Şimdi Ara

Oled Tv Alacağım. ( 50 Bin - 75 Bin TL )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oled tv alacağım ama bir türlü karar veremedim.

Aklımda Samsung ve LG var şuan.

4K olmalı , en az 120hz yenileme hızı , 65inch , iyi bir işletim sistemi

Önereceğiniz başka marka veya lg ve samsung markasına ait tv'ler var mıdır ?

• hocam bende de oled var. yanıyor bu namussuzlar maalesef, elinde patlama riski var. ben olsam iyi bir led tv alır geçerdim, yine de sen bilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • evren377 kullanıcısına yanıt

Böyle bir durum varsa neden öve öve bitiremiyorlar bu oledleri

• mesutbaba12 kullanıcısına yanıt

:Çok iyiler çünkü Oled panel üreticisi Lg dir bu arada

benim de lg oled 2 sene 2 ay sonra yandı.Ben olsam miniled alırdım.
    edit: lg samsung dışında listenize tcl i de ekleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi popturceyn -- 23 Aralık 2023; 9:56:13 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • popturceyn P kullanıcısına yanıt

önerebileceğiniz model var mı ?

samsung 65qn85c
    65qn90c
    tcl 65c835 yada 845
    65c935
    hepsi miniled.lg de miniled ler ips olduğu için önermedim.

• Yanıyor olayı yalan sakın inanıp oled almamazlık yapmayın. Ben 3 yıldır oled kullanıyorum zerre sorun yaşamadım ve en ıyı görüntü kesınlıkle oled tv lerde. Samsung ve LG den şaşmayın başka hiçbir markaya bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Philipp_Plein -- 23 Aralık 2023; 11:57:30 >
  • Philipp_Plein kullanıcısına yanıt

Bu markalardan önerebileceğin veya halihazırda kullandığınız modeller var mı ?

arkadaşın televizyonu yanarsa parasını verecek misin hocam?

Yanmaz çünkü burn in sorunları 2018 ve öncesi modellerde var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    yalan söylüyorsun.

Burn-in sorunu olmaması teknik olarak mümkün değil fakat yeni panellerle ve önleme teknolojileri ile normal bir kullanıcının artık karşılaşması çok zor. Rtings testlerini görmüşsünüzdür, orada bir kullanıcının asla yaratamayacağı şartlarda test ediliyor, ona rağmen kabul edilebilir bir burn-in sorunu oluşuyor. Kaldıki bu şartlarda OLED olmayan paneller bile -burn-in'i geçtim- direk kullanılmaz hale gelebiliyor. Özellikle WOLED panellerde artık yanma sorununun karar vermede etkili olması gerektiğini düşünmüyorum... QD-OLED için biraz daha zaman gerekebilir.  

Konu sahibinin sorusuna gelecek olursak, WOLED LG OLED65C34LA mevcut kampanya ile 7.000 TL. OPET Yakıt Puan geri ödemesi ile bütçenize yaklaşıyor... QD-OLED Samsung 65S90C (S95C'de OneConnect'ten dolayı 40gbps sınırı var.) de düşünebilirsiniz. Benim önerim WOLED olur.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 23 Aralık 2023; 22:55:47 >

boşver hocam adam boş konuşuyor.benim lg oled cx serisi 2020 modeldi,çöp oldu gitti

Yaklaşık 1,5 ay önce samsung 65s90c aldım. Çok memnunum. Oyunlarda ve filmlerde görüntü harika

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • popturceyn P kullanıcısına yanıt
    benimki 2021 model, ekran haşat durumda.

• Tam model nedir? Özellikle mavi fonda tam ekran bir fotoğraf paylaşabilir misiniz?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Senin gibi tv kullanmayı bilmeyenler 1 yılda bile bozar oledi yallah qled al sen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soğutucusu olmayan tüm OLEDler yanabilir. Üreticisi bile bunu kabul edecektir. Burada yalan diye yorum yapmaya gerek yok. Sizde yanma olmaması olmayacağı anlamına gelmez. Ayrıca TV kullanmayı bilmemek diye bir şey olmaz. TV'yi açarsınız kullanırsınız. Bunun dışında bir şey gerektiren TV zaten sorunludur. Dünya'da doğru düzgün tüketici yasaları olsa zaten OLED satışı yasak olurdu. Ben istersem 10 yıl ekranda siyah üzerine beyaz kare kullanırım. Buna hata diyen, üreticilere düzgün ekran yapmayı önersin önce. Kullanmayı bilmiyorsunuz diyen Apple gibi saçma yorumlara da gerek yok. Soğutucu olan modeller zaten şu an Türkiye'de satılan en pahalı TV'lerin 2-3 katı. Modeller diyorum ama bildiğim bir Sony A95L var onun dışında da yapan birileri vardır tahminimce. Ama S95C'de yok mesela ki Samsung'un yaptığı en üst düzey OLED TV'dir, daha yenisini çıkarmadıysa. OLED'lerde yanma riski olmasa burn-in protection diye bir şey olmazdı ve izlediğiniz görüntüyü durup dururken karartmazdı. Bu özellik soğutucusu olan OLED'lerde yok, nedenini sanıyorum tahmin edebilirsiniz. (İpucu: Çünkü yanma riski yok)

Konuya dönersek çok yoğun kullanım olmayacaksa ve sürekli sabit ekran görünmeyecekse (çok sık aynı kanal veya PC, konsol gibi cihazlar bağlamak gibi) OLED alınabilir. Ama yanma riski 0 olsun diyen için, kullanımım kısıtlanmasın diyen için, yoğun kullanırım diyen için QLED'lere bakmak daha mantıklı.

• yılların uyducusu ve hem samsun hem de lg tv kullanan biri olarak söylüyorum Lg TV işletim sistemi olarak çok önde.

Ayrıca Lg B9 oled TV 3 yıldır Yanma falan yapmadı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.