Şimdi Ara

Onkyo st-tx 875 + PowerColor HD 4870 DTS-HD MA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
2.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

teknik bir iki sorum olacak, flack olarak riplenen müzikleri indirip amfide dinliyorum ancak normal mp3'den hiçbir fark duyamıyorum. Tabii benim ev sinema sistemim ve hoparlörlerim çok kısıtlı (Kenwood bir amfi + SlimDream Hop). Sizce bu sistemden mi kaynaklanıyor yoksa indirdiğim flac'ler mi düşük kalitede oluyor hep

Bir de tecrübe ettiğiniz kadarı ile bir DTS filmle bir True HD film arasında sizce kulağın algılayabileceği derecede bir fark var mı? Yani geleceğin teknolojisi kesin True HD, DTSHDMA diyebilir miyiz sinema olarak ?

Saygılar...
  • Daha yeni olduğum için mesaj sayım artsın diye onu yazmadım bakayım dedim dikkatli üyeler var mı . Birde Asus Xonar HDAV 1.3 var tabii... hatta slimide var. Tabii bunları nederen alacağımı bilmiyorum direk gidip alabileceğim internetten sipariş yoluyla değil bir yer var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bexen

Daha yeni olduğum için mesaj sayım artsın diye onu yazmadım bakayım dedim dikkatli üyeler var mı.

Bizi test ediyosun yani

-----> SATILIK MARANTZ SR5001 7.1Ch (HDMI) AVR için TIKLAYIN

• quote:

Orijinalden alıntı: Daneel

Xonar bunları TrueHD ve DTSHDMA olarak bitsream şekilde receivera aktarabilcek kopya korumalı mimari ile yapılmış fakat hem çok pahalı hem doğru dürüst çalışmıyor, alıp da memnun olan yok.

Avsforum'da 240 sayfası oldu bu xonar'ın büyük oranda bir memnuniyet söz konusu..Zaten piyasada şu an alternatifi yok..
    Memnuniyetsiz olunan kısım yazılım kaynaklı ayar eksikliğinden ve primal amaç dışında kullanılmasından kaynaklanıyor..Primal amaçtan kastım HDMI bağlantı ile AVR'ye gir gönder DTS-MA yı TrueHD yi keyfine bak şekli..Ama yok Asus versiyon TMT yerine TMT3 upgrade edenler hala LPCM de ısrar edince downsample edilmiş olarak alıyorlar sesi sonra da defalarca neden diye soruyorlar forumda..

Bakalım benim Denon AVR gelsin deneyimlerimi aktaracağım ancak hiç bir deneyim ayar yapmadan Denon 2808 AVR'ye bağladık + Asus version TMT ile şak diye ilk denemede sesi bitstream olarak avr'ye akdardırk ve truehd yazısını gördük..

Sn. Bexen'in bahsettiği Azuntech çözümü henüz piyasa çıkmadı..Devamlı erteleniyor çıkış tarihi..
    Ben Xonar'ı Amerika'dan aldım ancak burada sanalmarketimde satıldığını gördüm sn cfiliz'in işaretiyle..ve fiyat gerçekten amerika fiyatıyla aynı neredeyse..Bence kaçırmayın

• Carabeen birinci elden bir kullanıcısı olarak memnun olmana sevindim, bende AVS'den takip ediyorum, discrete HDMI video kartlarıyla sıkıntılar başta olmak üzere bir çok sıkıntıdan bahsediyorlardı. Sen TMT3 .140 mı kullanıyorsun, ( Çok da önemli değil ama DD+'yı da donwsample etmeden aktarmadığını ve bazı kayıtlarda dona yaptığını söylüyorlardı onu test edebildin mi)

Zannediyorum son yazılımlarda diğer sıkıntılar da giderilir, W7 desteği de oturursa iyi bir seçenek olabilir, fakat fiyatı hala biraz pahalı.

Eozen Lossless kayıtlarla diğerleri arasında belirgin bir fark var.
  • Elendil ben en iyisi sana sorayım, sende PS3'te vardı diye hatırlıyorum. PS3 varken neden ayrı media player aldın, PS3 media server proğramı ile PS3 kullanıldığında, ayrı bir media server almanın ne avantajını gördün??

Teşekkürler.

quote:

Orijinalden alıntı: Elendil

quote:

Orjinalden alıntı: darthnihilus

modeli neydi sizin icybox'un sayın Elendil?

ICY BOX IB-MP309HW-B
  • Elendil de ps3 yok. En azından bu öğlene kadar yoktu akşam aldıysa bilemem

• quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Elendil ben en iyisi sana sorayım, sende PS3'te vardı diye hatırlıyorum. PS3 varken neden ayrı media player aldın, PS3 media server proğramı ile PS3 kullanıldığında, ayrı bir media server almanın ne avantajını gördün??

Teşekkürler.

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: darthnihilus

modeli neydi sizin icybox'un sayın Elendil?

ICY BOX IB-MP309HW-B

Sevgili doktor,
    Elendil'e sormuşsun ama, ben sorudaki kombinasyona (ps3 ve Istar h5 (media player)) sahip olduğum için cevap verme zorunluluğu hissettim
    PS3 ile herhangibir NMT yi kıyaslamak, arkasındaki firma, işlemci gücü, oyun canavarı olması, malzemesi, işçiliği ve şu an aklıma gelmeyen artıları ile PS3 e haksızlık etmek olur. Tüm bunlara rağmen neden nmt tercih ettim sorusunun cevabı ise en kısa şekliyle mkv tabi ki yasal demolar
    Film izlemek için o kadar pratik ki, ISTAR H5 i aldığımdan bu yana, PS3 de 1 tane bluray film, ep30 da da 3 veya 4 tane hd dvd izleyebildim. Cihazın kumandasından on tuşuna basıp, ekranda listelenen 400 tane mkv filmden (demo olduğunu hatırlatmak isterim tekrar ) istediğim herhangibirini izlemek için ok tuşuna basmak yeterli oluyor. Cihaz özellikle bu iş için üretilmiş ve daha önceleri de bahsedildiği üzere, her cihazı asıl üretim amacı için kullanmak aldığınız performansı da arttırıyor.

Selamlar...

• elendil sizin demo hala inmedi mi ? merakla bekliyoruz da.
  • Elendil'in demo inecek gibi, görünmüyor, o ininceye kadar, aparatif bişeyler sunmak isterim kabul ederseniz

ISTAR H5 (NMT)-Onkyo 605 bağlantısı, eski postlarımdan bir alıntı;

Onkyo st-tx 875 + PowerColor HD 4870 DTS-HD MA
  • quote:

Orijinalden alıntı: amf23

Elendil'in demo inecek gibi, görünmüyor, o ininceye kadar, aparatif bişeyler sunmak isterim kabul ederseniz

ISTAR H5 (NMT)-Onkyo 605 bağlantısı, eski postlarımdan bir alıntı;

Onkyo st-tx 875 + PowerColor HD 4870 DTS-HD MA

teşekkür ederim resim için.

Dvico'nun hd ses passthrough ve 24bit video özelliğini destekleyen firmware çıkarsa ondan alacağım. Şeklini falan çok beğendim.

• Çok teşekkürler amf23, forumdan edindiğim bilgi ile yüklediğim PS3 media server proğramını kullanarak, laptop-PS3 bağlantısı ile (cat6 ethernet kablo ile), bilgisayarın ve bağlı hard disklerin içinde ne kadar film varsa mkv dahil hepsini seyredebiliyorsun, hatta PS3 forumunda 'bilgisayar da seyredebiliyorsan PS3'de de seyredersin' diye iddiallı konuşuyorlar, bende denedim, film kalitesi notebook-tv bağlantısına göre olağanüstü kaliteli, ve mkv'lerde hiç sorun çıkmadı.

Bu sebeple merak ediyorum.

quote:

Sevgili doktor,
    Elendil'e sormuşsun ama, ben sorudaki kombinasyona (ps3 ve Istar h5 (media player)) sahip olduğum için cevap verme zorunluluğu hissettim
    PS3 ile herhangibir NMT yi kıyaslamak, arkasındaki firma, işlemci gücü, oyun canavarı olması, malzemesi, işçiliği ve şu an aklıma gelmeyen artıları ile PS3 e haksızlık etmek olur. Tüm bunlara rağmen neden nmt tercih ettim sorusunun cevabı ise en kısa şekliyle mkv tabi ki yasal demolar
    Film izlemek için o kadar pratik ki, ISTAR H5 i aldığımdan bu yana, PS3 de 1 tane bluray film, ep30 da da 3 veya 4 tane hd dvd izleyebildim. Cihazın kumandasından on tuşuna basıp, ekranda listelenen 400 tane mkv filmden (demo olduğunu hatırlatmak isterim tekrar ) istediğim herhangibirini izlemek için ok tuşuna basmak yeterli oluyor. Cihaz özellikle bu iş için üretilmiş ve daha önceleri de bahsedildiği üzere, her cihazı asıl üretim amacı için kullanmak aldığınız performansı da arttırıyor.

Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asukrumercan -- 21 Temmuz 2009; 20:22:04 >

• İşte pratiklikten kastım buydu, NMT de mkv oynatmak için ,herhangibir kablo veya pc bağlantısına falan gerek duymuyorsun, kumandayı eline alıp, koltuğa yayılıyorsun, o kadar.
    NMT yi almadan önce PS3 de birkaç mkv izledim (dediğin gibi görüntü kalitesi ile ilgili hiçbir problem yaşamadım) ama, PS3 ün NTFS formatlı diskleri tanımaması (4GB üstü tek parça dosya okuyamama), altyazılı film izlemek istediğinizde transcoding işleminin saatler sürmesi, DTS-->AC3 ses kodeği çevrim zorunluluğu gibi handikapları olayın keyfini kaçırıyordu. Bu sıkıntıları yaşamamak (ve bir de yeni nesil sesleri bitstream iletebilme yetisi, AVR deki malum yazılar) için NMT aldım ve çok memnunum, kesinlikle tavsiye diyorum. Denon'un yanına ne kadar yakışır tartışılır ama, pratikliği ile çok işine yarayacaktır diye düşünüyorum, bu arada demo mkv sıkıntın olursa arşivim herzaman paylaşıma açıktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: darthnihilus

elendil sizin demo hala inmedi mi ? merakla bekliyoruz da.

Demo indi.
    Ancak henüz DTS MA olup olmadığını netleştiremedim.
    İkinci demoda insin kesin belirtirim.
    Yaklaşık 5-6 saat sonra o da iner.

Şuan itibari ile ICY BOX Ekranında DTS MA görmeme rağmen AVR ekranında DTS 5.1 Görebildim.

Yalnız amf23 ün verdiği fotodan sonra ben yanlış yerde DTS MA aradığımı anladım.
    Testi tekrarlayıp yazarım birazdan.
  • Arşivinin paylaşıma açık olması gerçekten çok sevindirici ama Arabistan'dan paylaşım pek mümkün görünmüyor . Bu arada PS3 media server proğramı ile NTFS, transcoding problemleri gibi hiçbir sorun kalmıyor, istersen bu proğramı bir dene, bana son derece pratik geliyor.

http://code.google.com/p/ps3mediaserver/

http://ps3mediaserver.net/

Görüşmek üzere.

quote:

İşte pratiklikten kastım buydu, NMT de mkv oynatmak için ,herhangibir kablo veya pc bağlantısına falan gerek duymuyorsun, kumandayı eline alıp, koltuğa yayılıyorsun, o kadar.
    NMT yi almadan önce PS3 de birkaç mkv izledim (dediğin gibi görüntü kalitesi ile ilgili hiçbir problem yaşamadım) ama, PS3 ün NTFS formatlı diskleri tanımaması (4GB üstü tek parça dosya okuyamama), altyazılı film izlemek istediğinizde transcoding işleminin saatler sürmesi, DTS-->AC3 ses kodeği çevrim zorunluluğu gibi handikapları olayın keyfini kaçırıyordu. Bu sıkıntıları yaşamamak (ve bir de yeni nesil sesleri bitstream iletebilme yetisi, AVR deki malum yazılar) için NMT aldım ve çok memnunum, kesinlikle tavsiye diyorum. Denon'un yanına ne kadar yakışır tartışılır ama, pratikliği ile çok işine yarayacaktır diye düşünüyorum, bu arada demo mkv sıkıntın olursa arşivim herzaman paylaşıma açıktır.

• quote:

ICY BOX MP309B

Dolby True HD ve DTS HD MA sesi Bitstream aktarmıyor arkadaşlar.
    Yeni FW ile çözülecek inş.

DTS HD MA yı DTS 5.1 olarak gönderiyor.

Dolby True HD sesi Hiç göndermiyor ve çözmüyor.
  • @darthnihilus gördün mü dostum her zaman kâğıt üstündeki bilgiye aldanmayacaksın, bak ICY BOX'da bitstream yapıyordu güya
  • Peki MP3010S-B aktarıyormu?

quote:

quote:

ICY BOX MP309B

Dolby True HD ve DTS HD MA sesi Bitstream aktarmıyor arkadaşlar.
    Yeni FW ile çözülecek inş.

DTS HD MA yı DTS 5.1 olarak gönderiyor.

Dolby True HD sesi Hiç göndermiyor ve çözmüyor.

• Malesef oronra;

Raidsonic firmasının En gelişmiş ve son ürünü
    ICY BOX IB-MP309HW-B bu aktarmıyorsa başkası aktarmıyordur. Yalnızca bu FulHD MP

http://www.raidsonic.de/en/pages/products/external_cases_gal.php?search=mp

--

Yalnız şunu belirtmekte fayda var.
    popcorn hour A110 ile aynı işlemci aynı yazılım var.
    Buda demek oluyorki ilk FW de aktaracak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

@darthnihilus gördün mü dostum her zaman kâğıt üstündeki bilgiye aldanmayacaksın, bak ICY BOX'da bitstream yapıyordu güya

ben öyle bi'şey demedim ki.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.