Şimdi Ara

Ofis işleri için hangi modeli öneriyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Forumda bir çok konuyu okudum ancak çok fazla model var. Bu yüzden bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Alacağım cihazı yoğun olarak ofis işlerimde kullanacağım. Her an her yerden online olarak alışveriş yapmam gerekiyor. Online olarak uçak bileti satışı yapmam, yolcu isimlerini sorunsuzca girebilmem, 3d secure gibi banka işlemlerinden sorunsuz ve hızlı bir şekilde geçebilmem lazım. Bunun haricinde Dropboxtaki metin klasörlerime her an her yerde ulaşabilmeli ve hızlıca değişiklik yapabilmeliyim. Alacağım cihazda eğlence olarak yalnızca film izleme gereksinimim olur.

Ancak şöyle bir durum var, online alışveriş yapacağım web sitesi firefox dışındaki tarayıcılarda sorun veriyor. Ipadlere firefox tarzı tarayıcılar yükleyebiliyor muyuz?

Böyle cihaz araştırmalarına girmeyi pek sevmiyorum bu yüzden alacağım cihaz beni en az 4-5 yıl süreyle idare etmeli.

Sürekli internete ihtiyacım olduğundan sanırım içerisine sim kart takılabilen bir model olmalı. Bu tip gereksinimlerimi göz önünde bulundurursanız bana hangi modeli tavsiye edebilirsiniz acaba?

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KüçükPrens -- 24 Kasım 2013; 14:37:35 >

• Sitenin mobil versiyonu varsa sorun olmaz sanırım. Her yere götüreceğiniz için iPad mini en uygunu bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ipad mini, ipad mini 2, ipad mini retina gibi bir çok model mevcut. Sanıyorum en son çıkanı ipad mini retinadır? Bir çok karşılaştırma videosu izlemiş olmama rağmen hangisinin en son model olduğunu veya aralarındaki farkın ne olduğunu tam olarak anlayamadım maalesef
  • KüçükPrens K kullanıcısına yanıt
    iPad mini 2 ile kastedilen zaten iPad Mini retina oluyor. Yani 2 model var. Büyük iPadlere gelince ise iPad Air 5. nesil iPad oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hımm şimdi anlaşıldı. O zaman ipad mini veya ipad air arasında bir karar vermek gerekiyor ki sanırım herkes burada bir ikilemde kalıyor Sanıyorum performans açısından ikisi de aynı kalitede? Burada karar verilmesi geren en önemli etken boyut farklılıkları mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KüçükPrens

Hımm şimdi anlaşıldı. O zaman ipad mini veya ipad air arasında bir karar vermek gerekiyor ki sanırım herkes burada bir ikilemde kalıyor Sanıyorum performans açısından ikisi de aynı kalitede? Burada karar verilmesi geren en önemli etken boyut farklılıkları mı?

Evet aynı performansı alırsınız. Tek karar vermeniz gereken ekran boyutu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalnız ipad 2 için bir fiyat göremedim. İnternet sitelerinde 'Yakında' ibaresi var. Daha çıkmadı mı bu meret?
  • quote:

Yalnız ipad 2 için bir fiyat göremedim. İnternet sitelerinde 'Yakında' ibaresi var. Daha çıkmadı mı bu meret?

27 Kasımda gelecek ipad mini 2 :) Fiyat:http://store.apple.com/tr/buy-ipad/ipad-mini-retina
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uçan Depik

quote:

Yalnız ipad 2 için bir fiyat göremedim. İnternet sitelerinde 'Yakında' ibaresi var. Daha çıkmadı mı bu meret?

27 Kasımda gelecek ipad mini 2 :) Fiyat:http://store.apple.com/tr/buy-ipad/ipad-mini-retina

wifi + cellular dediği sanırım telefon interneti gibi? Bunun içerisine bildiğimiz bir telefon hattı mı takıyoruz yoksa sadece internete bağlanmaya yarıyan özel bir hat falan mı? Telefon hattı takıyorsak telefon görüşmesi de yapılabiliyor mu?

Nano sim kart takılıyormuş. Benim operatörüm de micro sim kart bile bulması zor, kendileri kırıyorlardı. Micro sim'i rahat bulabilecek miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KüçükPrens -- 24 Kasım 2013; 16:34:53 >

• İpad4

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ipad air veya mini 2 ne boyut istediğinize bağlı ama sim kartlı modeli tabiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Litheart -- 24 Kasım 2013; 17:12:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Uçan Depik

quote:

wifi + cellular dediği sanırım telefon interneti gibi? Bunun içerisine bildiğimiz bir telefon hattı mı takıyoruz yoksa sadece internete bağlanmaya yarıyan özel bir hat falan mı? Telefon hattı takıyorsak telefon görüşmesi de yapılabiliyor mu?

Nano sim kart takılıyormuş. Benim operatörüm de micro sim kart bile bulması zor, kendileri kırıyorlardı. Micro sim'i rahat bulabilecek miyiz?

Wifi+cellular sim kartlı demek. Wifi olmadığı yerlerde sim kartınızdaki internetten kullanabiliyorsunuz ama arama yapabilir misiniz tam olarak bilmiyorum. Avea, turkcellde micro sim var. Sizin operatörünüz hangisi ?

• quote:

ipad mini, ipad mini 2, ipad mini retina gibi bir çok model mevcut. Sanıyorum en son çıkanı ipad mini retinadır? Bir çok karşılaştırma videosu izlemiş olmama rağmen hangisinin en son model olduğunu veya aralarındaki farkın ne olduğunu tam olarak anlayamadım maalesef

ipad mini 2 ile ipad retina aynı şey hocam
  • KüçükPrens K kullanıcısına yanıt
    Hocam ayrı bir sim alıyorsunuz bu cellular için o sime özel internet paketi alıp kullanıyorsunuz.İstediğiniz her operatör mağazası bu işi kolaylıkla yapıyor.Fakat cihazda telefon özelliği olmadığı için konuşma ve mesajlaşma yapamazsınız bu sim ile sadece wifi olmayan yerlerde cihazınızla mobil internet deneyimi yaşamanızı sağlar.Eğer sürekli wifi sız yerlerde cihazı kullanacaksanız mutlaka cellular cihaz alın
  • Bence Mini 2 alin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam ipad mini 2 almaya karar vermiştim ki samsungun şu kalemle yazılan cihazını gördüm çok kararsızım şu an
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.