Şimdi Ara

ONEPLUS 5 KULLANICILARI KULÜBÜ (356. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.754
Cevap
103
Favori
447.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 354355356357358
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhaba oneplus ile hiç alakam yok ama xiaomi note7de tuş kilidi kapalıyken hiç gelmeyen, saatler sonra gelen veya saatin yanında 2sn belirip yok olmasından çok sıkıntı yaşıyorum. benzerlik görünce yazayım dedim. kaynağı, sebebi ne olabilir? çözümün mantığını anlarsam xiaomide de işe yarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpion20

merhaba oneplus ile hiç alakam yok ama xiaomi note7de tuş kilidi kapalıyken hiç gelmeyen, saatler sonra gelen veya saatin yanında 2sn belirip yok olmasından çok sıkıntı yaşıyorum. benzerlik görünce yazayım dedim. kaynağı, sebebi ne olabilir? çözümün mantığını anlarsam xiaomide de işe yarar.
    https://xiaomi.eu/community/threads/redmi-note-7-permanently-display-notification-icons-on-lock-screen.50012/

1. Her uygulamanın ayrı ayrı bildirim ayarlarına giderek bizim yaptığımıza benzer şekilde kilit ekranında göster seçeneğini seçiyorsunuz.
    2. Yüklenmiş Uygulamalar > İzinler (Yetkiler) > Diğer İzinler altından da izin listesinden istediğiniz uygulamaları tek tek eklemek gerekiyormuş.

Xiaomi arayüzü biraz daha farklıdır. Bu yöntem işinizi çözmezse ne çözer bilemiyorum.

"I don't know if this is still an issue but I fixed it on my new Xiaomi Redmi Note 7.
    I first I went to each app's notification settings and I chose "show on lock screen". This took me a while since I need to check every single box in order to have every possible noti open.
    Then I went to installed apps > permissions (it's in the top right next to dual apps)> other permitions > slide left to "permitions" and choose show on lock screen.
    After that, you just need to check every app you want to see on your lock screen"

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• valuable kullanıcısına yanıt
    arayüz farklı olsa da mantığı benzer. uygulamaların ayarlarını, kilit ekranı seçeneklerini, yetkileri+izinleri kurcaladım çözüm olmadı. pil tasarruf modu bile aklıma geldi, kapattım. wifidaki kopmalardan olabilir diye mobil veriyle farklı bölgelerde de dikkat ettim ama değişen birşey olmadı. yine de teşekkür ederim. xiaomi son cihazlarında farklı sıkıntılar çıkmaya başladı. o yüzden oppo, oneplus gibi alternatif arıyorum. oneplusun dikkat edilmesi gereken özelliği yada kronik sorunları var mıdır? (markayı hiç yakından görmedim desem olur)
    Cık. Değişen birşey yok. Bildirim geliyor ama ya ses çıkmıyor ya da telefonu açınca geliyor. Bir mesajda arkadaş xda foromda bir kod vermiş. bi yere yapıştırıyormuşuz ama onu da çözemedim bir türlü. valla kafayı yiyeceğim ya
  • Arkadaşlar benimde bir Problemim var Yardımcı olabilecek arkadaşları bekliyorum OP A5000 telefon Whatsapp da ses kaydı yollarken ses dosyası çok kısık bir şekilde gidiyor bütün mikrofonlarını kontrol ettim temizledim, içini açıp elektronik kart temizleme spreyi ile de temizledim olmadı sürüm düşürdüm ( 8.1'e ) olmadı Whatsapp a şikayet sorun olarak ss yolladım Ses ayarlarınız kısık falan gibi boş bir mail yolladılar sesin tarifini yapayım böyle cd yi çizersiniz öyle bir ses çıkar ya aynen öyle kayıt alıyor, fakat instagram'da ses kaydı yapıp karsıya gönderdiğimde Mp3 gibi mükemmel kayıt yapıyor, yardımcı olacak arkadaşları bekliyorum bilgisi olan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cryptosy

Herhalde yakında rootlayip Google camera kırarım. Şuan kurulu epey fark var ama dotfix denilen birşeyi flashlayinca çok daha iyi oluyor

Alıntıları Göster
    Hocam Gcam'da ön kamerada sıkıntı var bende. Çekilen fotoğraf göstermiyor. Pembe pembe şeyler çıkıyor. Sizde de durum aynı mı ?
    Hangi sürüm kurulu sizde?
  • zaquda Z kullanıcısına yanıt
    O sıkıntıların aynısını ben de yaşadım hocam. Bildirim geldi sesi gelmedi, telefon ekranını açınca geldi vs. O sıkıntılardan sonra yaptığım birkaç hamle var ama hangisi tam olarak durumu düzeltti bilemiyorum.

Dediğiniz gibi son çare olarak adb komutu olan "adb shell dumpsys deviceidle disable" komutunu bilgisayardan cihazınıza göndererek tüm güç tasarrufu modlarını kapatabilirsiniz. Lazım olan dosyaları bilgisayara indirdikten sonra 1-2 dk içinde işlemi bitiriyorsunuz, çok da kolay bir müdahale, gözünüz korkmasın. Onun da kötü tarafı cihazınız benimki gibi rootlu değilse her yeniden başlattığınızda bir bilgisayar aracılığıyla bu işlemi yapmanızı gerektiriyor. Aksi takdirde yeniden başlatma işlemi güç koruma modlarını tekrar devreye alıyor. (Pil tüketimini de biraz arttırıyor maalesef)

• Ya o komutu nasıl atacağımı çözemedim zaten. Sorun o

• Arkadaşlar merhaba . Benim sıkıntm Navigasyon . One Plus 5 kullanıyorum. Bu aralar navigasyon u kullanırken GPS sıkıntısı yaşıyorum.konumum bulmada geç kalıyor. Ve ok işareti çok geç gdyr. Çözümünü bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: kemalex1907

https://shiftdelete.net/oneplus-7-kamera-uygulamasi-eski-modellere-geliyor
    Buradaki uygulamaları yükledim, telefondaki harici .apk uyarılarına rağmen.
    Kayda değer bir iyileşme yaşamadım.
    Güncel resmi OS yüklü OnePlus 5 artık 1:1 oranlı foto çekmeye kalkınca ekran simsiyah oluyor. Videoya geçip tekrar foto seçince bir önceki oranla devam edebiliyorum.

Orijinal .apk bulabilir miyim? Başka bir düzeltme yöntemi var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mesudum

Buradaki uygulamaları yükledim, telefondaki harici .apk uyarılarına rağmen.
    Kayda değer bir iyileşme yaşamadım.
    Güncel resmi OS yüklü OnePlus 5 artık 1:1 oranlı foto çekmeye kalkınca ekran simsiyah oluyor. Videoya geçip tekrar foto seçince bir önceki oranla devam edebiliyorum.

Orijinal .apk bulabilir miyim? Başka bir düzeltme yöntemi var mıdır?

Alıntıları Göster
    Hocam bulabilirsiniz.
    Bende OOS 9.0.6 yüklü şu an. Kamera uygulamasının versiyonuna baktım 3.0.15 olarak gösteriyor ne hikmetse Ocak 2019'dan beri bu uygulama güncellenmemiş cihazımda.

Size aşağıda Oneplus tarafından apkmirror'a yüklenmiş linki kopyalıyorum. Buradan 3.0.15'i indirip yüklerseniz sorun çözülür umarım.https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-camera/oneplus-camera-3-0-15-release/oneplus-camera-3-0-15-android-apk-download/

Bende önceki yükseltme sonrası v3.2.91 yüklüydü. Sizin linkten v3.0.15 indirdim. Yüklemeyi bitiremedi.
    1:1 oranlı foto çekiminde ekran siyah kalmaya devam ediyor
  • Arkadaşlar rehbere kişi eklemek sıkıntı olmaya başladı. İsim bölümündeki kısıtlama insanı zor durumda bırakıyor. Adam gibi isim ekleyemiyorum. Hep kısaltma yapmak zorunda kalıyorum. Bunun bir çözümü yok mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mesudum kullanıcısına yanıt
    3.2.91 düzgün çalışıyor muydu? (Öyleyse ben de o versiyona güncelleyeyim bari, ocaktan beri güncelleme almamış olması da garip.)

Sizin konuya da biraz baktım ama henüz çözümünü bulamadım. Normalde eski versiyona dönünce düzelmesi gerekiyordu. Konuyla ilgili tek hatırladığım şey bir başlık görmüştüm community forumda, kesinliklikle 7nin kamera uygulamasını yüklemeyin diyorlardı. En azından o başlığı tekrar bulabilirsem belki altında çözüm yollarından bahsedenler olmuştur. Umarım fabrika ayarlarına dönmeden çözersiniz hocam.

• Arkadaşlar merhaba,

Benim kamera ile ilgili daha doğrusu video çekimi ile ilgili bazı sorunlarım var. Aynı sorunları yaşayan bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

1-Gündüzleri yüksek kalitede çekiyor olmama rağmen piksel piksel çekiyor.
    2-Akşam video çekerken ışık sabitleme sıkıntısı çekiyorum. Sürekli manuel ışık düşürmem gerekiyor.
    3-Çektiğim videoları instagram hikayede veya akışta paylaştığım zaman resmen hesap makinesi ile video çekmişim gibi gözüküyor. İnstagramın bir video kalite sınırı var ama maalesef o sınıra bile erişemiyorum.

Telefonumu seviyorum ama böyle ufak tefek şeyler sinirimi bozuyor.
    Şimdiden teşekkür ederim.

• OnePlus Oppo Forum Hepiniz Davetlisiniz.

@rideordie - 8/128 Black
    @asil1425 - 6/64 Gray
    @burcink - 8/128 Gray
    @volkan52k - 6/64 Gray
    @ismeyu - 8/128 - Black
    @lektonstar - 8/128 - Black
    @baybosert - 8/128 - Black
    @absolutely33 - 8/128 - Black
    @kemalex1907 - 6/64 - Gray
    @orvy123 - 8/128 - Black
    @ICromwellel - 8/128 - Black
    @MGM Barut - 8/128 - Black
    @hanıncipsi - 6/64 - Black
    @MAS207 - 6/64 - Gray
    @Hastiger - 8/128 - Gray
    @BatikanBora - 6/64 - Black
    @Togy'Iceman - 6/64 - Gray
    @Ordan Geçenbay - 6/64 - Gray
    @Mesudum - 6/64 - Gray
    @arfyilmaz - 6/64 - Black
    @ilker_1907 - 8/128 - Black
    @DarknessTiger - 6/64 - Black
    @emrecpt - 8/128 - Black
    @balekoglu - 6/64 - Gray
    @drvimu - 8/128 - Gray
    @webelectronics - 8/128 - Black
    @Ghost18tr - 8/128 - Black
    @zaquda - 8/128 - Black
    @santhora - 8/128 - Black
    @bulky - 8/128 - Black
    @İnfinitePerson - 8/128 - Black
    @Pelagic - 6/64 - Black
    @ilisyus - 6/64 - Black
    @psycho81 - 8/128 - Black
    @fefeyx - 6/64 - Black
    @mutlu648 - 8/128 - Black
    @mkivanc - 6/64 - Black
    @Erkin59 - 8/128 - Black
    @tekepan - 6/64 - Black
    @xxx187 - 8/128 - Black
    @Hyperior - 6/64 - Gray
    @savetheplanet - 8/128 - Black
    @ustaiktisatci - 6/64 - Gray
    @kertenkedi - 6/64 - Black
    @barebelyum - 8/128 - Black
    @JrMaster - 8/128 - Gray
    @muhammet - 8/128 - Black
    @esedix - 6/64 - Black
    @Sucuklu Pizza - 8/128 - Black
    @gkcrdnc - 6/64 - Gray
    @hrnaltinsoy - 8/128 - Black
    @Ahmtgk - 6/64 - Gray
    @meteor0636 - 6/64 - Black
    newvirtusft - 8/128 - Black
    @Neferzade - 6/64 - Black
    @NonFirStep - 8/128 - Gray
    @vader1903 - 6/64 - Gray
    @alperen_26 - 8/128 - Black
    @Sucuklu Pizza - 6/64 - Gray
    @mustafa 09 - 8/128 - Black

Açıkçası 1:1 oranlı çekim yaptığımı hatırlamıyorum.
    Sadece 7 kamera yükledikten sonra çekemediğimi biliyorum.

Onun dışında yeni sürüm OS bende sorun çıkarmadı, hatta BT bağlantılarımı artık kendisi kurabilmeye başladı. Eskiden BT kulaklıkla veya saatle bağlantım kopunca BT kapatıp açıyordum.
  • Evet bugün itibariyle pabucumuz dama atılmış bulunmakta. Maalesef Android Q gğncellemesi bizim telefonlara gelmeyecek. Buraya kadarmış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lektonstar kullanıcısına yanıt
    kaynak gösterin. 2 3 hafta öncesine kadar alacak deniyordu
    https://www.donanimhaber.com/OnePlus-5-ve-OnePlus-5T-Android-Q-guncellemesi--111138

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi to9y -- 2 Temmuz 2019; 15:46:22 >
  • Arkadaşlar ekran değişimi konusunda tavsiye lütfen. Kendim mi alıp takırayım. Yoksa direk bir yere mi götürmek lazım. Bir de acaba nedir ortalama fiyatı?

• 
Sayfa: önceki 354355356357358
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.