Şimdi Ara

Ön Camda İz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bugün fark ettim ki aracımın ön camında sileceklerin çalıştığı yer ve temas etmediği yer arasında leke oluşmuş çizgi şeklinde. Sanırım silecek lastiğinin ucunun değdiği yerde oluyor bu leke.
    Yaklaşık 6 aydır Silbak marka silecek kullanıyorum çalışmasından çok memnunum leke yeni oluşmuş.
    Arabayı yıkadım geçmedi, cam sil ile bastıra bastıra sildim ama geçmiyor.

Daha önce başına gelen oldu mu, nasıl geçer bu leke? Araç içinden sürüş pozisyonunda fark edilmiyor.

Fotoğrafta tam belli olmamış o yüzden fotoğrafın birinde dediğim yerin hemen yanlarını çizdim. Çizginin içinde kalan alandan dolayı sıkıntım var.

Ön Camda İz

Ön Camda İz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InvisibleLord -- 22 Mayıs 2023; 21:18:53 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Sirke deneyin, olmazsa cam pastası ile geçer.

• sileceğin boyası kalmış olabilir. bu yuzden tinerli bir pamukla lilin. tineri boyaya değdirmeyin. ama camda sıkıntı olmaz.

• tsufrankwoli kullanıcısına yanıt
    Sirke ile denedim ama malesef aynı duruyor

• Kaygerya kullanıcısına yanıt
    Tiner almaya fırsatım olmadı en kısa zamanda bu yöntemi de deneyeceğim. Silecek lastiğinin izi çıktı muhtemelen dediğiniz gibi.

• InvisibleLord kullanıcısına yanıt

Bilemedim hocam ben öyle kurtulmuştum.

haber bekliyoruz

Kusura bakmayın hastalık filan foruma fazla giremedim. Mazot, benzin, sirke, gaz yağı ile denedim ama geçmek bir yana iz azalmıyor bile. aynı sorunu yaşayan başka kişiler de olmuş tek denemediğim tiner kaldı onu da sürüp camın pürüzsüz yapısını bozmak istemedim. Sanırım cama pasta cila yapan bir yere gitmem gerekecek. Tek ön cama 500TL istediler ben de yaptırmadım. İçeriden fark edilmiyor.

başka birinin açtığı konu da şu şekilde;

Ön Camda İzsorcev
    Silecekler camda iz yapmış bu izleri nasıl çıkarabilirim?
    https://sorcev.com/silecekler-camda-iz-yapmis-bu-izleri-nasil-cikarabilirim

tiner sorun yaratmaz. aksine yağmur kaydırıcı olarak bile işe yarar. istersen nasıl etki bırakacağını gormek için, bir parca cam veya aracın kelebek camı gibi bryerinde deneyebilirsin. bir zarar vermez. yapıştır gitsin. tineri komple boca et cama demiyorum. pamuga bir damla, alt kıyısına sür sonucu gör.

Bir yerde camı matlaştırır yazmışlar ondan dolayı çekincem vardı o zaman ilk fırsatta tineri de deneyeceğim. Peki hangi türü almak gerekiyor? Selülozik Tiner ve Sentetik diye 2 tür çıkıyor karşıma

• Silecek izi
    Sileceğin geçtiği yer silecek tarafından cilalanır kalan yer cilalanmaz. Renk farkını oluşturan bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozgutozkan kullanıcısına yanıt

Evet hocam sileceğin geçmediği yerlerde iz kalmış. Tam silecek bitim noktasında da belirgin iz var. İçeriden gece gündüz rahatsız etmiyor ancak araba temizken dikkat çekiyor. Son bir senedir kaynatılmış suya Michelin marka cam suyu katkısı ile kullanıyorum.

• Arabayı ilk aldığımda ilk sahibi 4 senedir aracı kullanıyordu. Araç 30.000 de olmasına rağmen camda silecek izi yoktu ve sahibi bununla övünüyordu. Neyse ilk aldığım zamanlar düzgün suyu silmiyordu. Sizin rahatsız olduğunuz iz çıkınca düzgün silmeye başladı.

İlk sahibi anlaşılan yağmurda pek kullanmamış. Yada iz çıkmasın diye sileceği az çalıştırmış. O nedenle ben pek dert etmedim şuan dikkat etmesem aynı izi görmem.

Halen aynı araç neredeyse 10 senedir bende.

Ben silecek konusunda hassasım uzun yolda özellikle bir sinek yapışsa direkt silecekleri çalıştırıyorum. Aslında böyle yapmamak durunca detaylı silmek lazım ama dayanamıyorum
    Ayda 20 litre cam suyu kullanıyorum mesela ama bazı arkadaşlar var senede 20 litre kullanmaz.

Çıkması kolay olursa çıkması için deneyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InvisibleLord -- 28 Temmuz 2023; 2:37:37 >
  • Cam cilalama filan lazım bu lekenin gitmesi için ama tekrar oluşur. Youtube da wiper mark removal diye arattım ama wiper scratches removal (silecek lekesi çıkarma- silecek çiziği çıkarma) sonuçları çıkıyor. İkisininde çözümü glass polishing (cam cilalama)

Tinerle bir kere deneyeceğim sonrasında olduğu kadar. Kışa doğru bi cila yaptırırım belki yağmurda iyi olur

• Tiner ve arabanın boyası bence hiç iyi bir fikir değil. Ben zaten olduğu gibi bıraktım. İsterseniz alkol ile deneyin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.