Şimdi Ara

Önler Arkalar farklı lastik Olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2013 model 1.5 tdci fiesta kullanıyorum.

Aracımda 6 yıldır 195 50 R15 lastik kullanıyordum. Zaten fabrika çıkışı da bu ölçü olduğu için sadık kaldım.

Dün birisinden yeni lastiklerini 50 yerine 60 kalınlıkta al daha konforlu sürersin diye bir öneri duydum.

Şimdi gelelim asıl soruma.

Benim ön tekerlerim daha bir kaç ay önce aldığım güzel Nokian tekerler. Ben bu Nokian tekerleri arkaya alıp önlere 50 yerine 60 olan bir teker alsam ön arka farklı olacağı için problem olur mu?

Bu tarz durumlarda 4 tekerin de aynı anda mı değişmesi daha sağlıklı olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 4 teker aynı ölçüde olmalı. Direkt 60 yanak yapamazsınız. Değişim %6’dan fazla olur. %3 üzeri değişim önerilmez. Lastik değişim hesaplama kullanarak görebilirsiniz. Orjinal ebata sadık kalmak en iyisi.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_333

4 teker aynı ölçüde olmalı. Direkt 60 yanak yapamazsınız. Değişim %6’dan fazla olur. %3 üzeri değişim önerilmez. Lastik değişim hesaplama kullanarak görebilirsiniz. Orjinal ebata sadık kalmak en iyisi.

Cevap için teşekkürler üstad. 60 yanak bir araç deneyimleyip beğenirsem 4 tekeri birden değiştiririm olmadı. Şuan çok konforlu değil 50 oldukları için ama yol tutuş olarak çok memnunum aslında. Lastik seçimi hakikaten zor işmiş şimdi anlıyorum.

• Arabanın önü yüksek arkası düşük olur kısacası araba geriye doğru yamuk durur. Bu da arabanın ağırlık dağılımını, aerodinamiğini bozar.

Özet olarak ön arka aynı boyutta olmalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowmexo

Cevap için teşekkürler üstad. 60 yanak bir araç deneyimleyip beğenirsem 4 tekeri birden değiştiririm olmadı. Şuan çok konforlu değil 50 oldukları için ama yol tutuş olarak çok memnunum aslında. Lastik seçimi hakikaten zor işmiş şimdi anlıyorum.

Alıntıları Göster

On arka farkli boyut olmaz bir de hocam 60 yapmak icin janti da degistirmeniz gerekir.

• Jant çapı küçülterek yanak büyüklüğü arttırılabilir. Harici önerilmez. Aracın statik yapısını bozmayın. Güvenlik açısından riskli. Uzun vadede mekanik problemler de oluşur.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_333

4 teker aynı ölçüde olmalı. Direkt 60 yanak yapamazsınız. Değişim %6’dan fazla olur. %3 üzeri değişim önerilmez. Lastik değişim hesaplama kullanarak görebilirsiniz. Orjinal ebata sadık kalmak en iyisi.

Aracın orijinal lastikleri ve farklı donanımlardaki versiyonlarında hangi ölçülerin olabildiği zaten yazar. Bunun dışına çıkıldıkça türlü türlü olaylar olur. Ayrıca murat arkadaşın dediği şeyde ufak bir düzeltme yapayım. Her araçta 4 teker birden aynı olacak diye bir kural yok. BMW'lerin bazılarında orijinalden ön ve arka tekerlerin ölçüleri birbirinden ayrı olabiliyor. Orijinal her zaman iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huan8

Aracın orijinal lastikleri ve farklı donanımlardaki versiyonlarında hangi ölçülerin olabildiği zaten yazar. Bunun dışına çıkıldıkça türlü türlü olaylar olur. Ayrıca murat arkadaşın dediği şeyde ufak bir düzeltme yapayım. Her araçta 4 teker birden aynı olacak diye bir kural yok. BMW'lerin bazılarında orijinalden ön ve arka tekerlerin ölçüleri birbirinden ayrı olabiliyor. Orijinal her zaman iyidir.

Alıntıları Göster

Hocam onlarin capi farkli değil sadece genişliği farkli. Arkaya daha geniş takarsiniz ama daha büyük capli takarsaniz sorun olur.

• olmaz..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.