Şimdi Ara

Öğrencinin en büyük düşmanı yine öğrencidir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Açılan konulara yönelik ben de böyle bir konu yazmak istedim
    Kyk yurt sorunu dolayısıyla çer çöp bölümlerle kyk yurtlarını doldurmaları diye konu açan arkadaş acaba öğrencilere yurtta kalmayın diye çağrıda bulunmak yerine niye belediyelere bu çağrıda bulunmuyor
    Obp sorunu herkes için büyük sorun birisi obp haksızlığını dile getirince hemen başka bir öğrenci "aynen kardeşim seni kesin dinlerler" diyor yav biz elimizden geleni yapalım çoğu öğrenci olarak kenetlenelim zaten en büyük oy gençlerden illaki bir parti liderinin dikkatini çeker belki düzeltilir bile ama işte denemeden bile yine başka bir öğrenci tarafından susturuluyor

Eğer vakti olup okumak isteyen olursa da şöyle hoşuma giden bir metni aşağıya bırakıyorum

Cehennemde yeni bir zebani işe başlamış. İlk gün kıdemli zebani tarafından gezdiriliyormuş. Her yerde dev, yüksek kaynar kazanlar içinde yanan insanlar ve her bir kazanın başında zebaniler varmış. Bizimki bakmış derin bir kazanın başında 5 zebani bekliyor.
    – Bu ne demiş ?
    – Bu Almanların kazanı, sürekli birlik olup yardımlaşıp üst üste çıkarak yukarıya tırmanıyorlar ve oradaki zebaniler de tırmananı tekrar aşağıya atıyor…
    Biraz daha ilerlemişler dev bir kazan daha. Başında 3 zebani bekliyormuş. Bizimki yine dayanamamış;
    – Peki burada niye 3 zebani bekliyor?
    – Bu da Amerikalıların kazanı, bunlar da arada yardımlaşıp çıkmaya çalışıyorlar ve görevli 3 zebani yukarıya çıkanı tekrar aşağıya atıyor.
    Bizimki bakmış bir sürü dev kazan ve her kazanın başında çeşitli sayıda görevli zebani varken ileride bir kazan var ki başında hiç zebani falan yok. Hemen atılmış;
    – Yahu bu kazanda niye görevli zebani yok, boş mu?
    Kıdemli artık bıkkın bir şekilde cevaplamış;
    – O Türklerin kazanı. Görevli zebaniye gerek duymuyoruz. Zaten içlerinden birisi çıkmak için çaba sarf ettiğinde diğerleri birlik olarak hemen onu aşağıya çekiyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Devlet bazen yurt açar bazen lokanta

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 1- obp kaldırılsın diye bir şey demiyorum 4 sene boyunca fen lisesinde it gibi çalışarak yaptığım 94 obp var işimi görüyor ama özel bir lisede 4 sene boyunca okuyup 500k yapan arkadaşımın obpsinin 99 olması evet yalan yok koyuyor
    2 - boşuna okuyan öğrenci yok mu evet çok var en basitinden kendi akrabalarımın bile 10undan 9u boşa okuyor anlatmak istediğim ilk olarak bu suçu kendisine verilen hakkı kullanan öğrenci de aramak yerine barajın kaldırılması veya yetersiz yurtlar gibi sorunlarda aramalıyız
    3 - anlatmak istediğimdeki amaç bu değil daha biz öğrenciler olarak kendi aramızda bile kenetlenemezken sorunların çözülmesini beklemeye hiç gerek yok geçen seneki zamanlarda hatırlarsınız okul yazılılarının yüzyüze yapılmaması için 3.5 4 milyon tweet atılmıştı onlarca haber kanalı haberini yapmış uluslararası basına bile çıkmıştı yine bir işe yaramış mıydı hayır ama en azından öğrenciler kenetlenip bir şeyler denemişti

• 500k 1m yapan adamın dersle isi de olmaz alakasi da olmaz. Kimse burada gereksiz duyar kasıp sjwlik yapmasın, adam 5 10k yapmış sayisalda mis gibi bölümler okuyacak ama endise duyuyor, niye ? 1m yapan adam onun yerine yurtta kalacak diye.

• Yeni yurtlar yapılana kadar kykya baraj getirilmeli eğitimle isi olmayan insanların 4 yıl eğlenebilmeleri için ders çalişmaya çalişan başarılı öğrencilere koğuş ortamı sunulmamalıdır.

• Duyar kasılan bir durum yok uzun uzun açıkladım 500k yapmış adama hukuki olarak bir hak verilmiş ve bu hakkını kullanıyor gayet normal
    Ama yurt sayısının çok az olması olan yurtların da küçücük yerde 6 kişinin olması aşırı anormal bir durum
    Aynı taraftayız ben de öğrenciyim seneye gireceğim sınavda ben de bu sorunları yaşayacağım belki o zamanki sinir stresimle ben de 500k yapan adam yurtta kalmasın diyeceğim amacım başka bir noktaya dikkat çekmek burada

• KlerhFi K kullanıcısına yanıt
    Buradaki herkes, her şeyin farkında hocam merak etmeyin

• KlerhFi K kullanıcısına yanıt
    Anlamazlar hocam anlamazlar herkes birbirini sıkme peşinde halk neyse baştaki partide o ben çok yadirgamiyorum şahsen

• Doğru bir nokta bence her şeyin sorumlusu belli ama sorumlu olmayan kişilere yükleniyoruz hep

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son_Troll_Bükücü kullanıcısına yanıt

Kim kime gücü yeterse hocam.

• Yurt muhabbetinin asıl sorumlusu da hükümettir. Bu kadar üniversite/bölüm açan da hükümettir. Bana kalsa tüm üniversiteler özel olmalı Belli sıralamaya veya başarıya göre(Sporcu bursu olimpiyat başarılarıyla alınan burs veya başka bir alanda başarılı olduysa vs) üniversiteler burs vermeli. Bu işin en ideali budur.

• somyx kullanıcısına yanıt

.

• Dhninhayaleti D kullanıcısına yanıt

Katılmıyorum devlet üniversiteleri imkanı olmayanlar için büyük bir şans diğer türlü eğitim tamamen zengin bebelerinin eline düşer zaten şuan da öyle ancak Besim tibuk her şey özelleşsin mantığı ile bir halt olmaz şuan bile bunu görüyoruz sadece baraj sınırlama olmalı bence sayısal:100K EA 20K çok iyi olur hem mezun azalır hem de nitelik artar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.