Şimdi Ara

Olmuyor Olmuyor (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
2
Favori
13.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anısı olan salak saçma müzikleri dinliyorum. Gözüm doluyor falan bir uğraş yok ne yazık ki..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eğer bir gün adalet tecelli edecekse bu dünyada rahat yaşayanların vay haline...

benim de sıkıntılı geçen bir 7-8 yıllık bir sürecim oldu.türkiye ortalamasına göre fena sayılmayacak bir işim var. çocukluğum çok iyi geçti ama gençliğimi anlamadım bile.

fena sayılmayacak bir gelirim var. ama öncesiyle sonrasıyla pek bir fark olmadı. derdim para değilmiş onu anladım.

yapabiliyorsan kendine kesinlikle bir hobi edin. balık besle bitki, bahçe işleriyle uğraş, veya eve bir kedi vs al. benim fetret zamanlarımın kurtarıcısı bunlar oldu.

onun dışında kafanı boş bırakma. aklın bir şekilde çalışsın. felsefe, din, bilim vs hangisi olursa olsun...

unutma ki herkes kendi ihtimalini yaşıyor. yaşadıklarının dışında senin için bir ihtimal yoktu. o yüzden geçmişi yüklenip kendine pranga yapma.

hayat işte. kimi çocukluğunda kansere yakalanıyor kimi 100 yıl yaşıyor. ama kimsenin kimseden bir farkı yok. herkes her durumda aynı tepkiyi veriyor.

bu arada asla sevgisiz kalma. anne babandan bulamadığın sevgiyi belli mi olur bir kısmette bulabilirsin. böylece sana zor gelen şartlar zor gelmemeye başlar ve önün açılır daha da ilerlersin.

bir müslüman olarak incildeki şu ifade benim için çok anlamlı "Yarının kaygısı yarının olsun. Her günün derdi kendine yeter.”

ne yarından ne de geçmişten şikayetlenmeyi bırakmalısın. yapabileceğin tek şey budur.ve bence asıl önemli olan istediğin gibi yaşayabilmek değil istediğin gibi ölebilmektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skaylet

Dünyaya nr için geldik bilemem ama şükretmek için olmadığı kesin Şükretmek halini kabul etmeye yakın birşey. Bu da insanı rehavete iter. Daha da kötüsü çaresizliğe.

Formül istemişsin. Formül belli, bir hedef belirleyip belli bir plan dahilinde çalışmak. Daha iyisini yapmak için mükemmeli değil.

Alıntıları Göster
    şükretmek demek yatıp beklemek yada yapılan kötülüklere teslim olmak değildir
    bilmediği konuları çok iyi biliyormuş gibi davranmak çağın modası oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

Alıntıları Göster
    Durumu iyi olan biri için şükret demek kolay.Şükür masallarını ergenlere anlatın siz
  • sana kim şükret dedi ,ister et ister etme bana ne ?
    üstelik durumum iyi falan da demedim

şükretmezsen sanki havadan kafana para yağacak ,zaten ergenlerde senin söylediğin isyan durumu görülüyor
    çalış kazan ister şükret ister etme ,bir şey fark etmez diyorum ama kime diyorum ?

yok ben çalışmam da kazanmam da diyorsan ağlar durursun
    böyle devam et
  • quote:

sana kim şükret dedi ,ister et ister etme bana ne ?
    üstelik durumum iyi falan da demedim

şükretmezsen sanki havadan kafana para yağacak ,zaten ergenlerde senin söylediğin isyan durumu görülüyor
    çalış kazan ister şükret ister etme ,bir şey fark etmez diyorum ama kime diyorum ?

yok ben çalışmam da kazanmam da diyorsan ağlar durursun
    böyle devam et
    İnsanlar çalıştığı halde geçinemiyor zaten sorun orada.İnsan daima yukarıyı görmeli.Aşağıya bakarsan gelişme katedemezsin
  • yukarı bakma diyen var mı ?
    bu işler yukarı bakarak oluyorsa hepimiz yukarı bakalım bari
  • quote:

yukarı bakma diyen var mı ?
    bu işler yukarı bakarak oluyorsa hepimiz yukarı bakalım bari
    Ne demek istediğimi anladınız lafı çevirip durmayım bari.
  • bence de iyi olur ,asıl siz benim ne demek istediğimi anladınız ama anlamamak için çaba gösteriyorsunuz
    gerçi yeni üye olduğuna göre büyük ihtimal üyeliği sürekli ban alanlardansın
    blok
  • quote:

bence de iyi olur ,asıl siz benim ne demek istediğimi anladınız ama anlamamak için çaba gösteriyorsunuz
    gerçi yeni üye olduğuna göre büyük ihtimal üyeliği sürekli ban alanlardansın
    blok
    Laf sokamayınca nasıl da kıvırıyosunuz.Asena bu kadar dönmedi .Ban yemedim.Kendi isteğimle kapattırdığım hesabım var.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Şükretmek elindekiyle yetinmek demektir. Bana bilmiyorsun demeden önce git kendi dinini öğren

• Skaylet kullanıcısına yanıt
    he dinimi senden öğreneceğim ,senin yaşından fazla din araştırmalarım var
    sende diğer üye gibi sürekli üyelik patlatanlardansın galiba
    blok

Katılım zamanı: 27 Ağustos 2019
    2. el mesaj sayısı: 0
    Gerçek toplam mesaj sayısı: 6
  • quote:

he dinimi senden öğreneceğim ,senin yaşından fazla din araştırmalarım var
    sende diğer üye gibi sürekli üyelik patlatanlardansın galiba
    blok

Katılım zamanı: 27 Ağustos 2019
    2. el mesaj sayısı: 0
    Gerçek toplam mesaj sayısı: 6
    Cevap veremeyince mesaj sayısını göster, zoruna gidince de blokla ıyimiş

• ikinizin aynı üye olma ihtimali var ama yönetime bildirsek uğraşmazlar :)
    hatta kim olduğunuzu bile tahmin ediyorum ya neyse

gerçi yönetimde ne yapsın ,kapıdan kovsalar bacadan giren üyeler var :)
  • Kavga etmeyin arkadaşlar.

yine bir eziyete uyandım, bakalım bu gün ne belalar ile karşılaşacağım
  • Merhaba hocam isyanınız dikkatimi çekti 23 yaşındayım 1 kızım var evliyim hayatta bir kez olsun ne baba ne anne sevgisi gördüm ankara yenidoğan lıyım sokaklarda mendil gül su satarak büyüdüm okulumu bitirdim daha geçen seneye kadar eşimle ben yiycek ekmeği zor buluyorduk sen bakma burdaki andaval lara ataist tavırlarına düşün kendi kendine düşün olgunlaş hocam yaşından büyük olgunluğa ulaş.. bir kez daha düşün sonra ben ne yapa bilirim ? Nasıl bir iş gelir elimden ve yaptığın işin en iyisini yapki herkes sizinle gurur duysun ben hayata bu şekilde tutundum ..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tzeberusx1

Merhaba hocam isyanınız dikkatimi çekti 23 yaşındayım 1 kızım var evliyim hayatta bir kez olsun ne baba ne anne sevgisi gördüm ankara yenidoğan lıyım sokaklarda mendil gül su satarak büyüdüm okulumu bitirdim daha geçen seneye kadar eşimle ben yiycek ekmeği zor buluyorduk sen bakma burdaki andaval lara ataist tavırlarına düşün kendi kendine düşün olgunlaş hocam yaşından büyük olgunluğa ulaş.. bir kez daha düşün sonra ben ne yapa bilirim ? Nasıl bir iş gelir elimden ve yaptığın işin en iyisini yapki herkes sizinle gurur duysun ben hayata bu şekilde tutundum ..
    Merhaba,
    Benim tek tesellim evli olmamam , siz evlilikte bulmuşsunuz huzuru.
    Ben elimden gelen işleri yapmaktan da yoruldum artık, tıkandı olmuyor gitmiyor.
    Yaşımdan daha olgun olduğumu düşünüyorum, sorun olgunlukta falan değil , sorun dünyada ve insanlarda.
    Bu insanlar ve bu ortam ile olmuyor benden
  • Hocam herşeyi değiştirin ozaman ortam önrmli ben nezaman doğdupum yerden taşındım huzura erdim evet eşim beni hayatta tutan bir bağ oldu kızımda yaşama sebebim çok şeyler yaşadım intihar vurulma gasp bir ara cebimdeki cocuğumun 10 liralık süt parası için beni öldüresiye dövdüler 10 lira... Haram olsun dedim allaha havale ettim ister inanın ister inanmayın aynı çocukları 2 ay sonra trafik kazasında öldüğünü öğrendim.. hocam eden her zaman ettiğini bulur..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tzeberusx1

Hocam herşeyi değiştirin ozaman ortam önrmli ben nezaman doğdupum yerden taşındım huzura erdim evet eşim beni hayatta tutan bir bağ oldu kızımda yaşama sebebim çok şeyler yaşadım intihar vurulma gasp bir ara cebimdeki cocuğumun 10 liralık süt parası için beni öldüresiye dövdüler 10 lira... Haram olsun dedim allaha havale ettim ister inanın ister inanmayın aynı çocukları 2 ay sonra trafik kazasında öldüğünü öğrendim.. hocam eden her zaman ettiğini bulur..
    Nasıl yapayım ?

Yurt dışına gitmek istedim , dil yok , yol bilmem iz bilmem ,

zaten iyi ülkeler, malüm kolay kolay göçmen kabul etmiyor.

ben düşünmüm gerçekten çok düşündüm, sabahlara kadar

yok çıkar yol yok
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.