Şimdi Ara

One Piece (1999- ) | Wano Arc (370. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.479
Cevap
42
Favori
201.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yunalir kullanıcısına yanıt
    2 senede biter animede.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son opening ne zaman değişir ya ?
    Wano arc tek sevmediğim şey :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu one piece serisinde arc lar gereksiz uzayıp detaya giriyor.Ben zoro nun gözü nasıl o hale geldi veya teach ile magellan nasıl kapıştı bunları görmek istiyorum.bu arada manga takip etmiyorum . Birde buradan rockstar a sesleniyorum arkadaş yap şu oyunu online açık dünya oynayalım
  • Şu animeyi hiç izlemedim, muhtemelen Naruto ve Bleach ile beraber hiç izlemeyeceğim animeler arasında ama şunu merak ettim. 900 küsür bölümlük bu seride, seriyi izlemekte olan ya da izlemeye başlayan birine verilebilecek en büyük spoiler nedir? 900 bölümde birsürü olay olur, izleyen kişinin seyir zevkini aşırı etkileyecek bir spoiler var mıdır acaba?

• Dostlar animeyi en son 2015-16 civarı dressrosa arc başlarında bırakmıştım. Bu karantina süreci derken düşünün artık ne kadar boşlukta kaldıysam yeniden dressrosa başından başladım güç bela bitirdim sizce sonraki arc'lar animede izlemeye değer mi yoksa direkt mangadan okuyup geçeyim mi ? Açıkçası doffy savaşı, g4 falan bile tatmin etmedi o kadar sakız gibi uzayan bölümler, dandik dövüş animasyonları, çizimler derken artık anime bitik gibi duruyor sizin tavsiyeniz nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: BST_06

Dostlar animeyi en son 2015-16 civarı dressrosa arc başlarında bırakmıştım. Bu karantina süreci derken düşünün artık ne kadar boşlukta kaldıysam yeniden dressrosa başından başladım güç bela bitirdim sizce sonraki arc'lar animede izlemeye değer mi yoksa direkt mangadan okuyup geçeyim mi ? Açıkçası doffy savaşı, g4 falan bile tatmin etmedi o kadar sakız gibi uzayan bölümler, dandik dövüş animasyonları, çizimler derken artık anime bitik gibi duruyor sizin tavsiyeniz nedir ?
    ben de dressrosada bıkıp manga okumaya geçmiştim, geçenlerde dressorsa sonrası arcı da bi 10 15 bölüm izliyim dedim de yok gitmiyor her haliyle rezalet
  • BST_06 kullanıcısına yanıt
    Hocam, arcların başları güzel baya detay var gibi oluyor ama sonra kaplumbağa hızına geçiyor. En azından baş kısımları izlemeni tavsiye ederim.

• kty28 kullanıcısına yanıt
    Evreni o kadar derin ve güzelken nasıl böyle iğrenç anime çıkartıyorlar anlamıyorum gerçekten. Herhalde mangası bu kadar yüksek ilgi görürken animesi izlenmeyen tek anime bu olabilir. Eskiden Naruto manga güncel takip ederken ulan bunun şimdi ne güzel animesi çıkar efektler, dövüşler olur derdik. One piece ise yanına bile yaklaşamıyor bu durumun. Gerçekten çok üzücü.

• Einar Solberg kullanıcısına yanıt
    Bu hayatta 1 kez izlenebilecek bir anime. Bir kez derken yani izledikten sonra geri dönüp baştan başlaman imkansız o açıdan dedim.

Narutoyu birden fazla kez izledim fakat sonunu hiç görmedim çünkü ben izlerken anime bitmemişti. Bugün belki tekrardan baslayabilirim fakat One Piece'e tekrardan başlamam kesinlikle.

Öte yandan bu tarz uzun shounen animeleri izlemek için iki öneri verebilirim.

1 - Mümkünse anime hayatının başlarında bu serilerde yönel. Kısa ve yoğun animeleri izlemeden önce.
    2 - Mümkünse çok yaslanmadan genç bir yaşta mutlaka izle.

Sonuç olarak anime dünyasında bu tarz devasa serileri izlemedigin zaman diğer animeseverler ile aranda bir kopukluk veya anime kültürü hakkında her zaman bir açığın olacağını düşünüyorum.

Son olarak One Piece konusunda spoiler yesen bile seni çok etkileyeceğini pek sanmıyorum. Çünkü bu seriler o kadar uzun ki bir yerden sonra hikayenin kendisinden ziyade işleniş ön plana geciyor.

900 bölümlük bir animede spoiler yemek ile 13 bölümlük bir animede spoiler yemek arasında dağlar kadar fark olduğunu düşünüyorum o nedenle.

• BST_06 kullanıcısına yanıt
    Ekmek parası...

Fairy Tail'in yaptığı gibi gerekirse 1 yıl ara vereceksin animeyi adam gibi yapacaksın. Fakat yok Beyaz Sakal bölümünde dövüşü sünger gibi uzatıp etkileyiciğini azaltıyorlar. Benzer olaylar Naruto'da da var. Anime 9 puanken sırf sündürmeden ötürü 8 , 7 puana geriliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 2 Mayıs 2020; 10:36:0 >
  • One Piece animesinin sakız gibi uzatılmasının iki ana nedeni var; filler bölüm yapmamak ve mangaya yetişmemek.

Toei, One Piece için bir yerden sonra filler bölümler, arclarla uğraşmamak istemiş belli ki. Hal böyle olunca uzun uzun sahneler görüyoruz.

Bunu aslında çoğu anime stüdyosu yapıyor ama Toei fazla göze batırarak yapıyor çünkü dediğim sebepler diğerlerinden daha fazla uzatması gerektiğini söylüyor ona.

Bir de şöyle bir şey var, animeye ilk başladığınızda bölümler sakız gibi uzatılmış da olsa sorun etmiyordunuz çünkü o dünyanın içerisine girmeye çalışıyordunuz. Mangayı da takip etmiyordunuz (Çok büyük bir kısmınız).

Sonra mangaya geçip ya da animeye ara verip ya da güncel anime bölümlerine gelince eskisi kadar tolerans gösteremiyorsunuz haliyle. Manga bölümlerindeki akıcılığı arıyorsunuz ama mümkün değil bulmanız.

Keşke bütçe ayrılabilse de Hunter X Hunter gibi One Piece animesi de yeniden yapılsa ama "don lastiği gibi uzatılmadan" yapılsa...
  • Periah kullanıcısına yanıt
    Açık ya da kopukluk konusunda haklısın, anime izleyip de Naruto veya One Piece izlemeyen çok az. Ben de izlemek istiyor gibiyim ama yüzlerce bölümlük olmaları yüzünden hep hevesim gidiyor.
    5 yıl oldu ilk animemi izleyeli, öyle aşırı anime izleyen biri değilim, o zamandan beri 10 tane falan anime izledim sanırım. En uzunları Fma Brotherhood,Code Geass ve Snk. Şimdi durum böyleyken düşünüyorum, One Piece 900 bölüm. Her gün 5 bölüm izlesem 6 ay sürecek güncele gelmem. Ee her gün 5 bölüm izlemek de kolay değil. Bir de bunun Naruto'su var
    Aslında her gün 5 bölüm izlemek sorun değil de, 6 ay her gün aynı animeyi izlemek sorun. Yoksa 1 aydır 100 - 110 arası bölüm izlemişim. Ama bunlar 4 ayrı anime olduğu için sıkıntı olmadı.
    En uzun süre izlediğim The Walking Dead'di tüm kulvarlarda, 100 bölümü 1 senede izlemiştim, o da 200 anime bölümüne denk geliyor. Çok sevmeme rağmen onu bile bu kadar yavaş seyretmiştim.
    Neyse ya, şu işler geçsin boş kalayım da, bir gözden geçiririm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

One Piece animesinin sakız gibi uzatılmasının iki ana nedeni var; filler bölüm yapmamak ve mangaya yetişmemek.

Toei, One Piece için bir yerden sonra filler bölümler, arclarla uğraşmamak istemiş belli ki. Hal böyle olunca uzun uzun sahneler görüyoruz.

Bunu aslında çoğu anime stüdyosu yapıyor ama Toei fazla göze batırarak yapıyor çünkü dediğim sebepler diğerlerinden daha fazla uzatması gerektiğini söylüyor ona.

Bir de şöyle bir şey var, animeye ilk başladığınızda bölümler sakız gibi uzatılmış da olsa sorun etmiyordunuz çünkü o dünyanın içerisine girmeye çalışıyordunuz. Mangayı da takip etmiyordunuz (Çok büyük bir kısmınız).

Sonra mangaya geçip ya da animeye ara verip ya da güncel anime bölümlerine gelince eskisi kadar tolerans gösteremiyorsunuz haliyle. Manga bölümlerindeki akıcılığı arıyorsunuz ama mümkün değil bulmanız.

Keşke bütçe ayrılabilse de Hunter X Hunter gibi One Piece animesi de yeniden yapılsa ama "don lastiği gibi uzatılmadan" yapılsa...
    Gomu gomu no Don Lastiği
    Kisama nın teki, bir mangayı bitiremiyor. Başka kisama lar animeye uyarlayamıyor, üstelik Cin Ali gibi çiziyorlar! İlk zamanlar alınan heyecan muazzamdı. Son olarak; minder, vazo, abajur, tuzluk tarzı saçma sapan karakterler ve 4 / 5 metre adamlar olmasa anime daha insansı olacak

• arkadaşlar One piece e başlamayı düşünüyorum. Başlanır mı?

Sağlam shounen özlemi çekiyorum. Karakter gelişiminin olduğu, güçlü karakterlerin çok olduğu bir seri lazım bana. HxH gibi örnek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nymphetaminê

arkadaşlar One piece e başlamayı düşünüyorum. Başlanır mı?

Sağlam shounen özlemi çekiyorum. Karakter gelişiminin olduğu, güçlü karakterlerin çok olduğu bir seri lazım bana. HxH gibi örnek
    Bu zamana kadar OP izlememiş olmak büyük nimet. Mantıksız bir power up göremezsin orada. Shounenin babası. Karantina döneminde hiç izlemememiş olsaydım da izleyebilseydim keşke yeni baştan.
  • Nymphetaminê kullanıcısına yanıt
    Üstteki arkadaşa katılıyorum karantinada oturup izlemek o kadar harika olurdu ki. O ilk bölümlerin sıcaklığı filan efsaneydi cidden.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Uyarı olsun saf aksiyon olarak gitmez;dediğiniz gibi yavaş yavaş ilerler. Belki sinemaları ile biraz hızlı gidilebilir ancak yine de fullmetal brotherhood veya attack of titan gibi 4.bölümden aksiyon beklemeyin. Ben one piece'e öyle alışmışım ki bu animeler çok acayip geliyor

One piece'in en sevdiğim yanı neredeyse boş karakterin olmaması. Bir yerde birini gördüysen, 300 bölüm sonra o hımbıl karakterin çok önemli bir şey yaptığına tanık olabilirsin. Haliyle altını iyi dolduruyor Oda sensei, ana karakterlerden bahsetmeye bile gerek yok.

Güzel animeler izledim ama bunun yeri bende her zaman ayrı olacak. Ara ara açıp bir olaya verilen 5-10 snlik tepkiyi izlemek bile mutlu ediyor.
  • Ya bu Rocks korsanlarının anlatıldığı anime bölümü kaçıncı bölüm acaba?

• 
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.