Yarbay
20 Haziran 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 38 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Lenovo Y510P sahibiyim, bu cihazda bir adet sağ taraftan takılan ekran kartı var. O portun adı ne onu bilmiyorum. Ben bu ekran kartını çıkarıp
yerine hdd takılabilecek bişey almak istiyorum. Bu mumkunmudur. İsmi nedir o yuvanın?
Teşekkurler...
Az kalsın bidliyordum :P

http://www.ebay.com/itm/121370734780

:)
Arkadaşlar, belki çok abzürd bir soru olacak ancak, Nikon'un giriş seviye olan modellerinde "D5000 de" gövde de "auto-manual netleme " için bir anahtar yok, Sigma 10-20 Nikon bayonet lensde de auto-manuel anahtarı yok???? E bu lensi nasıl manual netleme pozisyonuna getireceğiz?
Elimde 70-200 f4 is olduğu için 24-105 i sevgili dostum forumumuzun göz bebeği :P PHI arkadaşımıza verdim ve geniş açı sıkıntım ortadan kalksın diye 17-40 alayım diyorum. Ancak gel gör ki 17-40 fotoğrafları beni hiç mi hiç cezbetmiyor, işin aslı 16-35 bile 2 katı fiyatlı olmasına rağmen, 2 katı performans veremiyor. Kullanıcı yorumlarına baktığımda biri" süper, ff e cuk oturdu, bida olsa bida alırım" derken, bir diğeri "ben böyle kötü performans görmedim, bu mu yani diyorlar" O yüzden kararsızım.

Daha önce kullanan arkadaşlardan dostane yorum rica ediyorum. Çünkü 35 sigma 1.4 bana göz kırpıp duruyor uzaktan. O lensin çıktıları muhteşem, her an ona kayabilme ihtimalim de var. Geniş açıdan vazgeçip. Öncelik hangisine verilmeli bilemedim. Şimdi sigmayı alıp, geniş açıyı 2. plana mı atsam, yoksa 17-40 ı alıp çantaya yerleştirip, 35 e bakıp bakıp, ah ulen mi desem... Haha hangisini alsam aklım diğerinde kalacak çünkü :) Ne tür foto çekiyorsun da demeyin :)))) Ne bulursak çekiyoruz işte :) Sümüklü çocukda çekiyoruz, Manzara da, evde yemek fotoğrafı da, ürün fotoğrafı da :) Hepsi lazım bana aslında :)

50mm, 100mm , 70-200 şu anki lenslerim...
Body 6D...
Selamlar,

Emektar 7D'mi emekliye ayırıp, 6D'ye terfi ettim arkadaşlar :) Almadan önce mark3 mü, 6D mi, çok gittim geldim ancak, Hem maddi yönden kendimi çok zorlamak istemedim,
hem de 6D nin imaj kalitesi açısından mark 3 le aynı olması beni 6D'ye yöneltti. 7D nin ergonomisinden sonra 6D ye alışıp alışamayacağımı kestiremiyordum,
çünkü Konya'da makineyi görüp test edebileceğim bir yer malesef yoktu. Arkadaşlarımın da tavsiyeleri üzerine cesaretlendim ve 6D'yi aldım.
Bu makine daha çok 60D nin üstü gibi diyebilirim size, ama kesinlikle ele aldığınızda ergonomik olarak oyuncak gibi gelmiyor. 7D nin kasasıyla aynı kalitede diyebilirim.
Az biraz küçük olması kesinlikle sıkıntı yaratmadı bende. Mark3'ü elime aldığımda kocaman gelmişti...

Genelde durağan objeler çektiğim için mark3 deki bilmemkaç tane crosstype focus noktası beni hiç mi hiç ilgilendirmiyordu açıkcası, zaten 7D mi de mark 2 gibi kullanmıştım hep :)

Sorularınız varsa memnuniyetle cevaplayabilirim.

Aşağıda 6D'yi tercih etmemdeki en büyük etken olan iso başarımıyla ilgili kendi çektiğim örnekleri bulabilirsiniz.
Fotoğraflar direk olarak "S Jpeg" çekilmiştir ve herhangi bir noise azaltma ya da PP uygulanmamıştır. Makineden çıktığı gibidir.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ISO 100

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ISO 200

ISO 400

ISO 800

ISO 1600

ISO 3200

ISO 6400

ISO 12800

ISO 25600

Bu ikilem arasında kaldım beyler, Bu ara 6 kilo çanta taşımaktan gına geldi..Bu 2 lensden birisini alıp tak-gez modunda takılmak istiyorum biraz. Ancak karar veremedim. Kimi 15-85 i övüyor, kimi 24-105 i. İleride FF e gecermiyim bilmiyorum Çunku ff e gecmek demek elimdeki ekipmana göre 10-20 ve 30 1.4 ü de elden cıkarmam demek. Böyle olursa Geniş açı ve prime ihtiyacı da doğacak vs...Bu sebeple ff de pek istekli değilim. FF alacağım kesin olsa 24-105 diyecegim ama diğerininde Crop açısı cidden cezbediyor...Hele bir fikir verin :)
Selamlar,

Arkadaşlar 2001 Peugeot 406 Sport Pack sahibiyim ve artık değiştirme zamanı geldi diye düşünüyorum. Çok fazla uzun yol yapan biri değilim genelde şehir içinde kullanacağım. Araba fiyatları ile uzun zamandır çok ilgili değildim, ancak görünen o ki fiyatlar uçmuş gitmiş. Astra Classic sedan fiyatı ve donanımı bana makul geldi 38.000 e vereceklerini söylediler. LPG uygulanabiliyor olması da cabası. Aracı test etme şansı bulamadım. Bu aracın artı ve eksi yönlerini söyleyebilecek arkadaşlar var mı acaba aranızda? Alınası bir arac mıdır? Diğer araç önerilerine de açığım yeterki fiyatı makul seviyelerde olsun...

Şimdide teşekkürler...
Fotoğrafçılık, teknolojiyle birleştiğinde insan faktörü gereksiz oluyor ...Gelinen son nokta...

Tıklayın

Şimdiye kadar çekmiş olduğum fotolardan birkaçı, beğeninize;

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 10 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.433
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 821.971 (Bu ay: 125)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 80 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Fotoğraf Makineleri ve Video Kameralar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.