Şimdi Ara

★| OnePlus 8 PRO |★ [ANA KONU] (123. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.966
Cevap
57
Favori
228.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam işlemci tarafına katılıyorum, çünkü hiçbir Android işlemci(snapdragon, kirin, exynos...) iphone işlemci tarafını geçemedi. Belki video çekiminde de iphone tarafı biraz daha iyi olabilir. Ama fotoğraf çekiminde ancak ilk 5 e girer ama ilk 3 ü Android modelleri alır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 44 plaka kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam. Dxomark ta ilk sıraya koydukları telefonları da biliyoruz az çok. Günlük kullanımda abarttıkları kadar iyi olmadıklarını bizzat test ettim. Sonuç olarak total kamera paketinde iPhone yine öne geçiyor gibi :)
  • buyukbang kullanıcısına yanıt

Ben de ilk başta benim ekranda sorun yok diyenlerdendim, daha sonra karanlık ortamda ortaya çıktı bütün sorunlar. Siz ilgili testleri doğru bir şekilde yaptığınıza emin misiniz? Eğer öyleyse evet, elektronik şans işi ve kendinizi yurtdışından gelen, garantisi ve desteği olmayan sorunsuz bir cihaz kullandığınız için şanslı saymalısınız. Zira eşiniz de problem yaşamış örneğin... Ben de telefonu 27 Ekim akşamı Sahibinden'de bir vatandaştan almıştım, o da 9 Ekim'de Ukrayna'dan Sota Kharkov diye bir yerden almış. O akşam cafe'de telefonun sağını solunu incelediğimde bir kaç gün sonra farkettiğim Stuck Pixel sorununu farketmemiştim, malum ışıklı bir ortam vardı. Hatta ben telefonu incelerken başka masadan bir kaç kişi daha gelip satıcıya "Biz daha fazlasını verelim" gibi şeyler söylediler, ben de zaten telefonu istediğim için başka bir güne bırakmadan parasını ayarlayıp telefonu almış bulundum biraz da acele ederek. Sorunu farkettiğim gün de satın aldığım kişiyi arayıp böyle böyle bir sorun var demedim zira sonuçta kendisi telefoncu da değil, OnePlus da değil. Paramı iade etmeyecekti dolayısıyla ben de herhangi bir polemiğe girmek istemedim, sıkışmış piksel ve diğer ekran sorunlarını görmezden gelerek kullanmaya devam ediyorum günlük kullanımımı etkilemediği için. Zaten telefonu almadan önce OnePlus'ı tercih etme sebebim Android'in en iyisi olarak görmemden ötürüydü, 8 Pro özelindeki bu tarz kronik problemlerden haberdar değildim. Haberim olsaydı belki de telefonu karanlık bir ortamda test edip daha sonradan farkettiğim problemleri o akşam da fark edecek ve telefonu almaktan vazgeçecektim ama kısmet böyleymiş diyorum, kısmetten öte yol yok maalesef =)

Benim iPhone'u övme ve tavsiye etme sebebim ise dediğim gibi garanti, imei durumları ve 8 Pro özelinde yaşanabilecek kronik problemlerden ötürüydü. Bir de bazı kullanıcılar ben o elmayı göstereyim derdinde olabiliyor ya da Instagram kullanıyorsa sırf yükleme sonrası düşen kalite yüzünden de Android yerine iPhone tercih edebiliyorlar. Benim karşılaştırmam bu gibi hususlar üzerineydi.

• mytx M kullanıcısına yanıt

Bence seçenekleri biraz daraltın. Örneğin ben sizin yerinizde olsam 8t'yi seçenek olarak eklemem bile. Zira 8 Pro ile aralarında fazla fark olmamasına rağmen 8 Pro'da QHD+ çözünürlüğünde bir ekran varken, 8T'de FHD+ bir ekran var. Bu ikisi arasındaki fark günlük kullanımda göze ne kadar gelir orası tartışılır fakat almışken en az 3-4 yıl kullanayım derseniz tercihinizi 8 Pro'dan yana kullanın. Fakat OnePlus'ları alırken dikkat etmeniz gereken bir çok nokta var, bir kere telefonunuzun garantisi yok, aldığınız gün karanlık ortamda bütün testleri yaptınız ve herhangi bir sorunla karşılaşmadınız diyelim, yarın öbür gün daha ciddi bir problem yaşamanız halinde buradaki bir çok 8 Pro kullanıcısı gibi siz de çaresiz kalacaksınız.

Bu bağlamda avantaj ve dezavantajları tek tek madde madde sıralayıp hangi alışverişin sizi mutlu edeceğine sizin karar vermeniz gerekir. 8 Pro ve 8T gibi telefonlar şu an bir çok şehirde maksimum 6.500 - 7.000 TL gibi fiyatlara alınabiliyorken, iPhone 11 Pro'nun 64 gb'lık versiyonu bile 12.000 TL. Yani bir telefona ödeyeceğiniz para neredeyse yarı yarıya oynuyor ama karşılığında alacağınız haz bu kadar oynar mı onu düşünün =)

Ben sizin yerinizde olsam, iPhone'a verecek fazladan 5-6 bin liram varsa ve bu para bana koymuyorsa iPhone alırım ve kafam rahat olur. Performans karşılaştırmasını geçtim, "değişiklik" iyi gelecektir her şeyden önce. Önceliklerinize karar verirseniz sonuca da ulaşırsınız.

• Kommissar Yuri K kullanıcısına yanıt

Ben 8 pro kullanıcısı olarak cihazı qhd de sadece 1 gün kullandım batarya sebebiyle, birçok 8 pro kullanıcısı fhd + 120 hz kullanıyor.

Ben şu an sıfır alacak olsam 8T tercih ederdim daha iyi bir batarya süresi ve 1000 TL fark var , 8T nin sadece kamerası tatmin edermi ondan emin değilim çünkü 7T den bile daha kötü kamera konfigürasyonu var telefoto yok , 7T kamera olarak beni oldukça memnun etmişti aynı şekilde 8 pro da çok iyi.

• 8 pro 12/256 İn2020 var elimde arkadaşlar 2-3 gün kullanıldı

İki imeisi de ömürlük kayıtlı siyah renk
    Warp şarj + cihaz+ kutu içinden çıkan kılıf şeklinde
    Kutusu yok
    Almak isteyen olursa özelden iletişime geçebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Kommissar Yuri

Ben de ilk başta benim ekranda sorun yok diyenlerdendim, daha sonra karanlık ortamda ortaya çıktı bütün sorunlar. Siz ilgili testleri doğru bir şekilde yaptığınıza emin misiniz? Eğer öyleyse evet, elektronik şans işi ve kendinizi yurtdışından gelen, garantisi ve desteği olmayan sorunsuz bir cihaz kullandığınız için şanslı saymalısınız. Zira eşiniz de problem yaşamış örneğin... Ben de telefonu 27 Ekim akşamı Sahibinden'de bir vatandaştan almıştım, o da 9 Ekim'de Ukrayna'dan Sota Kharkov diye bir yerden almış. O akşam cafe'de telefonun sağını solunu incelediğimde bir kaç gün sonra farkettiğim Stuck Pixel sorununu farketmemiştim, malum ışıklı bir ortam vardı. Hatta ben telefonu incelerken başka masadan bir kaç kişi daha gelip satıcıya "Biz daha fazlasını verelim" gibi şeyler söylediler, ben de zaten telefonu istediğim için başka bir güne bırakmadan parasını ayarlayıp telefonu almış bulundum biraz da acele ederek. Sorunu farkettiğim gün de satın aldığım kişiyi arayıp böyle böyle bir sorun var demedim zira sonuçta kendisi telefoncu da değil, OnePlus da değil. Paramı iade etmeyecekti dolayısıyla ben de herhangi bir polemiğe girmek istemedim, sıkışmış piksel ve diğer ekran sorunlarını görmezden gelerek kullanmaya devam ediyorum günlük kullanımımı etkilemediği için. Zaten telefonu almadan önce OnePlus'ı tercih etme sebebim Android'in en iyisi olarak görmemden ötürüydü, 8 Pro özelindeki bu tarz kronik problemlerden haberdar değildim. Haberim olsaydı belki de telefonu karanlık bir ortamda test edip daha sonradan farkettiğim problemleri o akşam da fark edecek ve telefonu almaktan vazgeçecektim ama kısmet böyleymiş diyorum, kısmetten öte yol yok maalesef =)

Benim iPhone'u övme ve tavsiye etme sebebim ise dediğim gibi garanti, imei durumları ve 8 Pro özelinde yaşanabilecek kronik problemlerden ötürüydü. Bir de bazı kullanıcılar ben o elmayı göstereyim derdinde olabiliyor ya da Instagram kullanıyorsa sırf yükleme sonrası düşen kalite yüzünden de Android yerine iPhone tercih edebiliyorlar. Benim karşılaştırmam bu gibi hususlar üzerineydi.

Eminim hocam, ben ses ve görüntü konusunda çok hassas biriyim. O konuda soru işareti olmasın. Zifiri karanlıkta test yaptım sorun yok. Zaten böyle bir hatayı ben kimse göremezken ilk telefonu kullandığım anda farkederim, biraz fazla titizim bu konularda. Telefonu kapalı kutu ve kutu jelatini açılmamış olarak aldım ve ilk kullanıcısıyım. Bu telefonları kaçak getirenlerin kutularından çıkarıp, üst üste yığarak sıkıştırarak getirdiğini ve sonra kutusuz olarak sattıklarını duymuştum. Onlarda ekran sorunu ihtimali artıyor deniyordu. Siz ikinci el aldığınız için tabii gerçekte kim nasıl getirdi sanırım bilemiyorsunuzdur. 8 Pro için bir telegram grubu linki vardı bu forumda, ben de dahil olmuştum. Orada bir anket düzenleyelim, bakalım sorunlu cihaz oranı neymiş. Ben de merak ettim doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 18 Aralık 2020; 14:10:6 >

• iPhone 11 -Pro Max ten 8t ye geçen varmı?

• Her hangi bir markanın satıcısı/temsilcisi değilim. İlk windows phone(mx200) sonra çok uzun zaman İOS ve 2018'den beri de Android kullanıyorum ve uzun süredir Ipad Pro.

Windows'a hiç değinmeyeceğim :)

IOS'un güvenli kollarında uzun zaman geçirdim. Neredeyse sorunsuz kullanım ve prangalarla yaşam. Sana çizilen çerçeveler arasında dolaşmak ve herkesle aynı telefonu kullanmak istiyorsan en harika işletim sistemi.

Android ise daha kurcalamayı seven, telefonun altından girip üstünden çıkmak isteyenlere göre bir işletim sistemi fakat hantal ( çok ram ve kuvvetli işlemci istiyor)

Bence günümüzde bu hantallığı ve yavaşlığı elimine eden birkaç telefondan biri 8PRO. Hatta prangasız Iphone deneyimi sunuyor neredeyse. Çok hızlı, menüler karıştır karıştır bitmez, yükle kaldır sürüm değiştir.......... performans hep aynı ve bence en önemlisi en az 3 sene güncelleme alma garantisi. Tek sorunu iphone gibi desteği olmaması (hangi android telefonda var ki). Sorunun mu var ara 800xxxxx bir Apple danışmanı çözsün problemini. Adamlar bunun parasını telefonun içinde alıyorlar ama.

Sözün özü Oneplus 8 pro alınacak en iyi Android telefonlardan biri ve TR desteği içinde fazladan 3 bin TL vermeye gerek yok kanımca. Siz bakmayın olmayacak labaratuvar şartlar yaratıpta telefonun sağına soluna çamur atanlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgurcan -- 18 Aralık 2020; 21:13:59 >

• Yeşil rengini hiç canlı olarak görmedim 8 Pro'nun... Bu kadar çok rağbet görmesinin sebebi siyah renginin piyasada bulunmaması mı, yoksa insanların gerçekten de yeşil rengi tercih etmesi mi?

• Fernando_S kullanıcısına yanıt

Yeşil rengi öyle direk yeşil değil . Yanar döner , turkuaza çalan bir renk ve güzel bir renk..

Yeşil olmazsa mavi alınmalı oda çok güzel..

• quote:

Orijinalden alıntı: muhendis biri

Yeşil rengi öyle direk yeşil değil . Yanar döner , turkuaza çalan bir renk ve güzel bir renk..

Yeşil olmazsa mavi alınmalı oda çok güzel..

Eyvallah hocam... Ben de yıllardır siyah telefon kullanan biri olarak sanırım yeşil rengini alacağım bu telefonun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fernando_S

Yeşil rengini hiç canlı olarak görmedim 8 Pro'nun... Bu kadar çok rağbet görmesinin sebebi siyah renginin piyasada bulunmaması mı, yoksa insanların gerçekten de yeşil rengi tercih etmesi mi?

bende yeşil modeli var arkasını turuncu kaplama ile kapladım bir damla cizik yok telde... lakin alacak olan kılıfla kullanacaksa rengin önemi kalmıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: buyukbang

Eminim hocam, ben ses ve görüntü konusunda çok hassas biriyim. O konuda soru işareti olmasın. Zifiri karanlıkta test yaptım sorun yok. Zaten böyle bir hatayı ben kimse göremezken ilk telefonu kullandığım anda farkederim, biraz fazla titizim bu konularda. Telefonu kapalı kutu ve kutu jelatini açılmamış olarak aldım ve ilk kullanıcısıyım. Bu telefonları kaçak getirenlerin kutularından çıkarıp, üst üste yığarak sıkıştırarak getirdiğini ve sonra kutusuz olarak sattıklarını duymuştum. Onlarda ekran sorunu ihtimali artıyor deniyordu. Siz ikinci el aldığınız için tabii gerçekte kim nasıl getirdi sanırım bilemiyorsunuzdur. 8 Pro için bir telegram grubu linki vardı bu forumda, ben de dahil olmuştum. Orada bir anket düzenleyelim, bakalım sorunlu cihaz oranı neymiş. Ben de merak ettim doğrusu.

Alıntıları Göster

Telegram grubunda yaptığımız ankette 8 Pro kullanıcılarından 18 oy geldi ve 3 kişi renk sorununun telefonunda bulunduğunu, 15 kişi telefonunda bu sorunun olmadığını söyledi. Yüzde 17 hata oranı bence çok yüksek bir oran. Ama her cihazda bu problem var söyleminin de doğru olmadığı gözüküyor.

@Kommissar Yuri

• Ben sorunu gözlemledikten sonra satın aldığım kişi 6 7 farklı 8 proda bakarak black bar ve green tint olduğunu teyid etmişti.Green tint kiminde daha az kiminde çok fazla demişti ama black bar hepsinde aynı seviyede var demişti bilginize

• buyukbang kullanıcısına yanıt
    Telegram grubunda değilim, buradan ankete katılayım, çok test ettim. Sıfır hata, sorun morun yok, bu konuyu baltalamaya çalışan, trol fanboy'lar kabak tadı verdi artık. Tamam, cihazın sana göre sorunluydu, sattın veya geri verdin kurtuldun, hadi artık ios veya Samsung veya xaomi forumuna

Edit : @buyukbang hocam yanlış anlama, lafım sana değil ha ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekdellal -- 19 Aralık 2020; 14:38:18 >
  • ekdellal kullanıcısına yanıt

Bende troll değilim neden konuyu baltaliyim ki .Şimde size cevap verecek olsam konu baltalanır.Tüm dünyanın kabul ettiği sorunu yok demek sorun olur.Herşeye rağmen en alınası cihaz ve inanılmaz zevkli ben sadece yaşadığım olayı yazarak yardımcı olurmu diye söyledim

• quote:

Orijinalden alıntı: kenanmorbulut

Ben sorunu gözlemledikten sonra satın aldığım kişi 6 7 farklı 8 proda bakarak black bar ve green tint olduğunu teyid etmişti.Green tint kiminde daha az kiminde çok fazla demişti ama black bar hepsinde aynı seviyede var demişti bilginize

Çok şükür hiç bir sıkıntı yok oneplus 8 prom da, olanida görmedim hiç sadece sitelerde paylaşılıyor du orda gördüm

• quote:

Orijinalden alıntı: Fernando_S

Yeşil rengini hiç canlı olarak görmedim 8 Pro'nun... Bu kadar çok rağbet görmesinin sebebi siyah renginin piyasada bulunmaması mı, yoksa insanların gerçekten de yeşil rengi tercih etmesi mi?

Kesinlikle siyah renk asıl bir hava katıyor yeşil ve mavi daha çocuksu geliyor bana ...

• quote:

Orijinalden alıntı: DnyL

8 pro 12/256 İn2020 var elimde arkadaşlar 2-3 gün kullanıldı

İki imeisi de ömürlük kayıtlı siyah renk
    Warp şarj + cihaz+ kutu içinden çıkan kılıf şeklinde
    Kutusu yok
    Almak isteyen olursa özelden iletişime geçebilir

Fiyat ne dır peki

• 
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.