Şimdi Ara

Onkyo st-tx 875 + PowerColor HD 4870 DTS-HD MA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
0
Favori
2.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Alttaki tablodan da anlaşılacağı gibi NMT lerin en iyi ik 3'ü

*** 1 *** => Egreat EG-M32B
    ** 2 ** => ICy BOX IB-MP309HW = Kailboer K200
    * 4 * => ioBox 100HD

Onkyo st-tx 875 + PowerColor HD 4870 DTS-HD MA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 24 Temmuz 2009; 3:39:14 >
  • ben c-200 beklemeye karar verdim. Benim isteklerim bağlantılarla ilgili değil zaten çok fazla. Bi'tane ext. hdd'ye bağlayıp ya da ethernetten 1080p ve 720p filmleri izlemek, buna bağlı olarak hd sesleri bitsteam edebilmesi. Görüntü kaliteleri olarak çok fark olacağını düşünmüyorum nmt'ler arasında? yoksa olur mu ?
  • HDMI v1.3a with CEC, 36bpp deep color, 12-bit xvYCC processing and HDCP 1.2 content protection

ISO, IFO navigation
    AVCHD navigation

Cardea DRM (WMDRM-ND)
    Janus DRM (WMDRM-PD)

Peki Elendil dostum bunların ne olabileceğim hakkında bi' fikrin var mı? Keşke anlasak şu işten de hem özelliklerini araştırıp hem de onların ne işe yaradığını araştırmak zorunda kalmasak. Gidip şu işler için elektronik mühendisliği okuyacağım valla kendi bölümümden sonra
  • keşke anlasam o kısaltmaları
  • Firmaların en azından sitelerinde açıklamaları gerek bence bu özelliklerin ne olduğunu basitçe. Sanki çok profesyonellerin kullandığı bir cihazmış gibi öyle yazıyorlar. Ben de bileyim şimdi cardea drm nedir? Hayret bi'şey ya, gece gece sinirlerimi hoplattılar bak.
  • darthnihilus;
    Fotoğrafları bekle!
  • Arkadaşlar;

*** ÖNCEKİ MESAJIMI DÜZELTİYORUM ***

ICY BOX IB-MP309HW-B

Dolby True HD yi bitstream aktarıyor.
    Ayrıca Multichn.PCM 7.1 i aktarıyor.
    DTS HD MA 5.1 i ise DTS 5.1 olarak aktarıyor.

*** Belki DTS HD MA yıda aktarıyor olabilir.**
    Bendeki DTS HD MA demo BD olduğu gibi klasörden kopyala yapıştır olduğundan bir hata yapıyor olabilirim.***

Biraz önce DH de gezinirken ezoen81 arkadaşın birilerine verdiği linkten indirdim test sonuçları aşağıda.

DTS MA ses bitstream çıkış

AVR ekranı (DTS MA sesi DTS olarak alıyor AVR)

Dolby True HD Bitstream çıkış.

Onkyo TX-SR875 AVR ekranı Görüntüleri (True HD olarak alıyor AVR)

Multi kanal 7.1 sesin ICY BOX'tan aktarılmış AVR ekranı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 24 Temmuz 2009; 3:31:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Elendil

Arkadaşlar;

*** ÖNCEKİ MESAJIMI DÜZELTİYORUM ***

ICY BOX IB-MP309HW-B

Dolby True HD yi bitstream aktarıyor.
    Ayrıca Multichn.PCM 7.1 i aktarıyor.
    DTS HD MA 5.1 i ise DTS 5.1 olarak aktarıyor.

*** Belki DTS HD MA yıda aktarıyor olabilir.**
    Bendeki DTS HD MA demo BD olduğu gibi klasörden kopyala yapıştır olduğundan bir hata yapıyor olabilirim.***

Biraz önce DH de gezinirken ezoen81 arkadaşın birilerine verdiği linkten indirdim test sonuçları aşağıda.

DTS MA ses bitstream çıkış

AVR ekranı (DTS MA sesi DTS olarak alıyor AVR)

Dolby True HD Bitstream çıkış.

Onkyo TX-SR875 AVR ekranı Görüntüleri (True HD olarak alıyor AVR)

Multi kanal 7.1 sesin ICY BOX'tan aktarılmış AVR ekranı

TrueHD ve pcm iyi olmuş, dts-ma'dan da emin olmak lazım. Aslında hiç firmware falan beklemekle-yapmakla uğraşasım yok inşallah eylüle kadar çıkar c-200.

Hazır bulmuşken bir şey daha sorayım konuyla alakasız ama kafama takıldı.

Şimdi, dvd'leri blu-ray'de izlememek ve aynı zamanda hd-dvd'lerden de faydalanmak için, ep30'u da listeme dahil ettim. Tek istediğim dvd'lerimin görüntü kalitesinin mümkün olabilecek en iyi seviyeye çıkması ama kafamı kurcalayan şu; eğer onkyo 876 alacağım herhangi bir dvd player'dan daha iyi upscaling sunacaksa(HQV REON mevcuttu sanırım avr'de), ben dvd player'ın upscaling'i üzerinde çok takılmayayım. Aksi halde takılacağım feci şekilde. Malum elde o kadar film olunca insan önem veriyor buna.

• quote:

Orijinalden alıntı: darthnihilus

quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

@darthnihilus gördün mü dostum her zaman kâğıt üstündeki bilgiye aldanmayacaksın, bak ICY BOX'da bitstream yapıyordu güya

ben öyle bi'şey demedim ki.

Bu başlıkta değil >>diğer başlıkta<< şunu söylemiştin :

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: eozen81

İşte ben de onu merak ediyorum, @darthnihilus arkadaşımızın tabiri ile "1080p ve yeni yeni nete düşmeye başlayan dts-ma ve trueHD gibi formatları" na örnek iki film infosu aşağıda, şimdi bu filmleri farzedelim indirdik ve bir external HDD ye atıp Popcorn ile izlemeye başladık. Bluray fornmatını destekleyen bir ampliye HDMI 1.3 kablo ile aktarım yaptığımızı da kabul edelim, Popcorn bunları bitstream olarak ampliye verip amplide bunları TrueHD olarak çalabilecek mi?

Popcorn bunları aktarabiliyor diye yazıyor, amfi de bunları çözebiliyorsa teorik olarak çalabilmesi gerekiyor. Zaten başka bilgiye de gerek yok. Bitstream var mı evet, amfi çözebiliyor mu, evet. Benim bildiğim bu iş böyle yürür.

O açıdan ben de alet için yapıyor ediyorlar dese de @Elendil gibi hem üst nesil amfisi hem de uygun bir Media Player'ı (Popcorn, ICY vs..) olan birisinden duymak gerekir demek istemiştim.

@Elendil, sana da teessüf ediyorum önce aktarmıyor dedin sonra "aktarttın" alete

• yurtdışında olduğum için Türkiye fiyatlarını bişmiyorum ama neden bu kadar uğraşacağınıza gidip PS3 almıyorsunuz. İslemci olarak, upscaling olarak ve bir sürü özellik açısından bahsettiğiniz mediabox'ların PS3'den aşağı seviyede olduğunu düşünüyorum, ayrıca bluray player ve oyun konsolu olması da extra olur. Ne dolby HD, ne de DTS-HD sorgularsınız.

Gerçekten merak ettiğim için soruyorum, özellikle PS3 media server proğramı ile kullandığınız media box'lar kadar da pratik.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

O açıdan ben de alet için yapıyor ediyorlar dese de @Elendil gibi hem üst nesil amfisi hem de uygun bir Media Player'ı (Popcorn, ICY vs..) olan birisinden duymak gerekir demek istemiştim.

@Elendil, sana da teessüf ediyorum önce aktarmıyor dedin sonra "aktarttın" alete

eozen81

Çok üzgünüm. Test için film kaynağı gerekli idi.
    Oronra sağolsun kırmadı Demo linki yolladı.
    Netten çektiğim film ile testler yaptım ama Filmi nete koyanlar Bluray Diskten klasör olarak kopyala yapıştır yaparak nete vermişler.

Audio dosyaları ile Video dosyaları faklı klasörlerde idi denedim denedim olmadı.

** Sonra senin biryerlerde verdiğin dosyayı çektim birde onu deneyeyim diye. (Üstte resimlerden anlarsın panda)

Baktım True HD aktarıyor. Demekki bendeki netten çektiğim Demo proplemli.

*** İnsanları yanlış yönlendirmemek adına hemen düzeltme mesajı attım. ***

Seni üzmek veya kırmak değil, insanları yanlış yönlendirmemek adınadır yaptıklarım.
    Selamlar.

• bahsi geçen nmt popcorn hour yalnız dikkatini çekerim, icybox'un i'si bile geçmiyor orda. Popcorn'un özelliklerini bildiğim için yazdım, yani dts-ma da, trueHd'de passthrough yapabiliyor.

http://www.raidsonic.de/de/data/data_pdf/icybox/datasheet_ib-mp309_e.pdf

Bu da icybox'un özellikleri, kendi sitelerinden, hd sesler hakkında bilgi verilmemiş bile zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Feelgood -- 24 Temmuz 2009; 19:07:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

yurtdışında olduğum için Türkiye fiyatlarını bişmiyorum ama neden bu kadar uğraşacağınıza gidip PS3 almıyorsunuz. İslemci olarak, upscaling olarak ve bir sürü özellik açısından bahsettiğiniz mediabox'ların PS3'den aşağı seviyede olduğunu düşünüyorum, ayrıca bluray player ve oyun konsolu olması da extra olur. Ne dolby HD, ne de DTS-HD sorgularsınız.

Gerçekten merak ettiğim için soruyorum, özellikle PS3 media server proğramı ile kullandığınız media box'lar kadar da pratik.

Teşekkürler.

sevgili asukrumercan,

şu ps3'u media server olarak kullanmak nasıl oluyor? bildiğin nmt gibi kullanabiliyor muyuz ?
  • Valla bende bu konuyu detaylıca merak edenlerdenim.

-----> SATILIK MARANTZ SR5001 7.1Ch (HDMI) AVR için TIKLAYIN

quote:

quote:

yurtdışında olduğum için Türkiye fiyatlarını bişmiyorum ama neden bu kadar uğraşacağınıza gidip PS3 almıyorsunuz. İslemci olarak, upscaling olarak ve bir sürü özellik açısından bahsettiğiniz mediabox'ların PS3'den aşağı seviyede olduğunu düşünüyorum, ayrıca bluray player ve oyun konsolu olması da extra olur. Ne dolby HD, ne de DTS-HD sorgularsınız.

Teşekkürler.

sevgili asukrumercan,

şu ps3'u media server olarak kullanmak nasıl oluyor? bildiğin nmt gibi kullanabiliyor muyuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Oronra

Valla bende bu konuyu detaylıca merak edenlerdenim.

quote:

quote:

Teşekkürler.

sevgili asukrumercan,

nereden baksan, bir nmt'nin oynattığı kadar çok formatı oynatabileceğini sanmıyorum ben, kaldı ki ben de avr'de "yazıyı görme" meraklılarındanım . PS3 pcm olarak gönderiyor hd-sesleri yanlış hatırlamıyorsam. Yine de bir bileni bekleyelim bakalım neyin nesiymiş. Eğer hakikatten farkı yoksa gider ps3 alırız, mkv'de izleriz, iso'da izleriz, oyun da oynarız vs vs vs

bu arada konu da nereden nereye geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Feelgood -- 24 Temmuz 2009; 19:30:56 >

• Arkadaşlar;
    şükrü hocamın mesajlarından, PS3 ü medya server olarak kullanmak için , netten dosya indirip izleme için PC gerekli.
    Ayrıca PS3 HDMI üzerinden yeni nesil sesleri Bitstream göndermiyor diye onlarca kez yazılmıştır.
    Hala neden sorulur

PS3 Asla NMT lerin yerini alamaazzz (Benim Düşüncemdir)
  • Elendil dostum sana bir şey sormuştum yukarda arada kaynadı sanırım, bi' göz atarsan sevinirim. Merak ettiğim bir konu.
  • quote:

Elendil dostum sana bir şey sormuştum yukarda arada kaynadı sanırım, bi' göz atarsan sevinirim. Merak ettiğim bir konu.

"Hazır bulmuşken bir şey daha sorayım konuyla alakasız ama kafama takıldı.

Şimdi, dvd'leri blu-ray'de izlememek ve aynı zamanda hd-dvd'lerden de faydalanmak için, ep30'u da listeme dahil ettim. Tek istediğim dvd'lerimin görüntü kalitesinin mümkün olabilecek en iyi seviyeye çıkması ama kafamı kurcalayan şu; eğer onkyo 876 alacağım herhangi bir dvd player'dan daha iyi upscaling sunacaksa(HQV REON mevcuttu sanırım avr'de), ben dvd player'ın upscaling'i üzerinde çok takılmayayım. Aksi halde takılacağım feci şekilde. Malum elde o kadar film olunca insan önem veriyor buna. "

Sanırım soru Bu idi.

NMT alacaksın + 876 Alacaksın + BD player alacaksın
    Bütün mesajlarından öyle anlaşılıyor.

DVD player ayrıca almak israftır.
    Ben NMT aldığımdan bu yana DVD yi bir kere bile kullanmadım.(Film izlemek için) Test te kullandım sadece.

NMT si olan biri DVD kolleksiyonu olsa bile hale hazırda BD ler tam yagınlaşmadığından Sadece BD için israftır. Bunun yanında NMT si + BD playerı olan için DVD de israftır.

++

Ayrıca Her ikisinide Kullanıp test etmiş biri(oronra) Toshiba ep-30 upscale olayında çok başarılı, Sony S350 ondan da başarılı
    diyor.
    Buna ilave olarak 876 da HQV + ISF ile çok başarılı.
    Bence DVD player israf.

Ekleme;

TOSHIBA EP-30
    ONKYO TX-SR875 AVR (HQV)
    ICY BOX IB-MP309HW-B (FullHD NMT)

Kullanan biri olarak söylüyorum.

Kabul Bazen EP-30 ile kaliteli kaydeilmiş bir DVD izlerken sanki HD izliyomuşum hissine kapıldığım olmuştur ama yinede

NMT+BD Player+876 alacak biri için EP-30 İsraf.

Kafanı yorma BD playerı DVD izlemekle eskitemezsin
    Zaten NMT tüm vaktini alacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 24 Temmuz 2009; 21:25:33 >

• Ps3 ün yeni nesil sesleri aktarmadığını biliyorum, sadece PS3 ün bu konuda nereye kadar destek verip neleri okuyup neleri okumadığını ve işlemlerin ne kadar pratik yapılabildiğini merak ettiğim için soruyorum. Sende tahmin etmişsindir.

quote:

Orijinalden alıntı: Elendil

Arkadaşlar;
    şükrü hocamın mesajlarından, PS3 ü medya server olarak kullanmak için , netten dosya indirip izleme için PC gerekli.
    Ayrıca PS3 HDMI üzerinden yeni nesil sesleri Bitstream göndermiyor diye onlarca kez yazılmıştır.
    Hala neden sorulur

PS3 Asla NMT lerin yerini alamaazzz (Benim Düşüncemdir)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.