Şimdi Ara

ÖĞRETMEN, DEVLET PERSONELİ MAAŞLARI VE DEVLETE YÜKÜ (BÜYÜK KONU) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.526
Cevap
4
Favori
42.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun uzun yazın hocam çünkü kısa yazınca düşünmeden yazıyorsunuz sanırım.
    Ben öyle birşey mı dedim?
    Ben onlarda çalışmasın boşa para diyorum sen ne diyorsun.
    Eee şimdi böyle oluyor hocam işte.
    Aynı önceki mesajınız gibi vasıflı öğretmen yok kısmı gibi. Yetiştirilen çocuklara bakmak lazım önce bence bu ülkede eksik olan şey vasıfsız aile. Ve öğretmen maaşına kadar düşecek yetiştirilen vasıfsız bireyler başka birşey değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selocanq

Tercih ettiğin yolla yazdigin görüşün tam zıt olduğuna göre boş insansın hocam.
    İnsan kendi görüşlerinin ölçüsünde yaşar. Hem sövüp hem o sistemde ilerlemek vasıfsız bir eylem.
    İnşallah meslek sahibi olursun.
    Ama böyle düşünerek zor.
    Tavsiyelerini değerlendireceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: White Death

Ben çok büyük kalite atlayışı beklemiyorum çoğu şeyde. Kalite artacak bak söz dersen neden olmasın Pek şeffaf bir yönetim mi var gelen giden para nereye nasıl gidiyor bilelim. Kızılaya giden paraların nereye gittiği belli değil, korona için toplanan paralarla neler yapıldığı hiç belli değil. Böyle madem çalışmıyorlar maaşı azaltalım denildiği zaman benim aklıma şartları iyileştirmek için kullanılacağı gelmiyor. Bizden kesip kendi ceplerine katacak kesimler aklıma geliyor. O kadar vergi kesen devlet en ufak aksilikte beni yarı yolda bırakacaksa ilk molotovu senden önce ben atarım

Alıntıları Göster
    Molotov atma dur, benzin çok pahalı.

Yani hocam, çok aşırı leş, komple kapatalım da demiyorum ama Finlandiya'yı yakalamayı bırak yaklaşabileceğimizi bile sanmıyorum. Ama sistemi iyileştirmemek için bir neden değildir bu. Bence soruna çözüm getirememizin nedeni hem şeffaflığın olmaması hem de sistemi iyileştirmek isteyenlere "vatan haini" falan denilmesi.

Şeffaflık olsa zaten ne derdimiz kalır? Aah ah, keşke.

• Gene bi öğretmen ve maaşı konusu. Ya Bi ölünde kurtulsun kainat sizden israflar.

• Her hafta kafayı bizim maaşlara takan birisi çıkıyor. Hem Veli hem de öğretmen olarak söylüyorum. Birşey öğretemesek bile sizin şımarık çocuklarınızı sizden, suçtan gün boyu uzak tutmamız yeter. Bir sor bakalım velilere 2-3 aydır evde çocuklarla nasıl zaman geçiriyorlar. 40 tane ergenle saatlerini geçir bakalım. Bu maaş çok gelecek mi gözüne. Ben defalarca pencereden kafamı çıkarıp ben niye buradayım diye düşünmüşümdür. Sus konuşma demeden meslek lisesinde 1 dakikanız geçmez.

• hsn0659 kullanıcısına yanıt
    Aman hocam ben bunlara cevap vermiyorum cevap vermiyorum zaten. Canım sıkkın ondan yazıyorum yoksa bu konuda ne isim var ahahah.
    Hocam benim akılsız fikir siz birey olamamış düşünmeyi bile beceremeyen beynini kullanamayan mallarla isim olmaz. Birazdan sober cezamı yer bir hafta su forumdan çıkarım miss.
    Forum zaten forum değil ki :) su forum un hepsini toplasan çeyreği vasıflı eleman çıkmaz.
    Sallamayın hocam benim umurun değil zaten :) ciddiye alsam zaten yazmam.

• Öğretmenler geldi, kaliteli yorumlarda bulunuyorlar. Sınıf öğretmeni bey "ölün kurtulalım, israflar" demiş. Öğretmenim, canım benim canım benim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bolanka B kullanıcısına yanıt
    Emin olun ilkokulda çok farksız değil liselerden. Sizinkiler işine gelmediği için anlamıyor bizim 7-8 yaşındakilerde oyun çağında olduğu için duramıyorlar yerinde.

• selocanq S kullanıcısına yanıt
    Ben sana güzelce izah ediyorum, "mal" diyorsun.
    Birey olmakta her şeyi çözmüyor malesef
    Bireyliğin de çeşitleri var, sen kötü olan taraftasın. Toksik insan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • salabelo S kullanıcısına yanıt
    Seni tanıdım. Sen forumun öğretmen düşmanımın. Nickin değişebilir ama kafan hala aynı.

Sizin gibi bireyleri görünce adam hayattan soğuyor çok haklı. Senin gibi bireylerin yetiştireceği çocuğu öğretmen adam edemez zaten ahaha

• bolanka B kullanıcısına yanıt
    ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 25 Mayıs 2020; 4:0:54 >
    Hocam ben başka birine yazdığım şeyden sen kendine niye pay çıkardın. Sana demedim ki ben yukarda öğretmen gereksiz deyip üni okuyan arkadaşın çelişkisine dedim. Ama tabi senin bunu üstüne alınma na şaşırmıyorum. Sonuçta insanın içten içe ne olduğunu bilmesi güzel şey.
    Yarası olan gocunur derler.

• White Death kullanıcısına yanıt
    O mesaja cevap verecektim ama bundan daha iyi bir cevap veremeyeceğim için kalsın
    Adam daha kendi yaşadığı ülkeyi bilmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeze1

Gene bi öğretmen ve maaşı konusu. Ya Bi ölünde kurtulsun kainat sizden israflar.
    Şikayetiniz başarıyla iletildi.

Aşağıdaki butonu kullanarak şikayetin durumunu kontrol edebilirsiniz.
    Ayrıca yukarıdaki menüden şikayet listenizi görebilirsiniz.

• 5 bin TL maaş ile yazlık, kışlık ev, son model arabalar ve bankada trilyonlar nasıl birikir? 1 milyon tl içinde kaç tane öğremen maaşı vardır acaba? Yemeden içmeden biriktirsen kaç ay alır ? Bence haklısınız sizin matematik öğretmeninizde büyük sorun varmış 😃 Ben de üniversitedeyken, mezun olunca iyi kazanırım sanıyordum. İş hayatınıza adım atın da güleceksiniz bu yazdıklarınıza. Bu ülkede imamdan az para kazanan öğretmenlere yazdığınız saçma sapan şeyler için umarım bir gün utanırsınız.

• radko kullanıcısına yanıt
    Sendin o değişik arkadaş hatırladım seni. O mesajım senin içinde geçerli. Ülkece ne yapsak senin içini soğutamayacaz. Gerçi öyle bir dersimizde yok zaten 😀😀

• quote:

Orijinalden alıntı: selocanq

Uzun uzun yazın hocam çünkü kısa yazınca düşünmeden yazıyorsunuz sanırım.
    Ben öyle birşey mı dedim?
    Ben onlarda çalışmasın boşa para diyorum sen ne diyorsun.
    Eee şimdi böyle oluyor hocam işte.
    Aynı önceki mesajınız gibi vasıflı öğretmen yok kısmı gibi. Yetiştirilen çocuklara bakmak lazım önce bence bu ülkede eksik olan şey vasıfsız aile. Ve öğretmen maaşına kadar düşecek yetiştirilen vasıfsız bireyler başka birşey değil.
    İşte bak, yine ilk yazdığına düştün.

Sen "Her meslek yaptığı işi öğretmenlerine borçlu ve ülkeye herkesten çok getirisi var demektir bu. Memuru mühendisi dokturu osu busu herşeyi." demedin mi? Çöpçü meslek eğitimini kime borçlu? Esnaf meslek eğitimini kime borçlu? Memurlara evrak işlerini yapmalarını kim öğretti? Ya bunlar insan değil, ya da bunlara da bu işleri bir öğretmen öğretti. Hangisi?

Kaldı ki milletvekili maaşı demişsin, hükümet karşıtıyım ama bu kadar komik karşılaştırma görmedim. Milletvekili maaşı, öğretmen maaşının 5 katı. Ülkede 200.000 milletvekili var da benim mi haberim yok? Ordu kadar ödenek alıyor eğitim, hem verimsiz hem de iyileştirilmesine müsaade edilmiyor.

Bir insanın bir eleştiride bulunması için konumu önemli değildir, yaptığı eleştiriyi söyleyenin vasıflarına göre yanlışlayamazsın. Karşısındakine fikrinden ötürü vasıfsız demek ve yetişen çocuklara bakıp ailelere vasıfsız demek... Peki hocam, siz en iyisini bilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ted Mosby

Molotov atma dur, benzin çok pahalı.

Yani hocam, çok aşırı leş, komple kapatalım da demiyorum ama Finlandiya'yı yakalamayı bırak yaklaşabileceğimizi bile sanmıyorum. Ama sistemi iyileştirmemek için bir neden değildir bu. Bence soruna çözüm getirememizin nedeni hem şeffaflığın olmaması hem de sistemi iyileştirmek isteyenlere "vatan haini" falan denilmesi.

Şeffaflık olsa zaten ne derdimiz kalır? Aah ah, keşke.

Alıntıları Göster
    Sistemin ve çoğu öğretmenin de leş olduğu doğrudur. Çoğu öğretmenimde özel bir şey göremedim şimdiye kadar. Lise ve öncesi eğitim desen zaman kaybı gibi geliyor zaten. Günlük 8 saat insanın kapatıldığı leş bir ortam sadece. (Üni idare eder öğrenci dostu değiller ama en azından buna değecek gibi diye hissediyorsun)

Devleti open source yapabilsek çok güzel şeyler olur ha

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.