Şimdi Ara

Ön sis farından gözü rahatsız olan trafiğe cikmamali!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
3.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konuda ciddiyim, orijinal ön sis farı olan araçtan rahatsız olan kişi ya göz doktoruna gitmeli, yada trafiğe cikmamali.

Orijinal sis fari hem yeri aydınlatır hem geniş açı ile ışık vererek cevreyi aydınlatır. Karşıdaki kişinin gözüne gözüne ışık tutmaz. Aramizda hala yok sis farı göz alıyor diyenler mevcut, bu kişiler bence ya göz doktoruna görünmeli yada trafiğe cikmamali..

Bunu daha önce de belitttim ve hatta teknik verilerle de açıkladim, hatta günümüzde çoğu aracin sağa/sola direksiyon manevrasi ile sis farını sag/sol aydınlatmasinin da sebebi zaten budur. Görüş açısını arttirmak..

Sis fari dediğimiz far isminden dolayo sadece sisli havalar da değil ayrica karanlik yollarda, sehirlerarasi gibi yollarda aracin far açısını arttirmak amaçlı da kullanılır.

Not oynanmış fara bende karşıyım lakin orijinal sis farı olan aracın benim gözümü şuana kadar rahatsız ettiğini hiç rastlamadim.

Kullanıyormuyum? Sonuna kadar evet, şehiriçi ve ışık bol olan yerde açmıyorum lakin şehirlerarası yollarda, karanlık yollarda açıyorum sis farimi keyfime bakıyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sadece örnek vermek için Yeni Zelanda Ulaştırma Ajansı resmi sayfasından;

"Fog lamps should only be used when visibility is severely reduced, eg by snow or fog. It is against the law to use fog lamps in clear conditions (day or night) as they can dazzle other road users."

meali;

Sis lambaları, görünürlük ciddi derecede azaldığında, örneğin kar veya sis gibi yerlerde kullanılmalıdır. Sis lambalarını, diğer yol kullanıcılarının dikkatini çekebilecek şekilde (gündüz veya gece) açık koşullarda kullanmak yasalara aykırıdır.

Sis lambaları yalnızca GÖRÜŞ MESAFESİNİN kısaldığı durumlarda ve DÜŞÜK HIZLARDA kullanılmalıdır!

Bu kadar basit bir olayı anlayamayacak kadar aciz misiniz? Farlar yol aydınlatmak içindir, sis farları görüş mesafesinin düşük olduğu durumlarda avantaj sağlamak için.
  • Eds'den geçerken ceza gelince de gelip buraya ama göz almıyordu dersin artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: azizerkan07

Eds'den geçerken ceza gelince de gelip buraya ama göz almıyordu dersin artık.
    Eds olduğu yerler de zaten kullanmak gereksiz, ışıklandırma yeterli yukarda dediğim gibi karanlik noktalarda yardımcı bir donanım sis fari.

• 64/1-b/1 Bu kanuna göre yasak bu arada şimdi konunun gazına falan gelecekler için söylüyorum yasak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 26 Ağustos 2019; 11:40:17 >
  • ayçiçekçiden inciler obaaa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece örnek vermek için Yeni Zelanda Ulaştırma Ajansı resmi sayfasından;

"Fog lamps should only be used when visibility is severely reduced, eg by snow or fog. It is against the law to use fog lamps in clear conditions (day or night) as they can dazzle other road users."

meali;

Sis lambaları, görünürlük ciddi derecede azaldığında, örneğin kar veya sis gibi yerlerde kullanılmalıdır. Sis lambalarını, diğer yol kullanıcılarının dikkatini çekebilecek şekilde (gündüz veya gece) açık koşullarda kullanmak yasalara aykırıdır.

Sis lambaları yalnızca GÖRÜŞ MESAFESİNİN kısaldığı durumlarda ve DÜŞÜK HIZLARDA kullanılmalıdır!

Bu kadar basit bir olayı anlayamayacak kadar aciz misiniz? Farlar yol aydınlatmak içindir, sis farları görüş mesafesinin düşük olduğu durumlarda avantaj sağlamak için.
  • Niye çıkmayayım? Sis farı olmadan önünü göremeyen ben miyim?

Gözümü almıyor ancak arkadan gelen araç takip mesafesini de korumuyorsa ekstra rahatsız edici oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeavyClocker -- 26 Ağustos 2019; 11:31:48 >
  • Sis farı olmadan önünü göremeyen trafiğe çıkmasın esas!

• Ayçiçeği ile çalışan aracına daha güçlü ampuller al troll seni. Senin dandik aracınin farları yolu aydinlatmiyor diye benim gözümü alan sis farlarını acmaya hakkın yok. Bencil egoist herif

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kanunda belirtilen durumlar haricinde açmayacaksın arkadaşım
  • Sen aç gez. Özellikle EDS ve Fahri Trafik müfettişlerinin olduğu yerlerde aç gez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

Eds olduğu yerler de zaten kullanmak gereksiz, ışıklandırma yeterli yukarda dediğim gibi karanlik noktalarda yardımcı bir donanım sis fari.

Alıntıları Göster
    Neden sis farı demiş olabilirler?

• Ön sis farından gözü rahatsız olan trafiğe cikmamali!
  • Ön sis farından gözü rahatsız olan trafiğe cikmamali!

• 15 liralık led takıp apaçi gibi gezmekten sıkılmadınız mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: azizerkan07

Eds'den geçerken ceza gelince de gelip buraya ama göz almıyordu dersin artık.
    EDS kırmızı ışık harici nelere ceza yazıyor?
    Osmancıkta yeşil ışığı yakalamak için tam tedeşin önünden 82+ ile geçtim, gündüz olduğu için flaş patladı mı göremedim.
  • canlee89 kullanıcısına yanıt
    Orijinal sis fari diyorum. Kime diyorum?

• Sis lambasını açmadan önünü göremeyenlerin trafiğe çıkmaması gerekir

• quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

Orijinal sis fari diyorum. Kime diyorum?
    Fark eder mi adı üstünde sis farı.

• Eds, çok net fotoğraf çekebiliyor. Işık ihlali, emniyet kemeri, telefon kullanımı, sis farı gibi birçok ihlale ceza yazılabiliyor. 82 km limitli yerde 90ı geçmemişseniz ceza gelme olasılığı düşük.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.