Z

Çavuş
23 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 22 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Kaliteli sohbet, muhabbet, goygoy. Yaş ortalaması 25 ve üstü. Öneririm.
https://discord.gg/NtzuDu9
Discord kanalımız açıldı.

Sesli - yazılı sohbet, muhabbet.

Bekleriz.

https://discord.gg/W4cABfE
Merhaba arkadaşlar.
Masaüstü pc kullanıyorum ve bu iki hoparlör arasında kaldım. Ya ses kartıma bağlayacağım ( soundBlaster x-fi titanium) ya da dac alacağım. (Fiio q1). Amacım kaliteli müzik dinleyebilmek. Bu cihazları deneyimlemiş arkadaşlardan fikir istiyorum. Focal xs book ya da Audioengine a5 alacağım. Hangisini tercih etmeliyim.
Merhaba arkadaşlar.
Konunun yeri tahminimce burası. Umarım yanılmıyorumdur.

Şöyle ki;

Bildiğiniz üzere windows tabanlı bir sistemden telefonumuza küçük bir program aracılığı ile sesi aktarabiliyoruz. Pc den çıkacak ses telefonumuzun hoparlöründen çıkabiliyor. Benim sıkıntım bunu android tabanlı bir sistemden( Media Center ) telefonuma aktarabilmek. Yani kısaca aslında wireless kulaklığı yerine telefona takacağın kablolu ya da bluetooth kulaklıktan bu sesi alabilmek. İnternette biraz araştırdım ama istediğim sonuca ulaşamadım. Bu tarz bir uygulama bilen ya da alternatif bir çözüm sunabilecek bir arkadaş var mıdır aramızda.
Şimdiden teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar.

Şöyle ki;

Bildiğiniz üzere windows tabanlı bir sistemden telefonumuza küçük bir program aracılığı ile sesi aktarabiliyoruz. Pc den çıkacak ses telefonumuzun hoparlöründen çıkabiliyor. Benim sıkıntım bunu android tabanlı bir sistemden( Media Center ) telefonuma aktarabilmek. Yani kısaca aslında wireless kulaklığı yerine telefona takacağın kablolu ya da bluetooth kulaklıktan bu sesi alabilmek. İnternette biraz araştırdım ama istediğim sonuca ulaşamadım. Bu tarz bir uygulama bilen ya da alternatif bir çözüm sunabilecek bir arkadaş var mıdır aramızda.
Şimdiden teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar.

Şöyle ki;

Şimdiden teşekkürler.
Merhaba.

Başlıkta da belirttiğim gibi mxq m10 TV Box sahibiyim. Üzerinde android 4 kitkat versiyonu stock olarak bulunmakta. Bir çok yeri araştırmama rağmen cihazı lolipop(5.1) versiyonuna nasıl yükselteceğimi bulamadım. Acaba bu cihazlarda yükseltme işlemi yok mu yoksa ben mi bulamadım. Kullanan ya da bilgisi olan bir arkadaş bana bilgi verebilirse memnun olurum.
Cihaza Kodi 16.1 sürümünü kurmuştum ama 17 sürümünü kurabilmem için lolipop gerekiyormuş. Ne yapabilirim?

mxq m10 TV Box Android 5.1 Lolipop
Merhaba Arkadaşlar;
Bu işte biraz acemiyim ve değerli görüşlerinizi istiyorum mümkünse;

Öncelikle almayı düşündüğüm sistemi size yazayım ve alternatif yada daha iyi bir seçimi usta olan sizler beni yönlendirin olur mu?

Almak istediğim amfi: YAMAHA RX-V 861
Almak istediğim Kuleler : KLİPCH RF 62 veya Cerwin Vega cls 12

Müzik dinlemeyi çok severim. evimde ciddi iyi bir ses kartım var ama hoparlörlerim cacık !! Önceleri Logitec Z 5500 hoparlörlerim bağlıydı. Anladığınız üzere çok kötü bir ses alıyordum müzik olarak. Sonra onları sinema sistemine taktım ve benim dolabın içinde atmaya kıyamadığım eski sony RX 70 setimi bağladım bilgisayara ve şu anda onlarla idare ediyorum. Z5500 e göre çok daha iyi bir müzik keyfi sürsem de, doğal olarak artık adam gibi bir şeylerle, adam gibi müzik dinlemek istiyorum. Benim için çok yüksek ses önemli değil..Zaten apartman dairesinde oturuyorum.Sesi ne kadar açabilirim ki?? O yüzden kısık seste bile şöyle tok ve kaliteli bir ses duymak için böyle bir sistem kurmaya karar verdim ve biraz araştırınca yukarıdaki sistemlere aklım yattı. Kısaca derdimi anlatmaya çalıştım.. Biraz doğru bir yönlendirmeyle iyi birşeyler yapacağım gibi hissediyorum..

Şimdiden teşekkür ederim..
arkadaşlar selam..
makinemde 2x2 gb 1600 lük ram vardı.. yaptığım işten ötürü biraz daha rama ihtiyaç duydum ve bir tane kingston 1600 ram aldım..eve gelip rami takınca bios ramleri 1333 olarak gördü.. kendim mauel olrak biostan 1600 olarak ayarladım lakin içime sinmiyor..bunu düzeltmemin bir yolu var mı? yoksa diğer 1600 lük çalışan ramlerimide mi 1333 olarak işliyor..ya da ikisi 1600 lük çalışıp bu mu 1333 olarak çalışıyor..sistemde stabilize sıkıntısı yaşar mıyım..?

bu arada anakartım gigabyte GA-770-ud3

şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba..
günlerdir çözemedim, bilen bir arkadaş varsa ciddi anlamda çok mutlu olacağım.
sorunum şu;
windows xp kullanırken çubuk üzerinde sağ tarafta bulunan hoparlör simgesini doğal olarak windows 7 de de görüyoruz. ses kartım creative titanium ve buhoparlör simgesine xp de çift tıkladığımda windows un kendi ses ayarlarının yapıldığı meü geliyordu. (ses, dalga, midi vs. ) dalga boyutunu aşağı çekiyor, gerekirse ses kısmından sesi yükseltiyordum..dalga her zaman çok daha aşağıda tutuyordum..yüksek seslerde cızırtı yapmasın diye. lakin windows 7 de bu dalga boyutunu ayarlayacak kısmı bir türlü bulamıyorum ve müziklerde ses kalitesi ciddi anlamda bozuk çıkıyor..cızırtılı vs. çükü çıkış dalgası çok yüksek ve sıkıntı yaratıyor..
sorunumu umarım anlatabilmişimdir. :) nerde bu dalga(Wave) boyutunu ayarlama yeri..???

şimdiden teşekkürler..
Hakkında
Meslek: İç Mimar
İlgi Alanları: Hangi birini sayayım..
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 88
İkinci El Bölümü Mesajları: 29
Konularının görüntülenme sayısı: 6.322 (Bu ay: 12)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 11 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.