Şimdi Ara

Ön konsoldan gelen boncuk sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar resimde işaretlediğim alandan seyir halindeyken tıkırtı sesi geliyor.

Özellikle tam sağa veya tam sola dönerken küçük bir parça yuvarlanıyormuş gibi ses yapıyor.

Benim tahminime göre tesbih boncuğu veya ona benzer birşeyi havalandırma ızgarasından içeri düşürmüşler.

Seslere karşı zaten hassasım sürekli tıngır tıngır yuvarlanan o şey sinirimi bozuyor.

Onu oradan nasıl çıkartabilirim o bölgeyi kendim sökebilir miyim tekrar geri takması kolay mıdır araç 2019 model caddy.

• Bende Jetta var 2016 sağ taraftan bazen böyle bir ses geliyor.Jetta facebook gruplarında yakıt hortumunun vibrasyon yapması deniliyor bu sorun için ben daha göstermedim bazen geliyor bazen gelmiyor ses. Aynı sorun olabilir belki. Sağ önden geliyor ses.

• daxtor55 D kullanıcısına yanıt

Hayır yakıt hortumuyla alakası yok.

Benim araçta kesinlikle ortadaki havalandırma ızgarasından içeriye birşey düşürülmüş o ses yapıyor.

İnternette satılan plastik trim sökme aparatlarından sipariş ettim bakalım bu hafta sonu o bölgeyi sökmeye girişeceğim.

Konuyu güncellerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sökme işine girişmeden önce sana tavsiyem ön koltuk altındaki hava kanallarinin içine tel gibi bir şey uzat ve oranın içinde dolaştır.

Tarif ettiğin sesin o kanallara giren yabancı bir cisim (taş, boncuk, fındık vesaire) nedeniyle olduğuna daha önce şahit oldum. Bi denemenizde fayda var.

• Farklı yerden geliyordur. Arabanın içindeki tiz seslerin nereden geldiğini kestirmek zor , yankı yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliveli90 -- 8 Mart 2024; 23:7:43 >
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt

Ses koltuk altından gelmiyor hocam bariz ön konsoldan geliyor.Aracı kardeşime kullandırdım kulağımı ön konsola dayadım orada bir parça var yani.

Bugün havalandırma ızgarasının olduğu parçayı söktüm içeri göz attım ama o ses çıkaran lanet parçayı bulamadım.

Klimanın hava üfürdüğü bölmeyi küçük yapmışlar elim girmiyor cep telefonunun feneriyle göz attım oralara ama düşen bir parça göremedim.

Artık nereye düştüyse tam kör noktada bir yerde duruyor bulamadım Ön konsoldan gelen boncuk sesi 

• yılan kamera lazım size

Ön konsoldan gelen boncuk sesiwww.teknolojikapinda.com.tr
    Yılan Kamera 5 Metre Sert Kablolu
    https://www.teknolojikapinda.com.tr/urun/yilan-kamera-5-metre-sert-kablolu
  • Golf 7 aracımda aynı bölgeden gelen ses bende de mevcut, orta kısımda multimedya tarafında ses oluyor. Bozuk yollarda kendini iyice belli ediyor. Orta kısmı söktüm fakat hiç bir çözüm olmadı. Sesin kaynağını bulamadım ne yazık ki

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Emekkk kullanıcısına yanıt

vallahi bravo daha önce aklıma gelmemişti.

Sipariş ettim bakalım bununla o parçayı bulacağımı umuyorum.

• sssemih24 kullanıcısına yanıt

• Elektrik süpürgesi veya hortumunun ucuna ucuna o kanala girebilecek dar bir hortumu tamir bandı ile tuturun. içeri sallayıp, en düşük devirden başlayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 12 Mart 2024; 16:32:1 >

Arabayı başkası kullansın ,, siz sağ koltuğa oturun bakalım ses yine aynı bölgedenmi geliyor bakın.

Ses yukarı doğru yankı yapabiliyor.

Hocam dediğim gibi daha önce benzer sorunla karşılaştım ve çözdüm.

Alt taraftaki Klima kanallarina ayaklar oraya konulduğu için yabancı cisimler kacabiliyor.

Esnek uzun bir teli oranın içinde gezdirin. Belki orada dediğim gibi bir cisim olabilir.

Ben tahminden bahsetmiyorum nokta atış bir tecrübeden bahsediyorum ama yinede siz bilirsiniz tabi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 12 Mart 2024; 21:55:16 >

Hocam vallahi sen haklıymışsın.

İnternetten sipariş ettiğim yılan kamera geldi.

Sürücü koltuğunun altındaki havalandırma kanalına baktım orada leblebi ve küçük bir taş duruyor.

Demek ki leblebi orada yuvarlandıkça ses yapıyormuş.

Şimdi asıl mesele onu oradan nasıl çıkarabilirim?

Esnek uzun tel demişsin ama havalandırma kanalı düz değil, aşağıdan yukarı doğru tümsekli elimde girmiyor telle almam çok zor.

O kanalı iki elimle yanlarından tutup çeksem çıkar mı acaba herhangi birşeye zarar verir miyim?

Yada başka önerisi olan varsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sssemih24 -- 24 Mart 2024; 14:8:42 >

• Yetkili servise gidip söktürün o kanallari. Yaparsa onlar yapar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke hiç sökme işlerine kamera işlerine girismeseydin hocam senin yazdıklarını okuyunca ben anında anladım çünkü aşağıdan gelen ses yankı yapıyor ve sen onu yukardan geliyormuş gibi duyuyorsun ama yukarda öyle birşey olma.ihtimali çok çok zayıf, neyse olan olmuş artık.

Ben yetkili servisin ve ustaların günlerce arac burada kalacak ve bulana kadar heryeri sokecegiz dediği 2 araçta (biri kendimin biri arkadaşımın) yarım saatlik ugrasla bu işi çözmüştüm. Arkadaşim halen heryerde anlatır bunu.

Ben bildiğin inşaat demirinini bağlamakta kullanılan ince telin ucunu bükerek yapmıştım ama benim ugrastigim araclarin kanallarına senin kinden genişti, seninki bayağı dar görünüyor. Yinede bence yapılır olmadı telin ucuna birde çift taraflı bant tak (o bantida sıkıca bağla ama hirde o içerde kalmasın) kameranla yerini tam tespit et ve gidip çıkartmaya çalış ama dediğim gibi yerin bayağı dar. Ben bu şekilde çalışır onu ordan hicbiryeri sokmeden çıkarmayı denerdim.

Ama sen bununla uğraşamam dersen veya uğraşıp yapamazsan yapılacak şey. Aracı bir dosemeciye götür koltuğu soksunler sonrasında o kanala ulaşırlar zaten.

Yetkili servis ugrasmamak icin, musterinin gozunu korkutup başından savmak için oyle soyluyor genelde :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Division Bell kullanıcısına yanıt

Yok hocam yetkili servis için en güzel iş bu, hiçbir gider yok, tecrübeli bir trim ustasinın bu sesin oradan geldiğini bilmeme imkanı yok ve çözüm en fazla 1 saat (koltuk sökülecek döşeme aralanacak)

Ama tecrübesiz birisinin aklına hiç gelmez, çünkü ses direkt yukarı vuruyor. Bak burada da arkadaşlarını birisinin aklına alt nozullar gelmiyor. Onların gittiği ustalarinda gelmez çünkü ses gerckten çok yukarda geliyor.

Yani işi iyi bilen arabayı bırak günlerce uğraşıp her yeri sokecem diyor, ve gözleri dolar dolar dönüyor, tecrübesiz işi bilmeyen de gerçekten arabanın ırzına geçiyor herşeyi söküyor.

• Hocam yılan kamera desteği başka bir üyeden gelmiş benden de oradaki nesneleri nasıl alacağın gelsin işe yarar umarım, önce kamerayı salacaksın sonra bunu yollayacaksın. Yılan kamera giriyorsa buda girer

Ön konsoldan gelen boncuk sesitrendyol.com
    Alışverişhanem Lavabo Gider Açıcı Bükülebilir Esnek Kıskaç Tel 80cm Fiyatı, Yorumları - Trendyol
    https://www.trendyol.com/alisverishanem/lavabo-gider-acici-bukulebilir-esnek-kiskac-tel-80cm-p-154819165

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dj_Gençkan -- 24 Mart 2024; 23:33:4 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.