Şimdi Ara

TYT - AYT Ortak Konular ve Temelleri Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
2
Favori
2.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba 2022'de sayısal öğrencisi olarak gireceğim AYT odaklı çalışmayı düşünüyorum ve şimdiden hazırlanıyorum , acaba TYT ve AYT ortak konularını (Matematikte Parabol , Çember , Fonksiyonlar özellikle) zaman kaybetmemek adına AYT bazında halletmem yeterli olur mu yoksa ayrı ayrı çalışmam gerekli mi?

Forumda pek bununla ilgili birşey bulamadım , TYT'ye çalışmayacağım demiyorum ama AYT odaklı gitmek 2022'de daha çok işime yarayacak gibi duruyor ne düşünüyorsunuz?

Ayriyetten Fizikte AYT Fiziği etkileyecek TYT konuları varsa bilgisi olanlar tavsiyede bulunursa sevinirim.

• Hocam ben de 12 geçiyorum. Tyt başla, zaten 11 gördük. Tyt ilerledikçe 11e bağı olan konuları görür o esnada halleder sonra tyt devam edersin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tyt türkçe paragraf tyt mat problem ve ilk 12 konuyu bi oturt 12 soru ilk 12 konudan 12 problem zaten gerisi ayt mat ile ortak nedir bunlar, polinom fonksiyon vs. Ama ne yap ne et fonksiyonu iyi anla. Sosyal ve fen aralık gibi falan başlayacağım ben

• 11.Sınıfım Fizik ve Kimya olarak neredeyse sıfır , Matematik olarak ise fena durumda değilim sanırım. TYT Türkçe'ye belirli bir süredir düzenli olarak çalışıyordum zaten. Matematikte aynen dediğinizi yapıyorum önce "İlk 12 Konu" + Fonksiyonlar , sonrasında Problem başlamayı düşünüyorum. Tek fark yandan 11.Sınıf konularına sıfırdan YKS için çalışıyorum , Matematik benim için çok önemli.

Bu arada Sosyal'i sona atabilirsin evet , ama tavsiyem Fen'i şimdiden başla.

Şimdi anladığım kadarıyla ortak konuları AYT bazında halledersek bir sorun kalmıyor , yanlış mıyım?

Üstteki arkadaşa da cevabı için teşekkür ederim.

• neden öyle yapacaksınız hocam? bence en azından fizikte öyke yapmayın google a esş fizik konu listesi yazın

• ama öyle yapmakta kararlıysanız o halde ayt ç konusuna çalışmadan önce dediğim siteye gidin orada konuyu seçtikten sonra önce hangi konuları oturtmanız gerektiği yazar

• Amacım konu elemek değil , sadece öncelik belirlemek. Öğretmenlerden ve YKS'ye girmiş - girecek olanlardan sürekli 11.sınıf konuları çok önemli lafını duyuyorum. Çoğu kişi TYT hallediliyor ama 11.sınıfı sene içerisinde 12.sınıf konularıyla halletmek çok zor oluyor dedi. Yani kısaca amacım konu elemektense AYT'ye öncelik verip yandan TYT çalışmak. Yorumunuzu dinlemek isterim açıkçası derece yapmak istiyorum , bilgisi ve tecrübesi olanın tavsiyesine her zaman açığım.

ESŞ'nin sitesine baktım ama orada şu konu AYT'yi etkiler mutlaka halledin diye birşey göremedim.Bu arada ESŞ'nin paketlerini alacağım büyük ihtimal sistemi hoşuma gitti mantığıyla da kavratıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sehoka -- 5 Haziran 2021; 18:3:47 >
  • Sehoka kullanıcısına yanıt
    hocam o konu sırlamasına sadık kalın bence.

• Sehoka kullanıcısına yanıt
    Dedikleriniz doğru fene erken baslamak fayda edebilir. Kimya ve fizik konusunda da kimyayı yaparsınız bi palme bide meb kitabi yeter. Fizik bende sıfirim sağolsun hocam okuyup geçiyor

• Sana planimdanda bahsedeyim belki işine yarar
    Ben 11 konularını bitirdim mat da ondan fonk pkob log dizi çalışacağım bu ay

Kimya sıvı çözeltiler den başlayıp 11 i bitrmeyi hedefliyorum bu ay

Biyoloji cici biyoloji ike meb kitabından not çıkararak ilerleyecegim bu hoca birr bir meb kitabından ilerliyor tavsiye ederim

Fizikde özcan aykin ile bitirmeye çalışacağım

Tyt mat ve tr zaten farz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-288855146 -- 5 Haziran 2021; 18:43:46 >
  • Benden öndesiniz , bravo. Umarım hedefinize ulaşırsınız.

Konu ile ilgisi olan başka kişiler de yorum yaparsa sevinirim.

• Tatmin edici bir cevap alamadığım için konu güncel. Şimdi , Polinom, Fonksiyon ,İş-Güç-Enerji gibi TYT-AYT ortak konuları AYT'de halletsek TYT olarak bakmaya gerek var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.