Şimdi Ara

Olmuyor Olmuyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
2
Favori
13.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _turbo_

Arkadas var birtane cok sorunlari vardi, bana dediki tatile cikacagim 3 ay kafam dagilir. Bende ona dedimki sen nereye gidersen git, ne yaparsan yap bu kafayla hic bir yerde rahat edemezsin. Kafan rahatsa calisirken bile tatilde gibi olursun. Gitti, biray sonra beni aradi, dediki cok hakliymissin, bu lafayla tatilde bile ayniyim hicbir yarari yok. Yani durumunuz ne kadar zor olursa olsun, iyi hissetmenin yolunu bulmalisiniz. Baska sekilde hersey gulluk gulistanlikta olsa huzurunuz olmaz. Sizdeki bunun tersi durum, hersey dikenli size, hic farketmez. Bulundugunuz negatif moddan cikmadikca hep bardagin bos tarafini görürsünüz. Yani sözün özü olay tamamen kafanizda bitiyor.
    Kesinlikle katılıyorum. İnsanın huzuru dış etkenlere bağlı değil. Huzurlu biri her yerde dengelidir, huzursuz biri her yere kendini de götüreceği için huzursuzdur. Tabii, burada önemli olan kafayı nasıl dağıttığımız. Kafa camiye giderek de dağılır, meyhaneye giderek de dağılır. Kur'an dinleyerek de dağılır, ego dolu bir şarkı dinleyerek de dağılır. Kafayı dağıtacağım diye geleceğimizi inşa mı ediyoruz yoksa daha da çukura mı batırıyoruz.. Maksat sadece rahatlamaksa bu baya bencilce olur çünkü kimseye faydamız olmaz zararımız olur.. Püf noktası burası, başkasına faydalı yararlı olduğumuz zaman insan huzur bulur.. Vicdan mekanizması böyle çalışıyor.. Pozitif bir eylem pozitif bir moda sokar.. Ama eylemsiz kalınca negatif düşünceler istila eder..

• al sırt çantanı gürcistandan çık geze geze ertesi günü düşünme bu hayattan iyidir gezginim diyip otour para bekle günü geçir rüzgar nereye gidiyorsa oraya yönel
  • quote:

Arkadas var birtane cok sorunlari vardi, bana dediki tatile cikacagim 3 ay kafam dagilir. Bende ona dedimki sen nereye gidersen git, ne yaparsan yap bu kafayla hic bir yerde rahat edemezsin. Kafan rahatsa calisirken bile tatilde gibi olursun. Gitti, biray sonra beni aradi, dediki cok hakliymissin, bu lafayla tatilde bile ayniyim hicbir yarari yok. Yani durumunuz ne kadar zor olursa olsun, iyi hissetmenin yolunu bulmalisiniz. Baska sekilde hersey gulluk gulistanlikta olsa huzurunuz olmaz. Sizdeki bunun tersi durum, hersey dikenli size, hic farketmez. Bulundugunuz negatif moddan cikmadikca hep bardagin bos tarafini görürsünüz. Yani sözün özü olay tamamen kafanizda bitiyor.
    Tüm cesaretimi toplayıp kökten kesin çözümle kurtuluşa ericem galiba başka yolu yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cok celiskilisin. Cesaret zorluga karsi koymak icin toplanacak birseydir, kolay yoldan kacmak icin degil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoonyTynes

al sırt çantanı gürcistandan çık geze geze ertesi günü düşünme bu hayattan iyidir gezginim diyip otour para bekle günü geçir rüzgar nereye gidiyorsa oraya yönel
    Gürcistan veya başka biryere gidip gezmek neyi değiştirir ?
    Kaderimi falan mı ?

Benim hayatta hiçbir yolunda giden işim olmamıştır, Sabah olmasın diye ettiğim duaların seceresini tutmadım

• quote:

Cok celiskilisin. Cesaret zorluga karsi koymak icin toplanacak birseydir, kolay yoldan kacmak icin degil.
    Valla benden buraya kadar yetti artık güç kalmadı

• quote:

Cok celiskilisin. Cesaret zorluga karsi koymak icin toplanacak birseydir, kolay yoldan kacmak icin degil.
    Ana babamın evlenmesine sebep olup benim dünyaya gelmeme dolaylı olarakta katkıda bulunan Kim varsa her gün kulaklarını çınlatıyorum,
    Ölmüş olanlarda mezarlarında ters dönsünler

• Dua et diyenlere bakma bu hayata eşek gibi sürünüp şükretmeye gelmedik. Orta cağda olsak belki bunlara inanabilirdik. Çözüm istiyorsan mesaj at konuşalım

• Yukselmen lazim kardes parasal olarak kariyer olarak bi sekilde yukselmeye bak baskalarinin dedigi kotu seylere aldirma dis gorunuse önem verme

• Çare eğer evli değilsen evlilik. Evleneceksin. Beraber mutlu olacağın, üzüleceğin, zorlukların üstesinden geleceğin, bir olabileceğin biriyle evleneceksin. Bu devirde olmaz falan bunları geç. Nasip kısmet.

Yaşıtların oynarken çalışıyordun da kötü mü oldu? O yaşıtlarına ne oldu, iş bulabildiler mi? Sen usta kadar oldun veya ustasın.

İşe yaramazın teki olan biri Otomobil Genelde insanlara yardımcı olmaz. Sen bildiklerini paylaşıyorsun.

Kimse 4-4lük değilki? Hatalarımız, kusurlarımız olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skaylet

Dua et diyenlere bakma bu hayata eşek gibi sürünüp şükretmeye gelmedik. Orta cağda olsak belki bunlara inanabilirdik. Çözüm istiyorsan mesaj at konuşalım
    Öncelikle sağol , fakat konuşsakta bu hiçbirşeyi değiştirmez
    Ne seni yormuş olayım nede kendimi Sağol

• quote:

Orijinalden alıntı: Kas adam

Yukselmen lazim kardes parasal olarak kariyer olarak bi sekilde yukselmeye bak baskalarinin dedigi kotu seylere aldirma dis gorunuse önem verme
    Bu kader, bu talihle mi yükseleyim ?
    Öyle bir ihtimal olsaydı zaten yükselmiştim.

Ben ne yaptıysam olduramadım olmuyor

• her seyi kadere bağlama azcik mantikli dusun kaderi cikar aklından yukselmeye calis bi şekilde

• quote:

Orijinalden alıntı: Savunmadım Çıkar Göster

Çare eğer evli değilsen evlilik. Evleneceksin. Beraber mutlu olacağın, üzüleceğin, zorlukların üstesinden geleceğin, bir olabileceğin biriyle evleneceksin. Bu devirde olmaz falan bunları geç. Nasip kısmet.

Yaşıtların oynarken çalışıyordun da kötü mü oldu? O yaşıtlarına ne oldu, iş bulabildiler mi? Sen usta kadar oldun veya ustasın.

İşe yaramazın teki olan biri Otomobil Genelde insanlara yardımcı olmaz. Sen bildiklerini paylaşıyorsun.

Kimse 4-4lük değilki? Hatalarımız, kusurlarımız olacak.
    Evlenmek işi çok daha kötü yapar bu çözüm değil felaket .

Evlenip başıma daha büyük belalar açmayacağım yeterince var, başkasının da başını yakmayacağım.

Ben usta olsam ne olacak memleket dolandırıcı düzenbaz usta doluyken benim dürüst usta olmam beş para etmiyor

Ben ancak amme hizmeti yaparım başkada birşey yaptığım yok, onunda değerini bilen insan yok denecek kadar az

• Ben de 32 yaşındayım hocam ve işten sonra eve gelince yapacak pek birşey bulamıyorum. Kafamı çok darlamiyorum ama. Bir 2 arkadaşım var ama herşeyimi anlattığım soylenemez. Bekarım şuan ve sanırım evlilik yaparak hayatimi degistirmem gerek ama o yol da bayağı bir çetrefilli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kas adam

her seyi kadere bağlama azcik mantikli dusun kaderi cikar aklından yukselmeye calis bi şekilde
    Anlatamıyorum galiba Kader veya başka birşey ne dersen de
    Olmuyor çabaladım çok çabaladım gerçekten olmadı, olmuyor

• Olmuyorsa sorunu kendinde aricaksin

• quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Çok dua ettim çok olmuyor işte öyle olmuyor

Yoruldum artık gerçekten yoruldum.

Yemin ederim yaşamak istemiyorum
    Dua etmeyi fiziksel bir olgu olarak algilamis üyemiz, sonra diyor neden olmuyor, sen bunu çıkar için kendi amacın istersen tâbi olmaz, gönülden istemeyi bilmiyorsan isterken insanlık için isteyemiyorsan hep bana hep bana mantığı ile nefes alıyorsan kusura bakma bin değil milyonlarca kez dua etsende olmaz. Dua etmek gönülden istemek inancı tetikler ve ben insanlık için bir şey yapmam lazima götürür ve inançta başarmanın yarısıdır ve bu da senin işe güce amaca koyulmana vesile olur ve bir şeyler yaptığını yapabildiğini gördükçe de bu huzur rahatlama seni daha da motivasyona sokarak daha azimli olmanı sağlar. Ama ama istemeyi bilmek işte.

• Ne yapayım daha ?
    Alkol sigara kullanmam, yalan söylemem, insanları dolandırmam, hırsızlık yapmam, tokatçılık üçkağıtçılık yapmam , kimsenin ırzına namusunda gözümüz olmadı

Hep iyi bir insan olmaya çalıştım , insanlara faydalı olmaya çalıştım
    Etrafımda ki insanlar zeki biri olduğumu söyler
    Işımi titizlikle yaparım, uydur kaydır işlerle işim olmaz

Sorunu kendine ara diyorsun
    Ne yapayım ben daha kendimi mi yakayım ?

Iyi insan olmanın Bu mu mükafatı ?

Buysa üstü kalsın

• Iyi insan olman guzel bisi tabii ama bi yolunu bulmaya calis hayatini tam bilmiyoruz ki

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.