Şimdi Ara

ÖĞRETMEN, DEVLET PERSONELİ MAAŞLARI VE DEVLETE YÜKÜ (BÜYÜK KONU) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.526
Cevap
4
Favori
42.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vay bee neymiş bu öğretmenler. Hepsinin öğretmenler odasında özel masörleri tenefüslerde de elinde kokteyl ile bekleyen garsonları da var değil mi ? 😃

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ted Mosby

Tam bir öğretmen yazış şekli, kusura bakma da bahsettiğin boşluğu dolduramayan öğretmenlerdir. Aile zaten darmadağın etmişse öğretmenin çözebileceği çok bir şey kalmıyor ama düzgün çocukları iç eden bir sürü öğretmen de var. Hiç kandırmayın kendinizi, ya da kandırın ne diyeyim. Çocuklar hayatın gerçeklerinden kaçıyor, siz de çocukların hayatın gerçeklerinden kaçtığı gerçeğinden kaçıyorsunuz.

Alıntıları Göster
    arkadaşım kaç defa okula gidip etrafı gözlemledin? kaç defa bir öğretmenin dersine girip neler anlattığını dinledin? bana gidip saçma sapan öğrencilik anılarını anlatma. okul bitip öğrenci evine gittikten sonra gerisi kendisi ve ailesine kalıyor. ben istediğim kadar güzel ders anlatayım, istediğim kadar hayatın gerçeklerinden bahsedeyim, istediğim kadar çocukları motive edeyim. çocuk eve gider gitmez eline telefonu alıp saatlerce pubg oynuyorsa veya pc ye oturup saatlerce lol vb.. oynuyorsa veya saatlerce instagramda, tiktokta falan geziyorsa bunda benim suçum ne? bazı gençlerin gündemden haberi yok. neden yok? haber izlemiyor, gündemi takip etmiyor. saatlerce youtube'da saçma sapan videolar izliyor. içlerinden zehir gibi olanlar da var tabi. zaten onlar direkt kendini belli ediyor. ama gidip de saçma sapan dayanaksız iddialarınla 1 milyon öğretmeni suçlaman akıl mantık işi değil. geçen gün öğrencilerime test gönderdim. 35 kişilik sınıfta sadece 6 kişi çözmüş testi. bu şimdi benim suçum mu? ayrıca bizim ders esnasında öğrencilere dümdüz ders anlatıp geçtiğimizi sanıyorsa hiç muhattap olmayayım seninle.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 25 Mayıs 2020; 4:0:27 >
  • bace3434 kullanıcısına yanıt
    Ahahaha süt bebesi yaa daha büyüyememiş kıyamam.
    Doktor doktorla evleniyor 20+20 yapar 40 bin kaç doktor tanıyorsam bankada 10 trilyonu var. Ahahah doktorlar olmasın ehehehe süper mantık yaa yav varya ne desek boş senin gibilere. Öğretmen ol la altı üstü 4 sene okul sende faydalan ağlayana kadar. Günde 10'saat özel ders ahahaha yarim gün okul ohh mis geriye kaldı iki saat ondada tuvalet ihtiyacını falan karşılarlar zaten öğretmenler robot uyumasa da olur ahahah oku lan öğretmen ol 1trilyonun olsun 1 trilyon da sana ben vermezsem şerefsizim. Ss al hatırlarısın bana ahahaah

• hsn0659 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim kimsenin malına mülküne göz dikmedik, bir şeyleri eleştirmek bu kadar zor geliyorsa, siyasilerin malını mülkünü de eleştirmeyin gün boyunca.

Ben kurulan sistemin saçmalığından söz ediyorum. Niyw anlamamakta ısrarcısınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • baddboy kullanıcısına yanıt
    aklın yolu bir, çağdaş ve kaliteli eğitim ile dünyaya faydalı olabilecek nesilleri ortaya çıkartabilecekleri sürece sorun yok hatta o zaman maaşları 20.000tl olsun, boş oturan ya da uyuyan milletvekillerine daha fazla veriyoruz bari gelecek neslimizi Atamızın izinde şekillendirenler kazansın derdim o zaman (:

ama öğretmenim maalesef genel olarak çoğu meslektaşınız para sevdası için bu mesleği yapıyor, mesaim dolsun ayın 15 inde vakıfbanka param trink yatsın gerisi umrumda değil kafasındalar. bizim vatandaş olarak sitemimiz o tarz olanlara (:
  • bace3434 kullanıcısına yanıt
    Evet Finlandiyada öyle 😃

• Bu ülkede öğretmen tabusu var. Kolay kolay da yıkılmaz. Ayrıca öğretmenlerin maaşı az filan da değil. Bozuk bir eğitim sisteminin neferlerini yüceltmek ne kadar doğru ki zaten. Bu sebeple boş konu, bir yere varılmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bace3434

öğretmenler genellıkle hep öğretmenlerle evlenirler karı koca 2 maas 6000 tl den toplam ayda 12 bın tl alıyorlar
    ek ders eklenırse ıkı maas ayda 18 bın tl ye kadar cıkıyor
    haftada 3 gün yarım gun calısıp 2 gun vede hafta sonuda tatıl toplam haftada 4 gün yatarlar,yazın 3 ay yatarlar
    matematık tarzı ogretmenler özel ders verirse günde saati 100 tl den 10 saat olarak günde 1000 tl kazanırlar
    etrafta hangi öğretmen varsa bankada en az 1 trilyon para bırıktırdıler
    bu yüzden atanmayı beklerler baska ıse yapmazlar
    12 yıldır öğretmenim, hem kendimde hem diğer arkadaşlarda ne 6000tl maaş + ekdersi görmedim. 4250tl maaş 1200tl ekdersi eklersen 5450tl. Haftanın beş günü ders var. He dersen 4 gün giden var mı, evet var fakat onun da ekdersi yok sadece maaş alır. Yol parası, öğle yemeği ve sınıf giderleri derken ekders kalmıyor, öğretmenlere kalan maaşı kalıyor.
    Bilmediğiniz işler hakkında yorum yapmanız sizi komik duruma düşürüyor.

• Şu muhabbet sıkmadı mı sizce. Öğretmenler toplum için nefes almak gibi ve ülkenin geleceği için bakidir ve öle kalacaktır. Bu ekonomik durumu bir kaç guruh'a bağlamak bence anlamsız. Hala gelişmekte olan ülke statüsündeyiz unutmayalım lütfen. Yapılacak her adım planlanmalı ve ona göre hareket edilmeli. Bknz.10-50-100 yıllık ulusal planlar.
  • salabelo S kullanıcısına yanıt
    Hocam blok olunca ne olacak fikirler mı değişecek. Ben sizi anlamıyorum hocam dert ne ? Öğretmenlere veya başka meslek guruplarına maaş verilmese o para ülkeye mı harcanacak sanki ahaha boş muhabbet.
    Boş konu her hafta klasik bir tane öğretmen konusu.
    Hoc ma madem böyle bir derdiniz var neden öğretmen olmuyorsunuz ki? 4k alın her gün yatın.

• salabelo S kullanıcısına yanıt
    Yazık...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ted Mosby

Evet ama devlete yük olman, devlete zarar değil, sana zarar. Hem direkt dolaylı.

İşte o kadar yazı yazdım, "yük olmayı bırakalım" anlaşıldıysa yine benim hatamdır. Aynı ödenek ayrılsa, daha kaliteli işler yapılsa hem sana hem bana yarar. Benim önerdiğim yükü azaltmak değil, kaliteyi arttırmaktı zaten.

Sen benim anprim'ciliğime mi laf ettin, anlamadım ki?

Alıntıları Göster
    Ben çok büyük kalite atlayışı beklemiyorum çoğu şeyde. Kalite artacak bak söz dersen neden olmasın Pek şeffaf bir yönetim mi var gelen giden para nereye nasıl gidiyor bilelim. Kızılaya giden paraların nereye gittiği belli değil, korona için toplanan paralarla neler yapıldığı hiç belli değil. Böyle madem çalışmıyorlar maaşı azaltalım denildiği zaman benim aklıma şartları iyileştirmek için kullanılacağı gelmiyor. Bizden kesip kendi ceplerine katacak kesimler aklıma geliyor. O kadar vergi kesen devlet en ufak aksilikte beni yarı yolda bırakacaksa ilk molotovu senden önce ben atarım

• quote:

Orijinalden alıntı: Night King

arkadaşım kaç defa okula gidip etrafı gözlemledin? kaç defa bir öğretmenin dersine girip neler anlattığını dinledin? bana gidip saçma sapan öğrencilik anılarını anlatma. okul bitip öğrenci evine gittikten sonra gerisi kendisi ve ailesine kalıyor. ben istediğim kadar güzel ders anlatayım, istediğim kadar hayatın gerçeklerinden bahsedeyim, istediğim kadar çocukları motive edeyim. çocuk eve gider gitmez eline telefonu alıp saatlerce pubg oynuyorsa veya pc ye oturup saatlerce lol vb.. oynuyorsa veya saatlerce instagramda, tiktokta falan geziyorsa bunda benim suçum ne? bazı gençlerin gündemden haberi yok. neden yok? haber izlemiyor, gündemi takip etmiyor. saatlerce youtube'da saçma sapan videolar izliyor. içlerinden zehir gibi olanlar da var tabi. zaten onlar direkt kendini belli ediyor. ama gidip de saçma sapan dayanaksız iddialarınla 1 milyon öğretmeni suçlaman akıl mantık işi değil. geçen gün öğrencilerime test gönderdim. 35 kişilik sınıfta sadece 6 kişi çözmüş testi. bu şimdi benim suçum mu? ayrıca bizim ders esnasında öğrencilere dümdüz ders anlatıp geçtiğimizi sanıyorsa hiç muhattap olmayayım seninle.

Alıntıları Göster
    7 sene özel okul, 5 sene de özel okula gittim. Üniversite eğitimime de Türkiye'nin ilk kurulan üniversiteleridnen birinde devam ediyorum, son senem. Ne özel ilkokulunda, ne devlet lisesinde, ne de üniversite hayatımda öğrencilerini motive etmeye çalışan, gerçekten sorunlarını önemseyen, hayatın gerçeklerine karşı öğrencilerini donatan ve onlar için endişelenen öğretmen görmedim. Etrafımda bir kaç insanın "Benim okul hayatımda bir hocam öyleydi." dediğini hatırlıyorum, o kadar. Ya sen tek boynuzlu atsın -ki umarım öğrencilerinin iyiliği için gerçekten de öylesindir-, ya da gözlem yeteneğin gerçekten de zayıf veya taraflı.

3. sayfadaki mesajımı okumak isteyebilirsin. Ve evet, soruna cevap vereyim; 35 kişilik sınıfta sadece 6 kişi seni kaale alıp testini çözdüyse suçu önce kendinde araman gerekiyor.

• Tercih ettiğin yolla yazdigin görüşün tam zıt olduğuna göre boş insansın hocam.
    İnsan kendi görüşlerinin ölçüsünde yaşar. Hem sövüp hem o sistemde ilerlemek vasıfsız bir eylem.
    İnşallah meslek sahibi olursun.
    Ama böyle düşünerek zor.

• selocanq S kullanıcısına yanıt
    Anlamıyorsun ki. Devlet neden vergi alıyor, niye ürünlere vergi koyuyor, devlet büyüdükçe tl neden değer kaybediyor farkında değil misin?
    özgürlük sadece hukuksal anlamda olmamalı, ekonomik alanında da devlet özgürlüğü sağlayan ve buna yön veren olmalı
    hocam devletin vergi yükünü sadece öğretmenler üzerinden düşündük, bunun imamı, emeklisi, öğretmeni, askeri harcamaları zibilyon tane teferruatı var. Bir de üstüne yandaş takımı var malum.

Bunların hepsinin sebebi devlet anlayışının çok güçlü olması, seni bunun ötesinde bir tartışmaya çekemiyorum

• Konuşulması gereken bumu cami imamı napıyor allah aşkına camide hergün biri gönüllü imam oluversin madem hocalarıda atalım işten

• rocketraccoon kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle.

• baddboy kullanıcısına yanıt
    hemen hemen aynıdır. 4000 tl civarı şu anda. 12 ay alınır.
    yeni başlayan devlet memurundan çok da fazla değil.
    ne yani asgari ücret mi alsınlar anlamadım ki.
    maaşın haricinde de ek ders alma mevzusuna gelirsek maaş karşılığı olan kısmından fazla girdiği her ders için 14-20 tl civarı ücret alınır
    (kıyas ederseniz bir özel dersin 100 tl piyasası var)
    aylık ortalama 1000 tl civarıdır 500 alan da var 1500 alan da var.
    bu ücret tatillerde alınmaz.
    ekstra görev alanlar oluyor onların 2000 tl yi bulduğunu söyleyebiliriz.
    7 gün ve hafta içi 8-17 çalışıldığını da söyleyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inexo -- 23 Mayıs 2020; 0:26:51 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.