Şimdi Ara

Olası RTX 3000 çıkış takvimi detaylandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Olası RTX 3000 çıkış takvimi detaylandı

GPU devinin yeni ekran kartları donanım dünyası tarafından heyecanla bekleniyor. Son dönemde ardı arkası kesilmeyen teknik özellik sızıntılarıyla bilgiler günden güne değişiyor. Henüz netlik kazanmayan donanım tarafından daha da çok merak edilen başlıksa tanıtımın ne zaman gerçekleşeceği.

RTX 3000 ne zaman geliyor?

Şimdiye kadar RTX 3000 serisinin bu ay ya da önümüzdeki ay tanıtılması bekleniyordu. Nvidia’nın geçtiğimiz nesillerde izlediği stratejiye de uyan bu tarihler bir kez daha güncellendi. İddiaya göre Nvidia tepe model Ampere kartını 17 Eylül’de satışa sunacak.

RTX 3070 onu takip eden ayda, ekim ayında raflardaki yerini alacak ve RTX 3060’ın kullanıcılarıyla buluşması kasım ayını bulacak. Diğer taraftan kartların raflardaki yerini almasının içinde bulunduğumuz pandemi dönemi dolayısıyla gecikmesi bekleniyor.

Ayrıca Bkz.RTX 3080 Time Spy’da RTX 2080 Ti’dan %35 hızlı

Daha önce Turing kartlar 21 Ağustos’ta başlayan Gamescom 2018 etkinliğinden 1 gün önce tanıtılmış ve ancak Eylül ayı içerisinde ilk sipariş verenlere ulaşmıştı. Haliyle bu aradaki 1 aylık paydan daha uzun bir süre söz konusu olabilir.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-30-series-to-gradually-launch-between-september-and-november

• Kaynak habermi değişti sizmi kaynağı yanlış aktarıyorsunuz anlamadım.

"Later this month we have Gamescom, which starts on August 27th. The RTX 20 Turing series was introduced a day before Gamescom 2018 officially kicked off. "

2018 Gamescom 21 Ağustos'ta başladı. "Daha önce Turing kartlar 27 Ağustos’ta başlayan Gamescom 2018 etkinliğinden 1 gün önce tanıtılmış" demişsiniz bu kısım yanlış.

Ayrıca "The RTX 2080 teaser (which some of you should still remember) for Gamescom announcement was published a week before the event (August 13), so there is still time." bu detayıda atlamamışlar.

"İddiaya göre Nvidia tepe model Ampere kartını 17 Eylül’de duyuracak." demişsiniz, kaynakta paylaşılan tabloda ve ayrıca "The site MyDrivers now claims that Ampere is set to launch on September 17th" ibaresinde 17 Eylül'de satışa sunulacağı belirtilmiş. Bu kısımda yanlış.

• eyyy efendi ne istedinde vermedik gel artık bitsin bu hasretttt gel de sabah aksam gta5 pubg warzone 2k testlerini izleyelim :(

• bence 2k 4k vs gereksiz ha bu bencesi 2060 ta 720p oynuyom ztn kafama tukurmeyin neyse bence artik tepe grafik modlari kullanilmasi gerekiyo ray tracing gibi yeni seyler gerek amd de boyle bisiler yapsa efsane olur ama bu ray tracing de physx gibi olursa kafasina tukurururm bu nvidianın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZewZack

bence 2k 4k vs gereksiz ha bu bencesi 2060 ta 720p oynuyom ztn kafama tukurmeyin neyse bence artik tepe grafik modlari kullanilmasi gerekiyo ray tracing gibi yeni seyler gerek amd de boyle bisiler yapsa efsane olur ama bu ray tracing de physx gibi olursa kafasina tukurururm bu nvidianın

Bu fiyatlarla zaten Tr de 720p revaçta olacak.2k felan bizi aşar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cerade

Bu fiyatlarla zaten Tr de 720p revaçta olacak.2k felan bizi aşar.

Alıntıları Göster

1070 1070ti 2060 2070 gibi kartlar 2k için yeterlidir.

240hz monutor var 2080de alsam dolduramıcam için sorun yok :d

• Bu gidişle dolar yüzünden zaten TR de artık çoğunluk sistem toplamak yerine PC Building Simulator oynamaya başlar.

• GuvenDMRK kullanıcısına yanıt

Kendi adınıza konuşun 4k monitör'e kuvvetli ekran kartı bekliyorum çıksın alıcam.Olası RTX 3000 çıkış takvimi detaylandı Olası RTX 3000 çıkış takvimi detaylandı 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk768 -- 5 Ağustos 2020; 17:37:21 >
  • Yine "olabilir" haberi lol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ordinary_person -- 5 Ağustos 2020; 17:37:36 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nvidia amd'nin big navisini bizden çok merak ediyor bence. Yazılım konusunda gerçekten ilerideler ( oyuncular için olanlardan bahsetmiyorum ) amd nin toparlaması lazım ama şuan bir çok durum için hala el mahkum nvida. yoksa meraklısı değilim.

• Duyuru dedigi tabiki biliyorsunuz. preorder a acıcak 200-300 kartı ve 5 dk icinde biticek onlar. sonra 1 ay filan beklenecek 17 eylül üstüne

• Çoğunluğa lazım olacak olan ve alacak oldukları kart 3060 en son o geliyor, niyeyse.

Enteresan bir pazarlama taktiği var yeşil ekibin.

• yapmayın yeter ya öldük bittik ya. 10. nesil intele geçtim kartlar eylülde geliyore diye. bu gidişle ben kartı alana kadar 11. nesil ve ddr5 ramler çıkacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: berk768

Kendi adınıza konuşun 4k monitör'e kuvvetli ekran kartı bekliyorum çıksın alıcam.  

Çoğunluk derken biz fakirleri kastediyor. Üstüne alınma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merhaba_2233 -- 5 Ağustos 2020; 18:12:23 >
  • Ben amd'nin yerinde olsam geciktirdikçe geciktiririm çünkü nvidia bizden çok merak ediyor. Amd'nin kod ismi olarak nvidia killer demesi nvidia'yı tedirgin etmiş olmalı. Benzer durum 2008'de yaşandı. Nvidia amd 4800 serisinin gücünü tahmin edemedi gtx200 serisini önce çıkardı ve 4870 çıktıktan sonra 216sp gtx260 diye tekrar kart çıkarmıştı. Ortada bitmiş bir kart yok onu beklemiyoruz bitmiş bir mimari var istedikleri gibi ayarlayıp çıkaracaklar amd'ye göre. Nerede bir nvidia 3000 testi görürseniz bilin ki fakedir çünkü 3060'nın gücü bu 3070 bu diye belli değil şu anda. Amd'yi biraz geçsek yeter fazla da vermeyelim diyorlar asrın hainliğidir ama hatalarından ders çıkarmış nvidia.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Edward Teach -- 5 Ağustos 2020; 18:36:30 >
  • AMD'nin RTX killer olrk hedeflediği kartlar belli 2080 ve 2080TI, hâliyle çıkartabilecekleri üst seviye kartların ne seviyede olacakları'da belli.

Bu durumda ben nvidia'nın amd'den gelecek kartların ne olacağını merak ettiğini pek düşünmüyorum, bu seneryo zaty hep aynı şekilde ileriliyor, x80 ve x70 leri koyuyor ortaya sonra cvp bekliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: berk768

Kendi adınıza konuşun 4k monitör'e kuvvetli ekran kartı bekliyorum çıksın alıcam.  

Tabi trollük maaşı iyidir şimdi, niye almayasın değil mi.

• Kaynak habermi değişti sizmi kaynağı yanlış aktarıyorsunuz anlamadım.

"Later this month we have Gamescom, which starts on August 27th. The RTX 20 Turing series was introduced a day before Gamescom 2018 officially kicked off. "

2018 Gamescom 21 Ağustos'ta başladı. "Daha önce Turing kartlar 27 Ağustos’ta başlayan Gamescom 2018 etkinliğinden 1 gün önce tanıtılmış" demişsiniz bu kısım yanlış.

Ayrıca "The RTX 2080 teaser (which some of you should still remember) for Gamescom announcement was published a week before the event (August 13), so there is still time." bu detayıda atlamamışlar.

"İddiaya göre Nvidia tepe model Ampere kartını 17 Eylül’de duyuracak." demişsiniz, kaynakta paylaşılan tabloda ve ayrıca "The site MyDrivers now claims that Ampere is set to launch on September 17th" ibaresinde 17 Eylül'de satışa sunulacağı belirtilmiş. Bu kısımda yanlış.

• Yoizhik kullanıcısına yanıt
    İşte gerçek manada dikkatle okuyan bir okur. Uyarınız için teşekkür ederim hocam haberde geniş çaplı bir düzeltme yaptım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

Kaynak habermi değişti sizmi kaynağı yanlış aktarıyorsunuz anlamadım.

+rep

• Conar-XP kullanıcısına yanıt

Mesut bey onu nerden duymuşsa detayları açıklanmaya biraz muhtaç bir beyanat olmuş .

2080ti de olsa hedef. 3070s veya 3080 yeni nesil de en kötü fiyat/performans açısından rdna 2 kartların hedefi olacaktır anlamına gelir öyle yada böyle geçen 2080/1080ti mevzusuna benzerse bu 3080/2080ti mevzusu en azından yakın bir durum olursa 3080 daha hızlıda olsa..

Zaten 3080 üstü kart alan alabilecek kitlede kartların tahmini fiyatlarıda belli o seviyede gider gene en kötü 3080ti yada 3090 artık adı her ne olursa bütçesi olan alır geçer..

Ama asıl büyük pazar 3080 ve altında olacağından oralarda iyi bir amd kartı ciddi rakibi geniş pazarda zorlar.

Orta sınıf ayağına satılan 5700xt nin özelleştirilmiş modelleri bile bir çok oyunda en azından 1080p ve 2k da düz 2080 modelinin ensesinde gezebiliyorken.Gibi gibi..

Guru3d 5700xt aorus incelemesinden alındı sonuçlar genellikle. Yani 2080 amd için zor bir hedef gibi durmuyor.

https://www.guru3d.com/articles-pages/aorus-radeon-rx-5700-xt-8g-review,1.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 5 Ağustos 2020; 22:56:21 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.