Şimdi Ara

Omoda 5 - Ön çarpışma uyarı sistemi devreye girmesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
1
Favori
307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 kere rasgele oldu nedenini anlamamıştım , baya sert fren yaptı.

Bugun de fren yapmadı ancak uyarı öttü.

2 durumda ad dıkkatımı ceken şey , yaya yolundan hafif çıkmış yaya vardı.

Bu durum sızde de oluyor mu yoksa kapatmam gereken bır sıstem vesaıre var mı ? Bu sefer de yok yere kaza yapmayalım aman ne oluyor diye.

( FW ... bir şey yazıyor kırmızı ve ötüyor . Ondan bahsedıyorum )

Düzenleme :

Ayarlardan mesafeyı standart degıl yakına getırdım , hassasıyet ayarladıktan sonra sorun çözüldü.

Ancak bazen araca cok yakın bır yerden yaya yola atlar gıbı cıkıverıyorsa oralarda gercekten ıse yarar bır sıstem , bazen de kafa karısıklıgı yasıyor demek kı.

Bu arada komple kapatmak da mumkunmus onu da bulmuş oldum ayarladan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jr09 -- 19 Ocak 2024; 18:7:41 >

• Bazen bu uyarı çıkıyor t7 de ama frenleme yapmadı. Sadece uyarı çıkıyor.
  • ben aracımı daha alalı 1 hafta oldu ama bunları deneyimleyemedim. bir arkadaşlar beraber aldık, trafikte ona arkadan yaklaşınca 4lü flaşörleri yakıyor ama ben giderken tampon yapıyorlar tık yok. arka ikazları bir türlü çalışmadı, ayarlara da baktım bulamadım.

• sercanoner kullanıcısına yanıt

Arkadan olmaz sanırım hocam önden çalışıyor arkadan sadece uyarı verıyor park sensoru sesi gibi - yanlış bilmiyorsam.

• Jr09 kullanıcısına yanıt
    Doğru, uyarı sistemi de devreye girmedi zaten. Ayarları ben bulamadım. Dün luxury videosu izlerken ayarlarda vardı. Ama benim excellent paket bende yok. Yazılımsal mı diye düşündüm.

Arka çapraz uyarı sistemi RCTA ve Arka çapraz fren sistemi RCTB araç geri geri giderken aktif oluyor.Örneğin park yerinden geri geri çıkıyorsunuz ve arka taraf yol.Yanınızda araçlar park halinde ve haliyle yolu göremiyorsunuz.İşte bu durumda araç geliyorsa size hem sesli uyarı veriyor hem de AVM den görsel olarak uyarıyor.RCTB ise uyarıya rağmen devam ederseniz aktif fren yapıyor.Sistem FCB (Önden çarpışma uyarı sistemi)ve AEB (Otomatik acil fren sistemi) ile aynı mantıkta çalışıyor.

• x15 kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler hocam,

Bu bilgi de benim için iyi oldu ama ben trafikte sürüş halindeyken de flashörlerin yanması gerekmiyor mu?

Sizin dediğiniz RCW Arka trafik uyarı sistemi.Araç hızı 15 km/h üzerinde ise arkadan hızla gelen bir araç varsa dörtlü flaşörler yanıyor ve gösterge tablosunda işaret belirip alarm çalıyor.

Bu sadece T7 ve T8 de var bildiğim kadarıyla.

Arkadaşımda luxury var onda çalışıyor, bende üst paket var ama çalışmıyor.

Benim araç da omoda.Hızla gelen olmasına rağmen çalıştığına rastlamadım.Kullanım klavuza göre RCW yok.T7 ve T8 lerin klavuzunda var.Birinde olup diğerinde olmaması ilginç.Ses sisteminden aktif ediliyordur.Belki görememişizdir.

Ben de kılavuzda onu gördüm ama bulamadım. Servise soracağım bakalım. Teşekkürler bilgi için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.