Şimdi Ara

Omsi Bus Simulator-ÇIKTI! (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
687
Cevap
9
Favori
92.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: White Devil

Bir kere kaza yaptım şimdi arabaların içinden geçiyorum kaza modu kapandı galiba tekrar nerden açıcam

Optionsta General kısmında aşağıdaki Collisions yazan yerleri tikle.
  • Beyler oyunun linkini alablirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NİGHTROD

Oyunda bi tane otobüste ön konsolda radyo var (teyp daah doğrusu).. Bu radyoyu oyunun ayarlar kısmındaki link kısmına bir radyo linki yapıştırarak dinleyebiliyoruz...
    Bir de kontroller zor diyen arkadaşlar !! Ben hiç bir oyunu bu kadar rahat, gerçekçi oynamamıştım...
    Kesinlikle mouse ile oynamalısınız....
    Öncelikle mosue ile oynarken bilet alıp vermek, tuşlara basmak mümkün olmuyor... Default ayarlarda ''O'' (yazıyla) tuşuna basınca mosue kontrolüne veya normal kontrole dönüyor... Tavsiyem o tuşu ''space'' gibi elinizin altındaki bir tuş yapın ve geçişler kolay olsun.. Bir durakta durup ''space''e basıp bileti verip, tekrar ''space''e basıp mouse ile yolunuza devam edebilirsiniz..

Mouse'un olayı da şu (bilmeyenler olabilir)..
    ''O'' tuşuna bastıktan sonra artık kontrol mouse'a geçiyor..
    mosue ile yapabileceklerimiz;
    1- Gaz verme
    2- Fren
    3- Direksiyon
    4- yakınlaştırma-uzaklaştırma
    5- orta tuşa basarak sağa sola bakma.. (paneldeki butonlara veya bilet butonlarına dokunamıyoruz, ancak tekrar o ya basmamız gerekiyor)

Gaz verme, fren ve yön değişikliği için ekranın ortasında bir ''+'' işareti beliriyor. Ne kadar gaz verdiğimizi, ne kadar fren yaptığımızı bu ''+'' işaretinin ekrandaki pozisyonundan kademeli olarak görebiliyoruz...
    Direksiyon içinse tek kelimeyle kontrol sizin elinize geçiyor, mouse'u ne kadar sağa sola çekerseniz direksiyon o kadar dönüyor, yani; hassasiyet mükemmeleşiyor !! 75 km hızla iğne deliğinden silme geçtiğimi bilirim

Gaz vermek için; mouse'u yukarı doğru itiyoruz
    Fren yapmak için; aşağı doğru çekiyoruz
    Direksiyon için; sağa sola......

(direksiyon setim olmasına rağmen hiç bir oyunda bu kadar kolay kontrol sağlamamıştım ve direksiyonla oynamayı hiç düşünmüyorum mouse ile otobüsün içinde hissedeceksiniz )

Keyifli oyunlar...

+1

• Oyun son derece güzel, tamam grafikler zamanın çok gerisinde kalmış olabilir ama zaten bu tarz oyunlarda önemli olan grafik değil simüle edilen aracın ne kadar gerçekçi olduğudur.
    Bu açıdan oyun 10 üzerinden 10 aldı benden. Otobüsteki camları açmaktan tutun da, güneşliği çekmeye kadar her tür ayrıntı düşünülmüş. Eli yüzü düzgün bir direksiyon setiniz varsa oyun inanılmaz keyif verir. En büyük rakibi city bus simulator new york'dan çok daha eğlenceli. En azından onun kadar tek düze değil. Harita tasarlanması kolay, bu açıdan oyun çıkar çıkmaz yeni modlar ve haritalar gelmeye başladı. Haulin gibi efsane olur bu oyun, demedi demeyin, şimdilik pek çok bug mevcut ama zamanla gelen update'ler bunun önüne geçecektir.

Oyunun ayarlarını yapmakta zorlanan arkadaşlar google'da küçük bir arama yaparlarsa türkçe yamaya ulaşbilirler. %90 oranında türkçeleştirmişler.
    Bununla beraber oyun için doku güncellemeri mevcut. Yani oyundaki bazı texture bozukluklarını kısmen düzeltiyor.
    Doku güncellemri için şuradaki yamaları indidip kurun.
    http://www.omsi.cz/index.php?strana=down-textury

Aynı sitede yeni haritalar var, iyi eğlenceler

NOT: hali hazırda yapılmakta olan 2 büyük harita var. Slovaklar yapıyor. Çıkar çıkmaz paylaşırım. Siz de oyunla ilgili ulaştığınız mod, harita, skin vs leri burdan paylaşırsanız faydalanmış oluruz.

• @sterilsenfoni Aynen katılıyorum hocam. Haulin'deki bazı modeller çevrilip güzel haritalar yapılsa tadından yenmez. Gerçi önceden otobüs oyunu bile yoktu. Şimdi var ama sadece şehiriçi olarak ön plana çıkıyor. Şehirlerarası bir oyun hala yok.. Modlarla ve takviyelerle yapılmaya çalışılıyor.
  • tEŞEKKÜRL
    quote:

Orijinalden alıntı: sterilsenfoni

Oyun son derece güzel, tamam grafikler zamanın çok gerisinde kalmış olabilir ama zaten bu tarz oyunlarda önemli olan grafik değil simüle edilen aracın ne kadar gerçekçi olduğudur.
    Bu açıdan oyun 10 üzerinden 10 aldı benden. Otobüsteki camları açmaktan tutun da, güneşliği çekmeye kadar her tür ayrıntı düşünülmüş. Eli yüzü düzgün bir direksiyon setiniz varsa oyun inanılmaz keyif verir. En büyük rakibi city bus simulator new york'dan çok daha eğlenceli. En azından onun kadar tek düze değil. Harita tasarlanması kolay, bu açıdan oyun çıkar çıkmaz yeni modlar ve haritalar gelmeye başladı. Haulin gibi efsane olur bu oyun, demedi demeyin, şimdilik pek çok bug mevcut ama zamanla gelen update'ler bunun önüne geçecektir.

Oyunun ayarlarını yapmakta zorlanan arkadaşlar google'da küçük bir arama yaparlarsa türkçe yamaya ulaşbilirler. %90 oranında türkçeleştirmişler.
    Bununla beraber oyun için doku güncellemeri mevcut. Yani oyundaki bazı texture bozukluklarını kısmen düzeltiyor.
    Doku güncellemri için şuradaki yamaları indidip kurun.
    http://www.omsi.cz/index.php?strana=down-textury

Aynı sitede yeni haritalar var, iyi eğlenceler

NOT: hali hazırda yapılmakta olan 2 büyük harita var. Slovaklar yapıyor. Çıkar çıkmaz paylaşırım. Siz de oyunla ilgili ulaştığınız mod, harita, skin vs leri burdan paylaşırsanız faydalanmış oluruz.

Teşekkürler siteyi ilk mesaja ekledim.

• Aslında bu oyuna büyük haritalar yapılarak şehirler arası tarza dönüştürülebilir gibime geliyor. Bunun için bi engel yok gibi ?
  • oyunun tr yamasını da burdan verseniz olmazmı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BATYUS

oyunun tr yamasını da burdan verseniz olmazmı :)

Omsi Bus Simulator-ÇIKTI!

Türkçe Yama: (kamyoncuyuz.biz Ekibinden bir arkadaş türkçeleştirmiş..)
    http://www.upload.gen.tr/d.php/www/yl1jzbkn/Omsi_TR_Pack.rar.html

Not: Yamayı kurmadan önce language klasörünün yedeğini muhakkak alın. İleride eski haline döndürmeniz gerekebilir.

• oyunu yüklüyorum patchini yapıyorum. herşey tamam. oyunu açıyorum haritayı seçiyorum sonra başlattığımda coult not open haritanın ismiyle. açılmıyor oyun nerde hata yapıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T_Gzgnr

Arkadaşlar oyunu kurdum. İlacı açarken d3dx9.dll bulunamadığından açılamıyor diyo.

Denedim ama birtürlü yapamadım. yardımcı olursanız sevinirim

DirectX 9 February 2010 Redistributable Package diye aratıp indirip kur.

arkadaşlar bu arada oyuna körüklü otobüs ekleyebilir miyiz ?
  • @Tyler Durden
    Şu an için oyunda yalnızca çift katlı MAN model otobüsler var. Bu başlığı takip edin, pek yakında IKARUS modeller nete düşecek, ben takip ediyorum, bir gelişme olursa buradan paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sterilsenfoni

@Tyler Durden
    Şu an için oyunda yalnızca çift katlı MAN model otobüsler var. Bu başlığı takip edin, pek yakında IKARUS modeller nete düşecek, ben takip ediyorum, bir gelişme olursa buradan paylaşırım.

hocam aman diyim IKARUS körüklü falan düşerse hemen paylaş o otobüslerin hastasıyım kesinlikle kullanmam lazım
  • Merhabalar bende oyunun ilk çıkan şekli var yani karalistede olan serial ile yükledim.Acaba nasıl patchi kurabilirim?
  • @Denonitros
    Oyunun SKIDROW versiyonu içinde update ile geliyor. Şu an en sağlıklı çalışan versiyon o. Google'de hemen bulursunuz, tabii torrent kullanmayı da bilmeniz lazım.
    @Tyler Durden
    Aynen ben de hastasıyım Çıkar çıkmaz paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sterilsenfoni -- 21 Nisan 2011; 4:31:52 >
  • hocam bu oyunda tek 92 yi çalıştırabiliyorum diğer hatlardan yolcu alamadım hiç yardım edermsin uzun bi hat olsun mümkünse
  • Hmm o zaman formattan sonra o işlere gireyim Şimdi torentle uğraşacak vaktim yok Teşekkürler
  • @Tyler Durden
    92 oyundaki en uzun hattır. Stadtgrenze / U Rathaus Spandau (13N) Hattı var. Yalnız 13N hattı sadece gece yarısından sonra servis veren bir hattır, yani gündüz saatleri kapalıdır. Bu yüzden o hatta yolcu taşımak için sistem saatini gece 1'den sonraya getirin. Ayrıca bu siteden yeni haritaları çekin, bayağı değişik yollar var:
    http://www.omsi.cz/

Diğer arkadaşlara ve size yardımcı olması açısından aşağıdaki videoda bütün hatlar için gereken IBIS kodları bulunmaktadır:

Bu arada Ikarus'lar test aşamsında.
    Yeni modellerin test videoları aşağıda:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sterilsenfoni -- 22 Nisan 2011; 7:43:03 >

• 0345 hoş olmuş ayrıntılar falan.
    bu oyun da haulin gibi efsane olucak galiba :D
  • Klimayı nasıl açıyoruz? sağ alltan kırmızı çubuğu yukarıya çekip panalden klimayı açtım sesi baya bir kafada ütülüyor ancak sıcaklık artmıyor eksik birşeymi yaptım?
    Araçlarda retarder varmı?

Ayrıca en son model olan otobüsde freudstr-reimerweg veya standgranze hatlarında cihazdan seferi ayarladıktan sonra Q tuşuna basınca durak ismini söylüyor yeni farkettim.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.