Şimdi Ara

Ölü Piksel Çoğalırmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
15.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Monitörde Oluşan bir ölü piksel çoğalırmı ?
    1 tane bile çıksa değiştirmeye gerek var mı

• mitoz bölünme yapmayacak ama darbe falan alırsa yenileri çıkabilir. durduk yere piksel kaybı yaşayacağınızı zannetmiyorum. ölü nokta rahatsız etmiyorsa önemli değil ama bu iş garantisine bakar ölü piksel garantisiyle ilgili. garantide belirtilen piksel sayısına ulaştığın anda götürüp yenisiyle değiştir kurtul.
  • çoğalabilir de çoğalmayabilir de...şans.... aldıktan kısa bir süre sonra 1 adet çıktıysa yanlarından yenilerinin çıkması olası, bırak çıksın zaten hatta vur et salla yenilerini çıkartıp 5 e 10a ulaştıktan sonra garantiden yenisini al kurtul.
  • Sanmıyorum.Şimdiye kadar çıkana da rastlamadım.
    Öyle tek ölü pikselle de bişey olmaz diyerek geçiştirmek olmaz.Sinek küçüktür ama mide bulandırır.
    Alırken dikkat etmek lazım.Mümkünse ürün gönderilmeden önce firmada test edilsin.
  • vatandan alıyorum lcd yi vatanda 1 ay boyunca ölü piksel garantisi veriyor o zaman 1 tane bile çıksa gidip değiştirmek lazım :)
    + olarak internetten alıyorum bazı sebeblerden dolayı elden alamadım internetten aldığım bir ürünü adana vatanda değişim yapabilirlermi ?
    bide anında değişim yapıyorlarmı yoksa bekletiyorlarmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 19 Ekim 2009; 7:29:42 >
  • vatan da 1 ay ölü piksel garantisi diye bir olay yok, geçen hafta aldım ben de monitörü, soruyu üsteleyerek bir kaç defa sordum ölü pixel garantisi veriyor musunuz diye...Artık 20 gün değil, burada test ediyoruz ölü pixel çıkarsa ürünü yenisiyle değiştiririz ancak daha sonra çıkarsa bişey yapamayız dediler....
  • bende çok şükür çıkmadı ama gelen mailde şu yazıyor

Sayın DORUKHAN ALEV,

LCD Monitörlerde ilk 1 ay içerisinde ölü piksel garantisi bulunmaktadır.
  • Selamlar,
    İsterseniz Vatan bilgisayar şu sayfasına bi göz atın;
    http://www.vatanbilgisayar.com/hizmet.aspx
  • ben monitörü vatandan aldım fakat ölü piksel testini yaptırıp aldım çünkü uğraşmak istemedim sök tak ile sonra koy kutuya yürü ağır ağır taşı babam taşı.. alırken test ettirip aldım çok şükür sağlam çıktı ürün bir hatfa oldu şimdi daha..

ama ölü piksel çoğalırmı bilmiyorum ama tek çıktı ise kalsın iki üç tane çıkarsa değiştirirsiniz.
  • Yani bi de şöyle ekranın tam ortasında tekte olsa insanın konsantrasyonunu bozar gibime geliyo,
    Bir tanesi,de sorun yaratıcak bi şekildeyse en kısa sürede ilgilen,ama öncelikle ilgili yasayı araştır,
  • şuan halen oluşmadı bakacaz :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.