Şimdi Ara

Olmuyor Olmuyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
2
Favori
13.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Manojok

Konuşmaya ihtiyacın var hocam. Amasya’da olsaydın cuma günümü sana ayırırdım emin ol. Kendini değerli hisset.

Alıntıları Göster
    Bana forumdan yaz hocam zevkle okurum. Okumayı seviyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volverine_007

kardes sbeınle aynı durumda senden daha beter olan bırını tanıyodum aynı o olmaz bu olmaz anam babam kotuydu yok hıc bırseyım yok olmuyor olmuyor cırkınım evlenemıyom sevdıgım kızda baskasıylan evlendı hayatta hıcbırseyım yok zevk almıyorum kesın cozum kurtulcam deyıp duruyordu yoldan karsıdan kasıya gecerken bır gun araba carpıyodu benı ıttı kactı arabadan ezılıyodum hanıla dedım caresızım kurtulacam dıyodum benı ıtıp kactın ben kaldım dedım korktum dedı sen ısın kolay yoluna kacan ınsnalardansın herkes aynı bır kere aklında ben sanssızım yok hıvbırseyım olmuyor olmuyorsa yapıcan aga paramı ıstıyon calıs kazan karı mı ıstıyon bır suru erkek ıstıyen kadın var bu devırde karı kızdan bol ne var olmuyor deyıp sabaha kadar aglayıp sızlasanda hıc bır sey olmaz ha ben ıyıyım dıyorsunda sen dıyosun serı katılde kendıne ben ıyı bır katılım dıyor sen degılsın ıyı oldugunu bılecek ıyılıge gore yasam olsaydı peygamberler evlıyalar acı cekmezlerdı oyle kafandan bu dusuncelerı cıkartmadıgın surece aynı kalıcaksın hep sıkılıp aglıcaksın ha soyleyımde kımse kımsenınde umrunda olmaz sneın agladıgın dunyada herkes tektır acıkcası sen ıstedıklerını elde etsende gene aglayıp keske suda olsaydı buda olsaydı dıye kendı kendıne gene zulum eıceksın hayattan zevk almayabılırsın evet bızımde pek zevk aldıgımız yok ıstedıklerımız olmuyor olmuyorsa olmuyor baska bısı ıste olacak seylerı ıste kendıne gore yok alı de var bende yok yok ahmetın sacı var ben kelım onun arabası var benım yok o para kaznaıor bende yok yoksa yok mk nolcak olsa zengınınde apacagı yıyıp ıcıp sıcmak sonra uyumak aynı sen bı kerem once ınancını duzelt bunların hepsı ınancsızlıktan gelır ılerde bak basına daha neler gelır hayatn zororluklarını kabullen ve kendı capına gore yasa ona gore ıstekler ıste hersey aynı dıyorsun sıkıldım dıyorsun dene bakalım elsız kolsuz bacaksız gormeden yasayanlar onlara bak hep zengıne bakcagına fakıre fukaraya hastalara bak sukret onlar ınsan degılmı valla ne yaparsan kendıne yaparsın kımsenınde umrunda olmazsın anan baban ıyı olsaydı etrafında donen ınsnalar olsa paran pulun olsa bır saglıgın bozuldumu etrafında kımse kalmaz hastanenın acılıne gıt kımseyı almazlar ıcerı yogun bakıma ısterse sulalen gelsın gıremzsın kapıdan paran olsada cıkartmazlar senı kafanı topla sen sen ıcın degerlısın ona gore ne edersen kendıne.
    Ben kadın , aile ,çoluk, çocuk, Çok para , aşırı zenginlik istemiyorum

Bu insanlık ile bu konumu hak etmiyorum, Benim zoruma giden bu adaletsizlik ve talihsizlik

Ne kötü insanlar var neye el atsalar altın oluyor elmas oluyor
    Biz altına el atsak teneke oluyor hurdacı bile almıyor

Öteki tarafta mükafatını görürsün diyorlar o zaman burada işim ne ?
    Bir an önce gideyim ozaman , yatayım mezarıma bakayım rahatıma

• quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Hocam sağol varol da gerçekten konuşmak hiçbirşeyi değiştirmiyor değiştirmez de

Yazı düzgün olacak, olmadıktan sonra sabaha kadar konuş nafile

Alıntıları Göster
    Bakış açını değiştirir hocam konuşmak. Bakış açın değişince de her şey değişir.

• quote:

Orijinalden alıntı: bulanıklı499

Tanrıya kulluk etmeyi biraktiğinda eline ne geçecek ? Zeka fışkırıyor mubarek.
    Günde 10 dakika duvara bakarak hareketsiz dur. Bunu yapmayı bırakınca eline ne geçecekse aynı olay.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manojok

Bakış açını değiştirir hocam konuşmak. Bakış açın değişince de her şey değişir.

Alıntıları Göster
    Bakmadığım açı kalmadı , Artık bakmaktan da yoruldum hocam düşünmek bile istemiyorum

Artık tek duam " sabah olmasın"

• Sen cevabı çok farklı yerlerde aramışsın, bak benden 9 yaş büyüksün ama sana birkaç tavsiye vereyim.
    Türkiye'de insani değerler 2. planda gelir, refah ve huzur medeni ülkeler için geçerlidir.
    Eğer mutlu olmak istiyorsan;
    1-Sağlığına dikkat edeceksin.
    2-Daha iyi para kazandıracak atılımlar yapacaksın, Türkiye'de paran yoksa kimse yüzüne bakmaz.
    3-Boşluklardan medet ummayı bırakacaksın, rasyonel insanlar duygusal çöküntüye çok zor girer çünkü zamanı ve mekanı aklıyla tartıp biçer.
    4-Türkiye'de yaşadığını unutma ve beklentilerini asgariye indir.
  • Usta kendini geliştirmeye bak sende , yabancı dil kursuna git eğer arkanda bırakacağın kimin kimsen de yoksa çek git uzak diyarlara ülke ülke gez.Güzel bir ülkeye iltica et kendine yeni bir hayat kur.Neden hep aynı çemberin içinde dönüp duruyorsun ki? Sen adım atıp değişmek istemedikten sonra oturduğun yerde herşeyin kendiliginden değişmesini bekleyemezsin. Ayrıca geçmiş geçmişte kalmış geçmişe takılmayı bırak geleceğe bak hafızandan sil geçmişi. Şurada kaç yıl yaşıyoruz maksimum 70 80, hayatın tadını çıkarmaya bak.Çünkü bu dünyada misafiriz, herşey çok güzel olsa bile bir gün sona erecek zaten.O yüzden kafana hiçbirşey takma.

• quote:

Orijinalden alıntı: ANTİ BUG

Sen cevabı çok farklı yerlerde aramışsın, bak benden 9 yaş büyüksün ama sana birkaç tavsiye vereyim.
    Türkiye'de insani değerler 2. planda gelir, refah ve huzur medeni ülkeler için geçerlidir.
    Eğer mutlu olmak istiyorsan;
    1-Sağlığına dikkat edeceksin.
    2-Daha iyi para kazandıracak atılımlar yapacaksın, Türkiye'de paran yoksa kimse yüzüne bakmaz.
    3-Boşluklardan medet ummayı bırakacaksın, rasyonel insanlar duygusal çöküntüye çok zor girer çünkü zamanı ve mekanı aklıyla tartıp biçer.
    4-Türkiye'de yaşadığını unutma ve beklentilerini asgariye indir.
    Atılım yapsak ki zamanında çok girişimde bulundum hep elimde patladı

Dolandırıcılar kazandı ben kaybettim
    Üstüne üstlük, o dolandırıcılar piyasada itibarlı oldu para kazandıkları için ben ise beceriksiz

Talihsizliklerden biri de TR de yaşıyor olmak değil mi ?

• Merhaba, gerçekten zor bir durum, yaşadıklarınız ya da yaşayamadiklarinizdan dolayı hayata küsmüş gibisiniz, depresyonda gibisiniz, kendiniz için yapacağınız ilk şey mutlaka bir psikiyatri doktoruna gitmeniz, ilaç tedavisi ile bu çökkün ruh halinizden kurtulabilirsiniz, daha sonra biraz azimle bir iş ve eş buldunuz mu bitti gitti.

• quote:

Atılım yapsak ki zamanında çok girişimde bulundum hep elimde patladı

Dolandırıcılar kazandı ben kaybettim
    Üstüne üstlük, o dolandırıcılar piyasada itibarlı oldu para kazandıkları için ben ise beceriksiz

Talihsizliklerden biri de TR de yaşıyor olmak değil mi ?

Alıntıları Göster
    Evet bu çok büyük bir talihsizlik ipsiz sapsız adamlar zamanında yurtdışına giderek ev bark sahibi oldu.
    Bu gerçeği kabullenmek çok zor, eskiden dil ve meslek bilerek gitme şansı çok vardı artık o da bitti oturum izni için bile aktif hesapta 15k dolar para göstermen gerek.

• quote:

Bu kader, bu talihle mi yükseleyim ?
    Öyle bir ihtimal olsaydı zaten yükselmiştim.

Ben ne yaptıysam olduramadım olmuyor

Alıntıları Göster
    Öncelikle şu kötümserliği bırak. Bir söz var. Şuana kadar olmamış olması bundan sonra olmayacağı anlamına gelmez. Bunu kendi hayatımda bizzat deneyimledim. Ikinci olarak şu kadere falan inanmayı bırak. Bunlar boş işler ve insanı kaderinin böyle olduğunu düşündürerek çaresizliğe sürükler. Zaten onun için uyduruldu. Senin öncelikle toplum ve ailenin öğrettiği şeyleri sorgulayıp değerlendirmen lazım ki yüzde sekseni yalan. Sonra düzelme başlayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: ANTİ BUG

Evet bu çok büyük bir talihsizlik ipsiz sapsız adamlar zamanında yurtdışına giderek ev bark sahibi oldu.
    Bu gerçeği kabullenmek çok zor, eskiden dil ve meslek bilerek gitme şansı çok vardı artık o da bitti oturum izni için bile aktif hesapta 15k dolar para göstermen gerek.

Alıntıları Göster
    Biz doğarken kaybedenlerdeniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Skaylet

Öncelikle şu kötümserliği bırak. Bir söz var. Şuana kadar olmamış olması bundan sonra olmayacağı anlamına gelmez. Bunu kendi hayatımda bizzat deneyimledim. Ikinci olarak şu kadere falan inanmayı bırak. Bunlar boş işler ve insanı kaderinin böyle olduğunu düşündürerek çaresizliğe sürükler. Zaten onun için uyduruldu. Senin öncelikle toplum ve ailenin öğrettiği şeyleri sorgulayıp değerlendirmen lazım ki yüzde sekseni yalan. Sonra düzelme başlayacak.

Alıntıları Göster
    Iyimser olmak , pozitif olmak gerçekleri değiştirmiyor malesef

Ben polyanacı olmadım hiçbir zaman hep realist gerçekçi oldum

Hadi hepimiz iyimser olalım ülke yarın uçsun.. Yok böyle birşey .

• quote:

Orijinalden alıntı: metalmilita

Merhaba, gerçekten zor bir durum, yaşadıklarınız ya da yaşayamadiklarinizdan dolayı hayata küsmüş gibisiniz, depresyonda gibisiniz, kendiniz için yapacağınız ilk şey mutlaka bir psikiyatri doktoruna gitmeniz, ilaç tedavisi ile bu çökkün ruh halinizden kurtulabilirsiniz, daha sonra biraz azimle bir iş ve eş buldunuz mu bitti gitti.
    Merhaba, değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
    Benim olayım est evlilik değil zaten evlilik olayına karşıyım, Kadınların kahırlarını , masraflarını , saçmalıklarını ve çenelerini çekemem.
    Zaten dünya çekilmez durumda bu durumu kötüleştirmekten öteye gitmez

Psikoloğa gitsem diplomasını yırtar zaten psikolok arkadaşım var , Sen hasta değilsin diyor.

O bile kabullendi bu hayat ile işin zor dedi

• evli değilsen, çoluk çocuk yoksa, bakman gereken anne baba yoksa, bi de harbi harbi soruyorsan git gemicilik yap. 10 sene çalış. parayı kap gel.
  • Kitap okumayı denedin mi hocam ? Bazen boktan hayatlarımızdan uzaklaştırıp kafa dağıtmamıza güzel hayaller kurmamıza yardımcı olabiliyorlar. Bu kadar boşluktaysen çekil köşene kitaplara sar bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RundeLL -- 3 Ekim 2019; 0:30:52 >
  • Millet şimdi ne alakası var diyebilir ama ülkenin son yıllarda içinde bulunduğu buhranin etkileri biraz da bu yaşadıkların. Yine yeniden yeni bir nesil bunalım altında. Hiç ilerledikmi bilemem ama geriye koşar adım surukluyorlar bizi.

• CSB.
  • Dostum bu kadar kötümser olmanda bana sorsan haklılık payın var.
    Ancak mesele şu ki senin yaşadığın olaylar çoğu iyi niyetli ve düzgün yaşamak isteyen insanların başına gelen olaylar ben bile aynı duyguları paylaşıyorum. Inançlı ol bence çünkü dünya hayatı nekadar güzel olursa olsun muhakkak iyi yada kötü sorunlar olur. Biz bu dünyaya istemeden geldik ve istemeden gideceğiz bize gönderilen mesajda denilen şu sabredin iyi ve dürüst olun ne olursa olsun dik durun. İmtihan edilecegimizi ve sonunda kedini kandıranların hüsrana uğrayacağı ve pişman olacağı insani etik te bunu gösteriyor bence bu kadar kötümser olma hayat devam ediyor sen mücadeleye devam et ama sakin pes etme inan olmaya devam et kazanan sen olacaksin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Iyimser olmak , pozitif olmak gerçekleri değiştirmiyor malesef

Ben polyanacı olmadım hiçbir zaman hep realist gerçekçi oldum

Hadi hepimiz iyimser olalım ülke yarın uçsun.. Yok böyle birşey .

Alıntıları Göster
    Sen realist falan değilsin, zayıf karakterisin. Işte real bu

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.