirde. Harita bitince de zaten değişecektir doğal olarak .

• Battlefield 2'nin oyun içi ayarlarında network ayarı var. T1-LAN /DSL (256-512) şeklinde.
    LAN'ı seçince kota ışık hızıyla doluyor. DSL'i seçince saatte 35 Mb yazıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: noisywan

quote:

quote:

quote:

saygılar

bence bunun tam olarak net bir tespiti zor en doğrusu arkadaşın dediği

• tekrar söylüyorum cod2 1 saatlik oynama sonucunda 10-11mb data download eder.aşağıdaki resim dünki log lardan alınmıştır.ve gamas.net SD 1 server ında oynanmıştır ne kadar kalabalık oldugunu bilen bilir.

onlıne oyunlar kotayı etkiler mi ????

bakınız 1 saat içerisinde max 11 mb download etmiş ve zaten böyledir bu hep isterseniz size 4-5 aylık bütün loglarımı koyabilirim bunun ispatı için.hepsinde aynı şekilde 11mb. ama siz oyunda harita indirirseniz bi miktar 50-60 mb lara çıkar tabiki.ama orjinal haritalarda ister maxpackets 30 isterseniz maxpackets 100 de oynayın download ettiğiniz veri miktarı değişmeyecektir.10-11 mb ı geçmeyecektir!

saygılar

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.