Şimdi Ara

ÖĞRETMEN, DEVLET PERSONELİ MAAŞLARI VE DEVLETE YÜKÜ (BÜYÜK KONU) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.526
Cevap
4
Favori
42.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Einar Solberg

O mesaja cevap verecektim ama bundan daha iyi bir cevap veremeyeceğim için kalsın
    Adam daha kendi yaşadığı ülkeyi bilmiyor.
    Yine karşılaştık, yine bir fikir ayrılığı.
  • Ted Mosby kullanıcısına yanıt
    Onun fikri mi var, ayrılığı olsun. Ezbere yazıyor bir şeyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam sana ben birşey anlatamam herşeyi akademik düşünüyorsun. Bir öğretmen sadece ders öğretmiyor. Çöpçü dediğin adam bile ortaokul mezunu olmak zorundaydı eğer değişmedi ise. Yani bunda anlamayacak birşey yok.
    Milletvekilleri keşke aldıkları maaşları yese sadece kaldiki mevcut sistemde bir değerleri yok nerden kisarsan kar.
    Ben seni vasfına göre degerlendirmedim çünkü,senin,vasfın benim zerre umurumda değil. Belki de vasıflı birisindir ama düşüncelerin vasıfsız bunu söylemek istedim ama espiri yapsam burda bana onu da aciklatacaksin anlaşılan çünkü anlamıyorsun.
    Öğretmenleri vasıfsız görmene şaşırmıyorum.
    Haklisin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: salabelo

Oğlum sana adam akıllı konuşmayı mı öğretememişler, ben öğretmenin olayım istiyorsan?
    Okuma - yazma için senelerce maaş mı bağlanır.
    Bu paranın geri dönüşümü mü var? Sen ne anlatıyorsun
    Devletin neden bu kadar her şeye vergi bindirdiğini anlayamıyor musun, çaldıkları için mi gerçekten?
    Yoksa bağlanan bu maaşlar mı sebebi?
    sen trollükten kaç lira alıyorsun sana ödenen para asıl devlete yük senin aldığın nefes bile boşa bence
  • pepe7115 kullanıcısına yanıt
    Trollük yok, devlet anlayışını eleştiriyoruz
    diyanet kapatılsın diyoruz
    konuyu okumuyor musun?

• quote:

Orijinalden alıntı: White Death

Sistemin ve çoğu öğretmenin de leş olduğu doğrudur. Çoğu öğretmenimde özel bir şey göremedim şimdiye kadar. Lise ve öncesi eğitim desen zaman kaybı gibi geliyor zaten. Günlük 8 saat insanın kapatıldığı leş bir ortam sadece. (Üni idare eder öğrenci dostu değiller ama en azından buna değecek gibi diye hissediyorsun)

Devleti open source yapabilsek çok güzel şeyler olur ha

Alıntıları Göster
    Yani hocam şöyle leş, öğrencilerin %10'u vasıflı eleman olabiliyor. Şimdi böyle dediğim zaman kızılıyor ama "vasıf"tan kastım maalesef üniversite eğitimi ve sonrasında mesleğine yaraşır bir şirkette çalışması. Millet de ülkede mühendis, doktor yetişiyor diye kalan %90'ın iyi şartlarda eğitim gördüğünü falan sanıyor. Yukardaki birkaç mesajımda tepkim onadır aslında.

Devleti open source yapmayı teklif etmeni de vatan hainliği olarak görüyor bir kesim ama umarım görürüz o günleri.

Fikir ayrılıkları olur, tartışılır da, eğitimin özelleştirilmesini savunan biriyle de bu konuda tartışmam yazdığımdan öteye gitmez maalesef.
    Ayrıca herhangi bir etkinin ürünleri ucuzlatacağını da sanıyor. Kaç kere ucuzladığını görmüş acaba şimdiye kadar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ted Mosby

7 sene özel okul, 5 sene de özel okula gittim. Üniversite eğitimime de Türkiye'nin ilk kurulan üniversiteleridnen birinde devam ediyorum, son senem. Ne özel ilkokulunda, ne devlet lisesinde, ne de üniversite hayatımda öğrencilerini motive etmeye çalışan, gerçekten sorunlarını önemseyen, hayatın gerçeklerine karşı öğrencilerini donatan ve onlar için endişelenen öğretmen görmedim. Etrafımda bir kaç insanın "Benim okul hayatımda bir hocam öyleydi." dediğini hatırlıyorum, o kadar. Ya sen tek boynuzlu atsın -ki umarım öğrencilerinin iyiliği için gerçekten de öylesindir-, ya da gözlem yeteneğin gerçekten de zayıf veya taraflı.

3. sayfadaki mesajımı okumak isteyebilirsin. Ve evet, soruna cevap vereyim; 35 kişilik sınıfta sadece 6 kişi seni kaale alıp testini çözdüyse suçu önce kendinde araman gerekiyor.

Alıntıları Göster
    ''35 kişilik sınıfta sadece 6 kişi seni kaale alıp testini çözdüyse suçu önce kendinde araman gerekiyor.'' şu cümlenden sonra seninle muhatap olmayı bırakıyorum. halbuki daha uzun uzun seninle tartışırdım bu konuyu ama o kadar zavallısın ki ciddiye alınacak birisi bile değilsin. bir de kendini öve öve anlatmış yok şöyleyim yok böyleyim :)) ben kimseye -özellikle sana- kendini ispatlamak zorunda değilim. tayinim çıktığında hüngür hüngür ağlayan öğrencilerim bana yeterli. hadi sen hayal dünyanda yaşayıp ergen sinirinle kendin hariç herkesi suçlamaya devam et :)

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

....
    sen ne iş yapıyorsun çok merak ettim yazsana bi :) ama delikanlı gibi yaz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: selocanq

Hocam sana ben birşey anlatamam herşeyi akademik düşünüyorsun. Bir öğretmen sadece ders öğretmiyor. Çöpçü dediğin adam bile ortaokul mezunu olmak zorundaydı eğer değişmedi ise. Yani bunda anlamayacak birşey yok.
    Milletvekilleri keşke aldıkları maaşları yese sadece kaldiki mevcut sistemde bir değerleri yok nerden kisarsan kar.
    Ben seni vasfına göre degerlendirmedim çünkü,senin,vasfın benim zerre umurumda değil. Belki de vasıflı birisindir ama düşüncelerin vasıfsız bunu söylemek istedim ama espiri yapsam burda bana onu da aciklatacaksin anlaşılan çünkü anlamıyorsun.
    Öğretmenleri vasıfsız görmene şaşırmıyorum.
    Haklisin.
    İlk söylediklerine cevap vermeme gerek yok, bu başlığın altında bile öğretmenler gelip "Biz sizin veletlerinize 8 saat katlanıyoruz." yazmış, sen de aynısını savunuyorsun sanırım.

Çöpçü dediğin adam çöpçü olması için ortaokul eğitimine ihtiyacı var mıydı? Toplumun işleyen, güzel bir parçası olmak için var fakat şu içi boş, bilimden ve pedagojiden uzak eğitime hiç ama hiç gerek yok.

Hala kişiye hakaret, aşağılama. Şu mesajında bile "ben sana hakaret etmedim, düşünene vasıfsız" dedim diyorsun ama "sana ben bir şey anlatamam, bunda anlamayacak bir şey yok,espiri yapsam bile anlamazsın" diyorsun. Peki, peki.

Vasıfsız deyip de "senin vasfın benim zerre umrumda değil" demen de aşırı hoş. Senden vasıfsızı gelince "Vasıfsız, sen ne bileceksin." dersin, vasıflısı gelince de "Senin vasfının bir önemi yok ki..." dersin.

• Öğretmene kadar milletvekilleri, belediyelerdeki boş beleş maaş alan torpille memur olanlar vedaha birsürü sayabilirim.ogretmenlere haksızlık olur bu konusmalar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night King

''35 kişilik sınıfta sadece 6 kişi seni kaale alıp testini çözdüyse suçu önce kendinde araman gerekiyor.'' şu cümlenden sonra seninle muhatap olmayı bırakıyorum. halbuki daha uzun uzun seninle tartışırdım bu konuyu ama o kadar zavallısın ki ciddiye alınacak birisi bile değilsin. bir de kendini öve öve anlatmış yok şöyleyim yok böyleyim :)) ben kimseye -özellikle sana- kendini ispatlamak zorunda değilim. tayinim çıktığında hüngür hüngür ağlayan öğrencilerim bana yeterli. hadi sen hayal dünyanda yaşayıp ergen sinirinle kendin hariç herkesi suçlamaya devam et :)

Alıntıları Göster
    Zaten o cümlem de son cümleydi.

Keşke gerçekten de muhattap olmayı kesip cevap vermeye tenezzül etmeseydin benim gibi bir insan müsveddesine. Zavallıyım ve vasıfsızım, geberiyorum.

Ben kendimi övmedim, sen "arkadaşım kaç defa okula gidip etrafı gözlemledin? kaç defa bir öğretmenin dersine girip neler anlattığını dinledin? bana gidip saçma sapan öğrencilik anılarını anlatma." gibi abes bir soru yönelttin, ben de cevapladım. Gerçi anlattıklarım sana göre "saçma sapan öğrencilik anılarıdır".

"Ya sen tek boynuzlu atsın -ki umarım öğrencilerinin iyiliği için gerçekten de öylesindir-, ya da gözlem yeteneğin gerçekten de zayıf veya taraflı.", diye üstüne basa basa belirttim. Madem öğrencilerin seni seviyor, aldığın maaşı hakettiğini ve vatanına, milletine yararlı biri olduğunu düşünüyorsun ne demeye bu konuya girdin ve kendini savunma ihtiyacı hissettin? Ne demeye "Muhattap almıyorum seni." deyip hala alıntılıyorsun?

Edit; 35 öğrenciden 6'sı testini çözüyor ama sen giderken arkandan ağlayacaklar. Tamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ted Mosby -- 23 Mayıs 2020; 1:46:38 >

• Yeter yav her ay aynı konu be. Keşke ben de öğretmen olsaydım ne var kardeşim devlete yükmüş ne yükü daha da öğretmene ihtiyaç var asıl.

• quote:

Orijinalden alıntı: Einar Solberg

Fikir ayrılıkları olur, tartışılır da, eğitimin özelleştirilmesini savunan biriyle de bu konuda tartışmam yazdığımdan öteye gitmez maalesef.
    Ayrıca herhangi bir etkinin ürünleri ucuzlatacağını da sanıyor. Kaç kere ucuzladığını görmüş acaba şimdiye kadar.
    Onu ben de savunmuyorum ama iyileştirme yapılacak alanlar da mevcut.

Eh, ödenekte fark oluştuğunda ödeneği doldurmak için ekstra harcamalar da yapılıyor, nasıl yorumlayayım bunu?
  • DrWool D kullanıcısına yanıt
    Çok yaratıcısın ya, nereden buluyorsun böyle şakalar

• Pandemi boşluğunda ilk mesajını atan öğretmen dayağını unutamamış ergen bir gencin ayda iki defa öğretmenler ve maaşları ile ilgili konulu vitrin olma çabası..

• Son zamanlarda öğretmenler toplumun gözüne çok batıyor. Eski saygı ve değer kesinlikle yok öğretmenlere karşı. Olmaması da çok normal %70-80'i bir öğrenciye nasıl daha fayda sağlarım derdinde değil, ya para derdinde yada yatış. Bütün öğretmenler için bunu söylemiyorum ama son 20 yıldır görünen profil bu şekilde. Birde hepsinde bir memnuniyetsizlik var adam 6 bin tl'ye yakın maaş alıyor hala maaşımız az yetmiyor vs vs. şimdi kimse gelipte bana öğretmenin maaşı 4 bin tl demesin. Çoğu ek ders ile ortalama 5 bin alıyor eşimden biliyorum maaşları atıyorlar liste halinde.Devlet şu an evde oldukları halde ek derslerine kadar yatırıyor ama ufak bir iş yap dediği zaman bizim asli görevimiz değil diye sendikayı devreye sokup iptal ettiriyorlar. Bence devlet yanlış yapıyor evde yatıyorsa verme ki maaşını anlasın biraz bir şeylerin değerini..ayrıca çok kaliteli çocuklar için kendini paralayan öğretmenlerde var dediğim gibi son zamanlarda atananlar çok vasat görüyorum.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.