Şimdi Ara

★| OnePlus 8 PRO |★ [ANA KONU] (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.966
Cevap
57
Favori
228.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

pmden yazdım hocam

• Ben birşey yazmıcam görmeden kullanmakta güzel birşey bu konuda değişip yapıp sorunu devam edende vardı satan adam bile bunu kabul ediyorken ...Bence çok iyi cihaz ama olanı yazmak sizin dürüstlüğünüz için daha olumlu olur.

Heycanla one plus 9 u bekliyorum iyi formlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende siyah aldım 8 Pro'yu. Ama aklımda kaldı diğer renklerde. ★| OnePlus 8 PRO |★ [ANA KONU] 

Tek sorunum kılıf bulamadım. ali expresten gelecek olan kılıf 2 aydır yok piyasada. Yurt dışı alış verişinden soğudum. TR'de güzel bir kılıf olsa da (spigen falan) alsak.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenanmorbulut

Ben birşey yazmıcam görmeden kullanmakta güzel birşey bu konuda değişip yapıp sorunu devam edende vardı satan adam bile bunu kabul ediyorken ...Bence çok iyi cihaz ama olanı yazmak sizin dürüstlüğünüz için daha olumlu olur.

Heycanla one plus 9 u bekliyorum iyi formlar

Olan birşey yok, olmayanı da yazmak, sırf siz birşeyler olsun istiyorsanız PM atın ben yazayım...

• İki telefonu kullanıpta deneyimleyenlere sorum olacak.iPhone 11 mi Oneplus 8t mi? Oneplus 8t aratırmı iphone’u?Özellikle kamera ve hız yönünden.

• Ben de 12/256 ile aranıza katıldım... Siyahın cihazı çok sıradan gösterdiğine kanaat getirdim ve yeşil aldım. Tereddütlerim elbette vardı ama rengi gerçekten de çok sevdim.

Performans anlamında da gerçekten muazzam bir cihaz. Yıllar önce (2014) kullandığım ve tadına doyamadığım Oppo Find 7'yi hatırlattı bana Oneplus 8 Pro. O yıllar henüz arayüz ve güncelleme anlamında bu kadar iyi değildi Çin menşeili markalar ve çok daha fazla sorunlu ürün çıkıyordu paletlerden. Premium bir cihazdı Find 7 ama onda da bir ekran sorunu vardı. Burada bahsedilen sorunlarla mukayese edilemeyecek kadar da barizdi o hata. Ekranın yarısı sarıydı. :)

Bu konuda, bu modele dair atfedilen sorunlar Samsung gibi markalarda da var. Gereksiz bir abartı var bu konuda. Telefon sorunlu bir cihazmış ve ölü doğmuş gibi bir izlenim yaratılmaya çalışılmış.

2017'de Samsung gibi bir dünya devi markanın telefonları uçaklara alınmadı patlama riski yüzünden. Bundan öte bir cihaz hatası olamaz sanırım teknoloji dünyasında.

Yok ekranda siyah varmış, yok karanlık odada ekran ışığını minimuma indirince yeşil bir iz belirliyormuş... Obsesif misiniz arkadaşlar? :)

Forumda gördüğüm kadarıyla çok spesifik koşullarda ancak görülebilen sorunlarla karşılaşmış kullanıcılar. OnePlus One'daki sarı ekran sorununu hatırlıyorum mesela. Çok daha yüksek bir oranda rastlanıyordu bu hataya. O da zaten 500 dolara falan satılıyordu ve "en ucuz amiral katili" sloganıyla piyasaya çıkmıştı. O zamandan beri çok yol katetmiş firma.

Tabi tüm bu yazdıklarım, ödediğiniz ücret karşılığında sorunlu bir cihazı almanızı makul gösteremez. Bir marka sorunsuz ürün üretmek ve kullanıcıların ödediği ücret karşılığında onlara sorunsuz bir ürün vermek zorundadır.

Buradan Hasan Güleryüz'e de ayrıca teşekkür ederim. Sorunsuz cihaz garantisi verdi kendisi ve öyle de ulaştırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fernando_S -- 20 Aralık 2020; 15:59:24 >

• Burası oneplus 8 pro kullanıcı kulübü olmaktan çıkmış. Aylardır bir siyah bar şu bu tutturulmuş gidiyor. Cihazla ilgili güzel şeyler, faydalı şeyler paylaşımı sıfır neredeyse. Bazı kullanıcılar istiyor ki tüm cihazların sorunlu olduğunu herkes ilan etsin. Öyle olmasa dahi öyle olmuş gibi gösterilmesi isteniyor sebebi neyse artık. Normal kullanımda kullanıcıya zerre olumsuz etkisinin olmayacağını düşündüğüm bir şey için ısıtılıp soğutulup şuralarda ikide bir yazılması gerçekten çok can sıkmaya başladı. Şimdiye kadarki gördüğüm en verimsiz forum. Bir kullanıcı olarak bu şikayet bende olsa ve bu durumdan çok muzdarip hissetsem kendimi çareyi buralarda değil satıp kurtulmakta ararım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hârimi -- 20 Aralık 2020; 15:25:38 >
  • Merhaba, uygulama ile ön kamera etrafında bildirim ışığı olarak kullanıyordum, Pro apk bulabilir miyim diye denerken bi kaç kez sildim tekrar kurdum fln ama şuan uygulama çalışmıyor, bildirim ışığı yanmıyor, Bi çok şey demedim olmadı. Sizin fikriniz var mıdır üstadlar? Model: 8T

• quote:

Orijinalden alıntı: erdemszk

Merhaba, uygulama ile ön kamera etrafında bildirim ışığı olarak kullanıyordum, Pro apk bulabilir miyim diye denerken bi kaç kez sildim tekrar kurdum fln ama şuan uygulama çalışmıyor, bildirim ışığı yanmıyor, Bi çok şey demedim olmadı. Sizin fikriniz var mıdır üstadlar? Model: 8T
    ★| OnePlus 8 PRO |★ [ANA KONU]

• Hârimi kullanıcısına yanıt

Kendi adıma formdan özür dilerim asla öyle bir niyetim olmasada öyle gözükmüş olabilir.Ve 100 de 100 katılıyorum ki bahsedilen ekran sorunu gunluk kulanimi asla etkiliyecek bir problem degil lakin varolan bir problem diye dile getirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenanmorbulut

Kendi adıma formdan özür dilerim asla öyle bir niyetim olmasada öyle gözükmüş olabilir.Ve 100 de 100 katılıyorum ki bahsedilen ekran sorunu gunluk kulanimi asla etkiliyecek bir problem degil lakin varolan bir problem diye dile getirdim.

Hocam ben sizi baz alarak yazmadım. Genel olarak konuştum. Aylardır şu forumu takip ediyorum, inanın geçmişe dönerek bir bakın şu üst bar çizgisi green tint falan filan, bunlardan başka bir şeyi göremeyeceksiniz.

Konu sahibi arkadaş, bu forumun ismini "Oneplus 8 pro Green Tint, Çizgili Üst Bar (Gece zifiri karanlık bir ortama girilecek, ekran ışığı minimuma getirilecek, Chrome açılacak, üst bara odaklanıp, hatta mikroskop ile bakılacak) kullanıcı kulübü" olarak revize ederse çok iyi olur. Çünkü bundan başka bir şey konuşulmuyor. Hal böyle olunca faydalı olacağını düşündüğüm şeyleri dahi şuraya yazmak insanın içinden gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hârimi -- 20 Aralık 2020; 17:50:55 >

• OnePlus 8/8T/8 Pro: Rom, Kernel işleriyle uğraşanlar için Kernel tavsiyemdir, hiçbir ayar gerektirmeden, ince ayar yapmadan sadece Kernel'i flaşlıyorsunuz ve kullanmaya devam ediyorsunuz.

Adı: Horizon Kernel R7.2
    Bootloader kilidiniz açık, patch yapılmış root kerneliniz flaşlı ve tabiki de Magisk Kök uygulamanız yüklü olmalıdır. Ardından Play Store'den Ex Kernel Maganer yüklüyorsunuz, bu söylediğim kerneli de bu program üzerinden flaşlıyorsunuz. Hiçbir kısıtlama, donanım yavaşlatması yoktur, aksine grafik çipi hızlandırılmış kerneldir, gpu 865+'dan daha hızlıdır(oyunlar da daha yüksek fps verir). Xda da OnePlus 8 bölümünde konusu ve indirme linkleri mevcuttur.

Uyarı: Bu işlerle alakanız yoksa sakın birşey denemeyin. Önce bu terimlerle ilgili öğretici konuları, dökümanları inceleyin.Ben belki uğraşanlar vardır diye tavsiye niteliğinde paylaşıyorum.

Ağırlıklı olarak 4.5G'de sosyal medya, wp, sesli görüşme ve youtube kullanımıyla alınan ekran süresidir. Wifi kullanımıyla daha da yüksek süreler verir.

★| OnePlus 8 PRO |★ [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: edacsac

OnePlus 8/8T/8 Pro: Rom, Kernel işleriyle uğraşanlar için Kernel tavsiyemdir, hiçbir ayar gerektirmeden, ince ayar yapmadan sadece Kernel'i flaşlıyorsunuz ve kullanmaya devam ediyorsunuz.

Adı: Horizon Kernel R7.2
    Bootloader kilidiniz açık, patch yapılmış root kerneliniz flaşlı ve tabiki de Magisk Kök uygulamanız yüklü olmalıdır. Ardından Play Store'den Ex Kernel Maganer yüklüyorsunuz, bu söylediğim kerneli de bu program üzerinden flaşlıyorsunuz. Hiçbir kısıtlama, donanım yavaşlatması yoktur, aksine grafik çipi hızlandırılmış kerneldir, gpu 865+'dan daha hızlıdır(oyunlar da daha yüksek fps verir). Xda da OnePlus 8 bölümünde konusu ve indirme linkleri mevcuttur.

Uyarı: Bu işlerle alakanız yoksa sakın birşey denemeyin. Önce bu terimlerle ilgili öğretici konuları, dökümanları inceleyin.Ben belki uğraşanlar vardır diye tavsiye niteliğinde paylaşıyorum.

Ağırlıklı olarak 4.5G'de sosyal medya, wp, sesli görüşme ve youtube kullanımıyla alınan ekran süresidir. Wifi kullanımıyla daha da yüksek süreler verir.

Güvenlik yönünden herhangibi sorun teşkil edermi?

• quote:

Orijinalden alıntı: RioDeJaneiro

Güvenlik yönünden herhangibi sorun teşkil edermi?

Alıntıları Göster

Güvenlik yönünden hiçbir açığı, sakıncası yok hocam kernelin, hiç merak etmeyin.

• One plus 8 android 11 lo cihaza uzaktan IMEI yepair yapilabilecegini ve silinmeyecegini iddaa eden yerler var. Bunu yaptıran var mı?
    İstanbul içinde güvenilir IMEI repair yaptirabilecwgimiz yer varmı ?
    Teşekkürler

• Alp0073 A kullanıcısına yanıt

hocam boşuna para vermeyin o işleme kendiniz de kolayca yapabilirsiniz. youtube da oneplus imei repair videosu var onu incelerseniz harfi harfine kolayca uygularsınız. elinizde eski bir cihazın imeisinin olması yeterli

• Volte ve Wowifi'yi aktifleştirdim cihazda. Hatlarımdan biri Turkcell ve her iki özellik de çalışıyor. Ancak Telekom için hattın wowifi özelliğini açtıramıyorum telefon uyumlu gözükmediği için. Şaka gibi. :)

• Arkadaşlar minik ama önemli bir uyarı...

VoWifi'yi cihazında etkinleştirenler, bu ayarı sadece kullanacakları zaman sim kart ayarlarından açsınlar. Aksi halde bu özellik cihazın sürekli Wifi noktası taramasına sebep olup aşırı şekilde batarya tüketimine neden oluyor. 7/24 Wifi-4.5G kapatmadan telefonunuzu kullansanız bile bu bahsettiğim ayar bunlardan çok daha fazla pil tüketimi yapıyor.

• Beyler ben hala Android 10 dayım, şu anki Android 11 sürümü ile arada fark varmı;mesela kamera açısından bir getirisi oldu mu yada pile olumsuz bir etkisi oldu mu? Ona göre geçeceğim de... Şimdiden teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.