Şimdi Ara

Ön Camda Oluşan Silecek İzi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
14.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 günde ön camda tam sileceklerin geçtiği yerlerde boydan boya dairesel izler oluştu. Dışarıdan tırnağımla baktığım zaman çizik gibi durmuyorlar tırnak takılmıyor. Ama arabayı yıkarken tazyikli su tuttum, köpüklü bezle bastıra bastıra sildim falan hiç bir şekilde çıkmıyorlar.

Gece rahatsız etmeseler de gündüz vakti çok belli oluyor bu izler. Camdan nasıl çıkarabilirim bunları?

• Pasta cila kesin çözüm ama sen yine uygulama yapan yerde yaptır, cam cilası vs farklı malzeme ile halledilebilir,

Alkol sirke o bu şu diyen olcaktır, benim kendi görüşüm nafile.

Kendimce araç bakımında iyiyim.
    Camlara farlara boya koruma sürüp geçiyorum.
    Faydası kesinlikle var.

Öncelikle tavsiyem silecek suyunu kaliteli antifreez kullan yaz kış, erikli damla nestle gibi iyi su ile karışım yap.
    Böylelikle iz oluşumunu engellersin.

Büyük ihtimal camlarındada kılcal çizikler meydana gelmiştir, eger geldiyse bu işlerle ilgilenen sağlam oto detaling yapan yeri bul işin içinden dört dörtlük çık, izler bir şekilde çıkar.
    Kılcal cizikler varsa aradan çıkar.
  • leon_312 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, benim anlamadığım şey sileceklerim yeni ve temizdi. Silecek suyu da antifirizli kullanıyorum. Niye böyle bir şey oldu ki? Camı yaptırdıktan 2 gün sonra gene aynı şey olursa kriz geçirmeyeyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: c36ab7c4

Teşekkürler, benim anlamadığım şey sileceklerim yeni ve temizdi. Silecek suyu da antifirizli kullanıyorum. Niye böyle bir şey oldu ki? Camı yaptırdıktan 2 gün sonra gene aynı şey olursa kriz geçirmeyeyim?
    Camda çizik gidermekse niyetiniz içerisinde seryum oksit olan aşındırıcı cilalar edinmelisiniz. Google yazmanız yeterli , reyon ped+makine ile uygulanır. El ile zor olur ama dediğiniz gibi hafifse işe yarayabilir.
  • c36ab7c4 kullanıcısına yanıt
    Sileceklerin plastik kısmını ıslak mendil vb ile temizleyebilirsin, faydası olur

Sileceklerin 1 yıl olduysa alalı değiltirebilirsinde sertleşmiştir
    Arkadaşlar yanlış anladı sizin olayı, ben kılcal çizik durumunu extra bilgilendirmek amaçlı yazdım.
    Bilir kişiye yaptırcak olursanız polisaj makinayı iyi kullanması lazım, camı fazla ısındırırsa çatlar patlar, eşit şekilde yapması lazım dalga oluşabilir.

İki gün sonra oluşma yine zamanla oluşmaya başlar, dediğim gibi cama boya koruma tarzı ürün sürüp silerseniz ömür boyu sıkıntı yaşamazsınız.

Diger aracımı sıfır aldım 4 yıl kullandım, arac bakımını kendimce hobi edindim, hafta bir ayda bir kafama estikce sıvı wax seklinde korumaya alırdım, alırken cam far stoplarada sürerdim farda sararma olmadı, camda belirttiğiniz iz ve su kiraç lekesi olmadı.
    İllaki istinadan kireç lekesini görürdüm, camın altında siyah yerde boya korumayı sert siler şekilde bastırır yok olurdu.

Cam için özel bir ürünüm yok elimdeki korumayı su kayması için, hamurda hızlı giderken silecegi daha az çalıştırmasına yardım ettiği için yapardım özel olarak bu tür durumlar için yapmazdım sadece extra birsey oldu bu benim için.

Sizdeki durumu herkez silecekle alakalı degil. Arkadaşlar yanlış anladı.
    Silecek ömrünü uzatmak ve kılcal çizik oluşumunu aza indirmek için
    Cam toZluysa camı silceksiniz araca binmeden, silecek kızmını silceksiniz. En bastan baalamayın bir parmak kadar pay bırakıp üzerinden gecin. Parmagınızlada siler gibi kontrol amaçlı gezdirin.

Basit cam, silecek deriz aslında ilgi bakım istiyor.
    Bunları sadece bilgi amaçlı yadım.

Siz sadece iyibir yere gidip cam cilasımı yaparlar, pasta cilamı o izi yok etmek. Kullanıcak üründe birsey yok 20 tl bile fazla ama 30 max ister gibi geliyor.
    Camda kılcal cizik varsa yaptırmak isterseniz tek elden cıkar 50 isterler 100 isteyende olur aldanma.

Boya koruma olsun pasta cilalı işlem olsun malzeme 30 tlyi gecmez gerisi işçilik 300 liralık pasta cila + boya koruma
    Aynı sekilde cam filmi metresi 30 olsa 5 metre gitse 150 tl malzeme gerisi işçilik:)
  • Seryum oksitile pasta işi herkesin yapacagı iş degil.Hele amatör olarak.Kalın pastadan başlayıp ince pastaya dogru lokal olarak bir denemek lazım.

Rahatsız etmiyorsa çokta ugraşmayın

Cam yan sanayi felan mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alembizim -- 3 Şubat 2019; 23:26:9 >
  • alembizim kullanıcısına yanıt
    Cam orijinal. Nasıl oldu anlamadım.

Pasta - cila denedim hiç bir değişiklik olmadı.

Bir çok yer ile konuştum camı düzeltemeyiz dediler. (İzlerin hiçbiri tırnağıma takılmamasına rağmen)

Ön camı kaskodan değiştirip bundan sonra baya dikkatli kullanmayı düşünüyorum.

Şimdi aklıma takılan soru : DoraGlass marka yan sanayi ürününü hiç para vermeden mi taktırsam yoksa %20 sini ödeyerek orijinal cam mı taktırsam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c36ab7c4 -- 19 Şubat 2019; 12:18:17 >
  • Kireç olmasın hocam. Kireç sökücü bir kimyasal yada sirkeyle silmeyi deneyin bence.
    Ben olimpia ile değişmiştim, optik olarak sorun yaşamadım.
  • Material-Engineer kullanıcısına yanıt
    Denedim bir değişiklik olmadı.

İzler bu resimdekilere benziyor. Tam sileceklerin sildiği yerlerde sileceklerin hareket ettiği şekilde. Sadece bu resimdekilerden birazcık daha kalın izler.
    Ön Camda Oluşan Silecek İzi
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Camda çizik gidermekse niyetiniz içerisinde seryum oksit olan aşındırıcı cilalar edinmelisiniz. Google yazmanız yeterli , reyon ped+makine ile uygulanır. El ile zor olur ama dediğiniz gibi hafifse işe yarayabilir.

Alıntıları Göster
    Benim ön camda da çok sayıda var hocam, bir kısmı silecek değil dış etkenler (çakıl-kum, hafriyat kamyonu terörü ve sert iğne yapraklı ağaçların kalıntılarının rüzgarda savrulması) nedeniyle rahatsız ediyor. Seryum oksit işini hakkıyla ve camın optiğini bozmadan yapabilen bir usta tanımadım şu ana kadar. Sanırım cam perte çıkınca kaskodan değişecektir.
  • Arkadaşlar ön camdaki noktasal taş sıçraması kaynaklı oluşan oyuklar, yepyeni de olsa sileceğin silerken iz ve çizgi bırakmasına veya atlama yapmasına neden olur mu?
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt

Oyuklar silecek lastigine zarar verecek, aşınan lastik de iz yapabilir.

Tabi bunlar çok küçük olacak farkedilecek kadar olur mu bilmem

Sadece kendi tahminim bunlar.

• Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    Yanıtınız için teşekkür ederim hocam. Anlattığım olayı şöyle yan profilden kesit olarak gözünüzün önüne getirdiğinizde oyuklarda su birikintisi kalıyor. Düz yüzeyin altında kalan oyukların içindeki bu birikintilerine silecek temas edemeyeceği için oyuk noktasına her ulaşıp üzerinden geçince dediğim iz ve atlama sonucuna yol açması bana makul geldi ama emin olamıyorum tabi. Bir de sileceklerin camda kayma sorunu var. İpa ile bir güzel temizledim ama kaymıyor. Bosch silecek taktım yine nafile
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.