Şimdi Ara

Önce ekran kartı ,daha sonra işlemci mi ,yoksa önce işlemci daha sonra ekran kartı mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şimdi bende ryzen 5 1400 işlemci + msi gaming rx 470 + GB ekran kartı var

ana kartım asus prime b350m-a ram ise DDR4 (2*) 3000 mhz ram

bütce sınırlı 6k para şuan elimde

*

ilk aşamada 3050 ya da rx6600 mu alayım daha sonra işlemci anakart kombosu yapayim ?

*yoksa önce işlemci + anakart alıp daha sonra ekran kartı mı alayım ?

* önce 3600 işlemci daha sonra mı ekran kartı alayım ..

hangi durum daha mantıklı

yoksa oldugum gıbı devam mı edeyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axe190780 -- 27 Haziran 2022; 15:0:12 >

• Ekran kartı güncelliğini en çabuk yitiren parçadır, bu yüzden daha uzun süre kullanılan bileşenlere (İşlemci, anakart, psu, kasa, monitör gibi) öncelik verilmesini kısıtlı bütçelere sahip kimselere öneriyorum, bu benim şahsi görüşümdür.

• Bir oyun bilgisayarında en pahalı dahili bileşen benim kanımca ekran kartı olmalıdır. Bence alabileceğin en iyi ekran kartını al sonra diğer bileşenleri diz zira ben de aynı ikilemdeyim 10400 işlemciye

Rx 6700xt alma arefesindeyim.

• Captainprice34 C kullanıcısına yanıt

bende ryzen 5 1400 var şimdi buna , 6600 yada 3050 alsam mı daha buyuk sıkıntı yasarım

yoksa

rx470 olan ekran kartını , ryzen 5 5600 le mi calıstırırsam ...

bide su var şimdi diyelim ryzen5 5600 aldım ..

ama okudugum kadarı ile bir cok b550 anakart , ready r5 5000 olarak gelmiyor , bios update sart

e b550 ler ryzen 1.nesil cpuları da calıstırmıyor , dogal olarak bios update yapmam da sıkıntı

her yonden sıkısmıs durumdayım napcağımı bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axe190780 -- 27 Haziran 2022; 23:19:49 >
  • Ekran kartı en pahalı donanım olduğu için önce ekran kartına karar verip indirim kovalayıp al. Çünkü indirimle alacağın ekran kartından elde edeceğin karla diğer donanımlara bütçe artırabilirsin, seçeneğin artar. Bu şahsi düşüncem, ben hep böyle yaptım.

• Mevcut anakartını son yayınlanan 1.2.0.7 BIOS sürümüne güncellersen 5600 gibi bir işlemciyi direkt takıp kullanabilirsin. R5 5600 3200Mhz'e kadar ram istese de elindeki 3000mhz ramler sorun çıkarmayacaktır. Anakarta vereceğin parayı da elindeki Rx 470'i satıp elde edeceğin meblağa ekleyerek 3050-3060/RX6600 gibi bir kart için kullanabilirsin. Ancak ekran kartı seçiminde elindeki mevcut güç kaynağını da dikkate almanı öneririm.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.