Şimdi Ara

★| OnePlus 8T |★ [ANA KONU] (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.237
Cevap
48
Favori
197.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Isınma diyorsanız Samsung S10 Plus veya S20FE kullanacaksınız 2 S20 1 S10 plus kullandım ısınmanın alası o telefonlarda durduk yerde ısınır telefon görüşmesi yaparken yanar sıcaklıktan telefon pili çabuk biter 1saat 40 dk. Da anca dolar ve gene pil hemen biter 3 veya 4 saat ekran süresi alırsın en fazla ben daha önce 8 Pro kullandım ilk çıktığında geçen sene almıştım şimdi 8T neyse bu 8T pil ve ısınma konusunda hepsinden çok çok daha iyi ama kamera olarak 8 Pro kat kat üstün bundan ama bende çok memnunum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SUPERMAN

Isınma diyorsanız Samsung S10 Plus veya S20FE kullanacaksınız 2 S20 1 S10 plus kullandım ısınmanın alası o telefonlarda durduk yerde ısınır telefon görüşmesi yaparken yanar sıcaklıktan telefon pili çabuk biter 1saat 40 dk. Da anca dolar ve gene pil hemen biter 3 veya 4 saat ekran süresi alırsın en fazla ben daha önce 8 Pro kullandım ilk çıktığında geçen sene almıştım şimdi 8T neyse bu 8T pil ve ısınma konusunda hepsinden çok çok daha iyi ama kamera olarak 8 Pro kat kat üstün bundan ama bende çok memnunum

Aynen katılıyorum aynı telefonları kullanmış biri olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vanpılas V kullanıcısına yanıt

7T de Telefoto lens ve 2x optik zoom vardı ki en büyük etmen bunlar kumlanma ve zoom olayındaki sıkıntı. 2x bile fark ettiriyor ve telefoto da mesafeli fotolarda netleyip, kumlanmayı en aza düşürüyordu. İki cıhazıda kullandım 8T'yi kullanmaya devam ediyorum, kamera kısmı olarak şüphesiz 7T bu cihazı tokatlıyor.

• eymengokhan kullanıcısına yanıt
    Aynen aynı telefonları kullanmışız aynı durumları yaşadık açıkçası 8T hiç ısınmıyor ve pili çok iyi gidiyor Samsung a göre

• vanpılas V kullanıcısına yanıt

7T'yi sattım hocam 8t gündüz çekiminde başarılı yani yeterli ışık alıyorsa güzel çekim yapıyor. Hafif loş ışıkta noise oluyor. Ben belki de ayar yapmayı bilmiyorum pek bakmadım yani bu kamera mevzusunu bilen biri yanıtlarsa daha iyi olur aslında :)

• Arkadaşlar çift hat kayıtlı yurtdışı telefona wipe cache ile format attığımızda IMEI uçma gibi bir durum oluyor mu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Southwester

Arkadaşlar çift hat kayıtlı yurtdışı telefona wipe cache ile format attığımızda IMEI uçma gibi bir durum oluyor mu acaba?

oneplus'larda imei hiçbir şekilde uçmaz istediğiniz gibi wipe yapın root atın. bu konuda son derece kullanıcı dostudur

• enginkoto E kullanıcısına yanıt

29 Mart'ta;

Mart ayı Android Güvenlik Güncelleştirmelerini içeren ;

OxygenOS

11.0.8.12DA ve 11.0.8.12BA (IN & EU)

11.0.8.11AA (Global)

Güncellemeleri yayınlanmaya başladı.

Şuan Beta sürümlerde bu güncellemelerden sonra Beta 4 yayınlandı ve bu güncelleme Nisan ayı Android Güvenlik güncelleştirmelerini içeriyor.

Yani bir sonraki stabil güncellemede Nisan ayı güvenlik güncellemesiyle beraber yeni güncellemeyi alacağız.

Güncelleme takibini, Android güvenlik güncellemesi olarak değilde; Ayarlar - Telefon Hakkında - Derleme Numarası bölümünden yapmak daha doğru olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vanpılas -- 10 Mayıs 2021; 22:3:44 >
  • Arkadaşlar merhaba,

İphone sonrası uzun bir aradan sonra androide dönme kararı aldım. Amerika’dan arkadaş oneplus 8t getirecek ama T-Mobile/Sprint Unlocked) KB2007 modeli ve single sim diyor.
    Bu telefonu getirtsek çift sim ve buradaki hatlar ile kullanabilir miyiz? bilgisi olan var mı?
  • cekabu kullanıcısına yanıt
    İmei atılınca kullanılır. Umarım sim slotu açıktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: cekabu

Arkadaşlar merhaba,

İphone sonrası uzun bir aradan sonra androide dönme kararı aldım. Amerika’dan arkadaş oneplus 8t getirecek ama T-Mobile/Sprint Unlocked) KB2007 modeli ve single sim diyor.
    Bu telefonu getirtsek çift sim ve buradaki hatlar ile kullanabilir miyiz? bilgisi olan var mı?

kb2007 amerika romudur, en ender rastlanan rom kullanana denk gelmedim 

• komedi6 K kullanıcısına yanıt
    Valla tırstım şimdi 3900 TL na gelecek bana almasam mı acaba
  • cekabu kullanıcısına yanıt

https://www.oneplus.com/tr/unlock_token

Araştırdığım kadarıyla Resmi sitede böyle bir bölüm var ama net bir bilgim yok bu konuda. Xda sitesinde bi göz atın, ayrıntılı incelemeden karar vermeyin.

• Mesajıma bir kaç cevap verilmiş tek tek alıntı nasıl yapılır bilmiyorum buradan cevap yazayım.
    1-samsung Lenovo vs. bir sürü telefon kullandım fanboyluğa girip kimseyi gömmeye gerek yok.
    Isınıyor işte sıfır değil yani üstelik pubg de oynamıyorum.
    2-ekran kaydı aldığımdq haliyle çok ısınıyor çünkü youtubea video yüklüyorum, ekran kaydı almadığımda da ısınıyor ama el yakacak cinsten değil.
    Mesela pes 2021 kayıt alırken 39 derecelerde geziyor kayıt almazsam 36 civarı ilerleyen sürede 37lerde dolaşıyor.
    3- pesi 15 dakika test etmiş bir arkadaş bir de 1 saat test etsin. Ana ekrana dönmeye gerek yok, gamecenterdan test edebilir ki 36.5 yazıyor az değil yani.
    4- ben açtıktan sonra aralıksız 3 saat mlbb oynarım o sıcaklık rahatsız ediyor beni kayıt da aldığım için kayıtsız daha kabul edilebilir seviyede.
    5-ben kıyaslamayı mi10t ile yaptım. Ondan sıvı soğutma olduğu için ki onda durum nedir bilmiyorum. İkisi arasında kalmıştım alırken.
    6- şu anda sorun yok hava serin ama sıcaklarda ısınma artabilir onu o zaman göreceğiz.
    7- ayarlar bir tık düştüğünde ısınma bariz azalıyor çünkü işlemci çok güçlü fazla güç vermiyor tahminimce.
    8- aralıksız oyun oynuyorsanız belki bir tık rahatsız edebilir ama onun haricinde cillop gibi telefon.
    Şu anda yeniden tercih hakkım olsa gider yine bunu alırım. Öyle güzel telefon. Bir kere 40 dakkada full şarj oluyor, kamerası benim için çok iyi, ekranı harika vs. vs.
    Gömmeye gerek yok kimseyi
    Selametle

• enginkoto E kullanıcısına yanıt

Dostum sakin ol :) mesajını okumayı yarıda bırakıp hemen cevap yazmaya koştum. Buradaki herkes eminim ki , kendi telefonundaki durumunu arz etmişler . Fanboyluk yapmıyoruz. Arkadaşlarda böyle düşünüyordur diye ben yazayım . Mesajla dağ dağa küser , nice sevgililer SMS ile birbirinden ayrılmış :) yani yüzyüze konuşulmadan insanın niyeti mesajla anlaşılmaz . Forumdaki yazılanlara bakıpta kendinide bizide üzme kardeşim. Sadece durum arz edilmiş. Oneplus ilk defa kullanıyorum. Fanboyluk değil burda yazılanlar. Herkes kendi telefonunun durumu söylüyor. Yanlış anlaşılacak bir durum yok yani. Yinede yanlış anladıysan özür dileriz kardeşim.

Yine geriye dönüp okumaya gerek yok. Bi kardeşimiz telefon almaya niyetlenmişti sanırım ona cevaben aslında yazılanlar. Hani sizde yaşamışsınızdır bir şeyi almaya heveslendiniz mi bi kötü yorum olur üzülürsünüz. İşte o sebepten genel olarak telefonda bir sıkıntı yok demektir niyetimiz. Yine de kararı verecek olan sensin demektir niyetimiz.

Şebeke çekimi konusunda olduğu gibi. İlk sayfaya sorun yaşayan ve yaşamayaları yazmamızın sebebide budur.

Şimdi kalkıpta komedi6 kardeşimiz " ne var ulan çekmiyor işte telefon niye çekiyor diyorsunuz diye kızar bak sen böyle yazarsan :) saygılar herkese :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vanpılas -- 12 Mayıs 2021; 1:13:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: enginkoto

Mesajıma bir kaç cevap verilmiş tek tek alıntı nasıl yapılır bilmiyorum buradan cevap yazayım.
    1-samsung Lenovo vs. bir sürü telefon kullandım fanboyluğa girip kimseyi gömmeye gerek yok.
    Isınıyor işte sıfır değil yani üstelik pubg de oynamıyorum.
    2-ekran kaydı aldığımdq haliyle çok ısınıyor çünkü youtubea video yüklüyorum, ekran kaydı almadığımda da ısınıyor ama el yakacak cinsten değil.
    Mesela pes 2021 kayıt alırken 39 derecelerde geziyor kayıt almazsam 36 civarı ilerleyen sürede 37lerde dolaşıyor.
    3- pesi 15 dakika test etmiş bir arkadaş bir de 1 saat test etsin. Ana ekrana dönmeye gerek yok, gamecenterdan test edebilir ki 36.5 yazıyor az değil yani.
    4- ben açtıktan sonra aralıksız 3 saat mlbb oynarım o sıcaklık rahatsız ediyor beni kayıt da aldığım için kayıtsız daha kabul edilebilir seviyede.
    5-ben kıyaslamayı mi10t ile yaptım. Ondan sıvı soğutma olduğu için ki onda durum nedir bilmiyorum. İkisi arasında kalmıştım alırken.
    6- şu anda sorun yok hava serin ama sıcaklarda ısınma artabilir onu o zaman göreceğiz.
    7- ayarlar bir tık düştüğünde ısınma bariz azalıyor çünkü işlemci çok güçlü fazla güç vermiyor tahminimce.
    8- aralıksız oyun oynuyorsanız belki bir tık rahatsız edebilir ama onun haricinde cillop gibi telefon.
    Şu anda yeniden tercih hakkım olsa gider yine bunu alırım. Öyle güzel telefon. Bir kere 40 dakkada full şarj oluyor, kamerası benim için çok iyi, ekranı harika vs. vs.
    Gömmeye gerek yok kimseyi
    Selametle

Bugün satın aldım telefonu, çok da hoşuma gitti. Ben Samsung S20 kullanmış biri olarak sıcaklık eşiklerimiz çok farklı, telefonu aldıktan sonra 1 saat üzeri normal telefon görüşmesi, yaklaşık 1 saate yakın da whatsapp ve duo görüntülü görüşme yaptım ama hiç ısınmadı. Samsung ile kıyas ettiğimde sıcak hissetmediğimi söyleyebilirim. Poco X3 kullanıcısıydım o da çok serindi. Henüz oyun oynamadım ama deneyeceğim. Kısacası demek istediğim; size sıcak gelen bana ya da bir başkasına serin gelmiş olabilir. Neyse.

Telefonla alakalı sormak istediğim bir soru var. Parmak izi okuyucu always on display açıkken çalışıyor, ancak always on display açık değilse yani ekran tamamen kapalıysa parmak izi okuyucu ekranda belirmiyor dolayısıyla tuş kilidini açmıyor. Açmak için ekrana çift dokunup ekranı açmak gerekiyor. Yani sadece tuş kilidi ekranında çalışıyor parmak izi okuyucu. Halbuki benim Samsun A31 telefonda bile ekran tamamen kapalıyken ekrana gömülü parmak izi okuyucu çalışıyordu. Acaba bişeyleri eksik mi yapıyorum ? Bu konudaki tecrübeleriniz nelerdir ?

Edit: 1 saat kesintisiz video kaydı yaptım yine telefon buz. Sıcaklık sorunu olduğunu düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UgLeR -- 12 Mayıs 2021; 15:36:41 >

• UgLeR kullanıcısına yanıt
    Evet öyle bir durum var. Ekranı uyandırmadan okuyucu çalışmıyor. Batarya tasarrufu ile ilgili sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: vanpılas

Dostum sakin ol :) mesajını okumayı yarıda bırakıp hemen cevap yazmaya koştum. Buradaki herkes eminim ki , kendi telefonundaki durumunu arz etmişler . Fanboyluk yapmıyoruz. Arkadaşlarda böyle düşünüyordur diye ben yazayım . Mesajla dağ dağa küser , nice sevgililer SMS ile birbirinden ayrılmış :) yani yüzyüze konuşulmadan insanın niyeti mesajla anlaşılmaz . Forumdaki yazılanlara bakıpta kendinide bizide üzme kardeşim. Sadece durum arz edilmiş. Oneplus ilk defa kullanıyorum. Fanboyluk değil burda yazılanlar. Herkes kendi telefonunun durumu söylüyor. Yanlış anlaşılacak bir durum yok yani. Yinede yanlış anladıysan özür dileriz kardeşim.

Yine geriye dönüp okumaya gerek yok. Bi kardeşimiz telefon almaya niyetlenmişti sanırım ona cevaben aslında yazılanlar. Hani sizde yaşamışsınızdır bir şeyi almaya heveslendiniz mi bi kötü yorum olur üzülürsünüz. İşte o sebepten genel olarak telefonda bir sıkıntı yok demektir niyetimiz. Yine de kararı verecek olan sensin demektir niyetimiz.

Şebeke çekimi konusunda olduğu gibi. İlk sayfaya sorun yaşayan ve yaşamayaları yazmamızın sebebide budur.

Şimdi kalkıpta komedi6 kardeşimiz " ne var ulan çekmiyor işte telefon niye çekiyor diyorsunuz diye kızar bak sen böyle yazarsan :) saygılar herkese :)

:)

Eyvallah.

Ya siz telefon kullanmamışsıniz gibi yorumlar var ona gıcık oldum :)

Telefon on numara sıkıntılar var.

Diğer arkadaşın dediği gibi herkesin ısınma eşiği farklı.

Mesela eski telefonumda hotspotla youtubea video yüklerken ısınmıyordu bile.

Bunda yumurta kırarsın o derece ısınıyor.

Sebebini bende bilmiyorum ama 55in üzerine çıkıyor ve telefon kapalı kullanmıyorum da.

Şimdi ısınmıyor dersek yalan söylemiş oluruz.

Belki de yazılımsaldır bilmiyorum.

Oyunlarda da kayıt alınmıyorsa ısınma şu an sıkıntı değil.

Ama yazın ayar kısmak gerekebilir.

Saygılar

• @enrealman - kb2003 - turkcell - OxygenOS 11.0.8.12.KB05BA - hat sorunu VAR.

Vardı diye düzelteyim. hemen hemen her gün 1 veya 2 defa hat kesilmesi sorunu yaşadım. kapatip açmadan düzelmedi. telefon aldığımda global(AA) rom yüklüydü.(AA romda da aynı sorun vardı. konuda yazılan tüm önerileri denedim. (wipe cache, wipe data, AA romdan BA roma geçme, defaaten wipe cache, wipe data, fabrika ayarlarina donme vs.) herhangi bir düzelme olmadi.

4 gün önce volte-vowifi özelliğini açayım diye düşündüm ve açtım. 4 gündür SORUNSUZ HATASIZ KULLANIYORUM.

• hep bu vanpilas yuzunden oldi ha şebeke tinne kardeşim, BA ya gecim wipe cektigimden beri sebeke gitmedi, ben baska bir sorun yasadigimdan supheleniyorum onu burda aciklarsam rezil olurum diye korkuyorum

• 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.