Şimdi Ara

Öğretmenlerin yattığı yerden maaş almasına tamam'da canlı derse ek para almaları büyük haksızlık!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
443
Cevap
2
Favori
16.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
163 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşini hakkıyla yapan öğretmene lafım yok. Fakat yapmayan, yapamayan o kadar çok ki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • öğretmenlere laf edenler özellikle Atatürk'tür eğitime verilen önemdir falan 50 tane şeyi geçicem hiç uzun uzun yazamam

gelin bir gün okula size 1 gün getireyim 6 derse girin gün sonu sizinle konuşalım tamam mı ?

evde uğraşıp durduğun dayanamadığın o çocuğunu düşün, o ergenden 30 tane düşünün her gün 6-8 saat

ülkede ne kadar davar var onlarıda düşün o insanlar velileri işte birde bu davarlarla uğraşıyor öğretmenler

ben öğretmenlik yaptım öğretmen değilim şuanda ama bu ülkede öğretmenlere karşı bir cephe var bu çok tehlikeli çocuklarıda etkiliyor değersizleştirmeyi kesin

ayrıca katılıyorum çok vasıfsız öğretmen var ama kurunun yanında yaşıda yakmayın

ayrıca konuyu açan arkadaşa katılıyorum ek ders ücretlerinide almasın öğretmenler bir zahmet

• biride benim kardeşim kıskanmıyor değilim geçmişte gariban öğretmen olcan bankacılığı seç diyordum kıza lafımı yuttum resmen  akp ye yatıp kalkıp şükretsin o öğretmen kesmi refahlarını x5 e katlamıştır kafadan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Kasım 2020; 18:26:17 >
  • her sene kamuya atıyorum 50.000 memur alınacaksa bunun yarıdan fazlası en aşağı 40.000 tanesi öğretmen geri kalan ise diğer fakülte mezunları olur onlara pay edilir

kalan 10.000 kadro diğer fakülte mezunlarına bırakılır

hep sizin öğretmenlerin ataması yapılıyor deyince buna diğerlerinin hakkını yiyorsunuz diyince bir ton safsata bulurlar sende öğretmen olaydın vs.....

twitterda başlık açmışlar anaokulu öğretmeninin kadrosuna atanmış öğretmenleri neden geçiriyorsun diye hakkımızı yeme diye iğne kendilerine batınca nasıl çırpınıyorlar

gören duyan öğretmenden başka devlete atanması gereken hak eden fakülte yok zannedecek

• CGUzmani kullanıcısına yanıt

Şimdi durum daha da kötü vay haline senin yetiştireceğin öğrencinin, senden ne çıkmışki öğrenciye ne vereceksin. Okumayla cahillik gitmişte gerisi baki kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hermes Marka Çanta -- 18 Kasım 2020; 18:34:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hopdediks-Dediğimdediks

Başkasının maaşına göz dikeceğinize kendi geleceğiniz için savaşsanız daha iyi olmaz mı?

Kimsenin maaşına göz dikilmemiş. Haksız kazanca tepki sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hermes Marka Çanta

Şimdi durum daha da kötü vay haline senin yetiştireceğin öğrencinin, senden ne çıkmışki öğrenciye ne vereceksin. Okumayla cahillik gitmişte gerisi baki kalmış.

Ekmek parama laf edemezsin. Hadsiz.

• Şu öğretmen olayı bir bitmedi gitti, ne millet öğretmenlere sataşmadan edebiliyor, ne de öğretmenler kendilerini dünyanın en zor mesleğini yapıyorlarmış havalarından kurtulabiliyor. Birileri öğretmene laf atmak için fırsat ararken, öğretmenlerde bu konuda kendilerini artık çok mu ezik görüyorlar, yoksa kendilerini çok mu önemli hissediyorlar bilmiyorum ama ciddi bir savunma mekanizmasına geçiyorlar. Kısaca al bitarafı vur diğerine.

• Bu devirde devlette ogretmen olmak varmis, baskasinin canini pek dusunen yok calisanlar arasinda.

Ogretmenleri ne kiskanacagiz sanki ders anlatan var adam akilli kendini gelistiren var. Egitimin kalitesi ortada kendinizi nimettrn saymayin. Kiskanilan bir sey varsa bu kadar kebab olmasidir ne denetim var ne performans denetleme ne calisma ne kalite.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 18 Kasım 2020; 19:31:36 >
  • Yeri geldiğinde çocuğuna laf geçiremeyip 2 tane patlatan elemanlar 30 tane 40 tane çocukla uğraşılan öğretmenlik mesleğine laf eder olmuş :) Şaka gibi ülkeyiz yeminle. Herkes birbirinin maaşını hesaplar olmuş.

Öğretmenlik bu kadar rahat, kıyak bir meslekti sen niye okuyup olmadın desen, herkes öğretmen mi olmak zorunda haksız kazanca lafımız derler. Bu türün başka bir versiyonu da imza için memur oturtuyorlar modelidir. Onlarda memurun sadece imza için o masada oturduğunu düşünürler. Kıyak meslek. Ee sende gir sınava sende ol memur. Ona da bahaneleri hemen hazır olur genelde.

Neyse bu tartışmalar hiç bizmez. Bitmeyecek.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hani işler yolunda gibidir çevrende bi sürü insan olur.
    sonra işler kötüleşmeye başlarda. Daha düne kadar iyi olduğun insanlar, senden uzaklaşır sonrada suçlamaya başlar ya. Hah işte bazıları başladılar, daha düne kadar eli öpülesi diye söze başladıkları öğretmenlerimize kızmaya.
    İlla bir sorumlu arıyorsanız ihale salonlarına bakın, rantcıyı suçlayın, dünya vergisi bir kalemde silinen kişilere bakın. Ekonomi bu halde ise sorumlusu eli öpülesi öğretmenlerimiz değildir.

• Öğretmen iki katı da alsa hakediyor

• murat1981pls kullanıcısına yanıt

Evet yılda 100 gün çalışmak çok zor. Herkes yapamaz.

• İsen Buga kullanıcısına yanıt

Okullar açık miydi?

• Bi bitmediniz be

Geldik gidiyoruz hep aynı hikaye

Başkasını aşağı çekmeye uğraşacağına sen yukarı çıkmaya çalış

Bu kafayla oda olamayacağı için bu durumdasın gerçide

Kızamıyorum da yani insanın kusuruyla alay etmek iyi bir şey değil

• wehrmacht kullanıcısına yanıt

tabi kalksın. ben 16 yıl okuyum 1 senemi feda edip kpss de alan ve eğitim bilimleri dahil 90 alayım. diğer tarafta hiç kitap yüzü açmamış lise veya üniversite adı altında yüksek lise okuyan benle aynı parayı alsın. mükemmel kafa. doktor da öğretmenle aynı para alsın o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: J3yPRinCe

tabi kalksın. ben 16 yıl okuyum 1 senemi feda edip kpss de alan ve eğitim bilimleri dahil 90 alayım. diğer tarafta hiç kitap yüzü açmamış lise veya üniversite adı altında yüksek lise okuyan benle aynı parayı alsın. mükemmel kafa. doktor da öğretmenle aynı para alsın o zaman.

Yoldan geçen 16 sene okuyor zaten ülkede bunu ne abartıyorsunuz, 4 yıllık üniversite giremeyini dövüyorlar artık. Kendini 1950 jenerasyonuyla kıyaslıyorsun galiba. Bende öğretmenlik mezunuyum 4 üzerinden 3.92 ortalamayla tamamladım, hiçbir zorluğu yok abartacak. Ezberle geç. Odtü'de Mühendislik desen hadi neyse. Hayır birde utanmadan tıp fakültesiyle aynı seviyeye tutmuşsun öğretmenli:D ya hayal dünyasında yaşıyorsun ya olaylara tamamen kendi çıkarların üzerinden bakıyorsun... Bunun dışında yüksek lisansda yaptım yine eğitim yönetimi üstüne aynı şekilde ezberle geç. Kendim yaptım asketlik ertelemekten başta bir amaca hizmet etmedi. İnternette alası kaynaklarla çok daha iyi kendini geliştirir zaten geliştirmek isteyen. Bakın kendim hem 5 yıl ingilizce hazırlıkla bilgisayar öğretmenliği okudum hem de 2 yıl yüksek lisans yaptım bana anlatmayın bunları, bilmeyen belki inanır. Kimse bana öğretmenlik okumak zor demesin gülerim, ha tek zorluğu son yıllarda özellikle yüksek kpss puanları, ama burda onuda bahane edenler zamanında düşük puanlarla atandı. Kpss dediğin sınavda bu arada kim ne kadar iyi ezberliyor kim ne kadar iyi inekliyor yarışı. Bu nedenlede eğitimde sürünüyoruz, okullardan aldıkları eğitimle öğrenciler Türkçe okuduğunu anlamaktan aciz, matematik, fizik İngilizce vs. hak getire zaten rezalet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 18 Kasım 2020; 20:50:44 >

• O zaman evde çalışan beyaz yakalı da maas almasin neyin kafası bu

• Asgari ücretliye yılda bir sefer aldığı zammı çok gör fiyatlar bu yüzden artıyor diye yaygara kopar ama öğretmen maaşlarına laf söylenince tereyağı gibi üste çık.

Çocukken mesleği için gönüllü karda kışta doğulara giden yeri gelince aç yatıp yeri gelince şehit olan öğretmenleri izler kutsal mesleklerine saygı duyardım.

Şimdi ise sizin gibileri gördükçe öğretmenliğin kutsallıktan çıkıp ranta dönüştüğünü görüyorum.

Nerde Atamızın öve öve bitiremediği öğretmenler nerde siz!

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.